PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szekspir szeroooooooko pojety
Autor Wiadomość
Katarynka 

Wysłany: Pią 05 Mar, 2010 23:03   

Z Szekspirem mam "kontakt" dzięki TV :)

"Poskromienie złośnicy" w wersji BBC z 2005 roku zmęczyło mnie maksymalnie. Nie ukrywam, że po "Wiele hałasu o nic" (BBC 2005) miałam wielki apetyt na "Poskromienie" ale obeszłam się ze smakiem :( "Sen nocy letniej" (BBC 2005) też mnie nie zachwycił, jedynie co mi się podobało to chyba scena bójki Jamesa i Zandera :) I postać Polly, odgrywana przez Imeldę Staunton :)

Natomiast "Wiele hałasu o nic" z Brannaghiem i Thompson to moim bardzo skromnym zdaniem mistrzostwo świata. I to nie wynika wyłącznie z racji mojego bardzo przychylnego nastawienia do Brannagha. Uwielbiam zarówno "Stracone zachody miłości", "Otella" jak i "Jak wam się podoba". Może za dużo się rozpisuję o Brannaghu, ale trudno nie doceniać tak rewelacyjnego aktora i reżysera.

"Sen nocy letniej" z Calistą Flockhart i Rupertem Everettem to film dla którego jestem w stanie wstać o godzinie 24.00, obejrzeć w całości i bez marudzenia wstać o 6.00 do pracy :)
Stanley Tucci jest chyba moim ulubionym Pukiem :) :)
Ostatnio zmieniony przez Katarynka Pią 05 Mar, 2010 23:07, w całości zmieniany 1 raz  

aneby 
:(

Wysłany: Pią 05 Mar, 2010 23:05   

Nie tak dawno był Hamlet Brannagha w telewizorni, ale lektor mnie pokonał :roll:
Nie obejrzałam do końca :rumieniec:

Zabieram się za Otella :wink:

trifle 

Wysłany: Pią 05 Mar, 2010 23:29   

aneby napisał/a:
Nie tak dawno był Hamlet Brannagha w telewizorni, ale lektor mnie pokonał

O, to się nie dziwię. A całość leciała? Ja to oglądałam z książką w ręku i sprawdzałam, czy rzeczywiście jest wszystko. Chyba dwóch zdań brakuje tylko :thud:
Jak ktoś na filmwebie napisał: obejrzenie tego to wysiłek, ale to boskie zmęczenie ;)

aneby 

Wysłany: Pią 05 Mar, 2010 23:42   

Całość, potwoooornie długa :roll: Będą powtarzać jeszcze 12.03 http://www.teleman.pl/prog-5817057-hamlet.html

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pią 05 Mar, 2010 23:50   

Uwielbiam Wiele halasu Branagha. ALe lubie tez wersje BBC z 2005. Choc z calej kolekcji Shakespeare retold najbardziej lubie wlasnie Poskromienie....

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 00:56   

Harry_the_Cat napisał/a:
Uwielbiam Wiele halasu Branagha. ALe lubie tez wersje BBC z 2005. Choc z calej kolekcji Shakespeare retold najbardziej lubie wlasnie Poskromienie....

podpisuje sie wszystkimi 8 konczynami (a w zaleznosci od interpretacji to moze byc ich nawet 16)

Sofijufka 
ja chcę miec spokój...

Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 07:39   

a co powiecie na "Wieczór Trz\ech Króli" z Tobikiem? A z "Hamletów" to wole tego z Melem Gibsonem.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 09:39   

Wieczor jest fajny ;) Hamleta z Melem tez lubie :) Tego z Ethanem Hawkiem w koncu jakos nigdy nie obejrzalam. Ani wersji z Davidem T.

aneby 

Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 10:22   

Wieczór jest cudny :-D
Hamleta z Melem muszę dopiero upolować, widziałam fragmenty, ale nigdy całość.

BeeMeR 

Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 10:58   

"Hamleta" z Melem lubię bardzo, Branaghowskie "Wiele hałasu o nic" też lubię i "Sen nocy letniej" z Rupertem Everettem też, tylko tam mnie Tytania irytuje :roll:

Caitriona 
Zimy! Zimy! Chcemy zimy!

Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 15:50   

Wiele hałasu o nic lubię w dwóch wersjach: z Kenneth'em Branagh oraz z tej serii Retold z Damianem Lewisem. Za to Poskromienie złośnicy z tego cyklu mnie się nie podobało. A Wieczór Trzech króli z Tobikiem to kocham normalnie :D Zawsze natomiast chciałam zobaczyć Sen nocy letniej z Rupertem Everttem, ale nie było mi dane...
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 21:23   

Ja na Snie bylam chyba nawet w kinie.... Ogolenie za ta sztuka nie przepadam, wiec jakos film rowniez mnie nie powala.

aneby 

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010 00:30   

Obejrzałam Otella http://www.filmweb.pl/f8449/Otello,1995
Klasyka, jak to klasyka, czasem bywa nudna, ale nie w tym przypadku. Pomimo nieśpiesznej akcji, film się nie dłuży.
Bardzo dobra gra aktorów - Lawrence'a Fishburne'a i Kennetha Branagha. Mieli dokładnie opracowany każdy gest i spojrzenie. Świetnie pokazana złość, zawiść, rozpacz ... Zwłaszcza Branagh genialnie pokazał całe zło tkwiące w Jagonie. Jestem pod wrażeniem :thud:
W sumie najsłabiej wypadła Irene Jacob (Desdemona) - trochę takie ciepłe kluchy :roll:
Poza tym piękne zdjęcia, zwłaszcza te w blasku świec oraz zbliżenia twarzy aktorów. Naprawdę trudno mi było wybrać kilkanaście screenów, najchętniej wkleiłabym wszystkie :wink:

Anaru 

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010 08:45   

aneby napisał/a:
Naprawdę trudno mi było wybrać kilkanaście screenów, najchętniej wkleiłabym wszystkie :wink:

Zawsze mam ten sam dylemat jak już mi się zdarzy, że coś wklejam :rumieniec:

BeeMeR 

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010 09:02   

Anaru napisał/a:
Zawsze mam ten sam dylemat jak już mi się zdarzy, że coś wklejam :rumieniec:

Katarynka 

Wysłany: Pią 12 Mar, 2010 09:47   

Obejrzałam "Wieczór trzech króli" Z Tobikiem, spodobała mi się ta ekranizacja, ale nie zakochałam się.

Szukam za to filmu "Stracone zachody miłości" z lektorem albo z napisami.

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 12 Mar, 2010 10:25   

Wersji Kennetha Branagha?

aneby 

Wysłany: Pią 12 Mar, 2010 11:15   

Byliśmy wczoraj w teatrze. Znawcom Szekspira zapewne spektakl się podobał, mnie tak średnio. Pewnie żem za głupia na Szekspira :rumieniec:
Nie umniejszając aktorskiego talentu pana Andrzeja, chwilami siedziałam jak na tureckim kazaniu :co_stracilam: Może to też wina miejsc, siedzieliśmy daleko od sceny ...

Katarynka 

Wysłany: Pią 12 Mar, 2010 12:16   

Trzykrotka napisał/a:
Wersji Kennetha Branagha?

Tak o tę wersję mi chodzi, widziałam ją już dwukrotnie, ale na dvd nigdzie nie ma :( :( Niestety w tv nie powtarzają tego filmu.

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 12 Mar, 2010 13:10   

Na ALE KINO powtarzają czasami.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2010 08:42   

Hamlet z Davidem Tennantem

Nie moja bajka - obejrzałam, ale właściwsze byłoby powiedzenie, że wymęczyłam. A dlaczego? A dlatego, że młody, szalony Hamlet grany jest na okropnym wytrzeszczu, którego lubię niemal wyłącznie u śp. Amrisha Puri.
->

Gdyby nie ten wytrzeszcze w/w głównego bohatera, to byłoby zupełnie inaczej, albowiem podobała mi się konwencja, scenografia, kostiumy. Podobała mi się Ofelia i zły brat, co jad wlał do ucha (Patrick Stewart). Królowa jest niezła i Laertes. Ale ten wytrzeszczony Hamlet (David Tennant)... :zalamka:
Kilka scen było świetnych, ale większość mnie odrzucała. :confused3:

Oddam dvd (angielskie napisy) w dobre ręce, bo na pewno do tego nie wrócę.

Fibula

Wysłany: Pon 07 Cze, 2010 18:48   

BeeMer, jeśli oferta jest nadal aktualna to chętnie się zapoznam z tą wersją Hamleta (bardzo lubię Tennanta) i skonfrontuję wrażenia.

BeeMeR 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2010 09:24   

Widzisz, jeśli lubisz Tennatna, jako i avek wskazuje :mrgreen: (a ja mam do niego stosunek całkowicie ambiwalentny, a po Hamlecie mocno sceptyczny), to kto wie, może się Tobie spodoba :kwiatek:
adres poproszę na pw :)

Fibula

Wysłany: Wto 08 Cze, 2010 16:25   

BeeMeR napisał/a:
Widzisz, jeśli lubisz Tennatna, jako i avek wskazuje :mrgreen: (a ja mam do niego stosunek całkowicie ambiwalentny, a po Hamlecie mocno sceptyczny), to kto wie, może się Tobie spodoba :kwiatek:

Jest taka szansa :) :kwiatki_wyciaga:

Aragonte 
nerd planetarny

Wysłany: Pon 22 Lis, 2010 23:49   

Poprawiam sobie od wczoraj humor Szekspirem, więc naturalnie musiało paść na Wiele hałasu o nic, którego dwójkę bohaterów uwielbiam od ósmej klasy mniej więcej (ponieważ książka była nie do kupienia, to pamiętam jak dziś, że przepisywałam pracowicie wszystkie dialogi, przy okazji ucząc się pisania na maszynie :wink: ).
Wersję Kenetha znam świetnie, więc tym razem padło na wersję BBC z lat osiemdziesiątych. Jest inaczej, bardziej teatralnie, co nie powinno dziwić, ale ogląda mi się dobrze :D Nie lubię tylko lektora, na którego jestem skazana, ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

Jakby ktoś miał nagraną w telewizorni polską wersję Wiele hałasu o nic z młodziutkim Łapickim jako Benedikiem, to uśmiecham się szeroooooko :mrgreen: Inne wersje zresztą też mogłyby mnie zainteresować :kwiatek:

Odpowiedz do tematu