PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawnik potrzebny od zaraz! - czyli dramaland po raz 15-ty
Autor Wiadomość
Aragonte 

Wysłany: Nie 10 Cze, 2018 01:03   

Trzykrotka napisał/a:
Czebolowicz pod koniec tak dawał czadu, że się nie dało :rotfl: Ja sie w nim zakochałam przy tej rozmowie telefonicznej. Nie mogłam uspokoić glupawki :rotfl:

On już wcześniej miał mnóstwo fajnych scen. Uroczy jest :-D

Nie dziwię się, że ta drama była tak popularna.
A! Pod pewnymi względami przypomina mi Hero z Junkim, ale Chief Kim jest dużo lepiej napisany i zabawniejszy. No i lepiej zagrany.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 10 Cze, 2018 07:33   

Cytat:
Trzykrotko, Admete - prawda, ile tu ładnie rezonujących męskich "par" - w sensie par przyjaciół? Manager Kim ma mnóstwo pięknych scen z kierownikiem działu księgowości (tym, który grał detektywa w Blacku, tutaj też ma ciekawą i sympatyczną postac). Poza tym Kim - Czebolowicz, no i bezkonkurencyjne frenemy (w porywach do bromance pod koniec) z ex-prokuratorem, czyli Jun Ho

Zgadzam się w całej rozciągłości. Oni tam byli jak dream team ;)

EDIT: Już wiem z czym mi się kojarzy Secret mother - z Achiarą. Taki sam klimat - z wierzchu ślicznie, pod spodem bagno. Dobrze mi się to ogląda, lepiej nawet niż LL, bo ja lubię rzeczy serio. LL to trochę bardziej kryminalne fantasy, jak Batman ;) Teraz najbardziej podoba mi się właśnie Secret mother i Miss Hammurabi. Myslę, że ta drama o androidzie taż mi się spodoba - tak bardziej rozrywkowo.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 10 Cze, 2018 10:20   

Padłam wczoraj w połowie pierwszego odcinka Chiefa Kima - na razie szału nie ma, jeszcze nie bardzo wiem o co chodzi, a póki co najbardziej spodobał mi się prokurator :serduszkate:
Będę kontynuować jak odżyję, bo mam za sobą fatalną noc - nie mogłam spać :kawa:

Aragonte 

Wysłany: Nie 10 Cze, 2018 19:38   

Skończyłam Chiefa Kima.
Usatysfakcjonowana jestem końcówką :mrgreen:

Co by tu teraz... :mysle:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 10 Cze, 2018 20:12   

Masz na pewno jeszcze jakieś zaległe rzeczy ;)

Aragonte 

Wysłany: Nie 10 Cze, 2018 21:28   

Mam, oczywiście. Ale na razie tylko słucham starej muzyki, uchylam różne pozamykane drzwi w swojej głowie i smęcę.
Za dużo oglądam ostatnio :roll:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 10 Cze, 2018 21:33   

Witajcie!
Trzykrotko, jakaś ty cudna! :serce: No tak mi leży ta para, że z każdego kąta miło na nich popatrzeć. :serce:
Aragonte napisał/a:
Ja tam się zdziwiłam jedynie, że wkleiłaś tylko jedno zdjęcie :-P

Aragonte kazali...
Spoiler:

Trzykrotka napisał/a:
I ja :banan_czerwony:

Trzykrotka kazali...
https://www.instagram.com...id=hxm9jqw77xku
THE scena. Coponiektórzy bardzo ładnie polegiwali sobie w pościeli. :serduszkate:
Trzykrotka napisał/a:
Aaaaaa! Niedopatrzenie! A miałam poczucie, że kogoś ważnego tu brakuje :zalamka:

Może Eun Oh tylko pacnie wachlarzem i przebaczy? Może nie zatłucze...?
Aragonte napisał/a:
Byłam dziś krótko na festiwalu koreańskim. Posłuchałam jakiejś tradycyjnej muzyki (całkiem ciekawej)

Pansori na żywo??? :excited:
Aragonte napisał/a:
wypróbowałam też tteobokki, żeby porównac je z własnymi.

I jak wypadło porównanie?
Trzykrotka napisał/a:
Pojawiły się już filmiki z 2 serii reklamującej Lotte Duty Free - Queen Makers. Słabiutkie są te filmy, bo jakież mogą być. Ale tym razem wybrali lepszą panią niż w 7 First Kisses - sympatycznego Rudzielca z Dostawców. W pierwszym filmiku z serii występuje Pięknooki
https://www.youtube.com/w...t=RDrfO47b0VsI0

Och, już jest! :serduszkate:
Nie mam złudzeń co do jakości - one są... erm... no ale nie wprawiają człowieka w stan permanentej żenady, a jak wiemy Koreańczycy potrafią nakręcić takie, erm, reklamy.
Ale okazja do pogapienia się na Piękne Oczy to okazja nie do stracenia, zatem... :serce:

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Aragonte 

Wysłany: Nie 10 Cze, 2018 22:30   

Agn napisał/a:
Pansori na żywo???

Bo ja wiem, czy pansori? Ale tradycyjna muzyka koreańska, sporo bębnów i śpiew, który brzmiał mi jakoś szamańsko.
To był zespół NoreumMachi.
http://warsawnow.pl/korea...szawa-agrykola/
Tu masz próbkę, nawet stroje mają podobne:
https://www.youtube.com/watch?v=0nVURNSYvVs

Agn napisał/a:
Aragonte napisał/a:
wypróbowałam też tteobokki, żeby porównac je z własnymi.

I jak wypadło porównanie?

Moje były chyba ostrzejsze :wink: Tzn. różniły się o tyle, że nie miałam ciastek rybnych (niestety), a tu były, ale generalnie mogę robic mniej więcej tak, jak robiłam.
Ciastka rybne mi smakowały.

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 10 Cze, 2018 23:14   

Ha, zeby mnie Agn za cykora nie uważała i żeby w ogole za słodko mi nie było, bo to szkodzi, odważyłam się i obejrzałam jednak 7-8 odcinki LL.
Ajjj, iełatwo było. Z jednej strony - wiadomo, że to nie rom-kom. Druga strona musiała kontratakować, a to bezwgledni i brutalni zawodnicy (mamuśka Kang, nie daj Boże spotkać ją nocą w ciemnej ulicy, brr). Z drugiej strony - ciężko się ogląda bicie (detektyw Wu) i morderstwo wykonane tylko dla wrobienia wroga. Już nie wspomnę o przypalaniu świeczką masażystki i powtórkach z dzieciństwa. Cieszę się, że mam to już za sobą. wiem już z tumblra, że Sang Pil będzie siedział teraz w więzieniu, oskarżony o morderstwo i że w tym wiezieniu tez nie będzie mógł tracić czujności.
Ładne były te słodkie sceny, z urodzinami mamy Jae I na czele. Ale obawiam się, że z tatą będzie miała ciężkie przeprawy.
Po dawnemu, jak za czasów Scholara, narobiłam pełno screenów :serduszkate: i przebrałam się.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 11 Cze, 2018 00:22   

Brawo! Dałaś radę!!!
Ja dziś zdobyłam nowe odcinki, jutro obejrzę. :)

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 11 Cze, 2018 12:48   

Agn napisał/a:
Brawo! Dałaś radę!!!

I cieszę sie, że się przełamałam, bo będę mogła iść dalej - planuję także na dziś dwa odcinki z tego tygodnia. Muszę zobaczyć, jak sędzina trafia na ławę oskarżonych. Wyjątkowo odrażająca postać. Bo burmistrz wiadomo, gangster, cham i brutalny morderca. Ale ona - brrr… Zabiła mnie koniecznością dezynfekcji domu po wizycie ojca Jae I.
I ta ordynarna - matka prokurator Kang, baba - buldog po prostu :confused3:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 11 Cze, 2018 15:29   

O, tego slowa mi wlasnie brakowalo - ordynarna. Tak, ta baba jest ordynarna.
Troche czekam na moment, w ktorym prokurator Kang wyjdzie spod jej spodnicy. Wydawalo mi sie, ze dziewczyna nie okaze sie durna baba, ale na razie robi rzeczy po prostu glupie.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 11 Cze, 2018 15:50   

Prokurator Kang to jest dla mnie postać enigmatyczna. Miałam nadzieję, że może wyrwie się z tego, w czym tkwi matka, ale po odcinku 8 wygląda, że wcale tego nie chce, że wręcz może wyrosnąć na sędzinę Cha do potęgi n-tej.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 11 Cze, 2018 19:58   

Buu... z powodu spotkania Kim-Trump nie było dziś odcinka Miss Hammurabi. A czekałam.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 11 Cze, 2018 22:58   

Trzykrotka napisał/a:
Miałam nadzieję, że może wyrwie się z tego, w czym tkwi matka, ale po odcinku 8 wygląda, że wcale tego nie chce, że wręcz może wyrosnąć na sędzinę Cha do potęgi n-tej.

Też miałam taką nadzieję. Ale może jak znów oberwie po tyłku, to się ogarnie.
Mnie też ciekawi ten prokurator, który drzewiej wcisnął młodego Sang Pila za kratki. Teraz też próbuje.
A nasza Jae I broni swojego mężczyzny przed sądem całkiem sprytnie. Ciekawa jestem, co teraz wymyśli, bo łatwo to jej nie jest.
Swoją szosą jej ojciec chyba powoli przetrawia, że córka związała się z Sang Pilem. Inna sprawa, że na jego uparte "jedź do Seulu", ona zdeklarowała swoje uczucia.
Ojciec zaś może mieć coś innego na głowie - jak dla mnie wystarczy, że zobaczy zdjęcie, które zrobiła Jae I tajemniczej kobiecie. No i czekam, kiedy się skapnie, że ma przed sobą swoją matkę. Póki co powiedziała jej, że matkę jej bardzo przypomina.
No w każdym razie ciekawie jest. Końcówką się nie bardzo martwię, bo wiem, że mi bohatera nie ubiją. A przynajmniej nie w odcinku nr 9. :P
Admete napisał/a:
z powodu spotkania Kim-Trump

Kim-Trump? TEN Kim? To się dwa świry powinny dogadać... :?

Ostatnio zmieniony przez Agn Pon 11 Cze, 2018 22:59, w całości zmieniany 1 raz  

BeeMeR 

Wysłany: Pon 11 Cze, 2018 22:58   

Agn napisał/a:
Troche czekam na moment, w ktorym prokurator Kang wyjdzie spod jej spodnicy. Wydawalo mi sie, ze dziewczyna nie okaze sie durna baba, ale na razie robi rzeczy po prostu glupie.
Dla mnie ona nie postępuje głupio - rozgląda się, przyczaja (może), poznaje "siódemkę" - mnie się akuratnie to wydaje mądrzejszy niż otwarta wojna wypowiedziana przez głównych prawników gdy jeszcze nie mieli ani dowodów ani pomysłu na zdekonspirowanie wroga :mysle:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 11 Cze, 2018 23:00   

Wiesz, żeby ona się tylko rozglądała i przyczajała - ale nie, ma plany łącznie z mamusią, by zdetronizować sędzinę Cha. A to oznacza, że to towarzystwo poznaje, bo jej się przyda, a nie do walki z tym gniazdem żmij.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 11 Cze, 2018 23:03   

Wiem - też oglądam ;) Ale może jeszcze się nawróci ;)

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 11 Cze, 2018 23:07   

Jest nadzieja. Dziewoja ma jeszcze całe 6 odcinków.

Tylko żeby mi głównej pary nikt nie ubił. Nie życzę sobie. :trzyma_kciuki: :trzyma_kciuki: :trzyma_kciuki:

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 12 Cze, 2018 00:33   

Jeśli Sang Pil tak się będzie poniewierał z raną w brzuchu, to albo sam się wykończy, albo jest jak ten tamislki hiroł, co to najlepiej walczył z nożem w plecach albo w łydce :roll:
Ale nie narzekam, bo dynamiczne byly te dwa odcinki.
Po cichu myślałam, że nadzieją na pokonanie sędziny jest ona sama; burmistrz ewidentnie ma dość pomiatania i bycia jej "psem," jak to wdzięcznie określiła. Kto wie, czy oboje nie pozagryzają się nawzajem. Sędzina ewidentnie ma na celowniku matkę Jae I i to o nią teraz się boję.

Agn napisał/a:

Kim-Trump? TEN Kim? To się dwa świry powinny dogadać... :?

Tak, oni. Admete :kwiatek: dla dobra tego dogadania się zgódź się poczekać na Miss Hammurabi :wink: Jakby nie było, to naprawdę sporo od tego zależy :trzyma_kciuki:

BeeMeR 

Wysłany: Wto 12 Cze, 2018 06:46   

Obejrzałam pierwszy odcinek Lotte - więcej mi się nie chce, może zerknę na ostatni, by zobaczyć co z panny zrobili ;)

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 12 Cze, 2018 09:55   

Te filmiki są pretekstowe :? Chodzi tylko o zareklamowanie książeczki z kuponami i cudowności wnętrz wypasionego centrum handlowego. Nie do zniesienia, jeśli nie ogląda się li i jedynie dla przyjemności obejrzenia ulubieńca w nowej odsłonie.

Aragonte 

Wysłany: Wto 12 Cze, 2018 10:25   

Ja raczej omijam takie produkcje.

Trochę gifów z Chiefa Kima.

Tutaj w linku zestaw z Junho, który ciągle coś je :wink:
https://mintiswatching.tumblr.com/post/169582911895/seo-yul-ft-chief-kim-chief-kim-2017
Garnitury, koszule, garnitury...
http://letsflytoasiarenat...an-evil-fashion

Ulubiona para :wink:
https://fyeah-gaykpopships.tumblr.com/post/171480142302/nam-goong-min-x-lee-junho-as-chief-kim-and

Przykład wariactwa Kima, którym pokonywał system :lol:

Czebolowicz i chief Kim:

Chief Kim, Morfeusz i Neo :-D

O rany, ależ cudnie razem wyglądają :lol:
https://www.soompi.com/20...indle-bromance/

Edit: a na DB ciągle od czasu do czasu ktoś się wkurza na finał Hwayugi :wink: Trzykrotko, polecam post niejakiej Anny, jakby co :wink:
http://www.dramabeans.com...comment-page-4/

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 13 Cze, 2018 02:26   

:lol: :lol: :lol: Patrzę na gif z Chiefa Kima i z miejsca mam banana na twarzy. Ten fotel, wałek podróżny na szyję i całą reszta były wtedy, kiedy został ciężko ukarany zakazem wykonywania pracy? :rotfl: Jedyna odpowiedź na taką karę. Jak on ich wszystkich wkurzał... Ale miał ten luksus, że się nie bał, że wyleci, wręcz to prowokował. Najgorsze zawsze są sceny upokarzania przez pracodawcę kogoś, kto pracować po prostu musi. Pod tym względem Chief Kim był fantastycznie odwetowy :lol:
Nawet nie zauważyłam oglądając, że bohater Jun Ho faktycznie tyle je i wydaje się mu to nie szkodzić na figurę :mrgreen: Scena obiadu, na który zaprasza go bohaterka z wdzięczności za uratowanie Kima, a on je, jakby to miał być ostatni posiłek w jego życiu, jest cudowna - sama radość patrzeć jak wsuwa :lol:
Oglądam Namgoonga w Handsome Man. Dojechałam już do końca dostępnego materiału i pewnie dam sobie spokój, bo do wszelkich klisz dołożyli właśnie kolejną: załóżmy się, że ją zdobędę i porzucę :roll: Robi co może, ale ten bohater to jakieś popłuczyny po jego innych rolach - szkoda, naprawdę szkoda. A jaki wymuszony i okropny mieli pocałunek :confused3:
Idę czytać o Hwayugi :kwiatek:

Aragonte 

Wysłany: Sro 13 Cze, 2018 09:45   

Trzykrotka napisał/a:
Ten fotel, wałek podróżny na szyję i całą reszta były wtedy, kiedy został ciężko ukarany zakazem wykonywania pracy?

Si :mrgreen: I wylądował na karnym jeżyku, gdzie był zakaz korzystania z internetu, telefonu, ogółem miał tam nie robic niczego poza dokonywaniem rachunku sumienia :lol: A on przytaszczył sobie specjalny fotel, miskę z wodą do moczenia stóp, specjalne gogle, dzięki którym oglądał filmy czy zdjęcia, już nie pamiętam, no i ogółem bawił się jak najlepiej :lol:
Trzykrotko, czy w polskiej wersji Kim był kierownikiem działu, czy bliżej nieokreślonym menedżerem, a kierownikiem był jego późniejszy landlord, z którym się tak zaprzyjaźnił? Mieli takie relacje, że naprawdę nie jestem pewna, a chciałabym to rozstrzygnąc pod kątem tłumaczenia.

Co do Żarłocznego Socjopaty - dziwię się, że nie zauważyłaś, ile on tam pożerał, toż nawet jego ksywka stąd się wzięła :lol:
A ja z opóźnieniem zauważyłam, że Kim sobie tutaj swojego arcywroga "zapluł" :lol:

Coś takiego zrobił też w damskim wcieleniu bohater Kill Me Heal Me wobec Mordercy Króliczków :lol:

Odpowiedz do tematu