PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie w Krakowie
Autor Wiadomość
Jotka 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 18:03   

Ja myślę, że czekałaś na kota Bonifacego :wink: . Nic straconego będzie na następnym spotkaniu :-D

Ania Aga 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 18:58   

Wystawa Wyspiańskiego w Narodowym już kiedyś była. Pamiętam głównie Planty o świcie. A do kościoła franciszkanów zabrałam kiedyś koleżankę "bez ostrzeżenia" na zasadzie choć zobaczymy ładny kościół. Weszłyśmy głównym wejściem i w połowie nawy kazałam jej się odwrócić, i było łaaaa. Witraż zapiera dech. Zazdroszczę Wam tego spotkania.

Anaru 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 19:22   

Ania Aga, a może na któreś spotkanie byś przyjechała? :flirtuje1:

Deanariell 
nie z tego świata /Jensenated

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 19:47   

Jotka napisał/a:
Ja myślę, że czekałaś na kota Bonifacego. Nic straconego będzie na następnym spotkaniu

:serce: Też. :wink: Będę jednak cierpliwa jak ta kropla wody, która drąży skałę. :mrgreen:
Now don't you cry no more..."

["...Lost in the wilderness, so far from home..."]
Acklesism is my religion ;) Welcome to Winchesterland

Deanariell 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 19:50   

Anaru napisał/a:
Ania Aga, a może na któreś spotkanie byś przyjechała?

Zaiste. :flirtuje2: :mrgreen:

Anaru 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 19:55   

Jotka napisał/a:
Ja myślę, że czekałaś na kota Bonifacego

:co_stracilam:

Jotka 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 21:50   

Riella zamówiła Bonifacego z bajki Przygody kota Filemona, moja siostra wykonuje takie maskotki z włóczki. Ostatnio Akne trafił się miś Teodor :-)

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 22:11   

Ania Aga napisał/a:
Wystawa Wyspiańskiego w Narodowym już kiedyś była. Pamiętam głównie Planty o świcie.

To właśnie była wystawa Magnum Opus. Ja pamiętam projekty witraży w skali 1:1 zwisające z sufitu, a dołem nawinięte na wielkie bele.

Ania Aga napisał/a:
A do kościoła franciszkanów zabrałam kiedyś koleżankę "bez ostrzeżenia" na zasadzie choć zobaczymy ładny kościół. Weszłyśmy głównym wejściem i w połowie nawy kazałam jej się odwrócić, i było łaaaa. Witraż zapiera dech..

Miałam dokładnie tak samo jak ta koleżanka. Weszłam bocznym wejście, podeszłam do przodu i obejrzałam świętych Salomeę i Franciszka i potem się odwróciłam. Nie spodziewałam się tego widoku i po prostu... poraziło mnie. Jak uderzenie prądem elektrycznym.
Kiedys, kiedy stałam sobie i po prostu gapiłam się na witraż, ktoś na mnie wpadł. Szedł wzdłuż nawy i tak się zagapił z zadartą głową.
Admete, proszę, błagam - wrzuć tego archanioła. Ja się w nim zakochałam po prostu

A widziałyście ilustarcję do Iliady?
Był Agamemnon
http://www.pinakoteka.zas...on_powstaje.jpg
i Atena z Achillesem
http://www.pinakoteka.zas...es_i_Pallas.jpg

Ja się chyba wybiorę do Cafe Nero, tak mi posmakowała ich herbata malinowa i bezpretensjonalna atmosfera.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 22:13   

Trzykrotka napisał/a:
pamiętam projekty witraży w skali 1:1 zwisające z sufitu,
Też mi się wydawało, że poprzednio wisiały :mysle:

Anaru 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 23:07   

Jotka napisał/a:
Riella zamówiła Bonifacego z bajki Przygody kota Filemona, moja siostra wykonuje takie maskotki z włóczki.

Aaa, faktycznie :olsnienie:

Misia pamiętam :-D
Trzykrotka napisał/a:
Admete, proszę, błagam - wrzuć tego archanioła. Ja się w nim zakochałam po prostu

A ja bym go bardzo chciała zobaczyć :kwiatek:

Witraż jest niesamowity :thud:

Deanariell 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 23:26   

Trzykrotka napisał/a:

Ale to ja mam z nim zdjęcie. :twisted: I to ja zaciągnęłam tam Admete z telefonem, żeby zrobić fotki, a zatem... :twisted: Mój ci on! :-P :lol: Zrobiłam też zbliżenie bez samej siebie, więc jest co wrzucać na forum. ;) Nie wiem, co siedziało w głowie Wyspiańskiego, kiedy go rysował, ale tenże archanioł ma niezwykle hipnotyzujące spojrzenie. :slina:

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 23:38   

BeeMeR napisał/a:
Jeszcze były zarazki krakowsko-indyjskie (czy jak to szło) " :lol:

Właśnie, Riella :sorry3:
Jeśli mój chichot :angeldevil: Cię zawstydził, to przepraszam, nie mogłam się opanować, ale to było naprawdę zabawne, a Twoja pointa genialna.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 08:38   

Wrzucę, wrzucę ;) Tylko otworze laptoka, bo tam mam W7. Nie znoszę wrzucać zdjęć z komórki na W10. Program robi, co chce, po 3 razy to samo i muszę kasować.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 09:40   

Dziękuję :kwiatek: :serce2:
"Na żywo" miał jeszcze żywsze barwy, takie zupełnie pawie kolory skrzydeł, ledwo zasugerowanych. I te oczy, zupełnie nie-ludzie, jak z Wiedźmina.

Anaru 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 10:23   

Świetny jest :oklaski: , chociaż nie kojarzy mi się wiedźmińsko (chociaż te oczyska faktycznie nieludzkie), bardziej taki elfi jest.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 10:25   

A, to mnie się bardziej podobał inny, monochromatyczny anioł, podpisany wszakże jako "Jan Matejko" ;)

Anaru 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 10:25   

BeeMeR napisał/a:
A, to mnie się bardziej podobał inny, monochromatyczny anioł, podpisany wszakże jako "Jan Matejko"

Nie masz czasem zdjęcia?

Aragonte 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 10:36   

Anaru napisał/a:
Świetny jest :oklaski: , chociaż nie kojarzy mi się wiedźmińsko (chociaż te oczyska faktycznie nieludzkie), bardziej taki elfi jest.

Też miałam podobne skojarzenia (i jeszcze inne, swoje własne).

BeeMeR, Trzykrotko, wysłałam wam zdjęcia badukowe - i z góry przepraszam za ich fatalną jakośc :(

NO MATTER WHAT HAPPENS: BADUK ETIQUETTE. WIN QUIETLY, LOSE GRACEFULLY.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 11:07   

Cytat:
BeeMeR, Trzykrotko, wysłałam wam zdjęcia badukowe - i z góry przepraszam za ich fatalną jakośc
:kwiatki_wyciaga:

Deanariell 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 11:45   

Anaru napisał/a:
chociaż nie kojarzy mi się wiedźmińsko (chociaż te oczyska faktycznie nieludzkie), bardziej taki elfi jest

:sorry3: Ale elfy nie miewają TAKICH oczu, a wiedźmini owszem. ;)

akne napisał/a:
Jeśli mój chichot Cię zawstydził, to przepraszam, nie mogłam się opanować, ale to było naprawdę zabawne, a Twoja pointa genialna.

Mnie w sumie bardzo niewiele rzeczy zawstydza :mysle: - zdecydowanie jednak nie to. ;) Wiem, że pewnie jestem szalona, mam jednak swoją teorię na temat jedzenia, której trzymam się od lat - nie zjadam jedynie rzeczy wyjątkowo obrzydliwych. :-P Reszta jest jak najbardziej jadalna. :-P Trenuję na wypadek, gdyby świat uległ jakiemuś kataklizmowi i zostalibyśmy zmuszeni do jedzenia niezbyt apetycznych oraz mało sterylnych pokarmów. Ewentualnie przed emeryturą, gdybym ze względu na jej wysokość :roll: musiała się ścigać ze szczurami do śmietnika po jedzenie. :twisted: :rotfl: A tak poważnie, to chętnie przystałabym do ruchu freegan, bo ich poglądy są mi bardzo bliskie :mysle: - cóż, teraz już całkiem wyjdę na wariatkę. :roll: :-P

"Freeganizm to ruch powstały w USA w połowie lat 90. XX w. Nazwa jest zbitką angielskich wyrazów: free (darmowy) i vegetarianism (wegetarianizm). W Polsce freeganie nazywają siebie kontenerowcami. Dlaczego? Jest to grupa ludzi, która żywi się jedynie tym, co znajdzie w śmietnikach. Od biednych i bezdomnych odróżnia ich to, że szukają pokarmu w śmieciach z wyboru, a nie z konieczności. Swoim zachowaniem chcą sprzeciwić się światu konsumpcji i marnowaniu jedzenia. Chcą zwrócić uwagę społeczeństwu na bezmyślność ludzi w kupowaniu produktów spożywczych i w wyrzucaniu tych jeszcze całkiem dobrych. Zachęcają także do proekologicznego stylu życia. Kontenerowcy budzą w społeczeństwie wiele kontrowersji, dlatego zwykle nie działają w pojedynkę. Organizują się poprzez fora internetowe i wspólnie wybierają się na „jedzeniobranie”. Podczas takich eskapad w pierwszej kolejności szukają tego, co jest fabrycznie zamknięte, następnie owoców, warzyw i pieczywa."

Przy czym oglądałam raz taki program i tam była mowa głównie o zbieraniu tego, co wyrzucają wielkie spożywcze sieci handlowe, które muszą się ściśle trzymać przepisów i pozbywają się żywności po upływie tzw. terminu ważności, a bardzo często jest to nadal dobre jedzenie. :cool: Raczej nie byłabym zwolenniczką grzebania w zwykłych śmietnikach przeciętnych Polaków. :confused3: Strata czasu. :roll: :rotfl: Natomiast staram się zauważać w sklepach wyprzedaże produktów, których termin się kończy i korzystać z tego. ;) Póki co ta forma jest bezpieczniejsza i mniej obciachowa. :-P

Anaru 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 14:28   

Deanariell napisał/a:
:ops2: Ale elfy nie miewają TAKICH oczu, a wiedźmini owszem. :wink:

To zależy jakie elfy :lol:

Deanariell napisał/a:
A tak poważnie, to chętnie przystałabym do ruchu freegan, bo ich poglądy są mi bardzo bliskie - cóż, teraz już całkiem wyjdę na wariatkę.

Nie, ja to szanuję i popieram. Sama bym nie łaziła z braku możliwości i paru innych względów ;) , ale gdybym miała znajomych freegan to bym pewnie chętnie korzystała gdyby się chcieli podzielić, serio ;) . Widziałam parę programów na ten temat i szanuje to co ci ludzie robią, bo wyrzucanie zupełnie dobrych produktów tylko dlatego, że mniej ładne, albo data się zbliża w kontekście tego głodu na świecie w różnych miejscach uważam za absolutnie nieetyczne i niehumanitarne. A jaka oszczędność przy tym :mrgreen:

Deanariell napisał/a:
Natomiast staram się zauważać w sklepach wyprzedaże produktów, których termin się kończy i korzystać z tego. Póki co ta forma jest bezpieczniejsza i mniej obciachowa.

Dokładnie :mrgreen: , też korzystam z przecen regularnie bo nasz najbliższy Fresh ma taki kosz z produktami, którym kończy się ważność. Ostatnio kupiłam tam sushi, regularnie kupuję jakieś zupki-kremy lub nabiał, a dzisiaj zupki indyjskie czerwone curry z kurczakiem, bardzo dobre, bo ostatnio też wzięłam i wróciłam po więcej :mrgreen: .

U nas właśnie będzie otwarcie miejsca foodsharingowego, gdzie można zanieść to z jedzenia, co zbywa, a ktoś może skorzystać lub wziąć to, czego brakuje, a akurat gotówki brak. Zamierzam czasem coś podrzucić jak będzie okazja. Takie nieinternetowe jedzeniowe daj-weź. W Krakowie też jest gdzieś takie miejsce, z tego co kojarzę. Tez bardzo popieram takie inicjatywy. :szacuneczek:

Deanariell 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 16:32   

Anaru napisał/a:
To zależy jakie elfy

Hellboy się nie liczy. :twisted:

Anaru napisał/a:
U nas właśnie będzie otwarcie miejsca foodsharingowego

No, u nas na prowincji to się pewnie czegoś takiego nie doczekam. :mysle: :roll:

Anaru 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 19:42   

Deanariell napisał/a:
Anaru napisał/a:
To zależy jakie elfy

Hellboy się nie liczy. :twisted:

Oj tam, elfy to elfy, tylko odłam jakiś kostropaty :twisted:

Deanariell napisał/a:
Anaru napisał/a:
U nas właśnie będzie otwarcie miejsca foodsharingowego

No, u nas na prowincji to się pewnie czegoś takiego nie doczekam. :mysle: :roll:

Kto wie, to zależy od tego czy ktoś wyjdzie z inicjatywą

Barbarella

Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 19:48   

Deanariell napisał/a:
tak poważnie, to chętnie przystałabym do ruchu freegan, bo ich poglądy są mi bardzo bliskie :mysle: - cóż, teraz już całkiem wyjdę na wariatkę. :roll: :-P

Czytałam na ten temat i też popieram. Z wszystkich powodów, które tu napisałyście. :-D Chociaż osobiście bym się nie skusiła.

Odpowiedz do tematu