PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruth Wilson
Autor Wiadomość
otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Maj, 2008 12:03   

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Maj, 2008 18:28   

ale kaczą wargę troszkę widać, ale to mimo wszystko ładna kobieta

Diana 

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 15:27   

Mi też tylko troszeczkę ta warga przeszkadzała; aktorsko oceniam tę aktorkę wysoko. Zdaje się, że widziałam ją pierwszy raz na ekranie, ale może się mylę.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 17:03   

Ja nie powiedziałabym "ładna kobieta", ale "atrakcyjna kobieta". Grala w jakims angielskim serialu - cos o jakichs kobietach-wlamywaczkach, czy cus takiego? Gotowe na wiecej? Jakis dziwny polski tytul byl...

szarlotka 

Wysłany: Pią 06 Lut, 2009 19:03   

Z cyklu "do posłuchania" - Ruth Wilson w "Damie kameliowej" :)

http://www.bbc.co.uk/radio4/arts/whour_drama.shtml

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pon 09 Lut, 2009 21:49   

Czyli poszło jej w sumie nieźle, miała ciekawe propozycjei nadal takie dostaje.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lut, 2009 06:14   

a co wazne - nie korzysta z oplotkow.

szarlotka 

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009 08:35   

Gdzieś mi się obiło, że rolę w Capturing Mary dostała dzięki Sandy Welch, która jest żoną Stephena Poliakoffa i mu zasugerowała takie utalentowane dziewczę :)
W Miss Marple to chyba jakaś niewielka rola. (było to kiedyś na Hallmarku, ale przegapiłam :(
A tego Prisonera też jestem ciekawa...

Hortensja 

Wysłany: Sro 18 Lut, 2009 23:47   

O kurcze, akurat Nemezis to chyba jedyny odcinek panny Marple którego nie widziałam, tzn tej nowej wersji. Jakoś z fragmentów wywnioskowałam, że bardzo pozmieniano oryginał i odwlekałam obejrzenie tego. I tak przepadam za starą wersją panny Marple (z Joan Hickson, uwielbiam!). No ale mam nagrane, to obejrzę, zobaczę co tam Ruth zagrała :cool:

Z ciekawostek- lady Ingram w Jane Eyre grała aktorka Frances Annis, która zagrała główną rolę w filmie wg Christie "Dlaczego nie Evans". Jak widać wszyscy "janeeyreowcy" mieli wcześniejsze doświadczenia z Christe tzn Ruth chyba późniejsze :mysle: ).

szarlotka 

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 15:45   

Mogę tylko spekulować, bo niestety nie udało mi się jeszcze obejrzeć filmu :( Ale chodzi chyba o to, że w Capturing Mary i Real Summer, które tworzą integralną całość, RW gra w sumie trzy postaci mówiące z różnym akcentem. Więc przyczyną są zabiegi pana Poliakoffa ;)

Tutaj o tym opowiadają:
http://www.youtube.com/wa...S&v=UgJnbGzJTJ4

Hortensja 

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009 12:55   

Niesamowite jest to ostatnie zdjęcie Ruth, ta zielona sukienka i czerwone pantofelki, jakie to piękne, też tak chcę :excited:

Gunia 

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009 22:30   

I ta żółta też jest śliczna!

Hortensja 

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009 01:06   

Ech, dawnej elegancji czar... :-)

szarlotka 

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009 15:30   

Urocze. Niebieski zestaw z beretem też jest bardzo twarzowy...

Mag13 napisał/a:
Toby Stephens będzie tak wyglądać gdy skończy siedemdziesiątkę

Podejrzewam, że będzie też łysy – chyba już ma zakola ;)

Irm 

Wysłany: Czw 26 Lut, 2009 20:25   

Ruth w Nemesis z panną Marple? :excited: Muszę się rozejrzeć za tym odcinkiem :)

Ostatnio namiętnie z mamą oglądamy Poirota i pannę Marple właśnie i jednym z moich kluczy wyboru jest szukanie odcinków z aktorami, których znam z BBCowskich seriali. :mrgreen: I tak wyczaiłam Pięć małych świnek" z Tobym Stephensonem (nawet jak gra mało szlachetnego człowieka jest genialny!), Zatrute pióro (jedna z moich ulubionych książek Christie) z Taluah Riley (Mary z DiU z Keirą) i Jamesem D'Arcym (Tom Bertram z najnowszej ekranizacji Mansfield Park) oraz "Zerwane zaręczyny" z Rupertem Penry-Jonsem z ostatnich Perswazji. Przepraszam za offtopa, ale chciałam się swoimi "polowaniami" podzielić z kimś, kto to zrozumie ;)

A żeby było bardziej na temat - Ruth widziałam tylko w JE i była dla mnie genialna w tytułowej roli. W życiu bym nie powiedziała, że to debiutantka - świetnie się uzupełniali z Tobym. I mimo że strasznie irytuje mnie szufladkowanie aktorów jako odtwórcy(czyni) jednej konkretniej roli, Ruth chyba już do końca zostanie dla mnie Jane Eyre. Zawsze będę ją w niej widzieć, nawet jeśli, jak na screenach z Capturing Mary (bardzo fajne swoją drogą :) ) ma zupełnie inne stroje, fryzury czy makijaż.

Mam nadzieję, że dadzą jej szansę wykorzystania i rozwinięcia swojego talentu. Zdecydowanie na to zasługuje.

Irm 

Wysłany: Czw 26 Lut, 2009 23:01   

Lubię estetycznie wysmakowane filmy :) A kolekcja butów imponująca. W życiu bym takiej nie nazbierała, bo nie mam do nich jakiegoś specjalnego nabożeństwa ;]

PS Zastanawiam się, czy w końcu uda mi się zapamiętać, że pana Rochestera zagrał Toby Stephens, a nie "Stephenson"? :zalamka:

trifle 

Wysłany: Czw 26 Lut, 2009 23:02   

Jakie szałowe te buty! Ja uwielbiam mieć wybór w obuwiu ;)

trifle 

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 00:04   

Ja zdecydowanie wolę pantofle. Wina nie piję ;)
Oglądałam ten film, ale już spory kawałek czasu temu, w oryginale i nie pamiętam wielu szczegółów. Ogólnie tylko, niestety.

szarlotka 

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 08:47   

Hmm, ideałem byłaby i kolekcja butów, i bogata piwniczka ;)

Irm 

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 12:44   

Ja bym chyba wolała solidna kolekcje książek albo filmów, bo za winem nie przepadam ;)

Według tej strony: http://www.amercom.com.pl/ml.php w ciągu najbliższych tygodni powinno być do kupienia Nemezis" z panną Marple, w którym to filmie gra Ruth :D Mam nadzieję, że z Geraldine McEwan w roli głównej, bo natrafiłam na okładki z jakąś inną aktorką odtwarzającą tę postać.

I jeszcze będzie Godzina zero :banan: , którą bardzo lubię. Rozumiem, że żeby ją nakręcić, musieli wstawić tam pannę Marple, ale nie tak to napisała Christie. Nie przepadam za takimi zabiegami.

Irm 

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 22:12   

O tę serię mi chodzi, ale nie widziałam jej nigdzie, poza empikami, gdzie jest wydawana co jakiś czas, luzem. Tylko box z panną Marple, gdzie zresztą tego odcinka nie ma. Nie będę zamawiać internetowo, bo trzeba koszt przesyłki doliczyć, a to się wtedy przestaje opłacać. Spokojnie mogę poczekać na to wydanie, które się ukaże, aż tak mi się nie spieszy :)

Drugi sezon Poirota mam cały, bo kupowałam w boxie, resztę uzupełniam pojedynczymi wydaniami. Tylko, że to drożej wychodzi :(

Hortensja 

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009 17:13   

Nemezis niestety jest pozmieniana, dlatego waśnie ja jej jak dotąd nie obejrzałam (muszę poszukać Ruth koniecznie). W tej wydawanej na płytkach DVD serii są filmy z dwiema aktorkami w roli panny Marple, i ja zdecydowanie wolę tę drugą, Joan Hickson (nazywaną u nas w domu żółwiem :mrgreen: ). Cała serią z nią jest dużo wierniejsza oryginałowi i ma ten wspaniały angielski klimat. Nowsze filmy (te z Geraldine McEwan) też są do obejrzenia, ale może razić właśnie ten brak szacunku dla Christie. Aha, i nie wszystkie odcinki z tej nowszej serii wyszły na DVD (tzn mówię o tym wydaniu "gazetkowym"), np Nemezis akurat mam nagrane z Hallmarku.

Ja jak najbardziej rozumiem to "polowanie na aktorów", bo sama je uwielbiam. Właśnie przeglądając inne wątki odkryłam, że Darcy z "Lost in Austen" gra również w odc. Poirot Pora przypływu.

A już całkiem offtopowo- oglądałam sobie ostatnio fragmenty słynnego Robin of Sherwood (a dawno tego nie widziałam) i odkryłam, że opat Hugo, przyjaciel szeryfa, to świetnie mi obecnie znany inspektor Japp :mrgreen: czyli Philip Jackson.

szarlotka 

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009 19:35   

No tak, brak szacunku dla Christie chyba jest powszechny – w Pięciu małych świnkach z postaci granej przez Toby’ego S. zrobili geja ;)

Irm 

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009 20:21   

Cytat:
No tak, brak szacunku dla Christie chyba jest powszechny – w Pięciu małych świnkach z postaci granej przez Toby’ego S. zrobili geja ;)
To się nazywa uwspółcześnianie fabuły :]

Mnie aż tak ingerencje w fabuły książek Christie nie denerwują, bo czytałam je jakieś 4-5 lat temu i tak średnio je pamiętam, ale kiedy umiejscawia się pannę Marple tam, gdzie jej nie było, to to już bywa drażniące.

Geraldine McEwan jako pannę Marple lubię, ale nie do końca pokrywa się z moim jej wyobrażeniem. Może ta druga aktorka bardziej się w ten obraz wpasuje :)

Pory przypływu jeszcze nie widziałam, ale chyba pana Darcy'ego w niej nie upoluje, bo nie ciągnie mnie do oglądania Lost in Austen - nie cierpię motywu przenosin w czasie, bo zawsze ten czas przeszły (mimowolnie zazwyczaj)uwspółcześniają (ludzką mentalność, sposób wyrażania się, zachowanie itd.), co mnie zawsze okropnie irytuje.

Inspektor Japp w lesie Sherwood? :D

edit.lit.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009 20:50   

Irm napisał/a:

Ostatnio namiętnie z mamą oglądamy Poirota i pannę Marple właśnie i jednym z moich kluczy wyboru jest szukanie odcinków z aktorami, których znam z BBCowskich seriali. :mrgreen: [..] "Zerwane zaręczyny" z Rupertem Penry-Jonsem z ostatnich Perswazji. .

W "Zerwanych zaręczynach" gra jeszcze Paul McGann (gra lekarza), znany z roli Eugene`a w "Our Mutual Friend" - to jedne z moich ulubionych jego ról ;)

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Odpowiedz do tematu