PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Księgarnia pod dwunastką
Autor Wiadomość
Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 07:08   

Trzykrotka napisał/a:
Pani adwokat to albo faktycznie wydra na kołnierz, albo marionetka z czyichś silniejszych rękach.

Możliwe, że jedno i drugie. Do małżeństwa przymusza detektywa własny ojciec. Widziałam fragmenty 6 odcinka. Na pewno coś tam jest głęboko ukryte. Zdaje mi się jednak, że humoru nie zabraknie.

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 09:28   

Mnie się właśnie ten subtelny humor bardzo podoba. Aktorka w głownej roli jest w tym dobra, ładnie ogrywa bohaterkę w roli kury domowej i w roli detektywa.
Skoro nasz niezłomny policjant wystąpił w zajawce do 6 w bardzo uroczystym garniaku, to na bank te zaręczyny zostały na nim wymuszone. Nie udało mi się wczoraj zakupić 6 odcinka, ale dziś to na spokojnie nadrobię.

Agn napisał/a:

No właśnie! Mój tata takich używa, ale dzisiaj chyba wszyscy jadą na higienicznych. :mysle:

Mój tato i mama też takich używają, ale ja już zdecydowanie wolę wyrzucać niż prać. Rozczuliłam się jednak na widok tej brązowej, poskładanej w kostkę chusteczki w rękach Yoo.

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 09:56   

O, jest news na db i na szczęście dotyczy całkiem innej dramy
http://www.dramabeans.com...-up-in-the-air/

Nasz Morderca-Orion-Pies Ptak oraz doktorka-żołnierka kręcą dramę
http://www.dramabeans.com...rd-rate-my-way/

... a nasza Park Min Young z panami czytają scenariusz
http://www.dramabeans.com...at-script-read/

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 09:59   

To dobrze, że cała sprawa dotyczy innej dramy - uff. Humor w Królowej tajemnic mi odpowiada. Podoba mi się też, że główna para jest wobec siebie bardzo naturalna. Nie musi być żadnego romansu, wystarczy piękna przyjaźń i współpraca. Pewnie pomogą sobie wzajemnie w rozwiązaniu zagadek z własnej przeszłości.

BeeMeR 

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 10:16   

Ja wczoraj bez większych nadziei na to, że mnie zainteresuje zaczęłam Mood of the Day
https://www.youtube.com/watch?v=TS-YnH5mTDA

No ale jak to z koreańskimi komediami - obejrzałam tylko początek, wyrywek ze środka i końcówkę :P

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 10:23   

To film?

Mnie ucieszyło jeszcze (z db news), że Kang Ha Neul dostał propozycję zagrania (wreszcie) głównej roli weterynarza w rom-komie scenarzystki Pinokiak, tym o niewidomej czebolównie, jej psie-przewodniku (mają nadzieję, że to będzie pies z ChT) i jego weterynarzu.

Admete napisał/a:
Podoba mi się też, że główna para jest wobec siebie bardzo naturalna. Nie musi być żadnego romansu, wystarczy piękna przyjaźń i współpraca. Pewnie pomogą sobie wzajemnie w rozwiązaniu zagadek z własnej przeszłości.

Tak, oni bardzo ladnie razem wypadają bez romansowych podtekstów. Też pomyślałam o tych zagadkach - nie nadaremno pokazali sceny z przeszłości jedną po drugiej.

BeeMeR 

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 10:29   

Trzykrotka napisał/a:
To film?
Tak. Moonowna to jednak nie moja aktorka - za wyjątkiem TPM :serce:

Trzykrotka napisał/a:
Kang Ha Neul dostał propozycję zagrania (wreszcie) głównej roli weterynarza w rom-komie scenarzystki Pinokiak, tym o niewidomej czebolównie, jej psie-przewodniku (mają nadzieję, że to będzie pies z ChT) i jego weterynarzu.
Czekam na pierwsze fotosy :mrgreen: :mrgreen:

Te z PSJi KJW mnie na razie nie zachwyciły :roll:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 12:59   

Kang Ha Neul wreszcie w pierwszoplanowce??? Jeeee!!! :excited:

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 18:09   

W Królowej tajemnic rozmowa dwóch przyjaciółek - miss Marple twierdzi, że harlekiny są nudne i przewidywalne, a przyjaciółka, że kryminały ;) Detektyw Ha właśnie zwiał przed zaręczynami ;) Jak James Bond :lol: Podobają mi się interakcje głównej pary. Ten film będę chciała obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=k0QvUBOPRzM

Cni mi się za porządnym segukiem.

http://asianwiki.com/Warriors_of_the_Dawn

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 20:05   

Admete napisał/a:
W Królowej tajemnic rozmowa dwóch przyjaciółek - miss Marple twierdzi, że harlekiny są nudne i przewidywalne, a przyjaciółka, że kryminały ;)

:lol:
Jest już nowy odcinek Chicago Typewriter :cheerleader2:

No właśnie, Moonówna z TPM :roll: Dlatego w ogóle nie cieszę się na jej sparowanie z Jun Ki w Cryminal Minds, choć trzymam kciuki, żebym się myliła.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 20:06   

Ja sie raduje, bo mogla byc pani z Wanted i Punch.

Nowy odcinek? W sensie piaty???

(Zajrzyj do watku z zyczeniami.)

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 21:45   

Piąty :banan:

BeeMeR 

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 22:10   

Admete napisał/a:
Ten film będę chciała obejrzeć:
Ooo, wygląda ciekawie :mrgreen: Też chcę obejrzeć :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 22:33   

Trzykrotka napisał/a:
Piąty

Yessss!!! :banan:

BeeMeR 

Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017 23:35   

Pasta

Dobijam do połowy, w atrakcjach było zamknięcie się panny w chłodni, bo zamek się zepsuł

A hitem tłumaczenia: "Nie zaniedbuj tu doby do poddania się leczeniu". Nawet nie próbuję się zastanawiać co autor miał na myśli ;)

W kuchni z jednej strony wojna między dwójką szefów - o rację, dominację i wpływ na podwładnych:

Z drugiej strony wszystko wraca do normy - tj. wyrzucone panny do pracy.

A główna ma w oczach serduszka wielkie jak koła młyńskie ;) On jej zamyka śmiejącą się paszczę muszlą ( :nudelkula1_zolta: ), no bo kryć to się ona nie umie, ale dawno już sam wtopił, tylko trochę mu zajęło nim się przyznał choćby sam przed sobą.

Teraz tylko muszą nie dać się złapać - no bo jak się za romans w pracy kogoś wywala, to raczej samemu nie wypada robić tego samego ;)

BeeMeR 

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017 00:38   

Olala, jaka ładna analiza sceny miłosnej z MSR :serduszkate:
https://breathlesssurvival.wordpress.com/2017/04/18/embracing-the-sweet-sexy-secret-romance/

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017 06:33   

BeeMeR napisał/a:
A hitem tłumaczenia: "Nie zaniedbuj tu doby do poddania się leczeniu". Nawet nie próbuję się zastanawiać co autor miał na myśli

Er... że co? :?
BeeMeR napisał/a:
Olala, jaka ładna analiza sceny miłosnej z MSR
https://breathlesssurvival.wordpress.com/2017/04/18/embracing-the-sweet-sexy-secret-romance/

Fiuuuuu! W samochodzie! ;) W k-dramie takie bezeceństwa, tsk! tsk!
A poważnie - całkiem nieźle wyszła ta scena. :)

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017 00:05   

Doczytałam przed snem, że zlot jak zawsze był udany i że pamięć Agn została należycie uczczona. Fajnie, że się dobrze bawiłyście i że pogoda dopisała. Nie, żeby jakieś tam szaleństwo prawie początku maja, o nie, ale przynajmniej nie miało się wrażenia, że zaraz sypnie śniegiem. No i słońce wychodziło, co widziałam przez okna naszego sklepu, raz w drodze do domu. Jutro też do pracy, a że już przysnęłam nad kompem, to szybciutko napiszę, że:

W Paście wczoraj oglądanej na szczęście już wywalili tego rozdartego managera - pana Oh, a trik żeby sie przyznał do machlojki z pieniędzmi był aż prymitywnie prosty. Szefu mięknie do panny jak wosk, ale nic dziwnego. I vongole zrobi i marynatę dla cukrzyków i pokłada się wdzięcznie po stołach, co BeeMer uwieczniła :lol: A po numerze, jaki wycięła mu jego wielka miłość, to się nie dziwię, że ma uczulenie na krętaczki, choćby najpiękniejsze. I że woli proste dziewczę z ludu, czyli Gongową.

Queen of Mystery nr 6
O proszę, historia z prostej opowieści o znudzonej pani domu zaczyna robić się całkiem skomplikowana i całkiem mroczna. Pospolity przestępca trzyma za mordę kancelarię prawniczą i co poniektórych prokuratorów, proszę. Ucieczka z zaręczyn naprawdę w stylu Bonda, a co najlepsze, pan policjant cały czas ściskał w garści sponiewierany bukiet dla ajummy. No i ucieczka z domu królewny - szwagierki, niespodziewanie poważnie potraktowana przez ajummę. No, ciekawe...

No i dziś, aż nogami przebierałam, tak sie nie mogłam doczekać
Chicago Typewriter nr 5
No, to w sprawie autorstwa Chicago Typewritera, powieści w odcinkach, zaczyna robić się niezły przekładaniec. Owszem, na maszynie wystukuje ją Yoo, ale czyje słowa wystukuje? Czyją historię opisuje? I dlaczego Yoo tak nalega, że ona musi zostać napisana do konca? Czyli wszystko sprowadza się do jednego: co wydarzyło się w Seulu pod okupacją japońską w latach 30? Ah In pojawił się po upływie 1/3 dramy i bardzo mi się podobało, że retrospekcje pokazywały relację dziewczyny i Yoo z dawnych czasów. Mina Se Ju, kiedy Yoo wskazał, że właśnie z nią chce randkować, trochę dziwna.
Ze współczesności - kocham managera naszego Se Ju i jego przebogaty zestaw min - co on wyrabiał na konferencji prasowej w sprawie plotek o pisarzu - widmie :mrgreen: Ciekawe, czy Cordon ukradł "bratu" tę powieść, Fate, czy jakoś ją od niego dostał? (jeżeli zrobił krzywdę tej ślicznej kici, to nie ręczę za siebie).
Bardzo podobała mi się Jeon Seol, nasza weterynarka-strzelec wyborowy-goniec do wszystkiego, cała piękna i z kwiatem we włosach, śpiewająca na scenie Carpe Diem jakąś słodką piosenkę o wiośnie i słowikach. Nie dziwię się, że panowie mieli serduszka w oczach na jej widok :-D
Końcowe wyznanie Yoo :paddotylu: W sumie dobrze, że nie ma jeszcze napisów, bo naprawdę muszę iść spać.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017 07:08   

Pamięci Aine Trzykrotko ;)

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017 07:42   

Ja się dziś dobiorę do ChT nr 5 i może 6, tudzież 6 zostawię sobie np. na jutro. Wczoraj nie miałam napisów, a bez napisów wolę tej dramy nie oglądać.
Szalenie mnie ciekawi, co tam się wydarzyło w tych latach 30tych. Swoją szosą - Trzykrotko, zauważyłaś w 4. odcinku, jak się ładnie nałożyły sceny wspólnego biegu? Raz lata 30te, raz współczesność, a pisarz z panną za rękę i chodu. Ładnie to drama zrobiła. Nawet jeśli dalszego przekładania nie było, choć od razu mu przyszło do głowy. :D
Btw polubiłam bohaterkę. I wiesz co? To jej bycie mistrzem we wszystkim podejrzewam, że się skądś bierze.

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017 11:15   

Aine, oczywiście :zawstydzona2:
Tak! Te takie same sceny z współczesności i lat 30 były bardzo fajne, zresztą przywracaly też pamięć pisarza. Teraz jest też podobnie. Są takie same sceny z przeszłości i teraźniejszości, jedna pani, ale panowie inni.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017 14:16   

Dziewiąty odcinek Tunnel bardzo emocjonujący. Podoba mi się takie rozwiązanie.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017 22:49   

Trzykrotka napisał/a:
Aine, oczywiście

Nie martw się. W sumie jak umrę, to mam pewność, że też za mnie wychylicie kielonka. ;)

Oglądam ChT nr 5 - jestem w latach 30-tych. Zastanawiam się, czy scena, kiedy dziewczyna wpada do Carpe Diem z zakrwawioną ręką jest przed czy po scenie tańca z 2 odcinka. :mysle:
Super jest poukładana ta drama. Tu kawalątek, tam ciutkę pokażą i za chwilę się wszystko poukłada w łebku. :serce:

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017 23:02   

Chicago Typewriter 6
Odcinek się kończy, a ja natychmiast jęczę, że chcę więcej.
Część wyjaśnień padło, zawiązują się nowe układy, Se Ju uczy się obcować z duchem, duch doskonali umiejętność chowania się w obrazach, psie i maszynie do pisania :mrgreen: I wszystko zaczyna nabierać na dodatek zabarwienia uczuciowego, bo wyraźnie krąży wokół dziewczyny.
Odcinek jest lżejszy i momentami komiczny, a Ah In zrzuca grube okulary i obnosi po Seulu cholernie zgrabną sylwetkę :serduszkate: No miodzio i świetna nagroda po cięzko przepracowanym dniu.
Trochę zdjęć

Podwójna scena - a lat 30 i współczesna

Jeon Seol z kwiatem we włosach i zapatrzony w nią Yoo

Książki, książki, książki

W Seulu wiosna

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017 23:04   

Trzykrotka napisał/a:
Książki, książki, książki

Zauważyłaś, że on nawet pod tym schodkiem ma książki?! Chcę jego dom!!! :excited:

Odpowiedz do tematu