PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: adminluc
Sro 21 Cze, 2006 20:35
Rufus Sewell
Autor Wiadomość
Gitka 

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 12:20   Rufus Sewell

Rufus Sewell
miejsce urodzenia: Twickenham, Middlesex, Anglia
data urodzenia: 1967-10-29
Rufus ma 183 cm wzrostu.

Rufus jest aktorem bardzo znanym, ale w świecie teatru. Za swoje role na Broadwayu, czy wcześniej na scenie londyńskiej otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień, począwszy od odkrycia roku , na aktorze roku skończywszy. W filmie grywa raczej sporadycznie, dlatego nie może do końca wykazać się swoim niewątpliwym talentem. Z jego dotychczasowych ról warto zwrócić uwagę na kreacje Johna Murdocha w „Mrocznym mieście” oraz Franka w „Marta i wielbiciele”.

http://www.filmweb.pl/Ruf...,Person,id=3636

Gitka 

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 12:25   

Ostatnio można go zobaczyć w filmie "Tristan i Izolda", w którym przyćmiewa nawet głównego bohatera :mrgreen:
http://tristan.i.izolda.filmweb.pl/

Przy takim spojrzeniu, kolana miękną

Ostatnio zmieniony przez Gitka Czw 22 Cze, 2006 16:10, w całości zmieniany 1 raz  

Monika 
Mark Darcy desperately wanted

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 12:27   

Grał również w "Middlemarch". Bardzo charyzmatyczny mężczyzna

W XIX wiecznych kostiumach prezentuje się nadzwyczaj dobrze

Gitka 

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 12:35   

Niestety nie widziałam tego mini serialu "Middlemarch" (1994) :cry:
http://www.filmweb.pl/Film?id=112408

Grał także w filmie "Baśnie tysiąca i jednej nocy"
http://www.filmweb.pl/Film?id=31001
W roli Ali Baby

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 12:39   

Giteczko, widzę że założyłaś nowy temat ;)

Rufusa znam z "Tristana i Izoldy", gdzie faktycznie przyćmiewa głównego bohatera. Był, moim zdaniem najlepszym aktorem w tym filmie. Czekałam kiedy znów się pojawi na ekranie ;) Widziałam go jeszcze w "Obłędnym rycerzu". Grał tam co prawda czarny charakter, ale poradził sobie z tym całiem dobrze (w tym filmie wyglądałam za Bettany'm)
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 12:46   

This impossible year

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 13:32   

Tutaj też grał złego :-) Próba sił:
http://www.filmweb.pl/Film?id=4236

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 14:16   

Dla odmiany grał dobrego w "Niebezpiecznej piękności". Wbre tytułowi film nie był AŻ TAK zły.
"Mroczne miasto"? Aaaa, widziałam ten film. Conajmniej interesujący. Ale już go chyba nie posiadam...

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

AineNiRigani 
Ambasador kotłowni

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 18:29   Re: Rufus Sewell

A ja przeglądnęłam sobie (dość pokaźną) filmografię Rufusa i ze zdziwieniem stwierdzam, że widziałam więcej filmów z jego udziałem niż przypuszczałam. W sumie 13 - sporo.
Moje zdziwienie jest tym większe, że w każdym, które widziałam dostrzegłam właśnie jego. Bardzo się wyróżniał na tle reszty, ale zawsze stwarzał kreację tak inną od poprzednich, że go nie rozpoznawałam - paradoksalnie.

Chyba najlepiej pamiętam Wyższość uczuć. Film taki sobie, ale bardzo podobało mi się jak siedział sobie z wujem na słupie. No i ta obłędna muzyka !!!!!
Wielkie wrażenie zrobił na mnie Dziki Ląd - to o tym filmie wciąż opowiadałam. Piękny film. Taki motylkowy w plenerach wysp polinezyjskich.
dziki ląd

Carrington trochę mnie znudził, ale baśnie 1001 nocy zafascynowały (chociaż tam akurat bardziej spodobał mi się sułtan, niż Ali-Baba :D )

Tak swoją drogą obecny rok jest wyjątkowo owocny dla niego. A to dopiero połowa :D

kami 

Wysłany: Czw 22 Cze, 2006 14:41   

Wspaniały przystojniak z niesamowitymi oczami (zielone???)... Miałam ciarki gdy wodził nimi za Izoldą :wink: . Chetnie zobaczyłabym z nim więcej filmów, a Basnie 1001 nocy faktycznie były świetne - choć ja też w ciut większym stopniu zwróciłam uwagę na sułtana :wink:

A tu link do stronki Rufusika http://www.geocities.com/vue2sewell/ a tan dużo róznych fajnych rzeczy związanych z aktorem.

A tu mnóstwo zdjatek Rufusa

http://www.aboutrufus.com/gallery.htm

Gitka 

Wysłany: Czw 22 Cze, 2006 16:14   

Kami, bardzo fajne te stronki, które podałaś.
Podoba mi się to zdjęcie Rufusa :smile:

Alison

Wysłany: Pon 26 Cze, 2006 19:35   

Ojejku Dziewczyneczki, dzieki za ten temacik. Nie wiedziałam jak się ten aktor nazywa ale znam go właśnie z Dzikiego Lądu i pamiętam z Pięknej Heleny (co była brzydka jak noc), a oczyska to kurdelebelek to ma takie, że jak na mnie patrzy, to mnie szczyty łopatek na pleckach szczypią. Sorry za te anatomiczne wstawki, ale tak to własnie czuję. Cudny on ci jest. Hmmm stałość. Dziś rano pisałam takie samo zdanie o Hugh Jackmanie, ach wielkość serca kobiecego niezmierzoną jest ;-)

Alison

Wysłany: Sro 28 Cze, 2006 20:32   

To tężeję ja Alison, Wasza Matka Przedłużona, choc zdaje sobie sprawę, że może mi juz nie wypada, ale co tam. Po tych wierszykach o Impresjonistach wyjdzie na to, że jestem erotomanka-gawędziara, więc musze coś działać ;-)
Nie wiem czemu mi sie nie zalogowało w poprzednim pościku, którego sie nie wypieram ;-)

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Czw 29 Cze, 2006 11:56   

AineNiRigani napisał/a:
W tym wątku chyba wszystkie się rozumiemy. Aż zaczynam się niepokoić czy wszystko ze mną w porzadku :? ??:

Dobre! :grin: Biedna Aine, niepokoi ją to, że jest po jednej stronie barykady z nami :)
Mateczko, pewnie że Cię rozumiem!
Gosiu - jeszcze nie obejrzałaś??

This impossible year

Gitka 

Wysłany: Sro 12 Lip, 2006 20:28   

18 lipca godz 20,10 na kanale TVP Kultura
Poskromienie złośnicy Komedia, Wielka Brytania 2005

Rufus Sewell - Petruchio

Kate jest bystra i utalentowana. Jednak jej zapalczywy, szorstki charakter sprawia, że nie ma powodzenia w miłości. Kate nawiązuje romans z ekscentrycznym Petruchio. Po pewnym czasie przyjmuje jego oświadczyny. Ślub staje się groteską za sprawą pana młodego, który pojawia się na ceremonii w kobiecym ubraniu. Kate jest wściekła, czuje się upokorzona, ale to dopiero początek problemów. Miesiąc miodowy to pasmo ciągłej walki o dominację w związku.

http://www.filmweb.pl/Pos...,Film,id=275503
stronka filmu
http://www.bbc.co.uk/dram...mingoftheshrew/

kami 

Wysłany: Sro 12 Lip, 2006 21:29   

Dzięki Gitka za info. W koncu film na kanale który posiadam w swoim władaniu, bo jak do tej pory to tylko siąść i płakać :cry: , ale teraz już niedługo zasiądę przed TV Kultura i nasycę me oczęta wspaniałym Rufusem :banan:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Wto 18 Lip, 2006 22:57   

Film rewelacyjny! Uwielbiam starego Willa i ta ekranizacja bardzo mi się podobała. Jeszcze nigdy, moim skromnym zdaniem, Rufus nie wygladał tak smakowicie... :thud:

Oczywiscie film wyprodukowała BBC... To jedna z ekranizacji z serii ShakespeaReTold (chyba tak to było z tym "retold", nie pamietam...), tak jak Makbet z RA! Już sobie sprawdziłam na Amazonie, ale na razie dalej czekam na N&S, więc sie nie wyrywam...
Ostatnio zmieniony przez Harry_the_Cat Wto 18 Lip, 2006 23:20, w całości zmieniany 1 raz  

Gitka 

Wysłany: Wto 18 Lip, 2006 23:04   

Ja też film dzisiaj obejrzałam i bardzo mi się podobał.
Rufus na obcasach i w pozie noga na nogę, cud, miód, malina :grin:
I hasło miesiące: "W czasie urlopu nie noszę majtek"- powiedziała Kate i pocałowała zdumionego Petruchio :wink: Normalnie wymiękłam...

Gitka 

Wysłany: Wto 18 Lip, 2006 23:09   

Właśnie przejrzałam temat z Rufusem, bo pamiętałam, że Caitriona już wkleiła fotki z tego filmu i miałam rację :grin:
http://img434.imageshack....age=tos27va.jpg

Ajajaj te pończoszki :wink:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Wto 18 Lip, 2006 23:11   

Gitka napisał/a:
I hasło miesiące: "W czasie urlopu nie noszę majtek"- powiedziała Kate i pocałowała zdumionego Petruchio Normalnie wymiękłam...

To tak jak Petruchio! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gitka 

Wysłany: Wto 18 Lip, 2006 23:18   

I jak oni do siebie pasowali: ona taka malutka, a on jeszcze w tych szpilkach taaaki wysoki :wink:
Ale bym chciała mieć ten film w swojej kolekcji, na pochmurne dni :grin:

Gitka 

Wysłany: Wto 18 Lip, 2006 23:24   

I znów mnie zauroczył :wink:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Wto 18 Lip, 2006 23:44   

O kurczaki! A ja zapomnnialam!! Nie wiecie czy będzie może przypadkiem jakaś powtórka??
This impossible year

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Wto 18 Lip, 2006 23:47   

Caitriona napisał/a:
O kurczaki! A ja zapomnnialam!! Nie wiecie czy będzie może przypadkiem jakaś powtórka??

to telewizja publiczna, wiec pewnie w kolejne wakacje... Ale sama bym chętnie jeszcze raz, bo spózniłam się na początek...

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Wto 18 Lip, 2006 23:49   

Ale moze trzeba sledzic, bo to było pod hasłem "Wakacje z Szekspirem", więc ja się naiwnie łudzę, że dadzą Makbeta...

Odpowiedz do tematu