PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 19:14
Deathly Hallows - to dopiero początek!
Autor Wiadomość
Deanariell 
nie z tego świata /Jensenated

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 13:55   

Agn napisał/a:
A Legolas w calym WP mial niebieskie oczy, tylko w niektorych ujeciach zapominano o jego soczewkach. Natomiast w Hobbicie mial taki jasny blekit, ze wygladal od razu starzej.

Nawet jeśli i w WP miał na ogół niebieskie, to właśnie takie "przygaszone" - niebiesko-szare. ;) Chodziło mi dokładnie o ten "wściekły" błękit w Hobbicie, że od razu rzucało się to w oczy widzowi i wyglądało sztucznie, nawet jak na elfa. :roll: :-P Zgadzam się też z obserwacją, że postarzyli go dodatkowo w stosunku do WP, a powinni raczej starać się odmłodzić, bo przecież trochę czasu minęło między tymi filmami, a Hobbit wiadomo, chronologicznie wcześniejszy... W każdym razie mnie, jako fance elfów, dość mocno przeszkadzała ta drastyczna odmiana koloru oczu Legolasa. :roll:
Now don't you cry no more..."

["...Lost in the wilderness, so far from home..."]
Acklesism is my religion ;) Welcome to Winchesterland

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 14:07   

annmichelle napisał/a:
to jak widać autorka nie robiła z tego problemu (kolor), więc po co my go robimy? :mysle: :wink:

Chodziło o to, że jeśli Harry będzie miał niebieskie, to Lily też powinna. A jeśli idziemy tym tropem, co ty, to chciałam zauważyć, że oczy młodej Lily nie są podobne do Radcliffe'a żadną miarą, więc... ;)
annmichelle napisał/a:
Dlatego Snape chciał, żeby Harry na niego spojrzał, a nie dlatego, że kolor oczu miał się zgadzać, prawda? :wink:

Zły przykład. Kazał na siebie popatrzeć, żeby Harry zobaczył łzę, w której zawarte są wspomnienia, no weź. Poza tym Harry w książce zauważył, że wygląda jak swój ojciec, tylko oczy miał takie jak Lily. James miał brązowe, Lily i Harry zielone. Zatem powinny być takie a nie inne.
Oglądam te filmy z przyjemnością, lubię je (te późniejsze, bo te pierwsze 2 są wizualnie wręcz okropne - poza przepięknym zamkiem), ale widzę te wszystkie różnice. I jedni mogą mieć na to wyrąbane, bo dla nich to bez różnicy, bo nie są tak zaangażowani, ale fani książki (tacy jak np. ja) wiedzą, że niektóre szczegóły miały ogromne znaczenie, a w filmie je olano. I tyle.

Riella, są przygaszone - mniemam, że w 1999 roku, kiedy zaczynano kręcić LotR, były inne możliwości techniczne niż teraz i nawet szkła kontaktowe pewnie były inaczej robione. W sumie czytałam gdzieś wtedy, że niektóre nie zmieniają za mocno koloru oczu, bo było to niemożliwe. Jeśli Bloom ma naturalnie bardzo ciemne oczy, to soczewki zmieniające kolor na niebieski mogły wtedy nie zadziałać. Ale rozjaśniały mu oczy, a elfowie mieli oczy jasne (zresztą najczęściej szare).
Przy Hobbicie inna technika (PJ zresztą też mówił, że nie mógł korzystać ze sprawdzonych sposobów kręcenia np. różnicy wzrostu między hobbitem a czarodziejem), więc Legolas miał wreszcie bardzo jasne oczy. Tylko że Orlando Bloom za ten czas osiągnął bodajże 40-tkę, zmienił się trochę, rysy twarzy mu dojrzały, skóra jest starsza itp. itd. Te superjasne oczy jeszcze dodały mu lat.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Deanariell 

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 14:11   

Cytat:
Co do koloru oczu Lily i Harry'ego to w ogóle nie zwracałam na to uwagi, zresztą określenie "masz oczy jak matka" niekoniecznie znaczy taki sam kolor.

Z mojego punktu widzenia (językowego ;) ) określenie "masz oczy jak matka" oznacza w domyśle "identyczne" - czyli koniecznie kształt, wyraz spojrzenia, jak również kolor. Ale oczywiście nie jest to kwestia życia i śmierci, żeby się o to jakoś bardzo spierać. :-P

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 14:12   

Nie czuję, żebyśmy się spierały, tylko dyskutujemy. Punkt widzenia annmichelle jest bardzo ciekawy. No ale ja to widzę tak a nie inaczej.

Deanariell 

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 14:20   

Agn napisał/a:
Riella, są przygaszone - mniemam, że w 1999 roku, kiedy zaczynano kręcić LotR, były inne możliwości techniczne niż teraz i nawet szkła kontaktowe pewnie były inaczej robione. W sumie czytałam gdzieś wtedy, że niektóre nie zmieniają za mocno koloru oczu, bo było to niemożliwe. Jeśli Bloom ma naturalnie bardzo ciemne oczy, to soczewki zmieniające kolor na niebieski mogły wtedy nie zadziałać. Ale rozjaśniały mu oczy, a elfowie mieli oczy jasne (zresztą najczęściej szare).
Przy Hobbicie inna technika (PJ zresztą też mówił, że nie mógł korzystać ze sprawdzonych sposobów kręcenia np. różnicy wzrostu między hobbitem a czarodziejem), więc Legolas miał wreszcie bardzo jasne oczy. Tylko że Orlando Bloom za ten czas osiągnął bodajże 40-tkę, zmienił się trochę, rysy twarzy mu dojrzały, skóra jest starsza itp. itd. Te superjasne oczy jeszcze dodały mu lat.

Zgadzam się, ale jakoś do końca nie wierzę, że w dobie "galopującego postępu techniki" nie mogli mu tych soczewek jakoś tak dopasować, żeby kontrast nie był aż tak drastyczny... :? Moim zdaniem nie postarali się w tym szczególe, bo pewnie było im to obojętne. :roll:

Deanariell 

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 14:26   

Agn napisał/a:
Nie czuję, żebyśmy się spierały, tylko dyskutujemy.

Naturalnie. :wink: Spór, dyskusja to tylko kwestia doboru słownictwa, bo i tak wszystko opiera się właśnie na różnicy poglądów. :-P Nie będzie dobrej dyskusji, kiedy wszyscy będą sobie jedynie przytakiwać. :) Lubię dyskusje. :mrgreen:

annmichelle 

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 14:36   

Agn napisał/a:

annmichelle napisał/a:
Dlatego Snape chciał, żeby Harry na niego spojrzał, a nie dlatego, że kolor oczu miał się zgadzać, prawda? :wink:

Zły przykład. Kazał na siebie popatrzeć, żeby Harry zobaczył łzę, w której zawarte są wspomnienia, no weź.

No weź :-P to jest bardzo dobry przykład - najlepszy z możliwych. :mrgreen:
Przecież Snape chciał, żeby pożegnało go z tego świata "spojrzenie" ukochanej kobiety, chciał tuż przed śmiercią spojrzeć "w jej" oczy. Dlatego poprosił Harry'ego, żeby na niego spojrzał, a nie chodziło o pobranie łzy! :?
Aż sprawdziłam teraz w książce kolejność : najpierw Harry "zebrał" mu myśli, a jak Snape już umierał to poprosił go, żeby Harry na niego spojrzał (mam e-booka, strona 854).
Kurcze, nie zaglądałam do książki przez jakieś 10 lat, a tu z powodu dyskusji odnalazłam nawet ten pasujący fragment (dobrze, że wiedziałam mniej więcej gdzie szukać, bo to już pod koniec :mrgreen: ).

annmichelle 

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 14:38   

Deanariell napisał/a:
Moim zdaniem nie postarali się w tym szczególe, bo pewnie było im to obojętne. :roll:

A może chcieli, żeby Legolas miał takie neonowe oczy, jako symbol młodości :-P , że niby jeszcze mu nie przygasł blask czy coś w ten deseń? :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 14:52   

annmichelle napisał/a:
Przecież Snape chciał, żeby pożegnało go z tego świata "spojrzenie" ukochanej kobiety, chciał tuż przed śmiercią spojrzeć "w jej" oczy. Dlatego poprosił Harry'ego, żeby na niego spojrzał, a nie chodziło o pobranie łzy!

W takim razie mój błąd, ale i tak - chciał zobaczyć oczy ukochanej. Biorąc pod uwagę ilość podkreśleń, że Harry miał oczy zielone - musiały być takie.
Choć, skoro już wmieszałyśmy w to Legolasa i jego neonowe oczy ( :rotfl: ) może w gruncie rzeczy wyszło jak z nim - młoda Lily ma brązowe oczy, dorosła ma jasne (nie wiem, czy zielone, w filmie wszystkie sceny z nią są dość ciemne i nie widać za dobrze). Harry stwierdził, że to za dużo zamieszania i urodził się z niebieskimi.
Oczywiście mówimy o filmie. ;)

Deanariell 

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 14:54   

annmichelle napisał/a:
A może chcieli, żeby Legolas miał takie neonowe oczy, jako symbol młodości :-P , że niby jeszcze mu nie przygasł blask czy coś w ten deseń?

Taaaa... Jassssne... :rotfl: Pomylili sobie chyba gatunki :roll: - fantasy z SF, bo wyglądał jak jakiś cyborg - a nie elf. :-P

annmichelle 

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 14:58   

I tym sposobem dziewczyny wszystko się zgadza! :rotfl: Wszystkie wątki "oczne" z HP i WP wyprostowałyśmy i wyjaśniłyśmy. :olsnienie:

Deanariell 

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 15:10   

:mrgreen: Brawo My! :oklaski: :wink:

Caroline 

Wysłany: Sro 07 Lis, 2018 14:48   

Wyznanie: jaram się nowym Dumbledore'em :lol: :-D

Trailery Fantastic Beasts wyglądają bardzo obiecująco. Jude Law w wersji starszej niż zwykle - bardzo mu to pasuje, a Dumbledore w wersji dużo młodszej niż zwykle (i przystojnej ;) )- tak! Świetny miks.
Nie mogę się doczekać :)
Mam nadzieję, że będą wersje bez dubbingu.
https://www.youtube.com/watch?v=vvFybpmyB9E

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 07 Lis, 2018 19:45   

Caroline napisał/a:
Wyznanie: jaram się nowym Dumbledore'em

Wyznanie: ja też. Bo Jude Law jako młody Albus Dumbledore to miodzik, w którym nurkuje moje potterowskie serduszko. :serce: Nie wiem, kto wpadł na pomysł, by go zatrudnić do tej roli, ale chyba wyślę temu komuś kwiatki. :banan:
Też się nie mogę doczekać. I oczywiście, że będą wersje bez dubbingu - poprzednio były, zresztą przy każdym potterowskim filmie były, nie widzę powodów, by to zmieniać.

Caroline 

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018 12:47   

Agn napisał/a:
Nie wiem, kto wpadł na pomysł, by go zatrudnić do tej roli, ale chyba wyślę temu komuś kwiatki.
To będzie duży bukiet zatem :)
Odliczanie do 16.11 zatem :)

Odpowiedz do tematu