PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 18:50
MEGAFANFIK tom III część 2
Autor Wiadomość
Madelaine
zombii:-)

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 10:32   

no to teraz panna Lizzy da ci niezłą szkołę życia, chłopczyku :rotfl:
teraz skończysz sufit, a zaczniesz marmurowe posadzki nosem rysować :rumieniec:

1agawa 

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 10:51   

Maryann napisał/a:
Darcy odwrócił się i spojrzał w kierunku Hunsford. Tam leżała jego przyszłość, jego pomyślność, pociecha wszystkich w Pemberley. Nadszedł czas, żeby to zdobyć ![...] z kapeluszem pod pachą i sercem gwałtownie walącym w piersi, wszedł do pokoju.
:paddotylu: Skąd wiedział, że Lizzy leży i czeka na zdobycie? :mysle: Czy jest zamkiem, warownią? :confused3:
PS. nie modłam się oprzeć:
Cytat:
Już był w ogródku, już witał się z gąską;
Kiedy skok robiąc wpadł w beczkę wkopaną,
Gdzie wodę zbierano;
Ani pomyślić o wyskoczeniu.
Chociaż wody nie było i nawet nie grząsko:
Studnia na półczwarta łokcia,
Za wysokie progi
Na lisie nogi;
Co prawda Darcy nie przypomina lisa, ale by wydostać się będzie potrzebował nie lada pomocy.

Maryann 

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 13:01   

1agawa napisał/a:
Maryann napisał/a:
Darcy odwrócił się i spojrzał w kierunku Hunsford. Tam leżała jego przyszłość, jego pomyślność, pociecha wszystkich w Pemberley. Nadszedł czas, żeby to zdobyć ![...] z kapeluszem pod pachą i sercem gwałtownie walącym w piersi, wszedł do pokoju.
:paddotylu: Skąd wiedział, że Lizzy leży i czeka na zdobycie? :mysle: Czy jest zamkiem, warownią? :confused3:

W oryginale było "there lay his future...", ale może rzeczywiście to nie jest najszczęśliwsze określenie... :wink: Już zmieniłam.
A swoją drogą - Lizzy była dla niego chyba tak samo trudna do zdobycia, jak niejeden zamek...

Mag 

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 13:01   

Maryann napisał/a:
Wkrótce ona będzie jego !

Na ile, ta jego fascynacja wynikała z zachwytu nad inteligencja Lizzy, a ile z pociągu fizycznego :slina: :wink:

Dzieki kochane ABT :kwiatki_wyciaga:

Maryann 

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 13:10   

Z pociągu fizycznego ? :ops1: :roll: Nieee, przecież on się w jej błyskotliwej inteligencji zakochał... Tylko i wyłącznie. :wink:

Kaziuta

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 15:24   

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Przecież to sprzeczność sama w sobie. Oni nigdy nie zakochują się w inteligencji.

Maryann 

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 16:21   

ONI może nie. Ale przecież Darcy był wyjątkowy... :mrgreen:

bezpaznokcianka 

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 16:56   

Maryann napisał/a:
Z pociągu fizycznego ? :ops1: :roll: Nieee, przecież on się w jej błyskotliwej inteligencji zakochał... Tylko i wyłącznie. :wink:

a jej piękne oczy? dla oczu stracił głowę. :roll: i bez przesady z tą inteligencją, bo Darcy facetem ci jest, a gdzie oni patrzą na takie rzeczy. ZWŁASZCZA u kobiet.
matko już nie mogę się doczekać! dzięki :kwiatki_wyciaga:

asiek 

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 18:35   

Maryann napisał/a:

Wkrótce… Wkrótce ona będzie jego ! Ta myśl rozgrzewała go, [...] z kapeluszem pod pachą i sercem gwałtownie walącym w piersi, wszedł do pokoju.

Piiiiiięęęękny fragment !!!! :love_shower:
I Darcy '95 jako żyw staje mi przed oczami. :serduszkate:

Maryann, :thanx:

Maryann 

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 21:03   

bezpaznokcianka napisał/a:
a jej piękne oczy? dla oczu stracił głowę. :roll:

No a w tych pięknych oczach to się przecież właśnie błyskotliwa inteligencja odbijała. :mrgreen:

1agawa 

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 21:25   

Maryann napisał/a:
W oryginale było "there lay his future...", ale może rzeczywiście to nie jest najszczęśliwsze określenie... :wink: Już zmieniłam.
A swoją drogą - Lizzy była dla niego chyba tak samo trudna do zdobycia, jak niejeden zamek...

Znaczy się, że czeka mnie kolejna książka do przeczytania po angielsku. :mysle: Ale dopiero we wrześniu. Niedługo wakacje dzieci, a w tej chwili czytam Perswazje (dość wolno). :rotfl:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 23:04   

Dobrze jest jednak napisany ten fanfik.
Czekam na final tej sceny ;)

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Maryann 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 07:04   

Rozdział III część 10

Ich oczy spotkały się, gdy przekraczał próg.
- Pan Darcy !
Elizabeth dygnęła. Tak bardzo był spragniony jej widoku po niemal dwóch dniach, że jego ukłon był najkrótszy z możliwych. Z rezerwą wskazała, żeby usiadł.
- Więc nie jest pani chora – stwierdził pośpiesznie podchodząc do niej – Powiedzieli, że jest pani chora. Przyszedłem więc, żeby usłyszeć, że już pani lepiej.
- Jak pani widzi, sir – odparła chłodno na jego troskę, dodając na końcu, tuż przed tym, zanim zajęła swoje miejsce – Dziękuję.
Darcy zrobił krok w tył i odłożył na bok swoje rzeczy, po czym usiadł na krześle naprzeciwko tego, które ona wybrała. Jego serce biło jak szalone, gdy tak przyglądał się siedzącej przed nim kobiecie. Piękna ! Taka piękna ! Natarczywe, nagłe impulsy narastały w jego piersi zagłuszając racjonalność i mieszając jego myśli. Pragnął jej. Och, jak bardzo jej pragnął !
Uniosła brwi, zdziwiona jego milczeniem. Przyłapany na otwartym podziwianiu jej, szybko odwrócił wzrok. Nie powiedziała ani słowa, ale bicie jego serca, jego własnego serca, dźwięczało mu w uszach tak głośno, że nie był w stanie myśleć.
Musi mieć jasny umysł, odzyskać panowanie nad swoimi emocjami ! Wstał i zaczął chodzić po pokoju. Wbrew głosowi rozsądku znowu na nią spojrzał. Mów ! domagało się jego serce. Zatrzymał się i odwrócił w jej stronę, układając w głowie swoją mowę. Panno Elizabeth Bennet, czy uczyni mi pani zaszczyt… Nagle poczuł na sobie cały ciężar tego słowa. Zaszczyt ? Zaszczyt w tej sprawie był cały po jego stronie, a on zamierzał oddać go na niesławę w sposób, który cały świat zobaczy i potępi ! Lodowate niezadowolenie rodziny z niskich koneksji, jakie wprowadzi do jej grona, zimne zakłopotanie jego przyjaciół i znajomych, kiedy znajdzie się znowu między nimi, drwiny jego wrogów – wszystko to stanęło mu przed oczyma. Odwrócił się do okna i niewidzącym wzrokiem patrzył w późne popołudnie. Godzinę temu wszystko było dla niego tak jasne, a teraz znowu tkwi w grzęzawisku wątpliwości i niezdecydowania. Zanim zdał sobie sprawę z tego, co robi, wsunął palce do kieszonki kamizelki. Nic ! Wydął wargi z odrazy do samego siebie. Oczywiście, jedwabnych nitek tam nie było ! Puścił je z wiatrem. Odwrócił się z powrotem do pokoju tylko po to, żeby natychmiast zatracić się w cudownym profilu Elizabeth. Czy Rozwaga podążała za nimi ?
Piękna, inteligentna, pełna wdzięku – była tym wszystkim. Jej głos przyprawiał go o dreszcz emocji, jej biegłość jako pianistki działała na niego kojąco, jej pogarda dla sztuczności odpowiadała jego własnej. Jej współczucie było prawdziwe, jej umysł wspaniały, odwaga w obronie własnego zdania, nawet przeciwko niemu, wzbudzała jego najwyższy podziw i pragnienie. Mieć to uosobienie wszystkich Gracji dla siebie! Duma wzbierająca na myśl o posiadaniu jej odciągnęła go od okna. Musi ją mieć ! Otworzył usta, żeby mówić, ale pokój nagle wypełnił się jej krewnymi: jej intrygującą, okropną matka, rozhukanymi młodszymi siostrami, obojętnym i nietaktownym ojcem i wszystkimi niewyraźnymi ciotkami i wujami zajmującymi się handlem. Wszyscy oni ustawili się wokół niej, odbierając mu mowę. Cofnął się, czując na plecach oczy wszystkich swoich krewnych, błagających w milczeniu, żeby tego nie robił. Niemal dławiąc się z bezsilnej frustracji zrobił krok, a potem następny do środka pokoju. I w tej chwili ona spojrzała na niego swymi ciemnymi, wspaniałymi oczyma, wielkimi i pytającymi.

Ania1956 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 07:19   

nooo nieee :zalamka: oświadczyny na raty!!!! zlitujcie się :-)

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 09:41   

Całkiem przyjemne dawkowanie emocji ;)
I znowu dobrze napisany (i jak domyslam sie, dobrze przetlumaczony) fragmencik. :D
Oddana gonitwa mysli i sprzeczne uczucia.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

asiek 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 10:37   

Ania1956 napisał/a:
nooo nieee :zalamka: oświadczyny na raty!!!! zlitujcie się :-)

Przyłączam się do Ani... oświadczyny na raty grożą ZAWAŁEM ! :cry2:
Maryann'ku zlitujże się. :pomocy:

"Elizabeth Bennet, czy uczyni mi pani zaszczyt… Nagle poczuł na sobie cały ciężar tego słowa. Zaszczyt ? Zaszczyt w tej sprawie był cały po jego stronie, a on zamierzał oddać go na niesławę w sposób, który cały świat zobaczy i potępi ! Lodowate niezadowolenie rodziny z niskich koneksji, jakie wprowadzi do jej grona, zimne zakłopotanie jego przyjaciół i znajomych, kiedy znajdzie się znowu między nimi, drwiny jego wrogów – wszystko to stanęło mu przed oczyma. Odwrócił się do okna i niewidzącym wzrokiem patrzył w późne popołudnie. Godzinę temu wszystko było dla niego tak jasne, a teraz znowu tkwi w grzęzawisku wątpliwości i niezdecydowania."

W takim momencie wątpliwości i niezdecydowanie ??? :confused3:
Jak się baaardzo kocha, to w chwili oświadczyn nie myśli się o konsekwencjach, a już rodzina wybranki/a jest odległa niczym Andromeda.
Żółta karta dla Pamelki.

A dla Maryann :kwiatki_wyciaga: za piękne tłumaczenie. :-)

Maryann 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 11:13   

Dzięki za miłe słowa. :serduszkate:

asiek napisał/a:
W takim momencie wątpliwości i niezdecydowanie ??? :confused3:
Jak się baaardzo kocha, to w chwili oświadczyn nie myśli się o konsekwencjach, a już rodzina wybranki/a jest odległa niczym Andromeda.
Żółta karta dla Pamelki.

Ta żółta kartka to chyba jednak musiałaby być dla... JA, bo to ona kazała Darcy'emu przy oświadczynach pleść o niższości rodziny Elżbiety. :wink:
A tak a'propos - to forma tych oświadczyn jest dla mnie potwierdzeniem tezy, że Darcy jeszcze wtedy nie kochał Elżbiety. Był nią zauroczony, ale jej nie kochał.

asiek 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 11:37   

Maryann napisał/a:
Ta żółta kartka to chyba jednak musiałaby być dla... JA, bo to ona kazała Darcy'emu przy oświadczynach pleść o niższości rodziny Elżbiety.

Maryann, masz rację. :cool:
Jednak sądziłam, że wywody o rodowodzie Lizzy były częścią mowy, wcześniej przygotowanej przez Darcy'go. Nie wpadłam na to, że niefortunne słowa sklecił ad hock.

Maryann napisał/a:
A tak a'propos - to forma tych oświadczyn jest dla mnie potwierdzeniem tezy, że Darcy jeszcze wtedy nie kochał Elżbiety. Był nią zauroczony, ale jej nie kochał.

Praawdaa ? Tylko jedno było mu w głowie ...
Maryann napisał/a:
Pragnął jej. Och, jak bardzo jej pragnął !

Oczywiście, mowa tu o .... błyskotliwej inteligencji, mieszkającej w pięknych oczach Elizabeth. :wink:
Czegoż to człek nie zrobi, aby podwyższyć swoje IQ. :roll:

Maryann 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 12:05   

asiek napisał/a:
Maryann napisał/a:
Ta żółta kartka to chyba jednak musiałaby być dla... JA, bo to ona kazała Darcy'emu przy oświadczynach pleść o niższości rodziny Elżbiety.

Maryann, masz rację. :cool:
Jednak sądziłam, że wywody o rodowodzie Lizzy były częścią mowy, wcześniej przygotowanej przez Darcy'go. Nie wpadłam na to, że niefortunne słowa sklecił ad hock.

Ta teoria o zmianie przygotowanego "wystąpienia oświadczynowego" jest Pameli, ale chyba jest dosyć zgodna z tym, co pisze JA. Darcy nie wiedział, że Lizzy nie pojawi się w Rosings, więc jego wizyta na plebanii z pewnością nie była planowana i działał pod wpływem impulsu.
No i poszedł "na żywioł". I plótł wszystko, co mu ślina na język przyniosła... :wink:

Mag 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 20:27   

Maryann napisał/a:
Piękna ! Taka piękna ! Natarczywe, nagłe impulsy narastały w jego piersi zagłuszając racjonalność i mieszając jego myśli. Pragnął jej. Och, jak bardzo jej pragnął !

Oczywiście mowa o inteligencji Elizabeth :wink:
Maryann napisał/a:
Piękna, inteligentna, pełna wdzięku – była tym wszystkim. Jej głos przyprawiał go o dreszcz emocji, jej biegłość jako pianistki działała na niego kojąco, jej pogarda dla sztuczności odpowiadała jego własnej. Jej współczucie było prawdziwe, jej umysł wspaniały, odwaga w obronie własnego zdania, nawet przeciwko niemu, wzbudzała jego najwyższy podziw i pragnienie.
Mógł jej TO powiedzieć, zamiast pleść o koneksjach :foch2:

Dzięki Maryannku :kwiatek:

Alison

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 21:44   

Hejkum! Ale tu się dzieje! Emocje rozsadzaja monitor! I to wcale nie te Darcy'owe, ale te Wasze :lol:
Wróciłam max padnięta z Bieszczad, które są dzikie jak Yellowstone, jeśli sie nie chodzi po szlakach, cały tydzień łaził za mną niedżwiedź, i to chyba bynajmniej nie ten sam :-| , pożarł mi trochę nerwów, ale jutro dopieszczam swoje ciastka i hopla! Oświadczynki dla każdej dziewczynki!

Kaziuta

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 21:53   

O Mateczka. Witaj :hello:

Kaziuta

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 21:56   

Maryann napisał/a:
Zaszczyt ? Zaszczyt w tej sprawie był cały po jego stronie,

Zarozumialec :uzi:

Maryann napisał/a:
Musi ją mieć !

A co to wyprzedaż czy promocje ? Elizbaeth to nie atrakcyjny towar, który możne sobie kupić rozkapryszony chłopczyk z wysokim mniemaniem o sobie. :uzi:

asiek 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 22:32   

Kaziutko, :shock: ależ bojowa z Ciebie dziewczyna. :wink:
Proszę oszczęć nam Darcy'ego i pozwól, by dostał czarną polewkę.
Nie odbieraj tak wielkiej przyjemności ! :mrgreen: :-P

Ali, witaj nam na salonach. :kwiatek:

Maryann 

Wysłany: Pon 02 Lip, 2007 05:48   

Rozdział III część 11

Wielkie nieba, Elizabeth ! Serce podeszło mu do gardła wypychając przed sobą słowa niepohamowaną falą.
- Na próżno walczyłem ze sobą. To się nie uda. Nie zdołam zdławić moich uczuć – przerwał z trudem gwałtownie łapiąc powietrze. Jego głos był zachrypnięty od przepełniających go emocji – Musi mi pani pozwolić powiedzieć sobie, jak gorąco ją wielbię i kocham.
O ile to było możliwe, jej oczy na te słowa otwarły się jeszcze szerzej, a twarz pokrył ciemny rumieniec. Z jego strony ulga po wyznaniu swych uczuć wzbudziła w nim beztroską euforię niczym kieliszek mocnego wina.
- Niemal od chwili, kiedy się poznaliśmy poczułem do pani głębokie, namiętne uczucie, które pokonało wszystkie moje wysiłki, żeby je zwalczyć – serce biło mu z podniecenia, ale teraz już bardziej miarowym rytmem. Słowa płynęły swobodnie – Wkrótce wiedziałem, że zostałem panią oczarowany, że mnie pani niepowstrzymanie pociąga i urzeka. Panno Bennet, jest pani w moim umyśle i w moim sercu od miesięcy ! Gdziekolwiek poszedłem, cokolwiek widziałem, wszędzie tam pani była ze mną.
Podszedł bliżej i spojrzał jej głęboko w oczy, pragnąc, żeby je podniosła i odwzajemniła jego żarliwość.
- Jestem w pełni świadomy trudności wynikających z różnic w naszych pozycjach społecznych, licznych przeszkód związanych z niższością pani rodziny. Są one, doprawdy, takiej natury, że żaden rozsądny człowiek nie może lekceważyć ich znaczenia. Zmagałem się z nimi od początku, porównując moją skłonność z własnym rozsądkiem i świadomością, że całe towarzystwo i moja najbliższa rodzina będą patrzeć na nasz związek jako na poniżenie. To właśnie te poważne przeszkody kazały mi dotąd milczeć o moich uczuciach. Nic się nie poradzi ani na nie, ani na mój szczery afekt do pani, choć z całej siły próbowałem go zwalczyć – przerwał na chwilę i zebrał się w sobie, zanim przedstawił propozycję, która miała zdecydować o jego przyszłości – Jestem przekonany, że jest pani i zawsze będzie panią mego serca, że nasze przyszłe losy splatają się ze sobą niczym nici i że tak, jak one, będą pomyślniejsze, jeśli splotą się w jedno. Dlatego proszę i mam nadzieję, że wynagrodzi pani moją długą i mozolną walkę przyjmując moje oświadczyny i zgadzając się zostać moją żoną.
Dobrze ! Zrobił to ! Niech cały świat idzie do diabła. Będzie szczęśliwy ! Szybko oddychając oparł się o kominek Collinsów i spojrzał na Elizabeth czekając na słowa, które miały za jednym zamachem zapewnić mu szczęście, którego tak pragnął i hańbę, której tak się obawiał.
Delikatny rumieniec, który pokrywał twarz Elizabeth w trakcie jego przemowy, pod jej koniec pociemniał. Odwróciła od niego wzrok patrząc zamiast tego na swoje dłonie, ciasno splecione na kolanach. Dlaczego nic nie mówi ? Czy jest poruszona ? Czy wyraził swoje uczucia zbyt płomiennie ?
- W takich przypadkach, jak ten, przyjęte jest wyrażenie wdzięczności za wyznane uczucia, nawet, jeśli nie można ich odwzajemnić.
Co ? Chyba źle ją usłyszał ! Darcy wyprostował się, konsternacja sprawiła, że nie rozumiał znaczenia jej słów.
- Wdzięczność jest naturalna i gdybym mogła ją odczuwać, podziękowałabym panu teraz. Ale nie potrafię. Nigdy nie zabiegałam o pańską dobrą opinię, a pan z pewnością niechętnie ją powziął – oczy Elizabeth błyszczały – Przykro mi, że sprawiam komuś ból. Jednak zrobiłam to nieświadomie i mam nadzieję, że nie będzie on trwał długo. Względy, które, jak pan mówi, długo nie pozwalały panu wyznać pańskich uczuć, teraz będą mogły bez trudu je pokonać.

Odpowiedz do tematu