PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Amelia
Autor Wiadomość
Trzykrotka 

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007 21:01   

Kaśku, kup! Jak widać na załączonym obrazku, nie każdej Damie ten film leży na sercu, ale gdyby Ci się nie spodobał, zawsze ktoś się ucieszy z prezentu. Ja mam i oglądam cyklicznie. Dla samego krasnala warto, Zorro i tajemnicy Człowieka w Czerwonych Trampkach (pamiętam jak się ucieszyłam, kiedy została ujawniona! :lol: )

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007 21:55   

Ja uwielbiam jak Amelia mści się na sąsiedzie na dachu :D

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007 22:35   

Ja bardzo lubie scene, już pod koniec filmu, kiedy ten biedaczek-pisarz sobie idzie ulicą i nagle widzi na murze napisane zdanie ze swojej powieści "BEZ CIEBIE PRZEŻYCIA SĄ TYLKO MARTWYM NASKÓRKIEM PRZESZŁOŚCI" :mrgreen: Jak go to podniosło na duchu!

Trzykrotka 

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007 23:09   

Oj prawda, zapomniałam o tej scenie! Ale zawsze uwielbiałam konsjerżkę nagle rozkwitłą, która dostaje niby-zgubione na lodowcu "listy od męża".
A sąsiad? Zaraz po krasnalu sie plasuje, zwłaszcza kiedy dzwoni do mamy i słyszy "szpital psychiatryczny"

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sty, 2007 19:38   

Kupiłam oglądnęłam. Spodobało mi się. Film z humorem jak dla mnie nawet nawet. Jak ktos nie kupił a ma okazję polecam. Na poczatku był problem bo płyta nie chciała pójśc.
Ale warto bylo troszkę sie podenerwowac

bezpaznokcianka 

Wysłany: Pon 15 Sty, 2007 13:51   

AMELIA to jeden z moich ulubionych filmów. Zawsze poprawia mi humor i sprawia, że moje zycie przestaje być takie beznadziejne, bo ja też mogę pobawić się w taką Amelię.
Mi sie najbardziej podobają podchody Amelii do Nina - nie oddała mu albumu zwyczajnie, obmyśliła - jak to się wyraziła - strategię :D
Och i jeszcze to jej mieszkanie takie śliczne, magiczne...
i uwielbiam scenę pocałunku Amelii i Nino - całują się tak delikatnie, niepewnie. Podoba mi się, że nie rzucają się na siebie z jęzorami. Ta scena wywołuje we mnie niesamowite dreszcze. :thud:
A koniec jest przepiękny - Amelia zmieniła życia wszystkim bohaterom no i sobie wreszcie :D
a nie zmieniała ludzi mówiąc im wprost - słuchaj to i tamto... tylko podrzucając aluzyjne prezenciki ^^ jak na przykład kasety wideo Człowiekowi ze Szkła, albo ten krasnal...

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sty, 2007 19:16   

Ostatnie sceny sa niesamowite

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007 01:03   

Zaplanowałam sobie, że obejrzę, ale oczywiście zapomniałam, więc właczyłam sie na ostatnie pół godziny... :? ??:

Kocham ten film. Jest przepiękny wizualnie, muzycznie.... Człowiek nie jest w stanie powstrzymać tego ciepła w serduchu, które sie pojawia. Ech. :serce2:

Gunia 

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007 14:56   

Ja za to sobie obejrzałam. Dawno temu to widziałam i prawie nic nie pamiętałam. Bardzo ładny film i dobre teksty. :D Ten Kaszalot z próbami samobójczymi... :thud:

Marija 

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007 15:03   

Ja chyba jestem na coś chora, bo Amelii i "Amelii" nie znoszę :twisted: . Kojarzy mi się z zieloną poświatą jak z koszmaru. Wybaczcie :oops: :cry2: , wytnijcie...

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007 15:08   

Nie no, Marija, na temat mówisz.

Marija 

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007 15:10   

Harry_the_Cat napisał/a:
Nie no, Marija, na temat mówisz.
Jak na temat, kiedy jako jedyna jestem na "nie". Czarna owca :cry2: , i nic na to nie poradzę.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007 15:16   

No na temat - Amelli mówisz "nie".

Ślepa, czy cuś, ale to już inna kwestia :roll:

Marija 

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007 15:20   

Harry_the_Cat napisał/a:
Ślepa, czy cuś, ale to już inna kwestia :roll:
:rotfl: Ciepło, ciepło... Ok, wyraziłam votum separatum, a co :twisted: . Nudno by było, same zachwyty. Chyba ta Audrey czy jakoś mnie denerwuje :roll: .

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 04 Maj, 2007 09:39   

Nie jesteś sama, Kaziuta też nie cierpi Amelii, a sama staczałam o nią boje ze znajomą, która nazywała ją koszmarem. :mrgreen:
Inna rzecz, że Audrey nie podobała mi się już w żadnym innym filmie, prócz podobnych w klimacie Bardzo dlugich zaręczyn.

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Pon 19 Maj, 2008 18:12   

A ja obejrzałam Amelię wczoraj, po raz pierwszy. I szczerze mówiąć sama nie wiem co myślęć. Z jednej strony bardzo sympatyczna historia, Amelia jest piękną dziewczyną, podróze krasanala były fantatsyczne, zemsta na złym sklepikarzu - bezcenna (szczególnie podmiana numerów telefonów!), napis na murze, no i cały Nino. A z drugiej strony, jak dla mnie, bardzo ciężkie kolory - czerwień, zieleń, niesamowite kontrasty, ale tez bardzo duże nasycenie czernią - strasznie to po jakimś czasie męczy. Trochę 'za dziwny' był ten cały świat Amelii, miałam czasami wrazenie szuczności. I co dziwne, momentami trochę nużące. Za jakiś czas podejrzewam, że wrócę do tego filmu, tak łatwo mu nie odpuszczę. Może wtedy spodoba mi sie całkowicie :D
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Pon 19 Maj, 2008 21:54   

Ja "Amelię" bardzo lubię , zwłaszcza właśnie za tę "dziwność" , klimat lekko surrealistyczny , sprawiający ,że nie wie się czy to naprawdę , czy może trochę "obok" normalnej rzeczywistości . Jeśli ktoś pamięta "Po godzinach" Martina Scorsese , to jest mniej więcej coś podobnego : świat niby ten sam ,niby dobrze znany a okazuje się zupełnie nierealny , mimo że prawdziwy . Jakby równoległa rzeczywistość .

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 19 Maj, 2008 22:01   

Ja tez. Kocham ten film. Mam nadzieje, ze jeszcze go polubisz, Cait ;)

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Pon 19 Maj, 2008 22:26   

Muszę sobie obejrzeć , bo daaaawno tego nie robiłam :slina:

Ulka 

Wysłany: Pon 19 Maj, 2008 23:14   

Spodobał mi się bardzo, gdy pierwszy raz oglądałam w kinie. W sumie widziałam może ze trzy razy, a dziś dzielnie (czyt. łatwo) oparłam się pokusie nabycia "Amelii" za 6.5o bodajże. Z czegow niosek, że już tak bardzo po wtórnym obejrzeniu mi się nie podoba. W każdym razie nie jest to film, który muszę mieć na półce, skoro go widziałam.

trifle 

Wysłany: Sro 21 Maj, 2008 12:20   

A mi właśnie te kolory się podobały - zielenie, czerwienie, czerń, ale - dla mnie - nie takie natrętne i męczące. Uwielbiam te wszystkie drobiazgi, tę puszkę ze skarbami z dzieciństwa - bo ja takie stare przedmioty też zawsze z namaszczeniem oglądam i przechowuję. I kocham całą ścieżkę dźwiękową. To jedyny soundtrack, którego słucham od kilku lat i mi się nie nudzi. Acchh, aż nabrałam ochoty, żeby sobie znowu obejrzeć :)

Antuś 

Wysłany: Sob 24 Maj, 2008 12:43   

Mam to samo... ścieżka dźwiękowa, nawet osobno jest równie niesamowita co film, a podobno Yann Tiersen nie widział go zanim rozpoczął komponowanie muzyki. Jeśli to prawda to albo miał genialne przeczucie albo to genialny przypadek :wink:
A kolory są piękne, świetnie współgrają z całością, mogę oglądać ,,Amelię" setki razy i naprawdę trudno byłoby zanleźc mi jakieś wady.

trifle 

Wysłany: Czw 28 Paź, 2010 23:27   

Zrobiłam sobie niedawno powtórkę. Jeeeżżżżżżzu... Ten film jest cudowny. Uwielbiam scenę pod koniec, kiedy Amelia marzy sobie w kuchni i pojawia się taka chmurka, gdzie Nino kupuje dla niej rodzynki :serce2:

Anaru 

Wysłany: Pią 29 Paź, 2010 01:48   

Hmm... No to trza by to wreszcie obejrzeć... :mysle:

behemotka 
behemotka

Wysłany: Pią 29 Paź, 2010 10:02   

co do sztuczności - w filmie komputerowo usunieto miedzy innymi grafitti z murów i śmieci z ulic

Odpowiedz do tematu