PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 19:36
"Emancypantki" - wspólna lektura na forum
Autor Wiadomość
Aragonte 
Mirmił

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007 23:54   

Ja skończyłam drugi tom i staram się nie spoilerować :wink:
Prus ma świetny ironiczny styl :mrgreen:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 00:11   

Ta Pani Latter to ma latorosle, jakie pasiożyty matko kochana. Nic ino daj daj. Muszę to moim podsunąć niech zobaczą różnice.
Ale swoją drogą ladne to czasy gdy jedynym wyjściem dla kobiety było małżeństwo.
Ale ta panna Howard to przegina, nie ma pojęcia o realiach i chce kijem rzekę zawracać.

Marija 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 07:42   

To się uspokoiłam :grin: . Wydaje mi się, że poczekamy, aż wszyscy skończą, bo się Damy strachają spoilerowania :mrgreen: . Wtedy sobie pojeździmy na Kaziu i Helence :bejsbol: ...

BeeMeR 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 08:30   

Czytam, czytam, ale trochę wolno idzie - bo dopiero jestem w pierwszym tomie - ale już za połową. Strasznie egzaltowane towarzystwo, zwłaszcza ta Howard - co dzień - to inny pomysł. A zauważyłyście, jakie ma interaktywne włosy? :shock: :rotfl:
Jak się czymś podnieci, to jej od razu: płowieją albo przybierają nijaki kolor, czy znowu coś się z nimi dzieje innego - i jak to cudnie opisane!

Marija 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 08:34   

W końcu czołowa emancypantka, to się musi wyróżniać technologicznie :roll: . Z opisu wyjątkowo nieciekawa jako kobieta :? ??: .

Aragonte 
Mirmił

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 08:36   

Marija napisał/a:
W końcu czołowa emancypantka, to się musi wyróżniać technologicznie :roll: . Z opisu wyjątkowo nieciekawa jako kobieta :? ??: .

Prus jej ewidentnie nie lubił :roll: Ja też jej nie lubię, ale charakterystyka tej postaci wydaje mi się ciut przerysowana.

Marija 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 08:38   

Czy ja wiem...Tam wszystkie postacie są bardzo mocno zarysowane, jakaś satyra na społeczeństwo Prusowi wyszła. Ale bardzo się dobrze się czyta(ło) :grin: .

Aragonte 
Mirmił

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 08:42   

Ooo, czyta się super. Przecież mówiłam, że styl jest kapitalny :mrgreen:
Muszę chyba poznajdywać te smaczki, które mnie urzekły...

Kaziuta

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 12:51   

Aragonte napisał/a:
Marija napisał/a:

Prus jej ewidentnie nie lubił :roll: Ja też jej nie lubię, ale charakterystyka tej postaci wydaje mi się ciut przerysowana.

Prus jej zdecydowanie nie lubi. Ona jest wyrazem jego pogłądu na emancypacje i emancypantki. Przedstawia ją w sposón ironiczny i sarkastyczny. To jej uniesienie miłosne w stosunku do studenta, a potem robione mu wyrzuty. Śmiech i żałość.
"Od wzniosłości do śmieszności tylko jeden krok" (Napoleon Bonaparte)

trifle 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 13:06   

Bardzo mi się podoba to, jak Prus pisze. Chociaż żadnego z bohaterów nie ocenia wprost, właściwie nie mam wątpliwości, co o kim myślał, lubił czy nie lubił.

Panny Howard też nie lubię. Jest niesamowicie denerwująca.

trifle 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 13:08   

I uwielbiam wszystkie drobne złośliwości Prusa :mrgreen: Dalej w tekście - piszę teraz, póki pamiętam :roll: - będzie pan K., który oświadczał się już 10 razy, za każdym razem był odrzucany i Prus ładnie to nazywa "biegłością w niepowodzeniach matrymonialnych" :mrgreen:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 14:59   

Zapomnialysmy o harmonogramie ;)

XI: Znowu awantura
XII: Nudne święta
XIII: Stary i młody tego samego gatunku
XIV: Lekarstwo
XV: Pan Zgierski rozmarzony (super rozdzial) :mrgreen:
XVI: Pan Zgierski praktyczny

To mialo byc w zeszla niedziele.. Moze przyspieszymy :

XVII: Pierwszy uścisk
XVIII: Kara za niedołęstwo
XIX: Pierwszy smutek
XX: Widzenia
XXI: Rzeczywistość
XXII: Dlaczego synowie niekiedy wyjeżdżają za granicę
XXIII: Znowu pożegnanie

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

BeeMeR 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 18:18   

Kazio okazał się blondynem - w dodatku ma loki - na widok blond loczków u facetów zawsze robi mi się tak:
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Nie wiem czemu, ale skoro czytałam, że jest piękny - wyobrażałam sobie bruneta :cool:

a panią Howard podziwiam za tupet, z którym sama przeczy swoim własnym wcześniejszym żadaniom czy tezom :twisted:

Marija 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 18:43   

BeeMeR napisał/a:
Kazio okazał się blondynem - w dodatku ma loki - na widok blond loczków u facetów zawsze robi mi się tak:
Ostatnio wzruszamy się przecież pięknym blondynem, który niewątpliwie z charakteru jest gorącym brunetem :serce: :paddotylu:

BeeMeR 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 18:53   

on nie ma loków - i wygląda super :mrgreen: (a ja sobie zawsze wyobrażam takiego cherubinka - no jak mi się toto może podobać jako facet? :roll: )

trifle 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 20:15   

Ej no, skończyłam pierwszy tom i nie zanotowało mi się w umyśle, że Kaziu blondynek z loczkami jest :roll: Gdzież to było?

BeeMeR 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 20:32   

"...pan Kazimierz, elegancki, uśmiechnięty, z bukiecikiem fiołków w klapie żakieta (...)
I znowu biegał, i znowu targał sobie piękne blond włosy"
Ani chybi loki miał :? ??:
Rozdział XXII - Dlaczego synowie niekiedy wyjeżdżają za granicę

Aragonte 
Mirmił

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 21:59   

BeeMeR napisał/a:
Nie wiem czemu, ale skoro czytałam, że jest piękny - wyobrażałam sobie bruneta :cool:

A może Kazio był śliczny - cytując Musierowicz - jak budyń z soczkiem? :twisted:
A Madzia ma sny z jego udziałem :obrzydzenie:

trifle 

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 23:33   

Nooo, to jest defekt Madzi - podoba jej się Kazio i śni po nocach :evil:
A te loki to tak z wyobraźni jak rozumiem? Blondyn z tekstu, lokers z wyobraźni :lol:

O i jeszcze jedno lubię, słówko "tłomaczyć" we wszelakich formach :D wytłomaczyć, tłomaczyła, przetłomaczyć...

izek 

Wysłany: Sob 28 Kwi, 2007 12:49   

no to ja ewidentnie jestem spóźniona :neutral: bo dopiero o oświadczynach podwójnych czytałam :oops: coś się wyrobić nie mogę

Ale z tego co czytam, to czasem ręce opadają nad niektórymi sprawami. Ta naiwna wiara Madzi w Kazia :obrzydzenie:
Zgadzam się z Wami co do jego urody (wątpliwej :wink: ) choć nie kolor włosów mi przeszkadza, a modny wąsik i maniery...

BeeMeR 

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2007 12:35   

Panna Howard to zdecydowanie moja ulubienica :mrgreen: (jeśli chodzi o absurdalnych bohaterów :cool: ):
"Natychmiast się stąd wyprowadzam... Mężczyzna piękny, który był w kryminale, chce tu nocować! Nigdy, za nic.... (...)
Piękny i.... był w kryminale... Ładnie bym jutro wyględała!... Przecie taki człowiek musi być zdeterminowany na wszystko."
Trochę, jakby miała jednak na tę "determinację" nadzieję :oops:
a te jej spostrzeżenia odnośnie małżeństwa :paddotylu:

czekam z niecierpliwością, co ona jeszcze wymyśli :mrgreen:

izek 

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2007 13:24   

Niezły sen miała pani Latter po winku... winko prawdę ci powie... o dzieciach na ten przykład

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2007 13:56   

Dla mnie tak jakos malo przekonujacy jest ten jej pociąg do winka ... i tego rezultaty.
Rozumiem ze trudna sytuacja, ze kiepskie perspektywy, ze przyszlosc niewiadoma, ze ruina finansowa, ale zeby od razu tak pić, a potem miec omamy?

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

trifle 

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2007 14:15   

Ale ona to winko to tak dla zdrowia piła i 'na uspokojenie'. No i nie sama to wymyśliła, a pan Mielnicki jej podrzucił pomysł i obiecał realizację. A potem to już chyba uczepiła się jakbrzytwy tonący myśli, że to wino daje jej spokój. Dla mnie to wino to placebo. Ona po prostu bardzo chciała wierzyć, że jest COŚ, co jej pomaga.

A że była ogólnie wymęczona, to może i miała jakie omamy przez to.

trifle 

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2007 15:06   

Ja bym chciała zobaczyć, co by zrobiła panna Howard, gdyby taki amant jak Kazio Norski postanowił ją zdobyć i zaczął motać swe sieci wokół niej :lol:

Odpowiedz do tematu