PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Happy end

Czy happy end sprawia, że historia jest ciekawsza?
Tak
10%
 10%  [ 3 ]
Nie
3%
 3%  [ 1 ]
To zależy od historii
85%
 85%  [ 24 ]
Nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007 20:26   

Nic, Słońce, nic ;D

Pemberley 

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 11:28   

asiek napisał/a:
Admete napisał/a:
Oj oj Nimloth nie odchodź. Na Forum jak w życiu.

Nimloth, wkładaj jedną z Twoich pięknych klimatycznych "sukienek" i wraaaacaj!!! :-D Proszę. :-D
Dobrze, że się różnimy dzięki temu nasze dyskusje stają się ciekawsze. Wymiana zdań w wątku BJ bardzo mi się podobała. Dobrze jest poznać inny punkt widzenia, spojrzeć na świat z innej perspektywy, to nas wzbogaca.

Moge sie pod tym tylko podpisac.
Wracaj ( ubrana) :wink: i napisz znow cos, co pozostawi innym cos do rozmyslania..
No i zeby nie bylo, temat w koncu jest "Happy end", prawda? :wink:

lady_ania 

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 17:27   

:hug_grupowy: uwielbiam was dziewczyny..

snowdrop 

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 19:02   

JA też była za happy endami!!!. :-D

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007 19:30   

A tutaj chyba o inne happy endy chodziło :D

nicol81 

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 21:33   

O tak, Nimloth, wracaj :hello:
Co do tematu- znacie jakieś filmy/książki, które waszym zdaniem powinny mieć happy end lub go nie mieć?

Marija 

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 21:42   

"Pan Wołodyjowski" zdecydowanie powinien mieć happy end. Co Sienkiewiczu strzeliło, że go uśmiercił po szóstym tomie, to naprawdę :? ...

nicol81 

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 21:43   

Podobno dlatego, że go lubił najbardziej...

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 22:10   

Wołodyjowski miał zginąć już w pierwszym tomie pod Zbarażem ale padło na Podbipięte. Obu Sienkiewicz nie lubił.
Jak dla mnie - Pokuta. Powinna mieć jednoznaczny happy end.

Alison

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 07:45   

Pan Wołodyjowski jest nieodżałowany :( W mojej książce strony pod koniec tomu są strony wprost pofalowane od wylanych na nie, w dziecięctwie, łez. To niesprawiedliwość, ze musiał zginąć, po tym wszystkim co przeszedł. A taki Kmicic rozrabiał, rozrabiał, potem dał sobie boczki spalić, dał piesku kiełbasy i dostał happy-end - co to za sprawiedliwość dziejowa? :foch2:

Marija 

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 07:49   

A Danusia Jurandówna? Zakatował ją Sienkiewicz z dużą starannością :? . Sadysta on był czy jak?

Alison

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 07:57   

Marija napisał/a:
A Danusia Jurandówna? Zakatował ją Sienkiewicz z dużą starannością :? . Sadysta on był czy jak?

No fakt, ale ona taka zwiewna była i tak by sie pod Zbyszkiem nie uchowała. Jagienka to przynajmniej łupą orzechy dupała, więc i kraj miał pożytek więkciejszy. Poza tym w takich epopejach to tak jest, że ktoś musi zginąć żeby żyć mógł ktoś, ale pan Wołodyjowski na sam koniec zginął :cry2: nie mogli tego Kamieńca pustego wysadzić?

nicol81 

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 08:05   

Ale on miał być jak Hektor (Kamieniecki). Pustego wysadzać to jakoś niewidowiskowo...Happy end był dla Ojczyzny w tym wypadku. Poza tym, Wołodyjowski z Basią przeżyli kilka szczęśliwych lat. Kmicic to ledwo chyba buzi od Oleńki przed happy endem dostał, więc musiał sobie odbić...

AineNiRigani napisał/a:

Dlaczego?

BeeMeR 

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 08:08   

A mnie zdecydowanie jednego brakuje we Władcy Pierścieni, żeby to uznać za całkowity happy end - na koniec powinny się były odnaleźć entowe żony, bo jakże to tak - wszyscy szczęśliwi a enty ciągle same :cry2:

Ostatnio zmieniony przez BeeMeR Sro 10 Paź, 2007 08:09, w całości zmieniany 1 raz  

Marija 

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 08:08   

Oni z Ketlingiem coś tam sobie przyrzekli, więc honorowo się wysadzili :bejsbol: . Równie honorowo by było, gdyby wzięli dłuższy lont i wyszli z piwnic na czas :? . Potem scena w kościele: "Panie pułkowniku Wołodyjowski!!......" Aż mi ciarki przeszli, brrr... :party:

Alison

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 08:22   

Marija napisał/a:
Oni z Ketlingiem coś tam sobie przyrzekli, więc honorowo się wysadzili :bejsbol: . Równie honorowo by było, gdyby wzięli dłuższy lont i wyszli z piwnic na czas :? . Potem scena w kościele: "Panie pułkowniku Wołodyjowski!!......" Aż mi ciarki przeszli, brrr... :party:

Wiem, że przyrzekli, ale to od autora zależało, ubyło by komuś jakby nie przyrzekli i tego lonta dłuższego wzieni? A co do happy endu dla Ojczyzny to też bym dyskutowała, bo potem te rzewne nawoływania na mszy: Panie Wołodyjowski! Ojczyzna w potrzebie, a ty nie wstajesz, za szable nie chwytasz? Niekonsekwencja jakaś...
Boże jak Holoubek w filmie go nawołuje to nie nadążam z chusteczkami rolmalnie :cry2:

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 08:29   

nicol81 napisał/a:
AineNiRigani napisał/a:

Dlaczego?

A dlaczego nie? Robbie i Cecylia na niego zasłużyli.

Marija 

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 08:31   

End niekoniecznie happy był dla wszystkich, łącznie z Ojczyzną nieszczęsną. Jakoś nie przemyślał Heniek albo mu ktoś dogadał, że tak słodzi wszystko na koniec - żenią i płodzą dwunastu synów :roll: ? A najpewniej - to chciał skończył z tematem raz na zawsze - Wołodyjowskiego wysadził, Zagłoba stareńki - i gud baj, wieku XVII :bejsbol: .

Alison

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 08:33   

Jakiż to brak litości dla zaangażowanego od sześciu tomów czytelnika :foch2:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 10:31   

Oj ja też popłakuję przy śmierci Michasia, no i nie jest sprawiedliwę, ze oni dziatków nie mili. A Kmicic mnei wkurza, farciarz jeden. Według mnie Samotność w sieci powinna miec inne szczęśliwsze zakończenie

MiMi 

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 15:50   

lady_kasiek napisał/a:
Według mnie Samotność w sieci powinna miec inne szczęśliwsze zakończenie

Zgadzam się! Jak skończyłam czytać myślałam, że wyrzucę książkę. W porę się opamiętałam, bo książka nie moja była :wink:

"Wojna i pokój" Lew Tołstoj

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 16:06   

Tez mnie ciarki przelatuja gdy krzycza: Panie Wołodyjowski! Ojczyzna w potrzebie, a ty śpisz? a ty nie wstajesz, za szable nie chwytasz?

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 17:06   

ja ten fragment znam na pamięć :) prawie i to nic to. No za pierwszym razem to spazmów dostałam

Marija 

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 17:40   

lady_kasiek napisał/a:
ja ten fragment znam na pamięć :) prawie i to nic to. No za pierwszym razem to spazmów dostałam
O, jakim wielkim pisarzem Sienkiewicz był :roll: . Byle fraza spazmów nie wywoła, nie ma to tamto.

nicol81 

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 17:55   

lady_kasiek napisał/a:
Oj ja też popłakuję przy śmierci Michasia, no i nie jest sprawiedliwę, ze oni dziatków nie mili. A Kmicic mnei wkurza, farciarz jeden. Według mnie Samotność w sieci powinna miec inne szczęśliwsze zakończenie

Może Basia dowiedziała się, że jest w ciązy po Kamieńcu? :mrgreen:

AineNiRigani napisał/a:
nicol81 napisał/a:
AineNiRigani napisał/a:

Dlaczego?

A dlaczego nie? Robbie i Cecylia na niego zasłużyli.

Czyli happy end powinien być, kiedy bohaterowie zasługują?

Odpowiedz do tematu