PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seria "Miłość przychodzi powoli"
Autor Wiadomość
Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 04 Mar, 2007 14:43   

Taa, okladka jest niestety odstraszajaca ...

A co do pani Oke, popelnila jeszcze sporo innych ksiazek, niestety z tego co wiem, nie zostaly przetlumaczone.

Oto bibliografia i fotka autorki:
http://www.fantasticfiction.co.uk/o/janette-oke/
Strona kolejna:
http://www.janetteoke.com...545000&nm=Books

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

QaHa 
Tarkostopny zbójnik :-)

Wysłany: Nie 04 Mar, 2007 18:21   

jak pisze romantic historie, które nie są jednowymiarowa harlequinowa szmirą to ja już ją lubią. :mrgreen:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 14 Paź, 2007 16:09   

Pisalam swego czasu o tym, ktore czesci serii "Milosc przychodzi powoli" wg powiesci Janette Oke sfilmowano.
Otoz wlasnie sie dowiedzialam, ze nakrecono kolejną, szostą część: Love's Unfolding Dream. Oczywiscie gra w niej nasz misio - Dale Midkiff.
Wyboldowalam wiec wszystkie nakrecone juz czesci tej powiesciowej serii:
Love Comes Softly (2003)
Love's Enduring Promise (2004)
Love's Long Journey (2005)
Love's Abiding Joy (2006)
Love's Unending Legacy (2007)
Love's Unfolding Dream (2007)

Love Takes Wing
Love Finds a Home
Jak wspominalam znam narazie cztery czesci, mam nadzieje ze kiedys zobacze pozostale.

Adresy moich blogów:

Alison

Wysłany: Nie 14 Paź, 2007 16:18   

Gosiu, obejrzałam tę ostatnia część i rzeczywiście wypatrzyłam w końcu Jamesa Tuppera w bożonarodzeniowym szaliczku :wink: Jakoś tak się mało tam odzywał, że w ogóle go nie zapamiętałam...

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 14 Paź, 2007 16:28   

A ja od razu zwrocilam uwage :lol: Pewnie dlatego, ze Clarka prawie nie bylo, musialam sobie tam kogos znalezc do podziwiania :mrgreen:
A ta czesc o ktorej mowisz to "Love`s long journey", a wiec nie ostatnia czesc (po niej byl przeciez "Loves abiding joy" - teZ powinnas go miec).

Adresy moich blogów:

Alison

Wysłany: Nie 14 Paź, 2007 16:41   

Gosia napisał/a:
A ja od razu zwrocilam uwage :lol: Pewnie dlatego, ze Clarka prawie nie bylo, musialam sobie tam kogos znalezc do podziwiania :mrgreen:
A ta czesc o ktorej mowisz to "Love`s long journey", a wiec nie ostatnia czesc (po niej byl przeciez "Loves abiding joy" - teZ powinnas go miec).

Mam, mam, ale wzięłam tylko pierwszą część, w której już mógł się pojawić, przejrzałam, no i był! :mrgreen:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 11 Lis, 2007 18:02   

Wlasnie widzialam reklamowke filmu z naszym Clarkiem czyli Dalem Midkiffem : "Miłości wieczna radość". Przypuszczam ze tak wlasnie przetlumaczyli "Loves abiding joy" czyli 4 czesc cyklu "Milosc przychodzi powoli". Bedzie wkrotce w Hallmarku! Super! :banan:
EDIT: Yes, yes, yes!
http://pl.hallmarkchannel....aspx?ID=208935
:cheerleader2: :banan_Bablu: :cheerleader2: :banan_Bablu: :cheerleader2:
I to juz 23 listopada:
http://pl.hallmarkchannel...Day=23-Nov-2007

Adresy moich blogów:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pią 23 Lis, 2007 22:21   

Obecnie na Hallmarku leci "Loves abiding joy" z Clarkiem!

O qurcze jest ten pastor z poprzedniej czesci ! James Tupper!

Adresy moich blogów:

Alison

Wysłany: Sob 24 Lis, 2007 12:51   

Gosia napisał/a:
Obecnie na Hallmarku leci "Loves abiding joy" z Clarkiem!

O qurcze jest ten pastor z poprzedniej czesci ! James Tupper!

I co i co i co? :wink:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sob 24 Lis, 2007 14:12   

Ano calkiem jest przystojny ;) Choć nie pojawia się często.
No i był Clark, bo przyjechał w odwiedziny do córki.
Aha, tak im się podobała scena w deszczu z pierwszej części, że znowu zmoczyli Clarka (bo pięknie wygląda w deszczu trzeba przyznać) ale tym razem występuje z córką więc nie jest to scena erotyczna.. :(
A film opowiada o tragedii, jaka wydarzyła sie w życiu naszej młodej pary i o tym jak sobie z nią poradzili.

Adresy moich blogów:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Czw 29 Paź, 2009 22:05   

W związku z tym, że 1 listopada o 15.25 na TVP1 pojawi się "Miłość trwa wiecznie" (Love's Unending Legacy).
To film z cyklu "Miłość przychodzi powoli" (Love Come Softly Saga) według powieści Janette Oke).

Przypomnę wszystkie części tego cyklu:

Love Come Softly (2003) - Miłość przychodzi powoli - rozpoczynający cały cykl. Bardzo mi się podobał.

Młode małżeństwo; Marty i Aaron Claridge'owie wyruszyło na Zachód, w poszukiwaniu miejsca na własnego dom i rodzinę. Niestety Aaron ginie. Jako, że zima jest coraz bliżej, Marty nie ma możliwości powrotu na Wschód. Samotny wdowiec; Clark Davis, wychowujący około dziesięcioletnią córkę; Missie, proponuje, by Marty wyszła za niego za mąż i przeczekała w ten sposób do wiosny. W zamian za opieką nad domem i Missie oferuje jej tym samym dach nad głową. Bardzo niechętnie, Marty się zgadza....

[b]Love's Enduring Promise[/b] (2004) - Miłości wieczna obietnica - (oglądałam)

Clark i Mary mieszkają na farmie. Któregoś dnia Clark ulega wypadkowi, nie jest w stanie pracować. Z pomocą przychodzi mu nieznajomy, który znalazł się w okolicy przejazdem. Nate zakochuje się w córce Daviesów, Missie. Niestety, ma konkurenta, Granta Thomasa, który pracuje na kolei. Dziewczyna jest w rozterce, nie potrafi dokonać wyboru.

Love's Long Journey (2005) - Miłość - wędrówka bez kresu (oglądałam)

Po ślubie Missie i Willie wyruszają na zachód, chcąc założyć własne ranczo i hodować bydło. Podczas podróży okazuje się, że Missie jest w ciąży. Na miejscu młodzi małżonkowie zaprzyjaźniają się z najbliższymi sąsiadami - małżeństwem białego i Indianki. Zaczynają pracę na ranczu wraz z wynajętymi robotnikami, którzy szybko stają się dla nich drugą rodziną. Missie zaprzyjaźnia się także z chłopcem, którego brat należy do bandy niebezpiecznych rewolwerowców okradających osadników.

Love's Abiding Joy (2006) - Miłości wieczna radość (oglądałam)

W odwiedziny do Missie i Williego przyjeżdża jej ojciec. Rodzinną sielankę przerywa śmierć kilkumiesięcznej córeczki, Kathy. Pogrążona w bólu Missie nie jest w stanie kontynuować pracy jako nauczycielka i Willie jest zmuszony przyjąć posadę szeryfa.

Love's Unending Legacy (2007) - Miłość trwa wiecznie (obejrzę)

Missie po śmierci Williego wraca z synem w rodzinne strony. Wprowadza się do rodziców i rozpoczyna pracę jako nauczycielka. Po wcześniejszych tragicznych wypadkach traci wiarę w siebie aż do czasu adopcji jednej z sierot, które przybyły do miasteczka w poszukiwaniu nowych rodzin.

Love's Unfolding Dream (2007)

Marzeniem Belindy są studia medyczne. Wie, że to prawie niemożliwe ze względu na płeć i ogromne koszty. Zostaje asystentką lokalnego lekarza i opiekuje się starszą panią Stafford-Smith, będącą po zawale. Tymczasem w sąsiedztwie Davisów pojawia się młody prawnik z Nowego Jorku, który przyjeżdża sprzedać odziedziczoną farmę.

Love Takes Wing (2009)

Doktor Belinda Simpson tuż po śmierci swojego męża postanawia udać się to miasteczka Sikeston. Na miejscu odkrywa, że wielu obywateli Sikeston wliczając w to dzieci mieszkające w sierocińcu choruje na tajemniczą chorobę, która doprowadza do śmierci. Pani doktor postanawia odkryć źródło plagi i skutecznie je zwalczyć.

Love Finds a Home (2009)

W większości tych filmów postać Clarka Davisa - ojca rodziny gra Dale Midkiff.

W pierwszych dwóch częściach gra także Katherine Heigl, znana widzom Greysów jako Izzie. Ostatnie dwie części są już chyba bardziej na motywach powieści Oke
Od początku kręcenia cyklu z filmami miał wiele wspólnego Michael Landon Jr. reżyserował je lub pisał scenariusze.

Strona sagi:
http://www.hallmarkchanne...mCode_86B7F769C

Adresy moich blogów:
Ostatnio zmieniony przez Gosia Czw 05 Lis, 2009 19:11, w całości zmieniany 6 razy  

Alicja 

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 11:12   

Gosia napisał/a:
W pierwszych dwóch częściach gra także Katherine Heigl, znana widzom Greysów jako Izzie

oglądałam ją w pierwszej części tego cyklu, też mi się podobała :-D
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 19:31   

:D

A ja dziś oglądałam "Miłość trwa wiecznie" (Love Unending Legacy).
Film jest tak samo ciepły i familijny, jak wszystkie z tego cyklu. Oczywiście, jest także nieco naiwny, ale za to ogląda się przyjemnie i dziś wszyscy zasiedliśmy przed telewizorem, śledząc losy rodziny Clarka Daviesa.
Oczywiście Dale Midkiff, choć nie pojawiał się często, był tak samo uroczy i przystojny jak zawsze.
Tak dobrali aktorkę do roli żony Clarka, Marty, że z jej fryzurą, gdy widać ją tyłem, bardzo przypomina Katherine Heigl.
Jednak cały film opowiadał głównie o losach córki Clarka, Missie Lahaye, która po dramatycznych wydarzeniach (śmierci córeczki i męża) wróciła do rodzinnego domu, by wraz z synem ułożyć sobie życie od nowa. Przyjęła do domu sierotę i zaprzyjaźniła się z miejscowym szeryfem.

Clark Davies, jego córka Missie Lahaye ze swoim synkiem.

Missie i szeryf

Adresy moich blogów:
Ostatnio zmieniony przez Gosia Nie 01 Lis, 2009 20:07, w całości zmieniany 1 raz  

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 19:33   

Gosiu zali jeśli Warszawa wypali pod koniec listopada mogę się uśmiechnąć o tą serię? :rumieniec:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 19:54   

Jasne! :-D

Muszę dodać, że właśnie wydali u nas nową edycję książek Janette Oke.
Wcześniejsze, polskie wydanie tej powieści miało koszmarną okładkę :roll:
Oczywiście sama powieść nieco się różni od filmowej adaptacji, o czym zresztą w tym wątku już pisałyśmy.

Spuścizna Jannette Oke to nie tylko jej powieści, nagrody Christy Award i Gold Medallion, czy inne wyróżnienia jakie otrzymała, ani nawet trendy wydawnicze inspirowane jej sukcesem pisarskim. To również tysiące listów, jakie otrzymuje od czytelników z całego świata, których umysły i serca zostały prawdziwie poruszone jej opowieściami. A wszystko zaczęło się dwadzieścia lat temu od opowieści "Miłość przychodzi łagodnie".

Oto one:

Janette Oke
MIŁOŚĆ PRZYCHODZI ŁAGODNIE

Jest to historia Marty – młodej, energicznej i niezależnej dziewczyny, która wraz z mężem udaje się na Zachód w poszukiwaniu przygody i szczęścia. Gdy jej przygoda przerodzi się w tragedię, będziesz przeżywać wraz z nią cierpienie, ból, frustrację i gniew.
Niecodzienne wydarzenia tej niezwykłej powieści będą trzymały cię w napięciu, dopóki konflikt nie zostanie rozwiązany i nie rozbłyśnie odwaga i piękno prawdziwej miłości i głębokiej wiary.
Napisana w 1979 roku powieść stała się ulubioną i inspirującą powieścią czytaną przez miliony czytelników. Ze śmiechem i łzami czytelnicy przeżywają losy głównych bohaterów, Marty i Dawida Davisów, których dramatyczne okoliczności życia na dalekiej, XIX-wiecznej prerii połączyły mocno ze sobą.

Janette Oke NOWOŚĆ!!!
OBIETNICA TRWAŁEJ MIŁOŚCI

WZRUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ, KTÓRA MOŻE OCZAROWAĆ ZARÓWNO MŁODYCH JAK I STARSZYCH CZYTELNIKÓW.

W prezentowanej drugiej części książki Obietnica trwałej miłości bohaterowie opiekują się wciąż powiększającą się rodziną w małym domku na prerii. Wyciągając jednak rękę w kierunku ludzi ze społeczności kresowej, odkrywają, że miłość nie jest ograniczona jedynie do rozmiarów miejsca zamieszkania.
Towarzysząc rodzinie Davisów zarówno w ich zwykłych, codziennych przeżyciach jak i doniosłych uroczystościach, szybko poczujesz, że zawładnęli twoim sercem.

Janette Oke NOWOŚĆ!!!
DŁUGA PODRÓŻ MIŁOŚCI

Nareszcie wielkie marzenia i wspólne plany Missie i jej ukochanego Williego zostają uwieńczone wspólną wyprawą na Zachód oraz rozstaniem z ukochaną rodziną. Jej wspomnienia są słodko-gorzkie w obliczu długiej i trudnej podróży. Czy ich wzajemna miłość i wiara w Boga zniosą próbę szokującego odkrycia, które czeka ich na końcu drogi?

Wydawca: Arka
Dystrybutor: Wydawnictwo WARTO Centrum Misji i Ewangelizacji
http://www.warto.com.pl/s...t_search=Szukaj

Wszystkie powieści Oke mają przesłanie miłości.

Adresy moich blogów:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Gru, 2009 12:47   

Nawiedził mnie Mikołaj i przywiózł co nieco.

Gosiu strasznie Ci dziękuję :kwiatki_wyciaga: :kwiatki_wyciaga: :kwiatki_wyciaga:
oglądnęlam pierwszą część i dawno nie oglądałam tak motylkowego filmu...... miałam się uczyć, aale idę na kolejną część :serduszkate:
Kocham Clarka :serce2:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 06 Gru, 2009 09:33   

Pierwsza część jest bardzo dobra, motylkowa. W następnych Clarka będzie mniej (w 2 części jest go jeszcze sporo), dojdą inni bohaterowie. Cieszę się, że Ci się film podoba.
Cała seria jest przyjemna, do oglądania w kręgu familijnym :D

Adresy moich blogów:

Alicja 

Wysłany: Nie 06 Gru, 2009 12:33   

druga część też nie jest gorsza :-D w tej bardziej doświadczony przez życie będzie gatunek męski :wink:
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

BeeMeR 

Wysłany: Wto 08 Gru, 2009 12:58   

Pierwszą część - Love Comes Softly obejrzałam już jakiś czas temu - zachwycił mnie od początku pięknymi obrazami przyrody filmowanej z wielką miłością :serce: i te obrazy są dla mnie jakby jednym z głównych bohaterów, a nie tylko tłem do opowiedzenia historii :mrgreen:

Jednakże i sama historia jest ciekawa, a całość zdecydowanie warta zobaczenia :)

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 08 Gru, 2009 15:55   

Jakie piękne zdjęcia! Dzięki :kwiatek: Zgadzam się z tym, że ujęcia w tym filmie są jednym z filarów jego sukcesu, prócz oczywiście samych postaci i fabuły ;)

Adresy moich blogów:

Alicja 

Wysłany: Wto 08 Gru, 2009 18:22   

mam z tym filmem raczej miłe skojarzenia, pierwszy raz oglądałam go w szpitalu leżąc z drugim dzieckiem na patologii ciąży. Miałam się nie emocjonować :mrgreen: A że wszystko dobrze się skończyło i w filmie i w życiu ...

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Cze, 2012 20:54   

Miałam chałturę do zrobinia i uznałam, że w tle I częśc włączę.... mam napisane dwa zdania z roboty, ale film oglądnęłam, zamotylkowałam się i popłakałam.
A co mi tam drugą częsc też se zapuszcze.

RaczejRozwazna

Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 22:59   

no to jest nas dwie :) poczytałam sobie watek, przypomniałam, że kiedyś chyba oglądałam jakieś fragmenty i zapuścilam sobie całość. Prosty, piękny, wzruszający film. Tylko szkoda, że takich mężczyzn nie ma w realu :wink:
Niektóre sceny przewijałam kilkukrotnie :serduszkate: Swietna obsada, zwlaszcza ta mała była genialna.

No to rozglądam się za kisążką.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 09:38   

Właśnie weekend w ten sposób miałam z głowy, chałtura leży odłogiem, a wczoraj i w piątek leżałam przeziębiona i pojechałam po całości. Pierwotnie widziałam tylko dwie części, ale przeprosiłam się z gryzoniem i miałam całość.

Szkoda, że takich filmów więcej nie ma... o facetach to już nawet nie myślę.

Te trzy książki co wydane są wezmę i po wypłacie nabędę.... :serduszkate:

RaczejRozwazna

Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 10:25   

Kaśku a kolejne filmy z serii też równie warte obejrzenia? Które najbardziej?

Ja nie wytrzymałam i znalazłam ebooka :rumieniec: Ale niestety juz po pierwszych stronicach widzę, że nie jest to najwyzsza literatura (język, styl) - moze to wina tłumaczenia (teraz pytanie czy w ebooku to będzie ten sam tłumacz co w wydanej książce?). Wychowanie na dobrej literaturze ma swe dobre i złe strony. Te złe to nieumiejętność wzruszania się historią, jesli jest źle, albo niedostatecznie dobrze napisana. Ale spróbuję jeszcze raz.
Zresztą jest film :serduszkate:

A propos filmów o podobnej wymowie - no właśnie, co z nimi? Słyszałam jeszcze o czymś takim jak "Magia codziennych dni" (albo cos w ten deseń) ale co jeszcze?

Odpowiedz do tematu