PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jude Law
Autor Wiadomość
monika29.09

Wysłany: Sob 20 Sty, 2007 12:29   

W środę na Ale Kino - Utalentowany Pan Ripley :)

m.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Sty, 2007 22:40   

nie lubie tego filmu :(

Kaziuta

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007 10:34   

Ja też. :cry:

monika29.09

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007 10:42   

Kaziuta napisał/a:
Ja też. :cry:

Jeszcze go nie widziałam, przekonam się.

m.

QaHa 
Tarkostopny zbójnik :-)

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007 11:32   

Ja widzialam i cóż chyba nie mam ochoty na powtorkę

Alison

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007 11:41   

QaHa napisał/a:
Ja widzialam i cóż chyba nie mam ochoty na powtorkę

Ja też widziałam i fabułka taka mało optymistyczna i mało zachecająca do powrotów :? ??:

Pemberley 

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007 12:08   

film jest smutny, ale uwielbiam z niego dwa utwory, a " My funny Valentine" w wykonaniu Matta slucham w kazde walentynki!!!!
Ta piosenka lazi za mna wszedzie, a najprzyjemniejszym odkryciem bylo dla mnie wyjscie na film Altmana " The Company" ( ostatnio nawet wydane przez jakas gazete), gdzie ten utwor powtarza sie chyba z 5 razy w rozmaitej formie.
no i na forum jest chyba troche fanek Jacka Davenporta :hello:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007 15:10   

Nie jest zbyt optymistyczny, ale moim zdaniem dobry. Muszę go sobie powtórzyć...
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Gitka 

Wysłany: Sro 24 Sty, 2007 09:19   

Jude Law łamie serce Juliette Binoche

Najnowszy film Anthony'ego Minghelli "Rozstania i powroty" opowiada piękną historię o miłości i o... kradzieżach. Złodziejem jest Jude Law, filmowy bogaty architekt, który skradł serce ubogiej imigrantce granej przez Juliette Binoche.

Zamożny architekt Will Francis (Jude Law) wraz ze swym wspólnikiem Sandym (Martin Freeman) otwierają eleganckie biuro w niebezpiecznej londyńskiej dzielnicy - King Cross. Po serii włamań Will trafia na trop młodocianego przestępcy Mira (Rafi Gavron), ale zamiast iść z tą informacją na policję, architekt wdaje się w romans z matką chłopca - Amirą (Juliette Binoche).

Oglądając "Rozstania i powroty", widz zostaje postawiony przed dylematem - co jest większą zbrodnią: kradzież laptopa, czy złamanie czyjegoś serca? Kto doświadczył większej szkody: bogacz, któremu obrabowano biuro, czy doświadczona przez życie kobieta, która może stracić syna? Odpowiedzi na te pytania można będzie szukać w polskich kinach już od najbliższego piątku.
http://www.dziennik.pl/De...ArticleId=28975

monika29.09

Wysłany: Pon 29 Sty, 2007 13:53   

Gitka napisał/a:
Jude Law łamie serce Juliette Binoche

Właśnie wróciłam. I mam nieco mieszane uczucia. Film do pewnego momentu wydawał mi się naprawdę dobry. Ale potem troszkę się "posypał". Nie chcę Was zrażać, bo jest to moje sugestywne zdanie.

Film m.in. o tym, czy warto szukać miłości gdzieś dalej od nas i o tym, jak często nie widzimy tego, co mamy tuż pod bokiem. O sztuce dogadywania się w związku. O rozmijaniu się intencji, jakie nami kierują.

Najbardziej podobała mi się gra Juliette Binoche, nieco mniej Jude Law, mam wrażenie, że nie jest to jego najbardziej udany film, choć oczywiście warto iść dla samych oczu i spojrzenia. Chwilami aż mnie dreszcz przeszywał ;) , ale za chwilę myślałam: jesteś taki piękny i... co dalej?

Lubię Robin Wright Penn i w roli chłodnej Szwedki - partnerki Law - wypadła dobrze, choć nie mogło mnie opuścić odczucie, że zupełnie do siebie nie pasują.

Mimo wszystko - wg mnie warto iść, ale chyba nie za wszelką cenę.

pozdr.
m.

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Pon 29 Sty, 2007 14:13   

nie wybiorem siem z prostej przyczyny, że mam mięszane uczucia co do Anthony'ego Minghelli - spokojnie poczekam na wypożyczalnie. właściwie "utalentowany mr.Ripley" był zjadliwy , no i "Głęboko, prwdziwie do szaleństwa".
Ten Mingella to Juda lubi.

Pemberley 

Wysłany: Pon 29 Sty, 2007 21:24   

Jude'owi przydalaby sie rola, kiedy ktos mu lamie serce i do konca filmu nie uda mu sie wyjsc na prosta. Moze gdyby utracil ten image wiecznie zwycieskiego daloby sie duzo bardziej zwrocic uwage na jego gre aktorska. :razz:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Pon 29 Sty, 2007 21:36   

Taką rolę zagrał w filmie "Alfie", tak mi się przynajmniej wydaje ;)
This impossible year

Pemberley 

Wysłany: Pon 29 Sty, 2007 22:05   

no, nie chodzilo mi o ostatnie 5 minut, bo tak mozna by zaliczyc tez closer i krokodyle etc. Alfie to akurat przyklad na Jude jako "pana i wladcy " wszystkich stworzen zenskich :lol:
juz bardziej " muzyka w innym pokoju???", chociaz wtedy byl jeszcze strasznie mlody

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Pon 29 Sty, 2007 22:32   

Oj, nie. Od gdzieś tak połowy biedak zdecydowanie zostaje sam, zupełnie. Ta scena w kawiarni, gdy spotyka swoją byłą, ale ona jest już z kimś...żal mi się go zrobiło ;)
This impossible year

Caroline 

Wysłany: Wto 30 Sty, 2007 09:37   

Pemberley napisał/a:
Moze gdyby utracil ten image wiecznie zwycieskiego daloby sie duzo bardziej zwrocic uwage na jego gre aktorska.

W takim razie polecam Ci, Pemberley, "Gattacę". Od czasu do czasu powtarzana na Polsacie. Świetny film także ze względu na rolę Ethana Hawke'a.
Plus oczywiście "Wilde", ale Jude (jego postać) w tym filmie jest wręcz odpychający poza tym jest sporo golizny, więc wielu damom może się nie spodobać.
:)

Pemberley 

Wysłany: Wto 30 Sty, 2007 21:24   

oba filmy lubie ( chyba jak wszystkie z Judem :wink: ), ale wlasnie w nich jak i w panu Ripley wykreowal mi sie obraz granych przez niego postaci jako arystokratycznie aroganckich, wynioslych, egocentrycznych, wiecznie zwycieskich. Oczywiscie autorzy daja nam poznac- najczesciej przy koncu- ze to nie ma byc tak.
Mialabym ochote zobaczyc Jude bardziej jak w " Wrogu u bram" czy "melodie milosci "( tak sie okazuje nazywa film Music from another room po polsku ) i takie nadzieje wiazalam z tym nowym filmem z Binoche. A tu bach, piszecie, ze " Jude lamie kolejne serce". No coz, bede czekac dalej.... :thud: Moze kiedys zagra jakiegos nieudacznika czy bezdomnego :razz:

monika29.09

Wysłany: Wto 30 Sty, 2007 21:39   

Pemberley napisał/a:
i takie nadzieje wiazalam z tym nowym filmem z Binoche. A tu bach, piszecie, ze " Jude lamie kolejne serce".

Elementy spoileru:

Nie chcę uprzedzać faktów, ale z tym złamaniem serca nie jest tak do końca ;) Powiedziałabym, że to właśnie JL jest tu odrobinę przegranym, chociaż zależy jak na to spojrzeć. Ciii, bo nie będzie ciekawie :)

m.

Pemberley 

Wysłany: Wto 30 Sty, 2007 21:49   

o, teraz to mnie zaintrygowalas , wow, sprobuje sie wybrac jak najszybciej, zanim sie wszystkiego dowiem...

Pemberley 

Wysłany: Pon 05 Lut, 2007 10:53   

przypadkowo obejrzalam znow " Madrosc Krokodyli". Po latach i znajac historie oglada sie zupelnie inaczej. Swietna gra Jude'a, pelna melancholii i zagubienia w swiecie.
wyglada na to, ze ten film w Polsce jest malo znany, a szkoda. jest co prawda ciemny, ale ciekawy, wypelniony fascynujacymi analogiami.
Jack Devenport pojawia sie w roli sztywnego policjanta. Jednak potrafi byc sztywniejszy niz w pierwszej czesci Piratow :razz:

Pemberley 

Wysłany: Pią 09 Lut, 2007 20:11   

byly przeceny i pokusilam sie na "wzgorze nadziei" czyli Cold Mountain.
Film w kinie jakos mnie nie porwal, w sumie nie wiem dlaczego, bo wszystko w tym filmie pasuje- i postacie i chemia i historia i sposob opowiesci.
Wiec obejrzalam ponownie w domku i spodobalo mi sie. Sceny wyciete dopelnily mi opowiesc, jako, ze nie czytalam powiesci pana Fraziera. Byla m.i. przejmujaca scena z Natalie Portman. jej malenstwo napadu nie przezylo :cry: :cry: i bohaterka popelnia samobojstwo :cry: :cry:
z ciekawostek:

Pan Frazier jest potomkiem autentycznego Inmana!!!! po prostu spisal historie swojego prapradziadka .

Pemberley 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2007 10:04   

walentynkowa wspominajka o pieknym panu Law i utalentowanym Mr. Ripley:
http://www.youtube.com/watch?v=E_Z3I9ZhYL0
dla Pan spiewa Matt Damon

a tu juz sam Jude Law:
Tu vuo fa l'Americano http://www.youtube.com/wa...related&search=

Marija 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2007 10:08   

Milutko śpiewa; ależ ten nosio ma zadarty, hm.... Wymarzony idol dziewcząt młodszych :mrgreen: .

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2007 08:43   

a tu proszę nowa pani, która sie spodobała Judowi...

http://www.hellomagazine....law-girlfriend/

QaHa 
Tarkostopny zbójnik :-)

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2007 09:03   

obydwoje bladzi i blond :-) no i chudzinki z nich przestraszne :mrgreen:

Odpowiedz do tematu