PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na rozstaju dróg, literatura dla młodych duchem i sercem
Autor Wiadomość
Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Czw 14 Lip, 2016 08:48   

I czy w ogóle nastąpi to w tej części!?

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

The Cure, Joy Division and Morrissey make it cool to be unloved.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Czw 14 Lip, 2016 17:34   

No biorac pod uwage tempo akcji to sie nie spodziewam :/ Chyba ze to bedzie wielki final. Manon spojrzy w oczy Dorianowi czy cos.

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Pią 15 Lip, 2016 08:18   

A Aedion Chaolowi :serce2: :serce2: :serce2:

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Nie 17 Lip, 2016 20:24   

Na koniec ksiazki ta troika pozostala NAJ. Ale mam podejrzewam, ze Twoje serce bedzie laskawsze jesli chodzi o pewnego wytatuowanego elfa/ fae whatev. :wink:

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Pon 18 Lip, 2016 08:16   

No już troszkę łaskawiej na niego patrzę, ACZKOLWIEK nadal uważam, że jest mniej dopracowaną wersją Rhysa i tu raczej jakiegoś major swooningu nie będzie.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 18 Lip, 2016 19:52   

Rowan jest jednak strasznie wtorny. Nie jest jakis straszny, ale nie ma w nim nic, co by go wyroznialo, poza tym tatuazem. Normalnie Celina chce go chyba dla jego glorious body. Tak, tak, ulubiony przymiotnik SJM pojawil sie w opisie, jak najbardziej!

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pią 29 Lip, 2016 12:36   

SJM juz na razie za mna cale szczescie, wiec sobie siegnelam po contemporary - Night Owl autorstwa Jenn Bennett. Sympatyczna historia o tym jak sie nastolatkowie poznali w nocnym autobusie. Fajni glowni bohaterowie, aczkolwiek najbardziej odkrywcze story w historii to to nie jest (element jakkby troche z Isla and the Happily Ever After). Moze troche ciezkawe tez problem swiata wspolczesnego, ale ogolnie solidne YA.

Mysle ze Jack sie moze Eevie spodobac :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 29 Lip, 2016 12:44   

Wtrynię się, bo czytam coś młodzieżowego. Mam na tapecie Eleonorę i Parka. :mrgreen:

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pią 29 Lip, 2016 14:33   

O, I jak?

Ta ksiazka jest forever na mojej liscie do przeczytania - takze prosze bez spoilerow. Sa rozne opinie, ale jednak wiele osob ma zastrzezenia. Rainbow Rowell czytalam Attachements, Kindred Spirits, (czesciowo) Carry On (musze w koncu skonczyc) I Fangirl. Fangirl jest jedna z moich ukochanych ksiazek a Levi jednym z moich ulubionych book BF :-D

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Pią 29 Lip, 2016 14:34   

Harry_the_Cat napisał/a:
Sa rozne opinie, ale jednak wiele osob ma zastrzezenia.

Ja mam zastrzeżenia ;-)

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 29 Lip, 2016 15:08   

Wiesz, dopiero zaczelam, mam za soba jakies 63 strony (na 544 str. ksiazki - ebook), ale na razie bardzo mi sie podoba. Odpowiada mi, ze ta dwojka siedzi obok siebie i robi bardzo malutkie kroczki w strone "przeciwnika". Jestem na etapie komiksow.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sob 30 Lip, 2016 18:50   

No jesli Cie sie bedzie podobac dalej, to potem polecam Fangirl :mrgreen:

A ja poszlam dzis na YALC - Young Adult Literature Convention, a raczej na wycinek, bo mam inne plany pozniej a juz te ksiazki sie zrobily ciezki (5 nabylam, 2 mialam ze soba do pospisu i jedna do czytania).

Mam podpisy od Alwyn Hamilton (Rebel of the Sands) - niesamowicie sympatyczna, kolejka do niej byla najgorsza, bo ze wszysykimi porozmawiala; Sophie Kinselli i Julie Mayhew.

Julie Mayhew- wczesniej nie slyszalam, ale mnie niesamowicie zaciekawila na panelu nt Rebelion & Resistence. Mieli tylko jedna jej ksiazke - Mother Tongue, zapowiada sie ciekawie, ale glownie to chcialam zwrocic uwage na The Big Lie - w skrocie jest to co by bylo gdyby Nazisci wygrali wojne. Ale sposob w jaki opowiadala o swoim podejsciu do pisania i ze ja najbardziej interesuje "small rebellion", a takze to ze w dzisiejszym swiecie my jestesmy tak przekonani o wlasnej wyzszosci, a wiele z tego co sie dzieje tak naprawde na pewnym poziomie mozna porownac z ideologia totalitarna, mowi mi cos ze bede musiala poszukac.

Ciekawie tez wygladala Blame Simona Mayo - o herritage crimes, gdzie cale rodziny z tego powodu trafiaja do wiezien a jedyny kraj, ktory sie wylamal z tego podejscia to Niemcy. Swiat Simona zaklada rozpad Unii Europejskiej, co oczywiscie jest jescze bardziej poruszajace w kontekscie Brexitu.

Fajne doswiadczenie, ale nogi mnie bola na maksa - a ja przeciez tylko w 3 kolejkach stalam :mrgreen:

ps. Edit zeby nazwisko autorki poprawic :rumieniec:
Ostatnio zmieniony przez Harry_the_Cat Nie 31 Lip, 2016 12:07, w całości zmieniany 1 raz  

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 30 Lip, 2016 23:30   

Harry_the_Cat napisał/a:
No jesli Cie sie bedzie podobac dalej, to potem polecam Fangirl

To mam w planie. Ale na razie jeszcze czytam EiP.
Harry_the_Cat napisał/a:
glownie to chcialam zwrocic uwage na The Big Lie - w skrocie jest to co by bylo gdyby Nazisci wygrali wojne

Skrobniesz słówko, jak się zapoznasz mocniej? Bo rozumiem, że to masz w swych zasobach?

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Nie 31 Lip, 2016 11:47   

Niestety nie mam na razie - moze sie jasno nie wyrazilam. Nie bylo The Big Lie dostepnej wczoraj - nie porozumieli sie z autorika i ona mowila na panelu o The Big Lie, a Waterstones mial w sprzedazy Mother Tongue, ktore bedzie jakos wychodzic na dniach. Ale mam w planach nabyc.
Bardzo mi sie autorka podobla - szczegolnie ze obok siedziala Kass Morgan, autorka The 100. Olaboga...

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 01 Sie, 2016 23:11   

A ja skończyłam Eleonorę i Parka. Przepraszam, że jak mam rozumieć to zakończenie?
Spoiler:
Przysłała mu kartkę i... co? Fajnie jest, kochamy się i nigdy się już nie spotkamy czy o co chodzi?

Podobała mi się ta książka. Nie jest doskonała, ale ładnie mi się ją czytało. I wczuwałam się bardzo w historię tej dwójki. Szkoda, że nie wiadomo, co się stało z resztą rodziny Eleonory. Ale poza tym uważam, że książka b. fajna. :)

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 22:18   

Przeczytalam znowu Huntley Fitzpatrick - My Life Next Door i The Boy Most Likely To jako reliks po zdanym egzaminie - Life in the UK.

The Boy Most Likely To zyskuje chyba przy powtorce. Serce sie kraje jak sie czyta historie Tima, to jeden z najciekawszych bohaterow, na jakich sie natknelam w contemporary YA.

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016 08:20   

Cyba musze to ponownie przeczytać, ale kurczę... so many books, not enough time :(

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016 10:21   

Olej MLND na razie. Nothing beats Tim Mason's sassy remarks. My powtórka zajęła 1 dzien bo trochę kawałki skimmingowalam.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2016 12:35   

Och przeczytalam Six of Crows Leigh Bardugo (po polsku wyszlo jako Szostka Wron). FLAWLESS. Powtarzam to slowo w odniesieniu to tej ksiazki od kilku dni, ale serio nie przychodzi mi do glowy nic, co moglabym jej zarzucic.

Eeva, dzieki ze mi o niej trulas!!! :serce:

Historia dzieje sie w miescie Ketterdam, w swiatku przestepczym, gdzie gang the Dregs, de facto pod wodza Kaza Brekkera, walczy z innymi gangami o dominujaca pozycje. Kaz twierdzi ze ma jedna motywacje i sa nia pieniadze, ale does he??? Tak sie przynajmniej wydaje, kiedy dostaje zlecenie wlamania sie do super strzezonej twierdzy Ice Court w poszukiwaniu niebezpiecznego narkotyku - jurda parem - i jego tworcy. Do tej niemozliwej misji Kaz rekrutuje Jespera (strzelec), Nine (ktora jest Grisha i ma rozne moce), Inej (szpieg doskonaly), Matthiasa (kiedys sluzyl w Ice Court) i Wylana (uciekinier z bogatego domu, ale zna sie na substancjach wybuchowych). I tak zaczyna sie pzygoda.

Ksiazka jest bardzo fajnie napisana, szybka akcja dobrze zrownowazona wspomnieniami piatki z glownych bohaterow (Wylan jako jedyny nie ma swoich rozdzialow), gdzie dowiadujemy sie jak wszyscy trafili do gangu i jakie maja slabosci. I co dla nich oznaczac moga ogromne pieniadze, jakie im obiecano jesli misja sie powiedzie. Baaardzo polecam. I strasznie sie ciesze ze mam juz druga (i ostatnia!), czesc.

EDIT - w Polsce dopiero wychodzi za tydzien. Opis z Empiku:

Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków.
Jeden niewykonalny skok.

Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie – wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne:

włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej twierdzy),
uwolnić zakładnika (a ten może rozpętać magiczne piekło, które pochłonie cały świat),
przeżyć dostatecznie długo, żeby odebrać nagrodę (i ją wydać).
Kaz potrzebuje ludzi wystarczająco zdesperowanych, żeby wraz z nim podjęli się tej samobójczej misji, oraz dostatecznie niebezpiecznych, żeby ją wypełnili. Wie, gdzie ich szukać. Szóstka najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście – razem mogą być nie do zatrzymania. O ile wcześniej nie pozabijają się nawzajem.

Odpowiedz do tematu