PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Harry_the_Cat
Czw 04 Sty, 2007 23:50
Pycha i Predsudek, czyli jak czytają nasi południowi sąsiedz
Autor Wiadomość
Mag 

Wysłany: Pią 05 Sty, 2007 08:06   

otherwaymistercollins napisał/a:
"Umite hrat a zpivat, slecno Bennetova?"
"Ano, trochu"
"Vskutku?

a tak se mu tam zalibilo

"Jakpak se jmenuje?"

Ach, svobodny! Svobodny je, drahy choti! Svobodny mladik

:thud: :thud: :thud: Miodzio

Dzięki Other :hello:

Nie ma to jak zacząć dzień po czesku :banan:

Aragonte 

Wysłany: Pią 05 Sty, 2007 12:04   

Geniaaaaaaaalne :lol: :lol: :lol:

ANGELO 

Wysłany: Sob 06 Sty, 2007 23:08   

czeski jezyk jest poprostu zabojczy ale Di U w tym tlumaczeniu jest niesamowita chyba najbardziej polozyl mnie "svobodny manzel" :mrgreen:

a tak ogolnie jak rozmawiam z czechem to nie potrafie powstrzymac usmiechu, ale najbardziej podoba mi sie to ze Ja mowie po polsku a on po czesku i wszyscy wiedza
o co chodzi mozna sie swobodnie dogadac :mrgreen:

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 06 Sty, 2007 23:28   

A 'sleczna Benetova"? Smierć ze śmiechu na miejscu.
Ja bardzo chciałabym usłyszeć komplemenciki pana Collinsa. Czy można prosić? I żarciki pana Benneta :mrgreen:

ANGELO 

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007 00:05   

i ja sie dolaczam do prosby !
Pan Collinas po czesku :mrgreen: juz mi sie chce smiac :lol:

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007 18:52   

"Mate to do zamku daleko, pane Collinsi?"
"Zahrada, v niz stoji me skromne obydli, je pouze pres cestu od rosingskeho parku, kde sidli Jeji Jasnost"
"Nerikal jste, ze je vdova, pane Collinsi? Ma nejake deti?"
"Ma jedinou dceru, ktera zdedi Rosings a velmi znacne jmeni"
"Pak je na tom lepe nez vetsina devcat," zvolala pani Bennetova a potrasla hlavou. "A jaka je ta slecna? Je krasna?"
"Je to skutecne okouzlujici mlada dama. Lady Catherine sama rika, ze slecna de Bourghova predci nejpuvabnejsi divky pravou krasou, nebot jeji rysy svedci o urozenem puvodu. (...)"
"Byla uz predstavena u dvora? Nevzpominam si, ze bych cetla jeji jmeno mezi dvornimi damami"
"Jeji nepevne zdravi ji bohuzel nedovoli pobyvat ve meste a zapricinuje, ze se kralovskemu dvoru nedostava prevzacneho klenotu, jak jsem sam jednou lady Catherine rekl. Jeji Jasnosti se to prirovnani zrejme libilo a dovedete si predstavit, ze ji rad zahrnuji co nejcasteji drobnymi taktnimi lichotkami, ktere nejsou zadne dame proti mysli. Jiz casteji jsem poznamenal k Lady Catherine, ze jeji okouzlujici dceruska je rozena vevodkyne a ze ani v nejvznesenejsich kruzich by nestala skromne stranou, nybrz zarila nade vsemi. Takove malickosti se Jeji Jasnosti zamlouvaji a ja jsem se rozhodl, ze budu zvlast peclive dbat, abych k ni byl v tomto smeru vzdy pozorny"
"Odhadl jste situaci dobre," pravil pan Bennet. "Jeste stesti, ze mate povahu na takoveto taktni komplimenty. Smim se vas zeptat, zda jsou tyto lichotky vysledkem okamzite inspirace, nebo se jim naucite predem?"
"Vetsinou vyplynou z okamzite situace, a trebaze si nekdy pro zabavu sestavuji zvucne poklony, ktere se mohou hodit kdykoli, snazim se vzdycky dodat jim zdani co mozna nejvetsi bezprostrednosti."
Panu Bennetovi se doskonale splnilo ocekavani. Bratranek se ukazal jako nebetycny hlupak.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007 19:17   

Lady Catherine sama rika, ze slecna de Bourghova predci nejpuvabnejsi divky pravou krasou,

:mrgreen:

A co to "slecna", przy okazji?

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007 19:17   

"Slecna" to nie śliczna, tylko "panna" - kiedyś fajnie pisała o tym Samozwaniec, jak była jako nastolatka zadowolona, kiedy czescy żołnierze jadący na wojnę zawołali na nią "slecno" i dopiero siostra uświadomiła jej że nie o urodę im chodziło.
bBratranek se ukazal jako nebetycny hlupak.
To jest po prostu niemożliwe :rotfl: Dziękuję Ci z całego serca, Other, za trud wpisywania tekstu :kwiatek: , ale jak sobie wyobrazisz wybuchy śmiechu w kraju i za granicą po każdym nowym poscie, to powinnaś być szczęśliwa.
Ostatnio zmieniony przez Trzykrotka Nie 07 Sty, 2007 20:48, w całości zmieniany 1 raz  

ANGELO 

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007 19:30   

Other dziekuje! Probowalam to sobie tlumaczyc i rozlozylo mnie na drugim zdaniu :rotfl:

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007 19:58   

Wrzucam jeszcze jeden fragment :mrgreen: Miłego czytania!

"Jeminacku, Elizo, proboha te prosim, utikej dolu do jidelny, to neco uvidis. Nereknu ti co. Pospes si, rychle!"
Marne Elizabeth vyzvidala: Maria ji nechtela nic prozradit, a tak utikaly do jidelny, odkud vedla okna na zahradu, aby spatrily ten div divouci, a sice faeton pred vratky a dve damy v nem.
"A to je vsechno?" zvolala Elizabeth. "Ja cekala, ze nejmin divoci verpi vnikli do zahrady, a ona je to jen llady Catherine s dcerou!"
"Kdepak, holcicko!" zhrozila Maria jejiho omylu, "to neni Lady Catherine. Ta starsi je pani Jekinsova, co u nich zije, a ta druha slecna de Bourghova. Jen se na ni podivej! Takova nepatrna, nanicovata osubka. Kdo by si to pomyslel, ze bude tak mala a hubena!"
"To je od ni bezohledne, ze zdrzuje Charlottu v tomhle vetru venku. Procpak nejde dal?"
"Charlotta povidala, ze se to stane jen malokdy. Kdyz slecna de Bourghova zajde dovnitr, je to u ni projev zcela mimoradne prizne."
"Zamlouva se mi" prohlasila Elizabeth, ktera si na neco vzpomnela. "Vypada stonava a hadava. Ano, ta se k nemu hodi. Ta bude pro nej ta prava."
Pan Collins i Charlotta stali oba u vratek a bavili se s damami

ANGELO 

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007 20:14   

Takova nepatrna, nanicovata osubka. Kdo by si to pomyslel, ze bude tak mala a hubena!"

:rotfl: :rotfl: :rotfl: uwielbiam czeski jezyk!

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007 22:32   

napisał/a:

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Alison

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007 22:35   

"Okamzite sytuace" są the best! W ogóle całość jest THE BEST!!!
Other - "mam te rada" :serce:

Mag 

Wysłany: Pon 08 Sty, 2007 14:46   

prohlasila Elizabeth

u nas jak sie prohlasi to trzeba przeprosić :rotfl:

Dione 
wiosenna(?) depresja

Wysłany: Wto 09 Sty, 2007 14:58   

:cry2:
:rotfl:
:cry2:
Other ... to dla Ciebie :kwiatek:

spin_girl 
Niepoprawna Optymistka

Wysłany: Sob 05 Wrz, 2009 15:39   

Genialne, szkoda, że dopiero teraz to odkryłam :mrgreen:
To be called Mr Darcy and to stand on your own looking snooty at a party is like being called Heathcliff and insisting on spending the entire evening in the garden, shouting 'Cathy' and banging your head against a tree.

Nashira 
na zielonej polance!

Wysłany: Nie 04 Paź, 2009 23:11   

och boshh, usiąsć, płakac i w pampersa robić
przedni temat był
uhahałam sie do łez
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odpowiedz do tematu