PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciarán Hinds
Autor Wiadomość
Gitka 

Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 09:11   Ciarán Hinds

Ciarán Hinds
data urodzenia: 1953-02-09
Ma 188 cm wzrostu.

Ciarán Hinds urodził się w stolicy hrabstwa Antrim, największym mieście Irlandii Północnej- Belfaście. Jest najmłodszy z pięciorga dzieci, ma cztery siostry. Jego ojciec był lekarzem. Miał nadzieję, że jego jedyny syn pójdzie w jego ślady, ale tak się nie stało. Jego matka Moya, amatorska aktorka, wywarła największy wpływ na decyzję, by zostać aktorem. Chociaż zaczął studiować prawo w Queen University, opuścił uczelnię i podjął studia aktorskie na Royal Academy Of Dramatic Art.
Rozpoczął karierę sceniczną przy Glasgow Citizens' Theater w przedstawieniu "Kopciuszek". Przez kilka lat grał główne role w spektaklach "Arsenik", "Stary lace" i "Faust". Współpracował z The Field Day Company. Przyłączył się również do Royal Shakespeare Company, podróżując dookoła świata z główną rolą w przedstawieniu "Ryszard III".

Na kinowym ekranie zadebiutował w 1981 roku w filmie "Excalibur" z tak utalentowanymi aktorami jak Liam Neeson, Gabriel Byrne i Patrick Stewart. Pojawił się w wielu produkcjach telewizyjnych. Grał takie klasyczne charaktery jak pan Edward Rochester w telewizyjnym dramacie romantycznym "Jane Eyre" [1997] i kapitan Wentworth w melodramacie "Persuasion" [1995].
Pilnie strzeże swojego życia prywatnego. Od wielu lat jest związany z francusko-wietnamską aktorką Hélène Patarot. Mają córkę Aoife (irlandzki odpowiednik imienia Ewa). Mieszkają w Londynie.
http://www.filmweb.pl/Cia...Person,id=71225
http://www.imdb.com/name/nm0001354/

Gitka 

Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 09:18   

Wydawało mi się że miałyśmy już ten temat.
Szukałam go, bo będzie film dwuczęściowy z Ciaránem.

TV 4: Wtorek 14/11/2006 23:40
Burmistrz Casterbridge The Mayor of Casterbridge (2003)

Obsada:
Ciarán Hinds - Michael Henchard
Juliet Aubrey - Susan Henchard
Jodhi May - Elizabeth Jane
James Purefoy - Donald Farfrae
Polly Walker - Lucetta Templeman

Ekranizacja klasycznej powieści dziewiętnastowiecznego pisarza Thomasa Hardy'ego, genialnego portrecisty angielskiej prowincji. Bohaterem jest Michael Henchard, cyniczny i pozbawiony zasad alkoholik, który pewnego razu sprzedał żonę i córeczkę przypadkowo spotkanemu marynarzowi. Od tego momentu historia jego życia to dzieje pokuty oraz kariery człowieka, który dociera na szczyty lokalnej władzy, zostając burmistrzem miasteczka Casterbridge.
http://www.telemagazyn.pl/program/3415254772.html
http://www.filmweb.pl/May...,Film,id=126186
http://www.imdb.com/title/tt0283474/

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 15:19   

I wyobraźcie sobie, że ja ten film kiedyś oglądałam i zwróciłam uwagę na oczyska Ciarana, ale bez żadnych skojarzeń.

Alison

Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 16:26   

On nibu fajny jest, taki męski, ale przeszkadza mi ta jego końska facjata, przez którą też ma jakąś taką lekką wadę wymowy.
Ale w filmach kostiumowych fajnie się prezentuje. Zresztą chyba nigdy nie widziałam go w cywilu ;-)

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 16:30   

To wspaniale że ten film wyemitują w PL TV :smile: Obsada świetna, więc mam nadzieję że będzie się przyjemnie oglądało

Gitka 

Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 16:40   

Alison napisał/a:
On nibu fajny jest, taki męski, ale przeszkadza mi ta jego końska facjata, przez którą też ma jakąś taką lekką wadę wymowy.
Ale w filmach kostiumowych fajnie się prezentuje. Zresztą chyba nigdy nie widziałam go w cywilu ;-)

Alison, a w filmie "Veronica Guerin" (2003) nie widziałaś go?
http://www.filmweb.pl/Ver...e,Film,id=38730

albo w "Dziewczynach z kalendarza"
http://dziewczyny.z.kalendarza.filmweb.pl/

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 16:44   

Gitka napisał/a:

Dobry film.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 17:21   

Alison napisał/a:

O, o o !!!! Z ust mi wyjęłaś !!!
No właśnie. I dlatego najbardziej mi się podoba jako Rochester. Tam miał wąsy, co niwelowało końskość i ta wada nie była widoczna (jedynie słyszalna, ale to mi akurat nie przeszkadzało :D )

Alison

Wysłany: Wto 07 Lis, 2006 17:29   

Gitka napisał/a:

albo w "Dziewczynach z kalendarza"
http://dziewczyny.z.kalendarza.filmweb.pl/

Dziewczyn jeszcze nie zobaczyłam, a z Veroniki jakoś kompletnie go nie pamiętam...
A kogo on tam grał?

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006 00:26   

No i Upiór w operze z Gerardem Upiorem: Ciaran nosił niezwykle twarzowe baranie rogi i świetnei śpiewał, ale że grał dowiedziałam się dopiero z dodatków - nie rozpoznałam go, mimo, że Perswazje oglądam bardzo często.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006 01:37   

a ja go od razu dojrzałam (ale byłam na świeżo po Rzymie, to mi się zakodował :D )

Gunia 

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006 20:57   

Alison napisał/a:

Idealnie to ujęłaś, Alison. :D

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lis, 2006 02:00   

Warto było czekać do północy, bo Ciaran mimo końskiej szczęki jest dobrym aktorem :wink: . Czekam na drugą część 'Burmistrza Casterbridge' z niecierpliwością.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sro 15 Lis, 2006 10:47   

otherwaymistercollins napisał/a:
Warto było czekać do północy, bo Ciaran mimo końskiej szczęki jest dobrym aktorem :wink: . Czekam na drugą część 'Burmistrza Casterbridge' z niecierpliwością.

Ja nie dałam rady do konca, a i w trakcie nie moglam za bardzo sledzic uwaznie, ale wygladalo na b. dobre!

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Lis, 2006 00:06   

Znalazłam zwiastun The Mayor of Casterbridge
http://www.youtube.com/watch?v=L29y7-BaRDM
We wtorek druga część :smile:

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Lis, 2006 00:28   

no i w końcu wiem jak sie wymawia to imię :D

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sro 28 Mar, 2007 01:33   

Oglądałam dziś Uipora i musze powiedzieć, że szalenie mi się Ciaran w tym podobal. :grin:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Czw 29 Mar, 2007 10:26   

Harry napisał/a:
Oglądałam dziś Uipora i musze powiedzieć, że szalenie mi się Ciaran w tym podobal

O, mi też się bardzo podobał; nie wiedziałam że umie tak dobrze śpiewać ;)
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Czw 29 Mar, 2007 10:35   

A wiedziałaś, że Gerry w ogóle umie śpiewać?

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Czw 29 Mar, 2007 10:44   

Nie nie wiedziałam, ale Ciaran to mi w ogóle na takiego nie wyglądał co to tak śpiewać potrafi ;)
This impossible year

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Czw 29 Mar, 2007 10:49   

mnie w sumie Patrick Wilson nawet zaskoczył - widziałam go w Aniołach w Ameryce, gdzie grał Mormona-homoseksualistę, który nie mógł się z tym pogodzić, miał żonę i w ogóle całe życie udawał... A tu taki myk.

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Czw 29 Mar, 2007 10:50   

A któż to? Stawiam na blondyna...
This impossible year

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Czw 29 Mar, 2007 10:54   

No wicehrabia....

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Czw 29 Mar, 2007 10:56   

No, o niego mi chodziło - nie zanam faceta z żadnej innej roli, a tu to tak średnio mi się podobał... Ale ogólnie to muszę sobie Upiora przypomnieć, dla Ciarana przede wszystkim :mrgreen:
This impossible year

Wiedźma 

Wysłany: Pon 17 Gru, 2007 19:47   

Ciaran Hinds, chcialam zaznaczyć, był absolutnie genialny jako Juliusz Cezar w serialu "Rzym". Lepszego Jula wręcz nie mogłabym sobie wyobrazić, charyzma ucieleśniona, magnetyzm, aura władzy dookoła, a przy tym seksowny jak wszyscy diabli. No i ten głos, a niech mnie. Moja uraza pod adresem Kasjusza, Brutusa i całej tej bandy spiskowców wzrosła niepomiernie. Zawsze lubiłam Cezara i uważałam Brutusa za absolutnego półgłówka, ale pozbawienia mnie możności dłuższego oglądania Hindsa w tak znakomitej roli to już na pewno draniowi nie wybaczę! ;)

Tak na marginesie, Hinds pojawił się rownież w "Tomb Raider: the cradle of the life", z Gerardem Upiorem Butlerem, grając Najgłówniejszego Złoczyńcę, i była to jedyna rola w tym gniocie która się do czegokolwiek nadawała (Butlera miałam ochotę po seansie udusić, bo z jego strony był to potężny wpadunek aktorski).

Odpowiedz do tematu