PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Caroline
Sro 02 Mar, 2011 07:37
Tłumaczenia fragmentów powieści "N&S"
Autor Wiadomość
stawrogi 
stawrogi

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 20:32   

Admete napisał/a:
Stawrogi daj maila, to ktos ci posle tekst.

Pisałam w tej sprawie do Caroline na priv po tym jak ogłosiła, że zbiera chętnych na tekst i nie mam dotąd odzewu- może mój mail nie doszedł?

stawrogi 
stawrogi

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 20:40   

To możliwe bo mam zwykle problemy z obsługą techniczną :mrgreen: W związku z tym spróbowałam napisać ponownie:) :kwiatek: dla Caroline oczywiscie:)

stawrogi 
stawrogi

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 20:50   

Super dziękuję raz jeszcze- to zabieram się do czytania- choć już raz to zrobiłam czytajać fragmenty zamieszczane na forum ale teraz wszystko w jednym takim pięknym pliku to zupełnie nowa jakość:) :banan:

ultramaryna 

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 21:29   

Dziękuję, dziękuję, dziękuję!

stawrogi 
stawrogi

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 22:43   

Właśnie po raz pierwszy przeczytałam scenę, w której poznają się John i Margaret:) Czyżbym ją przeoczyła na forum....Cudowna jest- to widzę, że Thornton wpadł uczuciowo od pierwszego wejrzenia:)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 23:02   

Dziewczyny poszukajcie wątku, w którym dyskutowałyśmy wspólną lekturę :)

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 08:24   

stawrogi napisał/a:
Właśnie po raz pierwszy przeczytałam scenę, w której poznają się John i Margaret:) Czyżbym ją przeoczyła na forum....Cudowna jest- to widzę, że Thornton wpadł uczuciowo od pierwszego wejrzenia:)

Dokładnie! Proszę, zacznijmy znowu wspólne czytanie :kwiatek: , a przymanjmniej komentowanie. Mnie się wydaje, że skończylyśmy na oświadczynach? A może na przyjeździe Fryderyka? :mysle:

stawrogi 
stawrogi

Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 09:35   

Admete napisał/a:
Dziewczyny poszukajcie wątku, w którym dyskutowałyśmy wspólną lekturę :)

Hm- ja go właśnie tutaj odnalazłam i cały uważnie prześledziłam :wink: - jest jeszcze inny wątek poświęcony tej kwestii? :wink:

aneby 
:(

Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 09:54   

Stawrogi, tutaj jest wspólna lektura http://forum.northandsouth.info/1937.htm

stawrogi 
stawrogi

Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 10:46   

A tak rzeczywiście-kiedyś dawno tam trafiłam przypadkowo jeszcze nie będąc uczestnikiem forum i zupełnie o nim zapomniałam:) Dziękuję za przypomnienie:)

edyta_lw 

Wysłany: Pon 15 Lis, 2010 10:32   

Hej,

jako zupełnie nowa na forum, też poproszę o pełne tłumaczenie. Chcę się pozachwycać polskim tłumaczeniem. Z góry dzięki
Edyta

edyta_lw@tlen.pl

arielian 
XIX century poet

Wysłany: Pon 15 Lis, 2010 19:33   

Hej.

Jakis tydzien temu zlapala mnie grypa. Natknelam sie wtedy na serial BBC North and South. Zakochalam sie. W Johnie Thorntonie .... i ksiazce. Po raz trzeci slucham wlasnie audiobooka z librivoxa. Kiedy czar minie zamierzam przeczytac to co znajde Elizabeth Gaskell ... I stad moje pytanie : Jak wam idzie opracowywanie tlumaczenia ? czy jest juz gotowe ? Znam biegle angielski, audiobook wydal mi sie pod wzgledem jezyka raczej prosty. Slownictwo niezbyt skomplikowane. Przynajmniej po lekturze Jane Austen. Choc Gaskell wiecej opisuje. Jesli potrzebujecie jakiejs pomocy, czy to w tlumaczeniu czy to w korekcie to ja sie pisze. Czy ktos zarzadza tym projektem ? Mam wolna 1- 1,5 h wieczorami i ebooka w orginale. Jesli znalazlybyscie dla mnie zajecie prosze o wiadomosc. Jesli tlumaczenie jest juz gotowe podajcie linka na forum.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 15 Lis, 2010 19:46   

Tłumaczenie jest już gotowe :)

Aragonte 

Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 12:49   

Jest gotowe, chociaż na pewno nie idealne.
Dzięki za ofertę pomocy :kwiatek:

Do obu świeżynek: napiszcie do Caroline, jednej z tłumaczek, na PW - czasem ma kłopoty z wejściem na forum, więc może odpisać z opóźnieniem. Ona zajmuje się dystrybucją tego amatorskiego tłumaczenia. Linka podać nie możemy, bo nigdzie nie ma go w całości w sieci.

Arielian, a tak w ogóle to zapraszam do Przywitalni :wink:
http://forum.northandsout...tart=125#280443
i żył w niej przez długie lata, nawet wówczas, kiedy od dawna zapomniano
o wszystkich prawdziwych związanych z tym zdarzeniach.

Caroline 

Wysłany: Sro 17 Lis, 2010 07:21   

Arielian, rzeczywiście przydałyby się zmiany redaktorskie w tłumaczeniu. Podaj proszę swój adres mailowy (na priv), podeślę Ci tekst, a jeśli stwierdzisz, że masz ochotę nad nim popracować, to tym lepiej dla nas i tłumaczenia :)

Nahasz Karooa

Wysłany: Nie 05 Gru, 2010 18:53   

Witam,
jestem tu nowa na tym forum, rozglądam się od wczoraj. Obejrzałam tylko film N&S i jestem bardzo spragniona książki, a niestety mam tylko oryginalną wersję w posiadaniu.
Byłabym bardzo wdzięczna osobie, która mogłaby przesłać mi plik z tłumaczeniem, a szalenie wdzięczna takiej osobie, której udałoby się zrobić do jeszcze dziś, ponieważ jutro od 6 rano czeka mnie 3,5-godzinna podróż pociągiem i ten plik mógłby uratować mi życie :)
Mój mail to: karooa@wp.pl

MojaMonia 

Wysłany: Pon 07 Lut, 2011 21:28   

Witam :0)
jestem tu nowa ale zakochałam się w tym forum. Fantastyczne tematy i wszystko co kocham w jednym miejscu!!!!!!!! Byłam przekonana, że nic nie przebije Dumy i uprzedzenia (mój mąż już uważa mnie za wariatkę bo: primo - wracam do ukochanych filmów i książek z częstotliwością graniczącą z maniactwem; secundo - wszystko staram się powoli kolekcjonować) a tu bach... przypadkowo wpadłam na serial N&S i wpadłam po uszy!
Czy ktoś się zlituje i prześle mi tłumaczenie...
monikawojcik@poczta.onet.pl

klarax 
klarax

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011 12:13   

Bardzo, bardzo proszę o tłumaczenie. Trafiłam na film zupełnie przypadkiem i już oglądałam go kilka razy. Dziewczyny zlitujcie się i prześlijcie mi tłumaczenie.
ofik16@wp.pl

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011 14:28   

klarax napisał/a:
Dziewczyny zlitujcie się i prześlijcie mi tłumaczenie.

mam ochotę napisać "Dziewczyny zlitujcie się i czytujcie, chociażby podtytuły tematu"

Anaru 

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011 18:05   

A jakbyś tak zajrzała do Przywitalni, napisała coś o sobie? Jak również napisała cokolwiek jeszcze oprócz prośby na "dzień dobry"...

klarax 
klarax

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011 20:37   

Masz rację lady_kasiek, ale wybacz mi, jestem trochę "zielonka", jesli chodzi o istnienie na forum. Tak naprawdę, mimo mego podeszłego wieku, to sa moje pierwsze kroki. Mam zatem prawo popełniac błędy. Tak wie sorki. Nawet nie wiem, gdzie jest Przywitalnia. :ops1:

Yvain 
...

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011 20:47   

http://forum.northandsouth.info/2010,225.htm a tutaj :mrgreen: wielu osobom nie udało się trafić od razu, mnie też, nie przejmuj się więc :mrgreen:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011 20:56   

Na samej tej jednej stronie mamy ile? 4 userki, które napisały dwa posty w tym jeden z prośbą i tyle po nich slychu... :roll:

Caroline 

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011 21:08   

Poszło, niech Gaskell leci w świat :)

Fajnie, że są tacy, którzy zostają na forum, szkoda, że jest ich tak mało.
Zazwyczaj wysyłając książkę z nadzieją piszę w mailu "do zobaczenia na forum". Niestety często nadzieja okazuje się płonna. Do tej pory mam w skrzynce privów informację tego typu do jednej użytkowniczki, niestety wisi ona w sekcji "Do wysłania", ponieważ ta osoba od tego czasu nie zalogowała się ani razu, krucafuks. Nieładnie, oj nieładnie. To tak, jakby ktoś przyszedł do supermarketu na promocję sera, zjadł trzykilogramową gomółę i nie kupił nawet symbolicznych 3 plasterków. Obciach, po prostu. A przecież tłumaczenie ma w tytule "Forumowe".

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011 21:11   

Caroline ja reaguje ja mogę, szafarką jesteś Ty. Ja nie wkładałam w to pracy więc do selekcji nie mam prawa, natomiast dokładnie się z Tobą zgadzam, ja uważam, że to jest brak szacunku do forum, i osób które to tlumaczyły i włożyły w to kupę pracy dla forumowego dobra publicznego. :roll:

Odpowiedz do tematu