PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania techniczne
Autor Wiadomość
Dione 
wiosenna(?) depresja

Wysłany: Czw 07 Gru, 2006 09:39   Pytania techniczne

Może ten temat przyda się młodym forumowiczkom, które tak jak ja nie do końca wiedzą co i jak.

Mam takie małe pytanie: dlaczego tytuły niektórych tematów mam podświetlone na niebiesko, gdy tymczesem inne są pisane czarnymi literami? Od czego to zależy?

Ulka 

Wysłany: Pon 18 Gru, 2006 14:20   

hmm, wyjde na strasznego głuptasa :oops: ale niech to zasłoni moje pragnienie wiedzy :roll: : co znaczy hostowanie i co to jest żaba??

Gunia 

Wysłany: Pon 18 Gru, 2006 15:41   

Hostowanie to wrzucanie zdjęć z dysku za pomocą np. www.imageshack.us (to właśnie tzw. "żaba"), w celu ich wrzucenia np. na forum. Szcegóły dotyczące wklejania obrazków z dysku do postów znajdziesz pod Regulaminem Forum.

MiMi 

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007 20:57   

Mam pytanie: kiedyś (nawet nie wiem kiedy... :shock: ) zaznaczyłam kilka tematów jako ingnorowane. Gdzie mogę je wyrzucić z tej listy?

"Wojna i pokój" Lew Tołstoj

Gunia 

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007 21:07   

Na dole, na pasku obecnych użytkowników klikasz na swój profil. Po prawej masz taką tabelę. Pod |Postów:| Jest opisana ilość twoich komentarzy i są tam szare linki. Ten ostatni to |Lista tematów, które ignorujesz|. Klikasz na niego. Otwiera ci się ta lista, haczykujesz na niej tematy, które chcesz z niej usunąć i tuż pod tymi kwadratami do zaznaczania, na samym dole jest |Usuń zaznaczone|, klikasz i po sprawie.

Pemberley 

Wysłany: Wto 20 Mar, 2007 11:49   

Niektore tematy nie pojawiaja mi sie, kiedy jestem zalogowana.
Nie mam ich na liscie usunietych. Zadnego z tematow w dziale " filmy nie mam w usunietych". jednakze bedac zalogowana widze w tym dziale o cztery temat mniej niz bedac niezalogowana (sic!!).
Wpisujac posta do " Piratow z Karaibow " w ogole nie majac tego dzialu, musialam sie najpierw wylogowac, by go znalezc, potem zalogowac, by wpisac, a teraz wylogowac, by przeczytac wczesniejsze wpisy..
???
Mialam juz podobny problem z dzialem w literaturze, ale wtedy nie wiedzialam, ze to jest zwiazane z logowaniem i myslalam, ze temat zostal w tym momencie skasowany.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 20 Mar, 2007 12:00   

Niestety takie rzeczy maja miejsce. Nastapiło to po przeniesieniu forum na inny serwer. Nie obylo sie bez ofiar. W rezultacie niektore posty zostaly utracone (są puste), a niektore tematy sa widoczne tylko jak sie jest niezalogowanym. Tak jest u wszystkich.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

GosiaJ
Shahrukh...

Wysłany: Wto 20 Mar, 2007 12:40   

Gwoli wyjaśnienia - admin założył forum w ciągu kilku dni na moje wyraźne prośby i usilne błagania - byśmy się miały gdzie podziać po "katastrofie" na forum poprzednim. Niestety, firma, którą wybraliśmy na początku, nie spełniła naszych oczekiwań, strona była często wyłączana itp. Ci, którzy wtedy korzystali z forum, pamiętają te problemy. Postanowiliśmy przenieść forum na inny serwer. Admin kilka razy podkreślał na forum, że nie jest ekspertem od php, że cały czas się uczy - stąd nie wszystko wyszło idealnie, w czasie przeprowadzki niektóre posty zniknęły, a niektóre tematy nie zawsze są widoczne. Przepraszam. Mimo to wydaje mi się, że ten serwer lepiej się sprawdza, chociaż są tu pewne ograniczenia.
Oczywiście admin zobowiązał się, że postara się rozwiązać sprawę "niewidzialnych" tematów, jeśli to możliwe, i z pewnością to zrobi - ale ostatnio często pracuje do 20 i nie ma na to czasu, zajmuje się na bieżąco jedynie backupem forum czy bieżącymi problemami. Admin będzie miał dwa dni urlopu pod koniec marca, wiec poproszę, by zajął się tą kwestią.
Proszę o cierpliwość, ja niestety, kompletnie się nie znam na sprawach technicznych dotyczących forów.
Ostatnio zmieniony przez GosiaJ Wto 20 Mar, 2007 12:41, w całości zmieniany 1 raz  

adminluc 
Site Admin

Wysłany: Wto 20 Mar, 2007 19:44   

Witam
Dziękuje za wyjaśnienie już sprawy, a także za ciepłe słowa skierowane pod moim adresem. Rzeczywiście planuje zrobić coś z tymi pustymi postami, ale powiem szczerze, że raczej myślę o ich usunięciu, aby nie zaśmiecały tablic bazy danych i ułatwiały synchronizację bazy dla zoptymalizowania/przyśpieszenia jej działania. Przywrócenie tekstu do pustych postów jest praktycznie w tej chwili nie możliwe, także chyba rzeczywiście sensowniejszym pomysłem jest może... napisanie/rozpatrzenie/przedyskutowanie pewnych tematów na nowo, na świeżo, przy udziale nowych użytkowników :)

Pozdrawiam
Łukasz

PS. Żoną się zajmuję jak należy i vice versa ;)

Anaru 

Wysłany: Pią 23 Mar, 2007 20:58   

WAZNE! Mam pytanie: dlaczego jak klikam "zobacz swoje posty" wyskakuje mi informacja o trojanie? :shock: Adminie, sprawdz prosze czy tam sie aby co nie chowa, czy to tylko zmyła i nadmierna czujnosc tego antyvira... Tylko i wylacznie ten guzik go uruchamia, reszta normalnie dziala.

Czy ta funkcja jest moze jakos zablokowana czy powinna dzialac?

adminluc 
Site Admin

Wysłany: Pią 30 Mar, 2007 21:21   

Anaru napisał/a:
WAZNE! Mam pytanie: dlaczego jak klikam "zobacz swoje posty" wyskakuje mi informacja o trojanie? :shock: Adminie, sprawdz prosze czy tam sie aby co nie chowa, czy to tylko zmyła i nadmierna czujnosc tego antyvira...

Dokładnie, Kaspersky jest tu "nadwrażliwy". Przypadek taki był już omawiany jakiś czas temu. Strona wyszukiwania, jak i inne strony na naszym forum to czysty kod PHP z danymi pobranymi z tablic bazy danych. Kaspersky jako jedyny znany mi popularny program antywirusowy czasami błędnie ocenia zawartość plików PHP.

I jeszcze dwa małe ogłoszenia organizacyjno-techniczne.

1. Prawdopodobnie w nocy z soboty na niedzielę będzie przerwa techniczna, szczegóły podam jutro.
2. Transfer w marcu wykorzystamy +/- w około 90%, jednak w rozbiciu na ilość dni, w porównaniu ze styczniem i lutym, cały czas notujemy powolny wzrost. Jest to spodowane po prostu stałym wzrostem "czytelnictwa" naszego forum. Do tematu wrócimy za kilka miesięcy, ale myślę, że sensownym będzie w takim układzie w sierpniu zmiana usługi na wyższy poziom. Wiadomo, że jest dużo osób zainteresowanych "zrzutką", więc nie powinno to być problemem. Proszę w tym wątku nie robić teraz "list społecznych" ;) , do tematu wrócimy w lipcu, a ja na bieżąco monitoruję transfer.

Pozdrawiam
Łukasz
Ostatnio zmieniony przez adminluc Wto 28 Paź, 2008 22:49, w całości zmieniany 1 raz  

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 22:31   

Mam głupie pytanie....

Nacisnęłam coś na klawiaturze i teraz mi się "zawija" pasek na górze przegladarki. Ja chce widzieć mój pasek.... :cry2: :cry2: :cry2:

help!

adminluc 
Site Admin

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 22:43   

Harry_the_Cat napisał/a:
Nacisnęłam coś na klawiaturze i teraz mi się "zawija" pasek na górze przegladarki. Ja chce widzieć mój pasek.... :cry2:

F11 ?

Luc

adminluc 
Site Admin

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007 18:33   

Harry_the_Cat napisał/a:
Ja od godzin popołudniowych do nocnych nie mogłam w ogóle wejść na forum... Internet działał ogólnie bez problemu, a tu mnie nie chciało wpuścić... Ktoś wie może dlaczego?

Forum raczej cały czas działało w okresie czasu, o którym mówisz. Jesteś jedyną osobą, która zgłasza taki problem.
Harry_the_Cat napisał/a:
Teraz udało mi sie zalogować, ale dziś z domu znowu miałam ten problem... Mój skrót z ulubionych nie działał....

A czy wczoraj także próbowałaś wejść przez skrót w ulubionych? Sprawdź jaki link kryje się dokładnie pod ulubioną zakładką/linkiem. Powinien być w najprostszej postaci: http://forum.northandsouth.info/. Jeśli masz coś dalej, skasuj. Jeśli problem się nie rozwiąże, daj znać na maila.

Luc

Matylda

Wysłany: Czw 03 Maj, 2007 20:07   

Mam pytanie
Jak to sie robi żeby się ukryc na forum???

Marija 

Wysłany: Czw 03 Maj, 2007 20:08   

Trzeba się odhaczyć w profilu/preferencje.

Anaru 

Wysłany: Czw 03 Maj, 2007 22:23   

A ja mam pytanie naprawde techniczne.
Chcialam przed chwila przeslac PW z zalacznikiem, ów zalacznik jest zipem, ma 145 kb, czyli malenki jest, ale wyskakuje napis "Pojemność twojej prywatnej skrzynki na załączniki została przekroczona. Usuń kilka starych plików i spróbuj ponownie." :evil:

Biorac pod uwage, ze nie mam na koncie ani pól zalacznika, nie wiem co mam usunac???? :wsciekla: Zwlaszcza, ze "Wykorzystanie załączników w skrzynce" wynosi 0% :cry2:

adminluc 
Site Admin

Wysłany: Czw 03 Maj, 2007 23:40   

Anaru napisał/a:
A ja mam pytanie naprawde techniczne.
Chcialam przed chwila przeslac PW z zalacznikiem, ów zalacznik jest zipem, ma 145 kb, czyli malenki jest, ale wyskakuje napis "Pojemność twojej prywatnej skrzynki na załączniki została przekroczona. Usuń kilka starych plików i spróbuj ponownie." :evil:

Zwiększyłem limit na wielkość załącznika z PW, proszę spróbować ponownie.
Jednocześnie jednak przypominam, aby w miarę możliwości wysyłać załączniki via e-mail.

Pozdrawiam
Wasz AdminLuc
Ostatnio zmieniony przez adminluc Wto 28 Paź, 2008 23:08, w całości zmieniany 1 raz  

BeeMeR 

Wysłany: Sob 05 Maj, 2007 09:47   

Mam pytanko. Jak wchodzę na forum - wyświetla nieprzeczytane posty. ok - czytam to, co mnie interesuje i jak już wszystko wyklikam to dalej wyświetla, że mam nieprzeczytane posty :shock:

ale tak naprawdę nie mam już nic do czytania, bo jak kliknę, na "zobacz posty nieprzeczytane" to dostaję informację:

a jak próbuję wejść od tych pomarańczowych oznaczeń (np. Ekranizacje)- to tak naprawdę nie mam nigdzie nieprzeczytanych postów :shock: :shock: :shock:

i co mam zrobić, żeby to poprawić?

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sob 05 Maj, 2007 11:28   

Moze jakies posty zostaly wyciete zanim je przeczytalas? Pewnie jakies offtopy to byly albo spamy (w ekranizacjach byly jakies dziwne spamy).
Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane i Ci to zniknie.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Anaru 

Wysłany: Sob 05 Maj, 2007 13:20   

adminluc napisał/a:
Zwiększyłem limit na wielkość załącznika z PW, proszę spróbować ponownie.
Jednocześnie jednak przypominam, aby w miarę możliwości wysyłać załączniki via e-mail.

Dzieki, zadzialalo :kwiatek:
Mnie ostatnio nie zawsze dziala poczta, najczesciej widze "blad 503" i przeprosiny za problemy techniczne, :evil: dlatego czasem cos musze przeslac tedy, ale to naprawde malutkie rzeczy... ;)

Gosia napisał/a:
Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane i Ci to zniknie.

Ona by pewnie je chciala przeczytac, a nie tylko odznaczyc jako przeczytane ;)
A moze masz cos poignorowane? Chociaz wtedy masz widoczne nieprzeczytane jak wchodzisz wewnatrz... ;)
(ale mnie kiedys w takiej sytuacji faktycznie pomoglo odznaczenie wszystkiego jako przeczytane....)

Marta 
i rozważna, i romantyczna:)

Wysłany: Sro 09 Maj, 2007 20:08   

Ja mam takie głupie trochę pytanie... Kiedyś, jak chciałam zobaczyć jakiś temat (zalogowana), to od razu po kliknięciu lądowałam w pierwszym nieczytanym poście. Od jakiegoś czasu natomiast zdarza się dość często (w większości przypadków), że pokazuje mi się ostatni nieczytany post. Wiem, że to właściwie bzdura, ale czasami doprowadza mnie do szału szukanie, odkąd mam czytać, zwłaszcza, że w niektórych wątkach ilość postów wyprodukowanych przez Damy jest czasem tak duża, że muszę wracać po dwie, trzy strony, żeby znaleźć początek... (nie, żebym miała coś przeciw tej ilości, wręcz przeciwnie :wink: ).
Nie wiem, czy to kwestia mojego komputera, czy np. serwera...? :oops:

Gunia 

Wysłany: Sro 09 Maj, 2007 20:19   

Mnie zawsze wyrzucało na ostatni.

Anaru 

Wysłany: Sro 09 Maj, 2007 21:34   

Ja laduje zawsze na ostatnim jak wchodze bezposrednio z glównej strony na dany watek, za to na pierwszym nieczytanym jak wchodze poprzez "Zobacz posty nieprzeczytane"... ;)

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Czw 10 Maj, 2007 17:33   

Ja mam pytanko o bannerki. Wymogi są 400x50, mniej niz 10kB. Chciałam zapisać bannerek, który ma 300x47 i 9,95kB i za Chiny nie mogę - cały czas mi powtarza ze musi być mniej niz 10kB, a przecież jest...
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Odpowiedz do tematu