PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje serce ma gęsią skórkę, czyli randka numer 14
Autor Wiadomość
Trzykrotka 

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 08:05   

Miałam przybiec z tymi samymi wieściami, a tu Agn mnie ubiegła.
Prosimy o coś na miarę Wilczka, ładnie prosimy :trzyma_kciuki:

BeeMeR napisał/a:

Nie rozumiem tylko, czemu nowa panna nosi publicznie wałek w grzywce, ale zwalam to na moją nieznajomość mody :P

To pewnie faktycznie moda, bo widziałam taką samą pannę z wałkiem na trybunach w Pjongchangu :lol:

Aragonte :przytul: doskonale rozumiem i się zamykam z molestowaniem. Wczoraj obejrzałam 13 i też rozważam, czy z 14 nie zaczekać na ciąg dalszy, zwłaszcza. gdyby mial rzeczywiście być hiatus. Nic się niby złego nie stało

Spoiler:
bo nie wierzę, że Ma Wang zginął

ale obecność tej wstrętnej baby tak mnie irytowała, że tylko się wkurzałam, zamiast cieszyć. A było czym. Ta rozcałowana Małpa, luudzie :wachluje:
Czy makeover Bu Jy w Ah Sa Nyeo nie był zrobiony na wzór Rodziny Adamsów? Mocno podmalowane oko, intensywna szminka w kolorze róży, czarna sukienka zapięta pod szyję z białym kołnierzykiem...
Bardzo dziękuję za Małpy na Wschodzie :kwiatek:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 09:39   

Wklejcie kissy z Hwayugi, żebym doceniła wysiłki ;) W Return te małe, to raczej kłopoty produkcyjne niż Olimpiada. Misty jest absolutnie stylowe, świetnie nakręcone, pani wredna, ale nie bez powodu. Jest chorobliwie ambitna, bo tak ją wychowała matka. Matka jest teraz chora, ma demencję i jedyne, co pamięta, to fakt, że córka musi być piękna, musi odnieść sukces i nie mieć dzieci, bo to ją zniszczy. Małżeństwo bohaterki się rozpada, jej mąż był znanym prokuratorem, a teraz prawnikiem, który zajmuje się sprawami biednych. Ma też teściową, która co miesiąc jak w zegarku przychodzi sprawdzić, czy biorą leki wspomagające poczęcie dziecka. Miałam wrażenie, że kobieta była kiedyś w ciąży i ja usunęła. Na dodatek w pracy chcą ją usunąć z pozycji prowadzącej wiadomości o 21. Wiemy też, że będzie oskarżona o morderstwo celebryty - sportowca golfowego i chyba także kochanka. Na razie babka ma fantazje erotyczne, ładnie nakręcone, ze smakiem. Ewidentnie od 19 lat ;)

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 10:21   

Admete napisał/a:
Wklejcie kissy z Hwayugi, żebym doceniła wysiłki ;)

Proszę bardzo
https://www.youtube.com/watch?v=EZc_d3f-euw
Przy czym rozmowa w biurze jest zabawna, bo Sun Mi i agent nie mogą się dogadać na temat miłości małżeńskiej - dlatego Oh Gong pokazuje jej, żeby nie słuchała, co tamten mówi.
Trzeba obejrzeć całą scenę do końca.

BeeMeR 

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 11:13   

Admete napisał/a:
Na razie babka ma fantazje erotyczne, ładnie nakręcone, ze smakiem. Ewidentnie od 19 lat
Też wklej gdybyś znalazła, ciekawam :mrgreen:

Wysiłki Żabula zacne, mam jednakowoż problem z wyrazem twarzy panny (która wygląda na dobre kilka lat starszą, ale może to przez tą mimikę), ona ma tak przez całą dramę czy tylko w tym momencie gdy on się całuśnie pojawia i znika? :mysle:

Nawiasem, w przypadku Radia nie mam najmniejszego dyskomfortu wiekowego: panna może i jest młoda, ale nie "zbyt młoda" i przede wszystkim nie zachowuje się jak pensjonarka. Znacznie gorzej odbierałam pannę z Goblina, aktorkę niby starszą ubraną i zachowującą się jak podfruwajka :roll: albo tą z Mirror :roll:
Z ciekawostek: młode wersje głównych grały też razem młode wersje głównych w Smokach - ogólnie chłopak ma na koncie już bardzo dużo dram, pewnikiem to kolejna przyszła pierwszoplanowa gwiazda - na razie 15-letnia ;) Grał m.in. też w Just Between the Lovers

BeeMeR 

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 12:18   

Jeszcze odnośnie Radia - pal sześć, że to nie moja kolorystyka - już się postaram nie wracać do tego, ważne, że drama emocjonalnie trafia tam, gdzie powinna - bardzo mi się podobają bohaterowie, oboje, a ostatnio miewam z tym problem. W krótkim czasie polubiłam całą główną trójkę, trójkąt-jeszcze-nie-miłosny ;)
Podoba mi się też zdroworozsądkowość pana gwiazdora - że jego występ w radio nie jest tylko impulsywnym wyrazem buntu wobec mamuśki, ale że się gruntownie przygotował do audycji studiując potencjalne wpadki i błędy radiowe oraz opracowując plany zawczasu itd. acz zastanawiam się (i czekam!) jak potraktuje go panna po numerze, jaki jej wykręcił w czasie pierwszej audycji - ufam, że go spławi :bejsbol: - a może i pójdzie opić sprawę sama (z koleżankami) - a panowie zostaną sami sobie. Dobrze, że dziś są dwa odcinki :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 12:32   

Panowie w zwiastunie ewidentnie piją sami :wink:

Aragonte 

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 12:34   

BeeMeR napisał/a:
Wysiłki Żabula zacne, mam jednakowoż problem z wyrazem twarzy panny (która wygląda na dobre kilka lat starszą, ale może to przez tą mimikę), ona ma tak przez całą dramę czy tylko w tym momencie gdy on się całuśnie pojawia i znika? :mysle:

Moim zdaniem to wynikało z kontekstu sceny - Oh Gong pojawial się, kradł kissu i znikał, każdy byłby nieco wytrącony z równowagi w takiej sytuacji :wink:
Stylizacja pani jest taka, że wygląda na starszą. Rocznikowo jest chyba równa wiekiem LSG (przestałam go nazywać Żabulem, prędzej już zostanie dla mnie Małpą).
Ostatnio zmieniony przez Aragonte Wto 13 Lut, 2018 12:35, w całości zmieniany 1 raz  

BeeMeR 

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 12:34   

No własnie - tylko nie jestem pewna, czy pan gwiazdor planował alkohol czy chciał soczek ale mu podmieniono butelki ;) - on wyraźnie ma jakąś "tajemniczą chorobę" i niekoniecznie jest to wyłącznie depresja, bezsenność czy coś innego na podobnym podłożu ;)

edit:
chyba jednak zdecydował się na soju sam ;)

I nie wiem jak to będzie emisją - może jednak nie dziś, ale zawsze to dwa odcinki w tym tygodniu a nie hiatus :trzyma_kciuki: :
Cytat:
I just check the KBSworld website schedule and it seems like its been postponed
Ep 5 on 14/2/2018 at 21:50 KST
Ep 6 on 15/2/2018 at 21:50 KST

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 13:24   

Dlaczego miałby mieć jeszcze inna chorobę? Mnie się wydaje, że on jest w środku cały zamknięty. Dusi w sobie emocje, światu pokazuje twarz spokojną wręcz obojętną. Stąd depresja i przez matkę, która mówi mu że nie jest jego matką, ale ściśle kontroluje. Ciekawa jestem czy wróci jeszcze historia tego starszego pana i jego zaginionego syna.

BeeMeR 

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 14:20   

Admete napisał/a:
Mnie się wydaje, że on jest w środku cały zamknięty. Dusi w sobie emocje, światu pokazuje twarz spokojną wręcz obojętną
To na pewno - i jeszcze udaje, że mówi z uśmiechem, którego na razie jak na lekarstwo albo jest sztuczny. Ale między wierszami jakby było coś o tajemniczej przypadłości/chorobie i nie wiem czy to chodzi tylko o psychiczne problemy czy coś jeszcze jest na rzeczy o czym doktorek wie i czuwa.
Dowiemy się wszystkiego w swoim czasie :wink:

Aragonte 

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 21:44   

Obejrzałam dwa filmy oparte na wątkach Wędrówki na zachód, Monkey King i Monkey King 2.
Może dziecinnieję :mrgreen: ale jako baśnie całkiem mi się podobały, nawet jeśli chichrałam się czasem podczas scen teoretycznie rodem z horroru :mrgreen:
To został mi jeszcze tylko film rysunkowy The Monkey King. Havoc in Heaven :wink: ale ma strasznie męczącą ścieżkę dźwiękową, więc nie wiem, czy obejrzę. No i liczne seriale, które są znacznie mniej oglądalne, obawiam się :wink: Tzn. jest tego dużo więcej, bo Chińczycy uwielbiają, mam wrażenie, Wędrówkę na zachód i postac Małpiego Króla, ma to mnóstwo ekranizacji różnego rodzaju, ale tyle mam na razie w swoich zasobach.

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 00:03   

Będę sobie wszystko po kolei olądać :kwiatek:

A na razie mam za sobą 4 odcinek Hwayugi i nie mam pojęcia, jak ja zrobię napisy, skoro już oglądanie było trudne do zniesienia :cry2: Oby następne odcinki szybko przyniosły plasterek na rany :-|

Musiałam szybko ratować się Romantic Doctor i dzięki temu mam przed sobą tylko finałowy odcinek i ostateczne (oby :trzyma_kciuki: ) pognębienie doktora Do.

Aragonte 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 00:11   

Trzykrotka napisał/a:
A na razie mam za sobą 14 odcinek Hwayugi i nie mam pojęcia, jak ja zrobię napisy, skoro już oglądanie było trudne do zniesienia Oby następne odcinki szybko przyniosły plasterek na rany

Oby, oby... Wiem, co masz na myśli :przytul:
Jednak nadal wierzę w Oh Gonga.
To może poczekaj z tłumaczeniem, aż pojawią się następne odcinki i będzie światełko (oby!) w tunelu? :pociesz:
Niektórzy domniemywali, że to dlatego widzowie dostali te kissy w 13. odcinku - na osłodę tego całego angstu :?
BTW nadal najbardziej podoba mi się kissu w bibliotece :wink:

Znalazłam kolejny film z Małpą (w sumie to chyba nawet seria paru filmów :wink: ). Ten jest wyraźnie komediowy, serio nie da się go traktowac, nie wiem jeszcze, czy jest sens go polecac. Ja chyba będę go oglądała dla odmóżdżenia :-P W każdym razie daje mi to niejakie pojęcie, jak mocno "Wędrówka na zachód" wrosła w chińską kulturę i jak mocno jest eksploatowana. Nic dziwnego, potencjał to ma, IMHO.

BeeMeR 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 07:47   

Zła wiadomość - nie mogę znaleźć tego północnokoreańskiego filmu, a jestem przekonana, że go miałam :co_stracilam: Tylko gdzie i jaki miał tytuł :mysle:

Oglądam sobie Radio - jaka piękna katastrofa w czasie audycji live :lol:
Można się było spodziewać po wyścigu i zakrapianej "rozmowie" panów, że to jeszcze nie koniec próby sił i męskiego ustawiania relacji między nimi :lol:
Bardzo mi się podoba postać Namaste, choć w życiu prywatnym doprowadziłby mnie szybko do szału - na partnera to on się nie nadaje, na szefa też niekoniecznie :P I tak go jednak lubię :mrgreen:
cdn.

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 08:30   

Aragonte napisał/a:

Oby, oby... Wiem, co masz na myśli :przytul:
Jednak nadal wierzę w Oh Gonga.

I ja wierzę :trzyma_kciuki: W końcu jako jedyny rozpoznał od jednego rzutu oka, że Bu Ja jest nadziana Ah Sa Nyeo. Ma najwięcej z nich oleju w głowie i chyba największą moc. Jestem pewna, że zamiana dokona się na powrót, byle nie kazali nam na nią za długo czekać.
Mam kilka pomysłów na scenariuszowe rozwiązanie - i na plus i na bardzo wielki minus. Niepokoi mnie, że fałszywa Bu Ja trafiła do profesora Kanga. To ładnie otwiera drzwi apokalipsie :confused3:
Sam Jang w tej kolorystyce wygląda pięknie, ale... :confused3:
http://dreamingsnowflake2...eon-mis-body-in

BeeMeR 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 08:54   

Trzykrotko masz piękny, klimatyczny avek :serce:

Trzykrotka napisał/a:
Sam Jang w tej kolorystyce wygląda pięknie
Wygląda :serduszkate:

Czego nie mogę powiedzieć o panu gwiazdorze z Radia, bo zamiłowanie do burgundowych kolorków tylko podkreśla mu zaczerwienione spojówki :roll:

Ale patrzeć to on umie :serduszkate: Tu w wersji "ja cię kocham a ty śpisz" ;)

I znów pijemy - raz soju, raz herbatkę :party:

Aragonte 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 09:22   

Trzykrotka napisał/a:
Jestem pewna, że zamiana dokona się na powrót, byle nie kazali nam na nią za długo czekać.

Zdecydowanie nie chcę, żeby przeciągali za bardzo ten wątek czy też motyw :roll:

Trzykrotka napisał/a:
Mam kilka pomysłów na scenariuszowe rozwiązanie - i na plus i na bardzo wielki minus. Niepokoi mnie, że fałszywa Bu Ja trafiła do profesora Kanga. To ładnie otwiera drzwi apokalipsie

Jakoś dziwnie jestem przekonana, że do niej nie dojdzie :wink: Za to siostry Hong będą szarpały nam nerwy, ciągnąc za sznurki w wątkach romansowych, przede wszystkim OTP.
Jakie masz pomysły na rozwój akcji? Inne niż różne teorie na Soompi?

Trzykrotka napisał/a:
Sam Jang w tej kolorystyce wygląda pięknie, ale...

Ano :? To te same zdjęcia, które wysłałam ci na PW.

Ciekawy post, wrzucam linka, żeby go nie zgubic, chodzi mi przede wszystkim o późniejszą częśc na temat energii życiowej/ki:
https://forums.soompi.com/en/topic/408405-current-drama-2017-a-korean-odysseyhwayugi-%ED%99%94%EC%9C%A0%EA%B8%B0/?do=findComment&comment=21009753
I ciąg dalszy - może ci się to przydac do tłumaczenia, bo w angielskich napisach jest mowa coś o zapachu, a Ma Wang mówił o ki:
https://forums.soompi.com/en/topic/408405-current-drama-2017-a-korean-odysseyhwayugi-%ED%99%94%EC%9C%A0%EA%B8%B0/?do=findComment&comment=21010073

Edit: jest preview do 15. odcinka Hwayugi. Hmm, nie wiem, czy oglądac.
https://youtu.be/l2V3v4a5Ozw
A tu jest tłumaczenie dialogów:
https://forums.soompi.com/en/topic/408405-current-drama-2017-a-korean-odysseyhwayugi-%ED%99%94%EC%9C%A0%EA%B8%B0/?do=findComment&comment=21009952
Spoiler:
ASN/SM: I dreamed a good dream, something I had wanted very much, I was able to find it.
OG: The incense burner, give it to me!
BJ: As promised, I’ve come to claim it back. (She still seems like ASN rather than BJ.)
MW: She was useful to me, that’s why I let her live.
OG: I have to get that incense burner in order to find my bride.
Frost: I also have to protect my sister’s soul.
OG: Right now, I’m very scared, having a hard time, and in danger. Where are you.

I text preview:
Spoiler:
The text preview is out actually:

1. ASN appears in front of OG in Samjang's body

2. OG knows and try to deceive her by going along with the wedding plan.

3. ASN knows that OG planned to kill her so she used Samjang's body to provoke him

4. As i said before Mawang forbid OG to kill ASN (he still needs her)*frustrated mode on*

5. OG tried to find GF and asks for the incense burner but GF refused cos he needs it to save his sister soul

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 10:43   

BeeMeR napisał/a:
Trzykrotko masz piękny, klimatyczny avek :serce:

Dzięki. Tak mi się wczoraj spodobała nasza OTP na tle tych złotych chryzantem, że musiałam ich mieć :kwiatek:

Znalazłam zdjęcia SJ rano na tumblrze. Zresztą po ostatnim zakręcie akcji tumblr aż się gotuje od gifów, zdjęć i komentarzy, nic tylko Hwayugi u każdego. I trochę Misty.

Samo oglądanie zapowiedzi podniosło mi ciśnienie, choć staram sie trwać w przekonaniu, że takie zapowiedzi to podpucha i zwykle okazuje się, że twórcy wpuścili nas w maliny. Jestem w każdym razie wkurzona i w złym humorze w związku z tym, co się stało.
Przy czym nie traktuję obecnej sytuacji jak noble idiocy, nie. Sam Jang jest ofiarą braku twardości i ofiarą dezinformacji. Ah Sa Nyeo wykorzystuje każdą najmniejszą sposobność, żeby osiągnać swoje. Wystarczyło wypłukać krew z kadzielnicy. Powiedzieć Sam Jang o dzwonku śmierci i już wystarczyłoby. A tak - najgorszego dowiedziała się, wraz z dopiętą dezinformacją, od wrogini. I oczywiście poszła we wszystko, czego tamta chciała. Ech, nie mogłam na to patrzeć.
Teorie w tej chwili wyleciały mi z głowy.
Wiem, że miałam nadzieję, że mała Bu Ja jakoś zadziała od wnętrza. Teraz już nie zadziała.... ale co z jej ciałem, btw? Że Oh Gong się w tym wszystkim połapie i najwyżej poudaje trochę, żeby dotrzeć do SJ. Że coś tam jeszcze...
Strasznie wkurzyły mnie priorytety. Każdy miał prawo wbić naszej OTP nóż w plecy, bo miał wyższe racje. Ma Wang broni cierpiącej miłości, Mróz - siostry. Tylko OG i SJ niczego nie muszą bronić, mogę się poświęcić. A żeby was wszystkich.... :bejsbol:

Aragonte 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 11:45   

Trzykrotka napisał/a:
Wystarczyło wypłukać krew z kadzielnicy.

Prawda? :zalamka: Albo w ogóle zniszczyć ten artefakt (choć pewnie Ma Wang by nie chciał, bo uznaje go za użyteczny - demonicy też nie chce zabić, jak wynika z zajawki, bo mu pomogła :frustracja: :frustracja: ).

Trzykrotka napisał/a:
Strasznie wkurzyły mnie priorytety. Każdy miał prawo wbić naszej OTP nóż w plecy, bo miał wyższe racje. Ma Wang broni cierpiącej miłości, Mróz - siostry. Tylko OG i SJ niczego nie muszą bronić, mogę się poświęcić. A żeby was wszystkich.... :bejsbol:

Niom, ja mam ochotę strzelać do tego towarzystwa - Ma Wanga, Generała Mroza, demonicy i wysłannika Niebios :uzi: :uzi: :uzi:
Mam nadzieję, że SOG się wkurzy na nich wszystkich i pokaże im, gdzie raki zimują.

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 12:36   

Aragonte napisał/a:

Niom, ja mam ochotę strzelać do tego towarzystwa - Ma Wanga, Generała Mroza, demonicy i wysłannika Niebios :uzi: :uzi: :uzi:

Uch, Niebianie są najgorsi. Bardzo słusznie Ma Wang i Oh Gong po kolei rozwalali mu stół. I powiedzieli wreszcie co myślą o karach z ***** wziętych. Choćby najgorsza była wina, 1000 lat pokuty to już naprawdę dość. Nic dziwnego, że w końcu karani zrywają się z łańcucha.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 12:53   

W zapowiedzi 7 odcinka RR bohater ma chyba czarne włosy, w niektórych scenach.

Aragonte 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 13:27   

Trzykrotka napisał/a:
Aragonte napisał/a:

Uch, Niebianie są najgorsi. Bardzo słusznie Ma Wang i Oh Gong po kolei rozwalali mu stół. I powiedzieli wreszcie co myślą o karach z ***** wziętych. Choćby najgorsza była wina, 1000 lat pokuty to już naprawdę dość. Nic dziwnego, że w końcu karani zrywają się z łańcucha.

Tak, z długością kary to przesadzają - 10 tysięcy lat? Inna sprawa, że sama kara, jeśli strona ukarana nie ma żadnej refleksji co do popełnionego czynu i nie wie, co zrobiła (bo nie pamięta poprzedniego wcielenia) nic specjalnego nie daje :roll: A nie wiem nic o tym, żeby żona Ma Wanga żałowała tego, co zrobiła.

BeeMeR 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 13:28   

Trzykrotka napisał/a:
W zapowiedzi 7 odcinka RR bohater ma chyba czarne włosy, w niektórych scenach.
Oj, nie zaszkodziłaby mu zmiana kolorystyki :trzyma_kciuki:

Obejrzawszy w/w zwiastun - zmiana koloru ok, ale ta fryzura dalej jest głupawa :roll:
Ech, dobra zamykam się - nic tu po moim marudzeniu a dramę i tak nadspodziewanie przyjemnie mi się ogląda póki co.

Kissu niewątpliwie widziałaś? Tj. przypominanie pannie, że już się spotkali wcześniej ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 15:07   

Właśnie skończyłam oglądać. Kissu takie skromne. Inne być nie może. Ładna scena. Ciekawa jestem jak bohaterowie są powiązani. Ten lekarz wydaje się teraz dziwny. Fryzura jest normalna.

BeeMeR 

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 17:08   

Kissu skromne, stosownie do okoliczności - ale ładnie wpisane. Najwyraźniej da pani do myślenia, jak powinno ;) Lekarz ma nienaturalny śmiech i "beztroskę", ale nie sądzę by to on wysyłał groźby - podejrzewam już prędzej, że jest rzekomym denatem ;) - ale kto wie kim jest jego rozmówca/rozmówczyni?
Szczerze mówiąc audycja szkolna trochę mnie znudziła zamiast wzruszyć, ale jest ważna dla głównego i jego rozwoju więc ok. Dwie walczące dziunie też mnie mało frapują, ale wścibska zołza jest fajnie zagrana.

Kończę Królestwo - biją się i biją ;) , ale generalnie ostatnie odcinki znów zrobiły się ciekawsze więc i oglądalne.

Odpowiedz do tematu