PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Soundtracki
Autor Wiadomość
Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Nie 01 Paź, 2006 18:08   Soundtracki

AineNiRigani
A co do soundtracków - to ich kolekcjonowanie to moja pasja (zawsze prawie każdy znajdę. Z wyjątkiem Placu Waszyngtona - dziewczyny heeeeelp !!!)

Najbardzierj lubię
Robin Hood (Clannad)
Ostatni Mohikanin (obie aranżacje )

Królestwo niebieskie
Wiedźmin
LOTR (szczególnie Pippina - chyba ja każda )
Quo vadis
Titanic
GNY
Król Arthur
Forrest Gump
Sward int he shield
Dirty Dancing I i II
Król Lew (wszystkie cześci)
Romeo i Julia
Braterstwo wilków
Ostatni samuraj (ten kawałek, w której Cuise walczy)
Mona Lisa smile (szczególnie Constantynopol )

Niekoniecznie ta kolejnosc - pisałam jak mi sie przypomniało

monika29.09
Nie wiem, czy wszystkie Damy wiedzą, że na stronie Filmwebu znajdują się fragmenty sporej liczby soundtracków:

http://www.filmweb.pl/Med...undtrack&page=1

znajdziemy tu m.in. fragmenty muzyki do następujących filmów:

Tańczący z wilkami, Kupiec Wenecki, Dirty Dancing 2, Kontrakt rysownika, Dracula, Niebezpieczny umysł, Angielski pacjent, Cztery wesela i pogrzeb, Kod da Vinci i wiele innych (6 stron tytułów).

miłego słuchania

m.

Jeannette
Uwaga!!!
Na portalu Soundtrack.net dostępne już są pierwsze wrażenia po odsłuchu nowej płyty Hansa Zimmera: Piraci z Karaibów 2. Poza analizą "track by track", można posłuchać także 30-sekundowych fragmentów, które choć troszkę dają pojęcia czym będzie nowe dokonanie twórcy Gladiatora.

Przypomnijmy że soundtrack ma ukazać się 4 lipca. Czy będzie hitem??? Niezależnie od jakości muzyki, pewnie tak… Wszak zbliża się sezon ogórkowy…
Link:
http://www.soundtrack.net/features/article/?id=198
Nie wiem czy będzie działał.
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Nie 01 Paź, 2006 18:09   

miłosz
muzyka filmowa - bosze ty mój jak ja lubie ten film

http://www.youtube.com/wa...onio%20Banderas

Agnesse
Właśnie słucham sobie soundtracku z Pirates of the Caribbean: Dead's Man Chest i podoba mi się, muzyka nieco inna niz w pierwszej części, troszkę delikatniejsza, ale też niesamowita, warto posłuchać.

GosiaJ
Jednym z moich ulubionych, ukochanych soundtracków jest "Heat" do filmu M. Manna. Muzyka jest mocno połączona z filmem, zdjęciami, przede wszystkim nocnymi, w tonacjach błękitów - pozornie chłodna, a jednak wyzwalająca wielkie emocje. Niesamowite gitarowe brzmienia Terje Rypdala, mroczny Moby w utworze z repertuaru Joy Division, dźwięki Kronos Quartet... Pewnie to znacie, bo film stary, ale muzyka naprawdę warta przypomnienia (zresztą sam film też!).
Z soundtracków "piosenkowych" wciąż robi na mnie wrażenie muzyka z "Romeo i Julii" Baza Luhrmanna, zestaw świetnych nowoczesnych utworów. I muzyka z "Dziwnych dni" Kathryn Bigelow - niestety, przepadła mi ta płyta, ale jest doskonała; to bardzo mroczne utwory, pasujące do filmu, tworzące perfekcyjną całość - trochę rapu, ciężkich rockowych brzmień, ale też "Dance me to the end of love" w żeńskim wykonaniu, i śpiewająca aktorka Juliette Lewis, i Peter Gabriel.

A ostatnio i tak w kółko słucham muzyki z filmów bollywoodzkich

Admete
Wyjątkowo lubię muzykę z Moulin Rouge - Ewan McGregor ma świetny głos. I podobnie jak Gosia nie mogę się uwolnić od muzyki z filmów bollywodzkich. Ciągle mam w glowie muzykę z Paheli albo któryś z utworów z Jestem przy Tobie - Gori, gori...Tumse milka dilka

Agn
Mnie od Bollywood cos ostatnio zaczyna odkrecac i nie mam ochoty sie z tym stykac. Soundtrack, jaki mam teraz na tapecie, pochodzi z Requiem for a dream. Muzyka dolujaca, wpedzajaca w trans... i jaka piekna. Mniam ^^

Admete
Słyszałam o tej muzyce. Czy jej fragmentów nie wykorzystano w którymś z trailerów do Władcy?

Agn
Dokladniej rzecz ujmujac - wykorzystano glowny motyw, zmiksowano go troche i wrzucono do trailera do zwei wiezen

Admete
Właśnie o to mi chodizło. To był świetny zwiastun także dzięki muzyce. Czy reszta utworów też jest tak dobra? Bo ten jeden wyjątkowo mi się podobał.

Agn

Ten glowny motyw sie powtarza, natomiast reszta jest taka bardziej... hmm, transowa. Musialabys po prostu posluchac., bo ja nie umiem tego opisac.

GosiaJ
Tak mi się skojarzyło, bo w sąsiednim wątku o Enyi... Twórcom "Władcy Pierścieni" udało się "zdobyć" trzy piękne utwory wokalne do każdej z części... cudowny, eteryczny "May It Be", przejmujący "Gollum's Song" Emilliany Torrini (chyba najbardziej niedoceniany) i melancholijny, porażający, najsmutniejszy - "Into the West" Annie Lennox.
Niespotykany sukces.

Agn
Tez mi sie Gollum's song b. podoba, ale ludzie reaguja na niego alergicznie. A jeden kretyn nawet w nieprzyjemnych slowach sie o tej piosence wypowiedzial, zarzucajac, ze powinna znowu spiewac Enya, a tu neni. Hmpf!

Nimloth
Ja też lubię "Gollum's song". Najbardziej mi się kojarzy z tym filmowym światem, kiedy to słyszę, mam przed oczami pola Rohanu, Fangorn, i w ogóle cały świat. Najmniej lubię piosenkę oscarową, czyli "Into the west". Jakaś taka zbyt hollywoodzka, a mało tolkienowska .

Admete
miałam nadzieję, że na ostatniej płycie ze ścieżką dzwiękową do filmu będzie piosenka Loreeny McKennitt. Nie mam nic przeciwko Annie Lennox,a le McKennitt bardziej by mi pasowała.

Jeannette
Ja lubię też "Gollum's song", bo z Władcy widziałam tylko 1 część i ta piosenka najbardziej mi się kojarzy z filmem. Właściwie dzięki niej toleruję cały film.

GosiaJ
Nimloth napisał/a:

Ja też lubię "Gollum's song". Najbardziej mi się kojarzy z tym filmowym światem, kiedy to słyszę, mam przed oczami pola Rohanu, Fangorn, i w ogóle cały świat. Najmniej lubię piosenkę oscarową, czyli "Into the west". Jakaś taka zbyt hollywoodzka, a mało tolkienowska

Nie, nie, ona też jest tolkienowska! Zawsze przy niej płaczę. I tekst jest cudowny, przed oczami mam Szarą Przystań, kiedy go słyszę... "Across the sea A pale moon rises The ships have come To carry you home (...) Grey ships pass into the West"... Genialny utwór na pożegnanie...

GosiaJ
Jeannette napisał/a:

Ja lubię też "Gollum's song", bo z Władcy widziałam tylko 1 część i ta piosenka najbardziej mi się kojarzy z filmem. Właściwie dzięki niej toleruję cały film

Akurat "Gollum's Song" jest w "Dwóch Wieżach", drugiej części A film zobacz kiedyś, może się przekonasz, naprawdę warto! Chociaż oczywiście najpierw warto przeczytać powieść

AineNiRigani
GosiaJ napisał/a:

Nie, nie, ona też jest tolkienowska! Zawsze przy niej płaczę. (...) Genialny utwór na pożegnanie...

Oj Gosienko zgadzam się
Też zawsze przy niej ryczę. I ten przekrój wszystkich postaci filmowych, takie wspaniałe zakończenie wspaniałej historii.

Aragonte
[quote="Agn]
Mnie od Bollywood cos ostatnio zaczyna odkrecac i nie mam ochoty sie z tym stykac. Soundtrack, jaki mam teraz na tapecie, pochodzi z Requiem for a dream. Muzyka dolujaca, wpedzajaca w trans... i jaka piekna. Mniam[/quote]

Jeśli to masz na myśli, to genialne jest
http://www3.youtube.com/w...for%20a%20dream

Agn
Tak, ten. Ale to jest właśnie remiks. Oryginalny utwór nie ma tych chórów etc. Muzykę polecam wszystkim. Oczywiście się podzielę, jeśli ktoś by chciał
Nawiasem mówiąc miałam kiedyś mp3 z tym remixem. Chyba z 6 minut trwał. Dobrze zrobiony, w ogóle nie psuje utworu oryginalnego, naprawdę

Admete
A ja dziś obejrzałam drugą część Piratów i muzyka z filmu bardzo mi sie spodobała.
Tu sa fragmenty - http://skrzynia.umarlaka....racks,id=107404
Moje ulubione utwory to Dinner is served , Two Hornpipes ( Tortuga ) - w ogóle ta scena w tawernie jest cudowna, Hello Beastie.

Agnesse
Mi też podoba się soundtrack z Piratów
This impossible year

migotka 

Wysłany: Pon 02 Paź, 2006 10:13   

ja mam pełną kopertę soundtracków , ale narazie nie słucham bo teraz "weszłam " na muzyke polską starsze przeboje i te nowsze , jak i "zagramaniczną" tu z naciskiem na starsze

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 02 Paź, 2006 10:24   

A propos polskich kompozytorów i soundtracków to - jest się czym pochwalić.
Wojciech Kilar i "Drakula", a przede wszystkim "Portret damy" - coś absolutnie genialnego
Michał Lorenc - choćby "Bandyta" i "Zabić Sekala"
Jan A.Kaczmarek, którego "Plac Waszyngtona" tropi Aine. Ja dodam jeszcze "Niewierną" - dla muzyki kupiłam dvd z filmem.
No i Zbigniew Preisner - kiedyś znałam na pamięć każdą nutę z "Podwójnego życia Weroniki"

Diana 

Wysłany: Pon 02 Paź, 2006 11:17   

Beatka Kozidrak może nie jest moją ulubioną artystką, ale z przyjemnością słucham zawsze "Rzeki marzeń" z "W pustyni i w puszczy". Krzesimir Dębski też komponuje piękne melodie, że tak powiem "chwytliwe".

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 02 Paź, 2006 11:21   

Prawda - "Rzeka marzeń" była słodziutka, ale bardzo chwytliwa. Też lubię.

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Pon 02 Paź, 2006 14:34   

"Draculę" mam od niedawan i sie delektuję...jest fantastyczna. Uwielbiam też ścieżkę z innego wampirzego filmu - "Wywiad z wampirem". Wspaniała.
This impossible year

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Paź, 2006 16:01   

Trzykrotka napisał/a:
Jan A.Kaczmarek, którego "Plac Waszyngtona" tropi Aine. Ja dodam jeszcze "Niewierną" - dla muzyki kupiłam dvd z filmem."

Czas przeszły. Znalazła. :D :D:D:D

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 02 Paź, 2006 21:50   

Caitriona napisał/a:
"Draculę" mam od niedawan i sie delektuję...jest fantastyczna. Uwielbiam też ścieżkę z innego wampirzego filmu - "Wywiad z wampirem". Wspaniała.

Tiaaa, Elliot Goldenthal ma kupę świetnych pomysłów. Już niedługo się w tym zasłucham. *wyszczerz do Cait*

Wojciech Kilar... wiecie co? Swojego czasu miał komponować muzykę do Władcy pierścieni. Ze względów terminowych nie mógł wywiązać się z tego kontraktu, zastąpił go Howard Shore. Nie, nie, broń Eru, nie wypadło to źle! Pan Shore spisał się na medal. A właściwie na 3 medale. Muzyka jest genialna. Ale nie raz, słuchając muzyki z Draculi, zastanawiam się, jak wyglądałaby muzyka do LOTRa wg Kilara. Na pewno muzyka byłaby kompletnie inna. Być może panowałby inny nastrój, może inne instrumenty by podkreślił... Ciekawa jestem po prostu.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 02 Paź, 2006 23:06   

A to ci.... ! Nie wiedziałam... Może szkoda, że to nie Kilar, ale z drugiej strony - muzyka Howarda Shore była absolutnie wspaniała, zwłaszcza w Dwóch Wieżach, choć chóry w Morii przy Khazad-Dum były cudowne. Soundtrack do LOTR jest zdecydowanie w pierwszej dziesiątce moich ulubionych.
Lubicie Gorana Bregovica? Powiedziano wiele złych słów o jego muzyce, a ja kocham to bałkańskie szaleństwo, które w niej jest.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Paź, 2006 23:58   

ja się przyznam, że każdorazowo słysząc ten motyw rohańki po prostu ryczę. Czasem tak mam jak mi się coś nieyobrażalnie podoba. Po prostu mnie rozsadza od wewnątrz bezsilność i kompleksy i jest to jedyna forma wyrazenia tego zachwytu.

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 00:07   

Dokladnie, Aine - mam tak samo! Płacżę tez przy pogrzebie syna Theodena, przy Domach Uzdrowień (Aragorn-Eowina-Faramir, z wokalem Liv Tyler), przy wizji Arveny (syn w ramionach Aragorna), powstawaniu Aragorna do zycia po walce z vargami (rewelacyjny głos żeński), no i przy Gollum's song i Into the West.
Motyw Rohanu i motyw Gondoru - wtedy, kiedy Pippin daje znak i na górach zapalają sie ognie - prośba o pomoc z Rohanu :thud: Przepiękny jest też motyw Drużyny i te chóry maoryskie w Morii.

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 00:09   

aaaaaa, no i oczywiście pieśń Pippina - chyba nie ma takiego, kto nie płakałby, kiedy Faramir prowadzi wojsko tyralierą, a Pippin anielskim głosem śpiewa:
Home is behind
a world ahead....

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 00:13   

ja jeszcze dodam motyw z hobbitonu. Taki wesoły i beztroski. W muzyce jest zielony kolor. Nie wiedziałam, ze to możliwe...

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 00:31   

AineNiRigani napisał/a:
ja jeszcze dodam motyw z hobbitonu. Taki wesoły i beztroski. W muzyce jest zielony kolor. Nie wiedziałam, ze to możliwe...

:grin: Rzeczywiście! Jest zielony - pięknie to napisałaś :grin:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 10:38   

Oczywiście, że jest możliwe! Jak najbardziej jest to zielone.

A ta końcówka tuż po śmierci Gandalfa? A pieśń Eowiny??? Miiiioooodzio! Pieśń Pippina to już w ogóle poza konkursem jest. To są również moje ukochane soundtracki. :)
Generalnie Kilar bardzo, bardzo chciał zrobić tę muzykę, ale... tak wyszło.

Goran Bregovic? Kochaaaana, uwielbiam! Opinii o jego muzyce nie słucham, wolę posłuchać samej muzyki. :mrgreen: Też mi się b. podoba. A muzyka do Królowej Margot zrobił boską.

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 10:40   

Prawda, boska była: kołysanka i inne. A jaką genialna napisał do Underground! Kompletnie szaloną i wspaniałą.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 10:44   

Mesecina! Mesecina!!!

monika29.09

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 10:47   

Agn napisał/a:
Mesecina! Mesecina!!!

Ale miło, że przypomniałyście Bregovica. Przyznam, że zainteresowałam się bardziej jego muzyką po płycie z Kayah (niektóre piosenki z tej płyty zachwyciły mnie na parę miesięcy). Teraz już nie słucham Bregovica aż tak często jak dawniej, ale miło wrócić.

Podobał mi się też w Underground.

To co? Mesecina :)

http://www.youtube.com/watch?v=AKRCo3347fw

m.

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 11:26   

a muzyka z "Wiernego ogrodnika"
a ścieżki dzwiekowe z filmów Almodovara - zjawiskowa ze "Złegoo wychowania"...

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 11:28   

Mam tylko z Hable con ella. Alberto Iglesias komponuje zacną muzykę.

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 12:19   

... i z Wszystko o mojej matce - jeden fragment rozłożył mnie na łopatki.

A ja dostałam rarytas: płyte z muzyką do Urgi Michałkowa i zakochałam się. Artiemiew, nadworny kompozytor Michałkowa, podobno przypomina Wojciech Kilara: starszy, skromny pan, który tworzy prawdziwe piękno.
Będę musiała obejrzeć Cyrulika syberyjskiego i [i]Spalonych słońcem pod nowym kątem. Podobno Artiemiewa w Rosji i na zachodzie można kupić do koloru do wyboru. U nas jest kompletnie nieznany.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 12:30   

Trzykrota, jak chcesz moge sie popytać dla Ciebie...

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 13:13   

Agn napisał/a:
Caitriona napisał/a:

Tiaaa, Elliot Goldenthal ma kupę świetnych pomysłów. Już niedługo się w tym zasłucham. *wyszczerz do Cait*

Mam nadzieję, ze Ci się spodoba. Jest to jedna z mioch ukochanych ścieżek.
Co do Bregovicia to jego też lubię. Chciałam tu pochwalić "Królową Margot", ale Agn mnie ubiegła ;) (a jego płytkę która zrobił z Kayah słucham do tej pory i to często, a na samym koncercie wybawiłam sie tak, że hejjj!...)
This impossible year

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 13:20   

Caitriona napisał/a:
a na samym koncercie wybawiłam sie tak, że hejjj!...)

*zawistne spojrzenie*
Ja mam Bregovica z Kayah tylko na kasecie... prawie zajechanej. Tez ja b. lubie. :mrgreen:
Ale juz np. z Krawczykiem co nagral juz mniej mi sie podoba. Tak jakos... mialam wrazenie, ze Krawczyk zrzyna pomysl od Kayah, bo Bregovica w Polsce lubia, wiec plytka z nim to murowany sukces.
Generalnie Bregovic troche sie muzyki nakomponowal, filmowej takoz (bodaj do Arizona Dream tez splodzil plytke, ale moge sie mylic).

Ostatnio zmieniony przez Agn Wto 03 Paź, 2006 13:23, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu