PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Księgarnia pod dwunastką
Autor Wiadomość
BeeMeR 

Wysłany: Sob 12 Sie, 2017 17:18   

Cytat:
Króla nie bronię, bo nie jest zupelnie do obronienia, ale chętnie powiem co o nim myślę z perspektywy ostatniego odcinka :kwiatek:
Na chwilę obecną jest nie do obrony :P Acz postać jest napisana fantastycznie i zagrana dobrze - np. była taka mini-reakcja, na to jak książę przyjął tron wedle woli ojca i jednym tchem abdykował oraz kazał to zapisać, a skryba ten jeden-jedyny raz nazwał go "czona" - czapki z głów. :szacuneczek: Dramą jestem zachwycona :oklaski:

Tak jak na chwilę obecną książę punktuje tym, że dał się faktycznie spakować i wymaszerował ze stolicy. Aż się serio boję co dalej (dawno mi się to przy dramie nie zdarzyło) - dziś jednak raczej nie obejrzę, tylko odeśpię - wczoraj zasnęłam dopiero po 3, bo Ania gorączkowała - pewnie przez upał, na który mi wieczorem "na chwilę" wylazła bez czapki, a i tak było pewnikiem za gorąco.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 12 Sie, 2017 18:07   

Cytat:
Admete :kwiatek: muszę tylko trochę odetchnąć i wezmę się w najbliższym czasie do SF - polski sos jest wielką zachętą.

To ci potowarzyszymy.

Aragonte napisał/a:
Np. w pewnym miejscu na wschodzie?

Jak najbardziej są na wschodzie.

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 12 Sie, 2017 23:37   

Pewnie, że lepiej odespać, bo w dramie będzie teraz już smutniej i smutniej.
Ja natomiast lecę z King Loves(9-10), żeby nie wybić się z rytmu.
Ładnie, ładnie. Intryga idzie pełną parą, a główny intrygant ma bardzo chłodną głowe, co jest ciekawe, bo wszyscy inni są albo w gorącej wodzie kąpani, albo podatni na szantaż i zastraszenie, bo maja się o kogo bać. Teraz sobie przypomniałam, że aktora. ktory gra intryganta, widziałam po raz pierwszy w Misaeng. Grał szefa Hang Neula, tego, który poprawiał jego niemiecki. Nie mieli co prawda z Sierotkiem wspólnych scen, ale zawsze to miło. Grał potem kuzyna Ji Sunga w KMHM, też podelca i intryganta.
Zdjęcia są piękne

Pojawia się też masa znajomych miejsc - sławetny klif, z którego w różnych dramach co rusz ktoś spada, gospoda z Shine Or Go Crazy i Nocnego strażnika, las, w którym w ML ginsaeng trzynastego księcia ćwiczyła taniec.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 06:28   

Dziś nadrobię Strongest Deliveryman, a potem Save me. Spróbuję też ten nowy serial TVN. Super, że Królowa wam się tak podoba - sama lubię jak raz na rok coś mnie naprawdę wciągnie ;) W tym roku miałam dobrze, bo oprócz SF, które jest wyjątkowe dla mnie - miałam jeszcze całkiem dobre Voice i Tunnel. No i z wami wspólną zabawę przy FMW :kwiatek: Trzykrotko to mówisz, że potem King's Love się poprawia? Bo na początku nie zainteresowało mnie zupełnie.
Niedługo rusza Hospital Ship:

http://www.dramabeans.com...-hospital-ship/

Co prawda poza jedną aktorką nikogo nie kojarzę. Młode tam same jakieś.

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 09:22   

Faktycznie, Ji Won, Min Hyuk i dzieciaki :lol:
Nie wiem, czy King Loves się poprawia, bo dla mnie od początku nie była to zła drama. Po prostu momentam, kiedy muszą ustalić całe tło opowieści, drama zjeżdża w stereotypy. Kiedy już się x tym uporają, zostaje to ci najlepsze, czyli bardzo świeży, miły ton relacji między bohaterami. Na razie nie ma jeszcze romansu, tylko etap odkrywania tajemnic tożsamości trójki bohaterów oraz bardzo ciepłej przyjaźni między całą trójką. Lubię scenarzystkę i mam zaufanie, że nie zejdzie w stereotyp, dlatego będę oglądać.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 11:04   

Ja mam jakoś trudno z dramami osadzonymi w tym mitycznym okresie Korei. Tylko Królowa Seon Deok mi pasowała.
Strongest Deliveryman nadal mi się podoba. Bardzo fajni bohaterowie. I chyba będe mieć second lead syndrom, bo mi się ten cheabolski chłopak podoba. Ma dużo do naprawienia w swoim życiu i aktor ładnei wypada z obiema dziewczynami. Jakie skry leciały, jak poszedł na randkę w ciemno i trafił na dziewczynę, która uciekła z domu ;) Teraz widzę podobieństwo do tego pracownika z Chefa Kima. Wypadek, w którym ranny został przyjaciel będzie miał chyba coś wspólnego z wyścigami. Muszę spróbować zapamiętać imiona bohaterów.
Odcinek 4 - Jin Gyu i Ji Yoon - :lol: Pożenić ich i będą wióry lecieć ;) - to druga para jakby kto nie wiedział.

Ostatnio zmieniony przez Admete Nie 13 Sie, 2017 13:21, w całości zmieniany 1 raz  

BeeMeR 

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 13:14   

Admete napisał/a:
Ja mam jakoś trudno z dramami osadzonymi w tym mitycznym okresie Korei
Kiedy osadzone jest King Loves?
Wprawdzie mnie zupełnie nie ciągnie do tej dramy, ale z segukami nigdy nic nie wiadomo ;)
Za Dostawcę (bo może to lepszy skrót ;) ) wezmę się jak skończę z królową - akurat będzie coś współczesnego do odreagowania i dla odmiany ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 13:20   

Nie wiem dokładnie, kiedy rozgrywa się akcja. Na pewno w jakimś wczesnym okresie. Dostawcy mają też jak najbardziej poważne wątki, ale mnie bawią niezmiernie interakcje dwóch panów i drugiej pani. Pierwsza na razie jakby na drugim planie. A skończyło się poważnie i dramatycznie.

Deserving of the name mi się chyba nie podoba. Co prawda obejrzałam tylko 20 minut,a le jakoś nie bardzo mi po drodze z takim rodzajem opowieści i humoru. Nie przepadam też za aktorką.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 15:07   

Damo cd.
To w dalszym ciągu drama, która mnie nie rusza, wciąż absurdalnie latają ale widoczki ma ładne :serce:

Złodziejaszek (tatuś z Iljimae) udaje się do więzienia i zaznaje tamtejszych rozkoszy (dyby, głodzenie, batożenie, podwieszanie u sufitu)- raz, za kradzieże na których został złapany, dwa, by zrehabilitować się i pomóc przeniknąć do "szajki zza góry", pomagając w ucieczce jednemu z tamtejszych bossów.

Zamiar udaje się, w ucieczce pomaga Damo przebrana za głuchoniemego młodzieńca ( :dramasmiley: ) oraz Brat-kumpel bossa. Naczelnik zaś straży każe strzelać do uciekinierów, acz serce mu krwawi, że jest wśród nich damo.

Potem idziemy borem, lasem, podlatując sobie czasem ;) Brat wie, że damo to dziewczyna (przecież widać :P ) i do tego policjantka, nie chce jej zabierać ze sobą, no ale uratowany raz i drugi boss nalega, więc cała czwórka wędruje dalej.

"Za górą" okazuje się, że brat jest okolicznym Jumongiem i ma własny obóz różnych uciekinierów szkolonych na wojowników, a do tego fałszuje monetę itp.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 15:13   

W obozie wszyscy podejrzewają damo o bycie dziewczyną, więc każą jej pić na umór, co też ona czyni. Dopiero spita że ledwo stoi zostaje poddana testowi na celność rzutu nożami - Brat o nienagannej chrystusowej fryzurze sam jej się podkłada za cel - a ona rzuca czterema na raz i trafia leciutko tylko drasnąwszy Brata w ucho (jak one są cudnie animowane w bocznej wizji :lol: )

Ostatnio zmieniony przez BeeMeR Nie 13 Sie, 2017 15:26, w całości zmieniany 1 raz  

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 15:26   

Coś ci się tam musi podobać, że oglądasz ;) U mnie teraz film katastroficzny - Tunel z Bae Doo Ną i Ha Jung-Woo w głównej roli uwięzionego w tunelu kierowcy.

Ostatnio zmieniony przez Admete Nie 13 Sie, 2017 15:29, w całości zmieniany 2 razy  

BeeMeR 

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 15:27   

Btw. w Królowej też mam Jumongowe skojarzenie - tam król ojciec taką samą traumę zafundował pierworodnemu synowi - niebieskiemu księciu - jak tu się dostało królowi, tak samo faworyzowane był młodszy, przyrodni brat, który zresztą na koniec okazał się przybłędą a nie synem biologicznym, a efekt był ten sam: picie, bicie, mordy i rosnące szaleństwo. A król byłby z niego niezgorszy, tylko tatuś wolał Jumonga :roll:

Najwyraźniej jak się widziało Jumonga to jakby się widziało wszystkie seguki ;)

Cytat:
Cos ci się tam musi podobać, ze oglądasz ;)
Owszem, brat i widoki ;) No i absurdalne jest, ale nie odrzuca, można oglądać po 15 min i spoko ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 15:30   

BeeMeR napisał/a:
Najwyraźniej jak się widziało Jumonga to jakby się widziało wszystkie seguki ;)

Jak ma tyle odcinków, to nie dziwota ;) No i jeśli był o przejmowaniu władzy ;)

BeeMeR 

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 15:32   

Cytat:
jeśli był o przejmowaniu władzy ;)
Usiłuję sobie przypomnieć jakiś seguk, w którym nie ma przejmowania władzy i kiepsko mi idzie :mysle:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 15:57   

Arang :) Admirał też nie był o przejmowaniu tronu. W Jewel to chodziło o władze kobiet, nie królewską. Horse doctor też nie o tym :)

Aragonte 
tiaaaaa...

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 16:21   

Iljimae niby ma przejęcie władzy w tle, ale też nie całkiem o tym :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 16:40   

Rebel tez nie o ty, tylko o obronie słabych i maluczkich. Zestawienie wszytkich ról kinowych i telewizyjnych Cho Seung Woo:

https://www.youtube.com/watch?v=xWb-FwxYdpo

Drugie tyle powinien mieć w musicalach.

Zestawienie ról aktora, który grał prokuratora Lee.

https://www.youtube.com/watch?v=VTf9CWHtjHM

Bae Doo Na:

https://www.youtube.com/watch?v=2bnF96sUIIQ

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 18:55   

King Loves jest z czasów Goreyo, więc panowie mają piękne kucyki i czasami biżuterię, a panie niezwykle fantazyjne fryzury i klejnoty. Ja wizualnie o wiele bardziej lubię te eopkę (Faith, Moon Lovers, Shine Or Go Crazy, Hwarang, teraz King Loves) niż joseońskie kapelutki i zwinięte warkocze na głowach kobiet.
Ale dziś mam ochotę na współczesność, więc pewnie rzuce się na Deliverymana.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 20:23   

Oglądaj Deliveryman, bo warto. Oczywiście drama ma niskie notowania...Zrobię podejście do drugiego odcinka Deserving..., ale coś czuję, że wysztafirowana bohaterka to nie moje klimaty. Co do Goryeo - nie o wygląd mi chodzi, tylko chyba o tematykę. Nie wiem zresztą, z seguków Goryeo widziałam chyba tylko Faith i Królową Seon Deuk.
Save me jest przykre w oglądaniu, ale dobrze zrobione i mimo tego, że opowiada okropną historię, człowiek się wciąga.

Aragonte 
tiaaaaa...

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 20:53   

Królowa Seondeok to raczej epoka sprzed Goryeo, czasy Trzech Królestw, w końcu ona rządziła królestwem Silla. Hwarang też. Ale te dramy faktycznie bardziej pasuje do Goryeo niż Joseonu. Mam jak Trzykrotka - wizualnie wolę Goryeo :wink: Ale Koreańczycy chyba preferują joseońskie klimaty.
BTW coś mnie natchnęło i przypomniałam sobie początek Faith, tj. pierwszy odcinek. Nadal mnie bawił Generał przeniesiony do współczesności :lol: chociaż nijak nie mogę teraz uwierzyc, że to Choi Young :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 21:00   

Czas wrócić do Horse doctor, bo na razie innego seguka nie mam ;) Widziałaś te filmiki, które wklejałam?

Aragonte 
tiaaaaa...

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 21:16   

Te ostatnie? Nie, zaraz się za nie zabiorę :)

Aragonte 
tiaaaaa...

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 22:00   

Admete napisał/a:
Rebel tez nie o ty, tylko o obronie słabych i maluczkich.

Tak samo Iljimae - toż to koreański Robin Hood :wink:

Admete napisał/a:
Zestawienie wszytkich ról kinowych i telewizyjnych Cho Seung Woo:
https://www.youtube.com/watch?v=xWb-FwxYdpo
Drugie tyle powinien mieć w musicalach.

No myślę - on chyba robił karierę głównie na scenie :)

Admete napisał/a:
Zestawienie ról aktora, który grał prokuratora Lee.

Chyba go przegapiłam w King 2 Hearts. I w czym on grał razem w BYH??? :mysle:
BTW dopiero niedawno sobie uświadomiłam, że widziałam go ostatnio w trzech dramach: JI, Hwarang i teraz w Secret Forest. Nie, w czterech - jeszcze Ms. Temper mi została.
I sprawdziłam - ten aktor miał cameo w Miseang, stąd ta wspólna scena z BYH :)

Admete, to ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=m6maR9A3zfU
Od razu widac, czyją fanką jest osoba trzymająca kamerę :mrgreen: :mrgreen: W kadrze jest głównie Cho Seung Woo, okazjonalnie Bae Do Na :mrgreen: Kompletnie nie wiem, o czym mówią, napisy są tylko koreańskie, ale miny CSW i tak mnie bawiły :D Wyglądał, jakby chciał ruszyc do tańca :lol: A tak naprawdę to chyba był solidnie zmęczony i niewyspany.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 13 Sie, 2017 22:37   

Skończyłam Królową 16.
Król jest nienormalny (no, niby wiemy ;) ) - szczwany plan wrobienia brata w zamach - doskonały :thud:
I nie, on ani trochę nie kocha Chae Kyung - jak ktoś kocha, to nie staje na głowie by zgładzić ukochanej ojca albo męża, a może by tak obu, albo żeby sami się pozabijali, wszystko jedno kto kogo, albo jeszcze i ją samą też jako żonę "zdrajcy" :confused3: - on nienawidzi i to na obecnym etapie już chyba wszystkich :( :uzi:
Egzekucje są ohydne - scena skazywania w trakcie posiłku kojarzy mi się z Denethorem, gdy Pippin śpiewa :(
Trzeci z paczki :cry2: :cry2: :cry2:
Głupawy, tańczony, piżamowy teaser Manhole zgoła nie przystaje do odcinka :P

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 14 Sie, 2017 00:50   

Końcówka panowania króla - koszmar :omg: Smierć trzeciego z trójki przyjaciół była straszna. Powiem prawde, że nie dałam rady, przewinęłam kawałkami ten watek, podobnie jak wcześniej tortury na jego ojcu. Im dalej tym bardziej drama wgniata człowieka w ziemię. Ale warto wytrzymac do samego końca i naszykować sobie paczkę chusteczek na finalne katharsis :przytul:

Strongest Delieryman 3-4
Jej, co za fajna drama :serduszkate: Po drugim, bardzo przykrym odcinku, dwa następne są lżejsze, choć nie bez trudnych momentów, jak śpiączka powypadkowa jednego z kurierów, incydent Dan Ah z dostawą na 20 piętro, czy :cry2: gwałtownym końcem pięknej przyjaźni między Kang Soo a Jin Kyu. Ale twórcy przepięknie połązyli tragedię z komedią, jak w scenie niedoszłego samobójstwa Jun Kyu. Pękałam ze śmiechu, kiedy pełna współczucia ratowniczka odpytywała czebolowicza, czemu chciał się zabić - czy dlatego, że nie może znaleźć pracy albo zdać GED? I czym się w życiu zajmuje? Gdzie pracuje, albo się uczy? Gadali jak gęś z prosięciem. Za to zgłoszenie się czebolowicza do pracy było super ujmujące - i w góle 3 odcinek to była sam miód. Chyba po to, żeby potem człowiekowi było bardziej przykro. Zderzenie czebolówny Ji Yoon z rzeczywistością małego mieszkanka do wynajęcia też było niezłe :lol:
Nie spodziewałam się, że to powiem, ale muszę: zdarzyła się rzecz jak w SWP. Drugi, KIm Sun Ho, przyćmiewa mi Pierwszego, Go Kyung Pyo. Cudny jest po prostu i naprawdę dobry aktorsko. Biednego GKP udupili tym koszmarnym mopem na głowie :evil:

Odpowiedz do tematu