PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Admete
Pon 09 Cze, 2014 16:22
Seriale kryminalne i sensacyjne
Autor Wiadomość
Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 06 Sie, 2006 19:46   

Miłosz oglądasz Bez śladu i lubisz Danny'ego Taylora? Pogadamy sobie? Uwielbiam ten serial i pewnego agenta o skomplikowanej przeszlości. Czekałam wieki na ten ostatni odcinek i teraz od razu bym chciała taki z III serii ( czy kiedykolwiek wyemitują u nas III serię?! ) - Out of Track, w którym znów pojawia się brat Danny'ego i nawiedzają go upiory przeszłości. Legacy to po Clare de Lune mój najukochańszy jak do tej pory odcinek.

Precz z piłką nożną!

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Nie 06 Sie, 2006 21:19   

Admete napisał/a:
Miłosz oglądasz Bez śladu i lubisz Danny'ego Taylora? Pogadamy sobie? Uwielbiam ten serial i pewnego agenta o skomplikowanej przeszlości. Czekałam wieki na ten ostatni odcinek i teraz od razu bym chciała taki z III serii ( czy kiedykolwiek wyemitują u nas III serię?! ) - Out of Track, w którym znów pojawia się brat Danny'ego i nawiedzają go upiory przeszłości. Legacy to po Clare de Lune mój najukochańszy jak do tej pory odcinek.

admett jak wróce założymy sobie osobny watek (bo mnie blizej do romantyzmu kryminalnego) danego Taylora uwielbiam od a do zet ;) Ty wiesz jaka ten serial ma zajefajną stronkę ;)

http://www.tv.com/without...49/summary.html

rozkosz w formie czystej ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 06 Sie, 2006 21:35   

Nie znałam tej stronki - znam inną - http://mpue.4-fans.net/ Romantyzm kryminalny jest mi wyjątkowo bliski ;-) Też uwielbiam Danny'ego Taylora od A do Z. Choć muszę przyznać,że w ostanim odcinku agent Fitzgerald też miał parę dobrych momentów. Może wątek bedize dotyczył ogólnie seriali kryminalnych i sensacyjnych?
Szanowną moderatorkę prosimy o wyrozumialość. Założę nowy wątek i wtedy poprosimy o przeniesenie tych wiadomości :-)

Precz z piłką nożną!

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 06 Sie, 2006 22:02   Seriale kryminalne i sensacyjne

Zapraszam do dyskusji na temat ulubionych seriali kryminalnych i sensacyjnych. Miłosz wygadała się ze swoim uwielbieniem dla pewnego agenta dlatego zacznę od serialu Bez śladu:
http://mpue.4-fans.net/

Precz z piłką nożną!

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 06 Sie, 2006 22:36   

Niech mi ktoś powie, dlaczego od razu pomyślałam o Miasteczku Twin Peaks?

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Caitriona 
Wyczekując zimy

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 00:15   

No, troszku się ich naoglądałam. Niech pomyślę: Bez śladu, Monk, Z Archiwum X, Prawo i bezprawie, Kryminalne zagadki L.A., Dowody zbrodni. Naprawdę lubiłam pooglądać te seriale. Tylko ze mną jest taki problem: nie pamiętam, że minął już tydzień, i że to jest ta godzina, i że trzeba włączyć tv... Dlatego też mam różne małe luki... Teraz oczarowana jestem Monkiem ;) i Bez śladu oraz Dowodami zbrodni
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Caitriona 
Wyczekując zimy

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 00:21   

Co do samego Bez śladu to bardzo lubię muzykę wykorzystywaną w tym serialu i to w których momentach ją słyszymy. Moim faworytem pozostaje ta piosenka: Mad world Gary Jules'a: http://www3.youtube.com/watch?v=4N3N1MlvVc4
This impossible year

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 08:18   

Caiti tez lubie te seriale, a teraz doszła mi też fascynacja 24 - II seria jest chyba jeszcze lepsza od I. Kiefer Sutherland gra tak intensywnie, że aż ciarki po plecach chodzą. Samym spojrzeniem mógłby gwoździe w ścianę wbijać. Wczoraj jak Jack zobaczył znów Ninę Mayers - to były sceny. Nienawidzę tej postaci. Mam nadzieję, że Jack Bauer ją zaciuka w jakiś spektakularny sposób ;-)
W Bez śladu i w Dowodach zbrodni podoba mi się wykorzystanie motywów z utworów muzycznych i to, że dowiadujemy się o bohaterach tylko strzępków ich historii osobistych, najważniejsze są rozwiazywane sprawy. W Dowodach świetni są ci starsi detektywi - tych dwóch weteranów i szef Lily. Z drugiej strony te strzępki z życia osobistego są czasem fascynujące.

Precz z piłką nożną!

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 11:07   

Ja kiedyś uwielbiałam seriale kryminalne - stare szlagiery typu Dampsey i Makpeace, detektyw Sonny z Miami, czy nawet Murder 1 (nie pamiętam tytułu polskiego, ale przed oczami mam do tej pory czołówkę - grał tam taki łysy facet ). Ech...
Teraz za nic nie mogę zapamietać, że jest coś w TV, co chcę obejrzeć. Jak już coś znajdę, to muszę sobie przypomnienie w telefonie ustawiać...
Ale załapałam się na parę odcinków Law & Order - fajnie zrobione i czasami trafiam (nawet nie wiem, czy to jeszcze leci) na NYPD Blue - detektyw Sipowicz mnie rozczula...
Rzuccie tu godzinami jakimiś, to może nadrobię trochę zaległości w tym temacie.

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 11:23   

Admete napisał/a:
a teraz doszła mi też fascynacja 24 - II seria jest chyba jeszcze lepsza od I. Kiefer Sutherland gra tak intensywnie, że aż ciarki po plecach chodzą. Samym spojrzeniem mógłby gwoździe w ścianę wbijać. Wczoraj jak Jack zobaczył znów Ninę Mayers - to były sceny. Nienawidzę tej postaci. Mam nadzieję, że Jack Bauer ją zaciuka w jakiś spektakularny sposób ;-)

Ja też uwielbiam 24 godziny, w niedzielę już od rana czekam tylko na to :D . Lecz jedna rzecz mnie drażni - czy Ty też nie lubisz wątku z Kim? Grrr... :evil: ;)

Lubię też Kryminalne Zagadki Las Vegas, w ciągu roku szkolnego leciało późno w poniedziałek, więc rodzice mi nagrywali na wideo, a gdy wracałam do domu wcześniej, to czekała mnie dwuodcinkowa uczta :) .

Caitriona 
Wyczekując zimy

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 11:59   

24 godziny jakoś mnie nie wciagnęły... Nawet nie wiem czemu.

Głównej bohaterki Dowodów zbrodni, Lily(?) nie dażę jakąś presadną sympatią, wydaje mi się taka zimna... Lubię właśnie te starsze pokolenie detektywów.

Harry - o ile się nie mylę ;) to:
Dowody zbrodni i Bez śladu są nadawane we wtorki na TVN od godziny 20.50 (serial jeden po drugim))
Monk - w niedziele, również na TVN o 22.15
Z Archiwum X - wtorek, 20.00 (i 0.05) TV4
This impossible year

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 12:22   

Dzięki Caitri!
Postaram się coś zapamiętać :wink:
Chociaż jutro na pewno będę oglądała Wiele Hałasu o 21 na TVP Kultura

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 12:56   

24 leci w niedzielę o 21.45 - po dwa odcinki, potem sa powtarzane w tygodniu chyba w poniedizalki i wtorki. Też nie lubię wątki Kim - to taka irytujaca osóbka - wiecznie chce dobrze, a wychodzi jej źle, wiecznie wsadza palce między drzwi i nie słucha ojca jak jej dobrze radzi ;-) I ona w III serii zaczyna pracę w CTU - zgroza - CTU już nie tylko w powietrze wyleci, ale pewnie wręcz wyparuje ;-) A Sutherland ma świetny gos, w końcu to on był tym snajperem w Telefonie z Farrelem.
Lilii z Dowodów zbrodni ma byc taka zimna - jasne włosy, blada twarz, błękitne koszule i to "biale" imię. Detektyw Vera rządzi.
Kiedyś ogladałam Dempsey i Makepeace - nawet mam prawie całą serię wydaną przez Epelpol. I nagrywałam Kryminalne zagadki na video. Pora nadawania była zabójcza.

Precz z piłką nożną!

MiMi 

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 14:30   

A ja uwielbiam Kryminalnych i J.A.G - Wojskowe Biuro Śledcze, choć nie wiem czy to drugie zalicza się do serialów kryminalnych, ale mam małego bzika na punkcie wojska, więc musicie mi to wybaczyć :razz: ostatnio przeczytałam dwie powieści kryminalne: Stacja arktyczna Zebra i coś jeszcze, ale tytułu nie pamiętam

"Wojna i pokój" Lew Tołstoj

Agnesse 
McPhysio

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 16:33   

Z dzieciństwa pamiętam Kojaka, zwykle oglądałam go rano, przed wyjściem do szkoły jak miłam na drugą zmianę.
Teraz to do czasu do czasu Monk, dość regularnie Dowody zbrodni (szalenie mnie ciekawi co ukrywa ze swojej przeszłości pani detektyw), pozatym lubię ten serial, każdy odcinek to odrębna historia.

Gitka 

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 16:40   

Ja też oglądam z przyjemnością "Dowody zbrodni" i "Bez śladu".

A która z Was ogląda serial na kanale AXN Kryminalne zagadki Nowego Jorku CSI: NY (2004) ? Ja go oglądam w szczególności dla tego pana :razz:
Gary Sinise

http://gary.sinise.filmweb.pl/

http://www.filmweb.pl/Kry...,Film,id=135248

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 16:52   

Ja bym pewnie Kryminalne zagadki Nowego Jorku oglądała, ale nie mam płatnych kanałów. Szkoda.

Precz z piłką nożną!

Gitka 

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 17:14   

Ja mam antenę kablową UPC w ich pakiecie jest kanał AXN.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 17:36   

Caitriona napisał/a:
24 godziny jakoś mnie nie wciagnęły... Nawet nie wiem czemu.

A mnie się pierwsza seria pioruńsko podobała. Obgryzałam na niej pazury. I teraz cierpię męki i katusze, bo serii nr 2 nie mogę oglądać. :(

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 17:45   

Mnie tez 24 godziny jakoś nie wciągnęły. Oglądnęłam kilka odcinków, ponudziłam się i stwierdziłam, że szkoda na to czasu.

achata 

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 18:02   

Kiedys leciał taki fajny serial o policjantach. Było tego 12 pilotażowych odcinków. Grała tam taka niska blondynka, poza tym sami faceci. Lubiłam bo było nawet zabawnie i ciekawie, ale za Chiny nie pamiętam tytułu- w pierwszym odcinku terroryści porwali autobus z międzynarodowymi dzieciaczkami i chcieli go wysadzić. Kojarzy ktoś?
Lubiłam też "Gliniarza i prokuratora", zwłaszcza prokuratora i jego psa :)
Dobrze wspominam też "Żar tropików".
Z adaptacji kryminałów ładnie zagrał Poirota ten aktor. Suchet (?), grał też w "Morderstwie doskonałym".
Kiedyś leciał cykl adaptacji kryminałów Mary Higgins Clark, ale w porównaniu z książkami, było nieciekawie. Zupełnie brakowało mi klimaciku metafizycznej grozy charakterystycznego dla tej autorki.

Kaziuta

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 21:32   

Achata, dlaczego wymieniasz moje ulubione seriale? Czyżbyś była moja bratnią duszą kryminalną? (tu przybijam Ci piątke)
Osobiście wolę jednak gliniarza niz prokuratora (piękne oczy i uśmiech), "Żar tropików" trochę głupawy ale dedektyw super, chociaz denerwowały mnie jego "hawajskie" koszule.
Sucheta jako Poirota uwielbiam, (udało mi się zebrać prawie całą serię tych filmów) i bardzo lubię Agate Christie.
Wole seriale oparte na inteligencji dedektywa niż na krwawych jatkach, dlatego ze współczesnych zdecydowanie Monk.
Z polskich współczesnych moim zdaniem wspaniały serial z Jerzym Radziwiłłowiczem i Maciejem Stuhrem "Glina".
I to by było na tyle jak mawiał profesor Stanisławski. jak sobie cos przypomne to jeszcze tu wpadnę.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 21:40   

Z Poirotem jestem w miarę na bieżąco, bo przyjaciółka kupuje te filmy - na obejrzenie czeka właśnie Niedziela na wsi. Też lubię tekie kryminały, w których występuje jakiś obdarzony charakterystycznymi cechami detektyw, jednak w zasadzie lubię też porządną strzelaninę ;-) Chyba dlatego podoba mi się serial 24. Jest tam charyzmatyczna postać główna ( strasznie mi sie podoba jak Sutherland zagrał Jacka Bauera ), ciekawe postaci drugoplanowe i niesamowita intryga. Mnie ten serial bardzo wciąga. Nie mogę go spokojnie oglądać, bo ciągle oczekuje jakiegoś zwrotu akcji. Natomiastw Bez śladu podobają mi się poszczególne historie i to, ze agenci to ludzie z zaletami i wadami. Pokazują ich tak jakoś zwyczajnie. Jak Miłosz wróci, to pewnie będziemy tu komentować każdą scenę z agentem Taylorem ;-)
Natomiast irytują mnie seriale kryminalne, w których jest za dużo humoru. Żaru tropików nigdy nie byłam w satnie obejrzeć. Przy okazji druga seria Bez śladu zaczynała się od porwania autobusu z dziećmi - jest tam blond agentka ( Samantha Spade ), a tvn przerwał nadawanie serii w połowie, teraz puścili kolejne odcinki.

Precz z piłką nożną!

GosiaJ
Shahrukh...

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 21:52   

Ech, Admete, jak można nie wielbić Nicka z "Żaru tropików"? :mrgreen: Od razu mi się studia przypominają - w czwartki były emisje, a w piątki komentowałyśmy kolejne podboje i hawajskie koszule Nicka :-)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 21:59   

Wybaczam Ci, bo to było na studiach. W czasie mojego studenckiego życia tez oglądałyśmy różne dziwne rzeczy ;-)

Precz z piłką nożną!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi