PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie w Krakowie
Autor Wiadomość
Deanariell 
nie z tego świata /Jensenated

Wysłany: Pią 29 Gru, 2017 20:06   

Szafran napisał/a:
No i moczka Barbarelli

Oj, pyszna była. :slina: Nie wiem czy bym zgadła, że to ma coś wspólnego z piernikiem, gdybym nie została wcześniej uświadomiona. :mysle: Bo nie było tego aż tak czuć, jak myślałam, więc smakowało nawet osobom, które za piernikami zbytnio nie szaleją. ;) Za to bakalie mniam mniam w idealnych proporcjach - i po dłuższym namyśle stwierdzam, że wersja bez rodzynek jest optymalna (choć z rodzynkami też pewnie bym zjadła :-P ). Podsumowując: wolałabym na wigilii jeść moczkę zamiast ciasta. :mrgreen: Dzięki Basiu za degustację. :przytul: :cmok:

Spotkanie jak zwykle cudowne - i jak zwykle za krótkie. :cry2: :spotkanko: :grouphugg: Loteryjka fantastycznie emocjonująca :mrgreen: - nie ma to jak zabawy losowe. :wink: Jako "sierotka od losów" dziękuję wszystkim serdecznie za przyniesienie fantów, mam nadzieję, że będziecie chciały w przyszłości kontynuować tę tradycję. :cool: Los jak widać kapryśny i jednym sprzyja (bo np. Admete wyciągnęła "z kapelusza" karteczkę dokładnie z tym, co chciała :czekam2: - czarownica jedna :oklaski: :lol: ), innym może nieco mniej, ale tak to już bywa na loterii i w tym cały jej urok. :wink: Do mnie trafiły pierniczki dekorowane własnoręcznie przez Basine (BeeMeRkowe) dzieci :kwiatki_wyciaga: (a przyznaję, że trochę "czaiłam się" na włóczkowego misia, dzierganego ręcznie przez siostrę Jotki :angeldevil: , ale ten trafił w ręce Akne i już nawet otrzymał imię - niech właścicielka sama napisze :cool: ) - więc pomyślałam egoistycznie, że jak je sama zjem, to znowu mi d... urośnie, bo i tak mam już dużą jak na mnie. :roll: :lol: Tym bardziej, że ja bardzo pierniczki lubię (a ich nie piekę). ;) Zapomniałam jednak, że przecież mam w domu pomocnicę, która chętnie mnie poratuje w tej "trudnej" sytuacji :rotfl: - tak też było, bo od razu po moim powrocie zobaczywszy pierniczki, zgłosiła się na ochotnika: "Mamo, mogę?! Mogę?! :excited: - Możesz. :roll: " :rotfl: Tak więc Basiu, informuję, że te pierniczki z niteczkami nie będą miały szansy trafić na naszą choinkę. :-P :mrgreen:

Cieszę się dziewczęta, że Was mogłam zobaczyć, i że miłośniczkom kim chi smakowały moje wyroby. :serce: :hug_grupowy:
Now don't you cry no more..."

["...Lost in the wilderness, so far from home..."]
Acklesism is my religion ;) Welcome to Winchesterland

Deanariell 

Wysłany: Pią 29 Gru, 2017 20:10   

Jotka napisała:
Cytat:
Akne, dziękuję za zakładkę w książce

Aaaaa... To był taki niespodziankowy ukryty bonus. ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 29 Gru, 2017 20:34   

Ja już nawet moją wygraną na loterii maseczkę - wypróbowałam ;) Było jak zawsze cudnie. To z niektórymi przynajmniej osobami widzimy się w lutym na wystawie Wyspiańskiego :-)

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 29 Gru, 2017 20:46   

Pożeram kimczi wodne z serkiem wiejskim, tym granulowanym. Pychotka. Rielka, może ty byś firmę robiącą przetwory założyła? Masz rękę do tego. Olejek migdałowy z loteryjki jest jak znalazł, bo ja zużywam balsamy, masła, olejki do ciała w wielkich ilościach - wielkie dzięki! Moczkę była jeszcze lepsza niż ostatnio, a o pierniczkach to się nawet nie mówi, tak szybko znikały.
Dzięki dziewczyny, strasznie mi tego było trzeba. Dynię warto zachować we wdzięcznej pamięci, tylko bez tego makaronu na ostro i bez sufletu Anaru.
Macham do wszystkich, niech jeszcze jadące szybko dotrą do domu. Było cudnie. Dobrze, że byłyście :hug_grupowy:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 29 Gru, 2017 21:39   

*syci oczy wpisami, okrutnie zazdrosci i szlocha* Ech...

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Szafran 

Wysłany: Pią 29 Gru, 2017 23:19   

Wzdech.

https://www.instagram.com/morgasia/

Anaru 

Wysłany: Pią 29 Gru, 2017 23:57   

Z tym szybkim powrotem to był kłopot bo jak się okazało tuz po wyjechaniu z Krakowa, palił sie tir na autostradzie przed Katowicami i niestety powstał korek jak pierun, bo był zajęty cały pas ruchu i oczywiście wszystko co jechało w kierunku Wrocławia musiało się przeciskać wąskim pasem obok. :? Ale jak się udało przepełznąć obok ugaszonego już samochodu, straży pożarnej i wszystkich pozostałych służb, to już dalej pojechaliśmy bez problemu, tylko tylko,m że spóźnieni.

Deanariell 

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 00:44   

Dlatego pociągi mają jednak przewagę. ;)

Trzykrotka napisał/a:
Rielka, może ty byś firmę robiącą przetwory założyła?

Jassssne... :haha no: ;) Ktoś musiałby ogarnąć przepisy i dystrybucję, bo ja to ewentualnie samą produkcją (tudzież konsumpcją :lol: ) mogę. :-P Ale dzięki za dowartościowanie. :cmok: :kwiatek:

Barbarella

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 09:40   

Dziewczyny, też dziękuję za spotkanie. Dobrze was było wreszcie zobaczyć. :mrgreen: :mrgreen: Ja dodatkowo obejrzałam wystawę w kawiarni Collegium Maius, więc tym bardziej wypad uznaję za udany. Było wymienianie się talerzami, pożeranie pierniczków Aragonte, :slina: :slina: :slina: rozmowy, śmiechy i wspólne zdjęcia. Tutaj dziewczyny wzniosły się na wyżyny przyłapywania innych w nieoczekiwanych sytuacjach. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zdjęcie Anaru z nosem w słoiku moczki należy do moich ulubionych. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cieszę się, że moczka smakowała.
Do zobaczenia w lutym!

BeeMeR 

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 11:44   

Barbarella napisał/a:
Zdjęcie Anaru z nosem w słoiku moczki należy do moich ulubionych.
A moje ulubione to sesja Anaru i Akne z głupimi minami oraz sesja moja z Trzykrotką i Aragonte w różnych konfiguracjach słitfociowych :lol:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 11:49   

Szkoda, że nie widziałam zdjęć, ale może ktoś je przyśle...

BeeMeR 

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 11:54   

Ja je widziałam tylko w aparacie Ani podczas spotkania ;)
Na pewno przyśle jak zgra :kwiatek:

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 12:07   

Moczka Barbarelli dla mnie to hit :ciacho zre: Zostałam fanką. Pierniczków Aragonte też:). Kimchi... soreczki, ale zupełnie nie, sam zapach mnie odstręczał :-P Cieszę się jednak, że byli amatorzy, bo Riella się napracowała. Losowanie, HA! :banan: Teodor czuje się dobrze na półeczce. Bonus przyjechał z Targów Książki, Jotko:)
Zdjęcia z Anaru mamy cudne :-P Ale to spagetti... faktycznie zamiana talerzy z Rielką uratowała mój żołądek.
Było cudnie, bo nawet spacer zaliczyłyśmy, dzięki temu że Smok wawelski odleciał tego dnia na inne żerowisko. Dzięki :grouphugg:

Deanariell 

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 13:30   

Spacerek... :roll: Goniłyście z Admete tak, że złapałam zadyszkę. :-P :lol:

akne napisał/a:
Kimchi... soreczki, ale zupełnie nie, sam zapach mnie odstręczał

A ogórki kiszone jadasz? Kapustę kiszoną? :mysle: To bliższe tradycyjnemu kim chi faktycznie mocne było, ale tak z ciekawości mogłaś spróbować tego różowego "wodnego", bo ono jako zalewane solanką i bez papryki ostrej jest zupełnie inne - smakuje jak łagodna sałatka obiadowa. No, chyba że w ogóle żadnych kiszonek nie jadasz.

Pierniczki Aragonte... :slina: Dziś dwa ostatnie z kawą smakowały jeszcze lepiej niż wczoraj. :mrgreen: Dziecko mi ich nie zjadło, bo stwierdziło, że bez lukru, to nie są pierniczki. :roll:
:rotfl:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 16:09   

Ja tam wolę wodne kimchi od naszej kiszonej kapusty, której zazwyczaj nie jem. Na pewno nie jem gotowanej kiszonej kapusty. Nie pachnie wcale lepiej, a nie ma smaku. Kimchi Rielli ma mnóstwo innych warzyw i nie ma kminku.

Deanariell 

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 16:36   

Admete napisał/a:
Kimchi Rielli ma mnóstwo innych warzyw i nie ma kminku.

Mnie też się chyba lepiej robi to kim chi "wodne". :mysle: Inna sprawa, że ten wielki słoik, który zajmuje mi większość miejsca na jednym z pięter lodówki doskonale się na to nadaje. :wink: Jak się skończy ta partia, to się zrobi następną. I weźmiemy w lutym cały słoik dla Trzykrotki. :mrgreen:

Aragonte 

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 18:19   

Dzięki wielkie za spotkanie :D
Nie ma czasu za dużo pisać, bo ciągle jestem głównie poza netem :?

Anaru 

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 19:40   

Ufff, własnie udało mi się klapnąć przy kompie :thud:
Riella daj przepis na różowe kimchi :flirtuje1: , bo odkryłam , że mam w domu różową pekińską :excited:

Uwielbiam kimchi wszelakich rodzajów, te wczorajsze mi idealnie pasowały do zbyt łagodnej kaczki bez żadnych warzyw ;) . W ogóle lubię różniaste kiszonki, sama też robię z różnych rzeczy, na razie tylko pomidory mi nie podpasowały kompletnie.

Sesje cudne :mrgreen: , ale na razie aparat przespał cały dzień na biurku bo nawet nie miałam kiedy go tknąć. Nie wiem tylko jakie technicznie będą bo aparat tez ma swoje problemy ostatnio, chlip.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 19:54   

Riella dała przepis w Łasuchowisku.

Anaru 

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 20:51   

To już maszeruję patrzyć :kwiatki_wyciaga:

Ania Aga 

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 22:54   

A pomidory kisiłaś zielone czy czerwone? Pamiętam, że do sałatek na zimę dawało się tylko niedojrzałe.

Anaru 

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 22:57   

Czerwone, ale chyba te mięsiste. Ukisiły się dobrze, tylko jakoś mi nie bardzo smakowały, pamiętam, że zjadliwe były dopiero po połączeniu z białym serem ;)

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 23:42   

Z ogóreczków zdecydowanie wolę korniszony niż kiszone. Toleruję jedynie dobrze zakiszoną kapustę, a resztę głównie w octowych marynatach.
Cóż... jeden lubi spać na kiju, a drugi jak mu kimchi wonieje. :mrgreen: O gustach...

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 31 Gru, 2017 00:11   

To wodne kimchi naprawdę smakowało jak szlachetniejsza i smaczniejsza wersja naszej kiszonej kapusty i było pyszne :serduszkate: Jadłam je samo na spotkaniu, potem z bialym serem, a resztę połozyłam na kanapkę z szynką i za każdym razem było świetne. Jak ma dostać słoiczek w lutym, to jest na co czekać :przytul: To klasyczne, na ostro też było pyszne, o wiele bardziej mi smakowało niż to, które kupiłam kiedyś w Oriental Spoon.
Ach i te pierniczki :serce: I moczka :slina:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 31 Gru, 2017 06:29   

Ja właśnie ostatnio octowych nie mogę i nie zjem moich własnych ogórków curry.

Odpowiedz do tematu