PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Księgarnia pod dwunastką
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 08:20   

Admete napisał/a:
A mnie Stranger ( Secret Forest ) o zawał przyprawi, bo mi bohatera będą krzywdzić ciągle Tytuł Stranger bardziej pasuje, bo prokurator Hwag jest właśnie tych dziwnych obcym, spoza układów i całkowicie poza układami i niezwykle samotnym z powodu swojej choroby. Jak wytrzymam, to nie obejrzę dziś odcinka 4, tylko poczekam aż będę mieć ze trzy.

Muszę to sprawdzić koniecznie.

Tymczasem tadaaaam! Superbabeczki się zaczęły! :excited: Właśnie zdobywam i dziś będę sprawdzała, co tam wysmażyli. :banan:

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 08:21   

Mnie Cho Seung Woo całkowicie oczarował jako prokurator Hwang. Chce dobrze, a wszyscy inni niszczą go i nurzają w błocie. Jest przy tym tak całkowicie osobny i samotny, że widzowi ( czyli mnie ) nie pozostaje nic innego jak tylko współczuć i kibicować z całych sił. Mam nadzieję, że policjantka przy nim wytrwa, jako jedyna próbuje go zaakceptować.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 09:47   

Ja chyba sobie nazbieram Forest, zanim zacznę oglądać. Teraz mogę już ruszyć z Lookout i Circle. I Królową chcę spróbować, bo gify, które oglądam na tumblrze bardzo mnie kuszą.

Jadę już zaraz, 30 czerwca. Wracam 16 lipca, więc pewnie wszystkie te sprawy odłożymy na lipiec :kwiatek:

Agn napisał/a:

Ale mniejsza o dramy - to zawsze jest do odzyskania. Co z twoimi dokumentami?!!!

Jakieś pliki ze zdjęciami przepadły, ale mam nadzieję, że głównie takie zbierane z różnych innych nośników i że je tam jeszcze mam. Straciłam lekcje hindi - ale Kasia powinna je miec. Tegoroczny PIT - to akurat ból, bo musze złożyć korektę do US i całe to dziadostwo robić na nowo z 4 PITÓw za zeszły rok :roll: Przepadł plik, w którym miałam dokumenty związane z pracą: skany świadectw, CV i takie tam. Oby już nie był potrzebny. Żal mi szydełkowych wzorów na firanki i obrusy. Żal mi filmów i seriali nie-koreańskich. Co do koreańskich, to mam nadzieję na odzyskanie takich, których nikt prócz mnie nie oglądał, jak Strong Woman. I SWP - Siwon :cry2:

Aragonte 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 19:30   

Trzykrotko, mam SWP, jakby co :kwiatek:
Ruszyłam wreszcie z Fight My Way, jestem po szóstym odcinku. Bardzo lubię głównych bohaterów :D

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 20:22   

W FMW zrobili tak, jak myślałam, że zrobią ;) Niebieska gwiazdka na końcu powędrowała na stronę różowych ;) No ciekawa jestem, co dalej. Ludzie na soompi obstawiają, że landlady jest matką Ae Ry.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 21:16   

Admete napisał/a:
Mnie Cho Seung Woo całkowicie oczarował jako prokurator Hwang. Chce dobrze, a wszyscy inni niszczą go i nurzają w błocie. Jest przy tym tak całkowicie osobny i samotny, że widzowi ( czyli mnie ) nie pozostaje nic innego jak tylko współczuć i kibicować z całych sił. Mam nadzieję, że policjantka przy nim wytrwa, jako jedyna próbuje go zaakceptować.

Czyli to nie jest taki prokurator jak w Whisper, że nie do końca święty? Kroi się niezły seans. :)
Trzykrotko, a świadectw pracy etc. nie masz w formie papierowej? Bo to zawsze można jeszcze raz zeskanować w razie Niemca.
Gorzej z resztą. :pociesz:

To co? Mogę lecieć z reklamą Woman of dignity? :) Dwa pierwsze odcinki za mną. No, będzie co oglądać! Aczkolwiek uprzedzam, że to raczej będzie przykra drama. Mamy wielką chałupę, w środku rodzina, w tejże rodzinie syf. Senior rodu potrzebuje opieki, bo porusza się na wózku (nie jest sparaliżowany, ale już się zdrowie posypało). No i zatrudniono mu opiekunkę.
Oto ona, nasza ulubiona "wariatka", czyli Kim Sun A:

Jest odziana jak ostatnia sierota, ale! Ona się tak ubiera specjalnie. To nie jest miła osoba. Znaczy się odkrywanie tego, co się w tej postaci kryje, będzie fascynujące, bo ma jakiś dług, ktoś ją dręczy o spłatę, a z drugiej strony celowo wbija się w ten dom, wkrada się "na biust", a potem "na czułą opiekę" w łaski seniora rodu i zaczyna powolutku, niby niewinnie ale jednak... rządzić trochę. Ma ochronę seniora, więc pozwala sobie na coraz więcej. Udaje, kręci, momentami nawet ja się daję nabrać. Ale to oszustka, więc niech was nie zwiedzie fryzura i odzienie prowincjonalnej prostoty.

Opiekunkę w dobrej wierze zatrudnia synowa seniora rodu. I w tej roli Kim Hee Sun:

A Jin (czyli KHS) z kolei ubierają z wściekłą elegancją, przesadną, momentami ciuchy ma przepstrzone i cudaczne, ale ta kobieta jest tak piękna, że nic jej nie zaszkodzi. Za chwil parę skapnie się, że z Bok Ja coś jest nie tak, choć dosyć szybko zaczyna podejrzewać, że coś tu nie gra.

Zwłaszcza że ma wsparcie... errr... bratowej? Żony drugiego syna seniora rodu, wygnanego do Ameryki chyba na wieczność (czemu ona została? nie wiem). Bratowa od początku nie lubi naszej radosnej opiekunki, choć kiepsko to motywuje. Gada coś o złej aurze, zamiast mówić, że słyszała jej rozmowę, zachowuje się zbyt pewnie, od czasu do czasu traci wiejski akcent i podwala się do seniora.

Senior rodu za to (w dramie multum znajomych twarzy) jest oczarowany swoją opiekuneczką i zaczyna mu się marzyć romansik.

Nie wiem, do czego się posunie jego opiekunka, żeby położyć łapki na kasie, być może nawet pójdzie z nim do łóżka (w zasadzie w tym samym łóżku już zasnęła, a co się będzie dalej działo, to tylko patrzeć i podziwiać).
Poza tym kłębowisko innych postaci. Durnowaty mąż synowej, jej banda fałszywych przyjaciółek, takich co to się pouśmiechają, a potem wrednie obgadają za plecami. Ich mężowie, ich kochanki, nauczycielka-artystka, która nawiązuje romans z durnowatym mężem. Itp. Itd. Kociołek niezły, ciekawy i z tego będzie niezły ból, bo obawiam się, że będziemy oglądały rozpad rodziny i straszny syf, który wyjdzie.
Na zachętę jeszcze kilka znajomych buź. :)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 21:23   

Agn napisał/a:
Czyli to nie jest taki prokurator jak w Whisper, że nie do końca święty?

Wiesz trudno go rozgryźć, jako dziecko miał jakąś chorobę, która powodowała, że był agresywny w stosunku do innych, więc zrobili mu operację mózgu i teraz nie odczuwa ( prawie nie odczuwa? ) uczuć, ale miewa też dziwne bóle głowy i w 3 odcinku zemdlał na ponad godzinę. Mam też wrażenie, że nadal mógłby być skłonny do przemocy, jest w 4 odcinku ( widziałam tylko fragmenty ) scena, która to sugeruje. Do tego jest piekielnie inteligentny. Mam wrażenie, że mimo braku odczuwania jego organizm reaguje na stres związany z tym, co się dzieje wokół. Nie pozwala się dotykać ludziom ( aktor to genialnie wygrywa ), nie cofa się tylko przed dotykiem policjantki, ale nie ma w tym nic, co by sugerowało romanse. I jak juz wspominałam żyje w całkowitej izolacji od innych. Ogólnie bardzo ciekawa postać, czasami lekko przerażająco, czasami zabawna w taki smutny sposób ( wiem, oksymoron ), budzi współczucie, zaciekawienie i człowiek nie wie, co ma myśleć. Do tego Cho Seung Woo go gra, więc przepadnięta jestem, bo wiecie jak lubię utalentowanych aktorów i postacie z rysem tragicznym ;) Jakby ktoś obejrzał, to bym miała z kim się zachwycać - Aragonteee... ;)
I podejrzałam nowe FMW - Dong Man definitywnie jest pod urokiem Ae Ry, podoba mi się, że pokazują też fizyczną stronę zauroczenia, facet, to facet ;)

Agn będę czytać z ciekawością twoje opisy dramy, ale nie mogę znieść na dłuższa metę dwulicowości i podgryzania.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 21:34   

Admete napisał/a:
Agn będę czytać z ciekawością twoje opisy dramy, ale nie mogę znieść na dłuższa metę dwulicowości i podgryzania.

Myślę, że tu bardziej chodzi o próbę przejęcia czyjegoś życia. Bonk Ja pewnie spróbuje się wepchnąć na pozycję A Jin. No zobaczymy.
A, drama zaczyna się od morderstwa. I będzie pewnie pokazywała, jak do mordu doszło. Ciekawe, kto tak naprawdę zabił. :)

Dobra, lecę sprawdzić FoS. :)

BeeMeR 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 22:38   

Jumong

Czarnym koniem tej dramy - przynajmniej od czasu do czasu - jest Kumwa, król. Odkąd wrócił na tron rozgonił posłów Han (żądających daniny, złapania Jumonga i oddania cesarzowi), synów pogonił do ciężkiej pracy (zielonego) i na zapupie państwa (niebieskiego), Jumonga chciał ogłosić następcą - ale pod warunkiem rozwiązania jego armii, na co ten się nie zgodził. Król zatem przeciął z nim więzy, ale uwolnił, by kontynuował dzieło swego ojca.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 22:59   

Wzięłam się za pierwszy odcinek Forest of secrets. Mniamciu! Mogłabym poematy pisać o tym, jak fantastycznie Cho Seung Woo gra wyłączonego emocjonalnie faceta. :serce: Boski jest.
Drugi aktor, który mnie zachwyca, to nasz dobry prokurator z CH, który tu jest chyba złym prokuratorem, tak dla odmiany. W myśl zasady, że źli świetnie się ubierają - ma znakomicie skrojone garnitury i wygląda jak spod igły. Ale chodzi też o jego grę. On się bardzo swobodnie czuje w skórze swojego bohatera, zauważyłaś to, Admete?
Ogółem zaraz skończę odcinek i jestem póki co bardzo na tak. :)

BeeMeR 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 23:00   

Admete napisał/a:
W FMW zrobili tak, jak myślałam, że zrobią ;)
Chodzi ci o końcówkę 9. odcinka (podejrzałam)? Podoba mi się :lol:

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 23:02   

Agn :kwiatek: pewnie, że pracowe sprawy mam w formie papierowej, ale już dobrze napisane CV poszło się paść. Wygodny był ten folder, przydawał się. Shit, referencje tez tam miałam :? Mam nadzieję, że mam wydruki.
Po dwóch pierwszych dniach wkurzu i złości już nawet do utraconych zdjęć podchodzę filozoficznie. Naprawdę, nie jest to najgorsza tragedia tego świata, ani nawet moja. Wiekszość sobie odtworzę. Na szczęście jakiś czas temu przeniosłam częśc zasobów na taki duży dysk zewnętrzny, podłączany do prądu, więc jest OK

Agn :kwiatek: dałabyś radę wrzucić Wilczka i dramy stare z Ji Chang Wookiem? Te o warzywniaku - bo nie wiem, czy miałaś Five Fingers :mysle: O Generała kiedyś tez będę cię męczyć.

Aragonte napisał/a:
Trzykrotko, mam SWP, jakby co :kwiatek:

Błagam, proszę :kwiatek: dałabyś radę wrzucić dramę do naszego sierściucha? Admete tak mi właśnie teraz pomaga, za co jestem jej dozgonnie wdzięczna. I Wiedźmę oraz JI chciałabym od ciebie wysępić :kwiatek: Bo chyba nikt inny tego nie ma.
To na dobry początek, będę dalej dręczyć i męczyć :twisted:

Uff, tez boję się tych Women of Dignity, ale tym aktorkom nie odpuszczę, muszę to choć spróbować.

FFMW 9
Śmieję się jak głupia z cudownego trójkąta miłosnego, który sformował się na początku odcinka. Zapłakana Ae Ra, zakłopotany sensacjami, jakie ona w nim budzi Dong Man, trzymający ją za rękę i zaryczany ze wzruszenia trener, trzymający Dong Mana za drugą rękę :rotfl:
Pokazali donsaeng Dong Mana! Zastanawiałam się, co z nią.
Landlady - matka Ae Ry? No, ciekawe....
Lecę oglądać dalej.

Ostatnio zmieniony przez Trzykrotka Pon 19 Cze, 2017 23:04, w całości zmieniany 1 raz  

Aragonte 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 23:03   

BeeMeR napisał/a:
Admete napisał/a:
W FMW zrobili tak, jak myślałam, że zrobią ;)
Chodzi ci o końcówkę 9. odcinka (podejrzałam)? Podoba mi się :lol:

Oj, kusicie :twisted: A ja dopiero oglądam siódemkę. Zazdrosny Dong Man :lol: Miodzio.

Aragonte 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 23:05   

Trzykrotka napisał/a:
Aragonte napisał/a:
Trzykrotko, mam SWP, jakby co

Błagam, proszę dałabyś radę wrzucić dramę do naszego sierściucha? Admete tak mi właśnie teraz pomaga, za co jestem jej dozgonnie wdzięczna. I Wiedźmę oraz JI chciałabym od ciebie wysępić Bo chyba nikt inny tego nie ma.

Nie ma problemu - co prawda nie znam się na wrzucaniu na sierściucha, ale zawsze mogę wysłac paczuszkę z odpowiednią zawartością :wink: Mam JI i Wiedźmę - od czasu do czasu przypominam sobie fragmenty na poprawę humoru :wink: Hwarangi też mam, jakby co :-P

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 23:08   

Trzykrotka napisał/a:
Agn dałabyś radę wrzucić Wilczka i dramy stare z Ji Chang Wookiem? Te o warzywniaku - bo nie wiem, czy miałaś Five Fingers O Generała kiedyś tez będę cię męczyć.

Powrzucam, nie ma sprawy. Nie będzie to w 5 minut, bo mam duże pliki (no ale jak Piękne Oczy podziwiać, to tylko w jakości żylety!), ale wrzucę, więc to żaden problem. :)
Trzykrotka napisał/a:
Uff, tez boję się tych Women of Dignity, ale tym aktorkom nie odpuszczę, muszę to choć spróbować.

Spróbuj. Moim zdaniem warto. Już pomijam fakt, że oglądanie dwóch superaktorek to prawdziwa przyjemność, ale to pewnie wiesz. :)

Aragonte 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 23:42   

Fight My Way nr 8.
Dong Man i odświeżacz powietrza do śniadania :lol: Ae Ra i tint do ust (tint, nie błyszczyk, to nie to samo, tint to w sumie rodzaj farbki do ust). Cudni są oboje w tym skradaniu się :lol:
A Drugi okazał się szują, no proszę :bejsbol:

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 23:53   

Dziewczyny kochane będę wdzięczna :kwiatek:

FFMW cd.
Drugi ładnie się rehabilituje :oklaski:
Przesłuchanie Ae Ry to jakaś hańba. Jak można ludziom robić coś takiego? Dobrze, że się nie dała stłamsić i swoje powiedziała, takze tej obłąkanej niuni, eksiowej Dong Mana.
Ae Ra z mikrofonem, niepokonana. 20 minut? Dajcie jej pół dnia, a będzie gadać, śpiewać, tańczyć i opowiadać kawały.

Oooo, no i macie, końcówka 9 odcinka :thud: Co jednak potrafią zdziałać karaluchy. Rany, ciekawe, co zrobią dalej z tym faktem dokonanym.
Uwaga wielce merytoryczna: PSJ jest piękny bez koszulki :rumieniec:

Aragonte 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 23:57   

Trzykrotka napisał/a:
Uwaga wielce merytoryczna: PSJ jest piękny bez koszulki

No i przez takie Trzykrotkowe zachęty Aragonte będzie musiała dzisiaj podejrzec dziewiąty odcinek.

A u mnie Ae Ra właśnie rozkwasiła nos sparringowemu partnerowi Dong Mana :-P :oklaski:

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 19 Cze, 2017 23:58   

Aragonte napisał/a:

No i przez takie Trzykrotkowe zachęty Aragonte będzie musiała dzisiaj podejrzec dziewiąty odcinek.

:banan: Podejrzyj, podejrzyj :banan:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 20 Cze, 2017 07:06   

Jeśli posty przyrastają gwałtownie nocą, wiedz, że coś się dzieje ;) Z napisami FMW obejrzę dopiero wieczorem, ale bez sosu już widziałam spore fragmenty i dziewczyny na soompi przetłumaczyły najważniejsze sceny.

BeeMeR napisał/a:
Chodzi ci o końcówkę 9. odcinka (podejrzałam)? Podoba mi się

Też mi się podoba. Tylko nie wiem, czy serial będzie na tyle odważny i naprawdę to zrobili, czy jednak za dużo wypili. Ale napalony Dong Man to po prostu cudo :lol: Jak nóżkami przebierał i miałam wrażenie, że robił wszystko, żeby tylko zostać z Ae Ra w tym samym pokoju. Aktor wygląda aktualnie jak milion dolarów. Będzie się działo w odcinku 10, bo mam wrażenie, że na plaże zmierzają cztery osoby - ojciec Ae Ry, landlady, walnięta exiowa i dziennikarz.

Aragonte napisał/a:
(tint, nie błyszczyk, to nie to samo, tint to w sumie rodzaj farbki do ust).

Dzięki za wyjaśnienie :) A sama scena przecudna. Chichrałam się strasznie.

Agn napisał/a:
Mogłabym poematy pisać o tym, jak fantastycznie Cho Seung Woo gra wyłączonego emocjonalnie faceta. Boski jest.

To będziemy sobie razem faflunić nad jego aktorstwem do woli. Pisałam już, że gra tam również prokurator z CH - podoba mi się, taki wredny i obślizgły. Fajnie, że dostał jakieś aktorskie wyzwanie.

Aragonte 

Wysłany: Wto 20 Cze, 2017 08:42   

Trzykrotka napisał/a:
Oooo, no i macie, końcówka 9 odcinka Co jednak potrafią zdziałać karaluchy. Rany, ciekawe, co zrobią dalej z tym faktem dokonanym.

Pytanie, czy faktycznie dokonanym, jak w Kiedy Harry poznał Sally, czy też to tylko dramowa ściema, żeby widzom para poszła z uszu :-P Naturalnie obejrzałam wczoraj ten odcinek do końca :wink: W sumie to chyba wolałabym, żeby nie odbyło się to na pijaku, szczerze mówiąc (reminiscencje chyba dostaniemy, co?).

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 20 Cze, 2017 09:05   

Ale tak ładnie się przytulali w epilogu ;)

Aragonte 

Wysłany: Wto 20 Cze, 2017 09:18   

Niom :wink:
https://www.instagram.com...n-by=smilegasna

A preview widziałyście?
https://www.instagram.com...n-by=smilegasna

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 20 Cze, 2017 09:29   

Admete napisał/a:
Ale tak ładnie się przytulali w epilogu ;)

Pięknie się przytulali :serce2: A PSJ ma takie ładne ramiona i plecy :zawstydzona2:
Ale też mi się - po długich uczonych rozmyślaniach nad tą sceną - wydaje, że niczego nie było. Ona nie musiałaby sprawdzać, czy jest ubrana, bo pamiętałaby przecież. I też uważam, że nie powinno się to odbyć po pijaku, a wcześniej musi być kissu - PSJ jest mistrzem całowania i ma być jak należy.
Ale odcinek był zacny pod każdym względem i preview zapowiada dalsze przyjemności.

Z innej choć pokrewnej beczki - czy wszystkie tinty mają takie wściekłe kolory? Chciałam sobie kupić, ale żaden mi nie pasuje.

BeeMeR 

Wysłany: Wto 20 Cze, 2017 10:24   

Trzykrotka napisał/a:
Uwaga wielce merytoryczna: PSJ jest piękny bez koszulki :rumieniec:
Jest :serduszkate:

Trzykrotka napisał/a:
po długich uczonych rozmyślaniach nad tą sceną
Możesz się tymi przemyśleniami z nami podzielić, wiesz? :flirtuje1:

A mnie właśnie - choć zazwyczaj też wolę "nie po pijaku" - by tu pasowało, nawet gdyby do czegoś doszło. Tj. właśnie doszło :mrgreen: - już samo obudzenie się razem nago w łóżku to wystarczająco dużo, ich rozkmina, czy do czego więcej doszło czy nie doszło wystarczy mi w zupełności ;)
Oni żyją tak głęboko w zaprzeczeniu, jakoby łączyło ich coś więcej niż przyjaźń, że taka sytuacja powinna tylko dać mocnego kopa relacji :twisted:
Trudno będzie dłużej negować to, co mówią ich ciała - i to coraz wyraźniej :twisted:
A widzom para z uszu nie zaszkodzi - wręcz przeciwnie ;)

Odpowiedz do tematu