PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do moderatorów i zainteresowanych - kwestie porządkowe
Autor Wiadomość
Aragonte 

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 16:50   

Moim zdaniem to świetna propozycja :D
i żył w niej przez długie lata, nawet wówczas, kiedy od dawna zapomniano
o wszystkich prawdziwych związanych z tym zdarzeniach.

AineNiRigani 
Ambasador kotłowni

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 17:27   

:oklaski:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 18:38   

Bardzo dobre. Caroline umieścimy te informacje w regulaminie. To trzeba przejrzeć listy raz jeszcze biorąc to pod uwagę.

Caroline 

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 19:41   

Właśnie to robię, podeślę albo jakoś podwieszę.

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 20:35   

No i super, Caroline - dzięki! :)
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 21:23   

Caroline - jesteś wielka :oklaski:
Czyżbyś piła regularnie mleko :sprytny: ?
Nie bij ! :mrgreen:

Caroline 

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 21:28   

Socek pomalańcowy i kawusia. :-P

AineNiRigani 
Ambasador kotłowni

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 22:10   

caroline, odwalilas kawal dobrej roboty. Dziekuje jako forumowicz :)

Mag113
Mag13 c'est moi....

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 23:04   

AineNiRigani napisał/a:

Mam jeszcze jedna sprawe i po mojemu, bede walic wprost, bez zbednego owijania - wbrew ilosci postow, nie chcialabym, aby do dzialu "Members" miala dostep Calipso i Mag. Pierwsza i tak sie nie udziela i w zasadzie nie loguje, drugiej chyba nikt sobie nie zyczy. Forum na tej blodzadzie nie straci (moze wrecz zyskac na swietym spokoju), a i ja i kilka osob sobie ich obecnosci po prostu nie zycza.

Cytat:
Mag tez kiedys lubilam. Ale poziom frustracji zwiazanej z autocenzura jednak niweluje wiekszosc pozytywnych emocji ...

Cytat:
Tak jak napisalam, jest dla mnie nie do przyjecia obecnosc 2 uzytkownikow w czesci tajnej.

Ja też mam różne życzenia. Moje życzenie = wartości Twojego, Aine.

A mówiąc wprost - gdybyś mnie nie podgryzała, nie podgryzałabym Ciebie. Prosta zasada. Nie jestem ucieleśnieniem zła, ironia bądź korygowanie kogoś nie sprawiają mi perwersyjnej przyjemności. Ale jeśli daje się powód, trudno, by druga strona stała spokojnie w pozycji ofiary.....

lady_kasiek napisał/a:
Tu znów wrócę do sprawy Mag, która kiedyś(dokładnie trzy lata temu), gdy napisałam o sukcesie na konferencji wkleiła do ogólnodostępnego tematu link do artykułu w którym było moje zdjęcie, moje imię i nazwisko. Wiele osób tu, zna mnie osobiście, zna moje personalia, zna mój adres. Ok. Ale chcę mieć kontrolę na swoją prywatnością.

Gwoli wyjasnienia. Nie włamałam się do jakiejś tajnej skrytki sądu kapturowego. Znalazłam w internecie tak, jak znajduje się w nim różne rzeczy. Byla to jawna strona, dostępna poprzez wyszukiwarkę. I tyle. Sądziłam zresztą, że nie wstydzisz się przecież swojego udziału w studenckiej konferencji. Raczej to powód do zadowolenia.

A co do wizerunków - pamiętam dobrze, iż przed kilkoma laty był dzień "ujawnienia" twarzy na forum, i nikt wówczas jakoś przeciwko temu nie protestował.

I do wszystkich - "byt internetowy" ma imię (Magdalena) i twarz, która kiedyś każdy mógł zobaczyć na forum..... Nie jest maszyną ani anonimem!
Sob 02 Lut, 2008 11:47, 5552 posty....

AineNiRigani 
Ambasador kotłowni

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 23:13   

Caroline napisał/a:
Socek pomalańcowy i kawusia. :-P

kofeinowa?

lady_kasiek 
Dziadek Ent

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 23:20   

A kawusia bez mleka?
Mi wyszła zwykła fusianka dziś. :( a zwykle pije pierwszą fusiankę, czarną, a później dobrą rozpuszczalną z minimum 1/3 mleka. Niebo dla mych ust. Bez kawy... Aine dziś słyszala :mrgreen:

AineNiRigani 
Ambasador kotłowni

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 23:42   

nooo, dzialo sie.
Mnie raczej interesuje sklad kawy, a nie napoju - bo jesli kofeinowa to jestem na straconej pozycji...
Ale naprawde bardzo mi sie podobal ten tekst. Taki z klasa, wywazony, zacheca ew. nowych uzytkownikow, a nie odrzuca ich.

Caroline 

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 06:46   

Kofeinowa wyłącznie. :kawa: Inaczej się nie da.
Z kawusią jest tylko taki problem, że sama się prosi o ciasteczko :czekoladka:

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 09:28   

Długo się zastanawiałam czy się wypowiedzieć w temacie, ale w końcu stwierdziłam, ze jestem już tutaj jakis czas, więc co mi tam ;-)

Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i nie ukrywam, ze jestem troszkę zaniepokojona kierunkiem w jakim to wszystko idzie. Z jednej strony jak najbardziej rozumiem waszą chęć ochrony pewnych tematów i rozumiem sens tych wszystkich obostrzeń jakie chcecie wprowadzić. Wszystko to ma sens jak się o tym myśli, ale z drugiej strony boję się, ze w pewnym momencie może powstać takie „kółko wzajemnej adoracji” do którego będzie niemożliwym dostanie się o ile nie zna się jakiegoś tajnego uścisku dłoni.

Są osoby które znają się prywatnie, bądź z innego forum i rozumiem chęć bronienia się przed użytkownikami tylko „bywającymi” czy tylko „czytającymi”, bo w sumie forum jest po to, żeby się udzielać – to tak jak z CB Radiem, nikt nie lubi tych co są tylko na odsłuchu, a nigdy nic nie mówią/nie pomagają, ale w tak zgrane grono jest bardzo ciężko się wbić. Wiem to po swoim przypadku, niby się udzielam, gadam, żartuję czy żalę ale tak naprawdę nie jestem w Waszym gronie i wiem, że nowym uczestnikom jest równie trudno.
Oczywiście uszanuję każdą Waszą decyzję i ostentacyjnie nie opuszczę forum na znak protestu i nie będe miała focha, bo to nie ma sensu, i nadal będę z radością uczestniczyć w rozmowach jak wcześniej, chciałam tylko podzielić się z Wami swoimi obawami i przepraszam jeśli kogoś uraziłam.

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

The Cure, Joy Division and Morrissey make it cool to be unloved.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 11:03   

Eeva nie martw się, wątek prywatny będzie faktycznie prywatny i nikomu nie zaszkodzi. I będziesz się sama tam udzielać :-P Razem z innymi, tak jak teraz. Reszta wątków będzie bez zmian. Gdyby zresztą okazał się pomysłem nietrafionym, to zawsze można go zlikwidować.

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 11:51   

Caroline napisał/a:
Kofeinowa wyłącznie. :kawa: Inaczej się nie da.
Z kawusią jest tylko taki problem, że sama się prosi o ciasteczko :czekoladka:

:cheers: i niestety zgadza się :slina: u mnie kofeinowa z mleczkiem lub śmietanką .

Eeva - myślę że nie masz się czego obawiać :wink:

Anaru 

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 13:34   

Tamara napisał/a:
Eeva - myślę że nie masz się czego obawiać

Co nie zmienia faktu, że bardzo chętnie poznałybyśmy Cie kiedyś osobiście na jakimś spotkanku. :mrgreen:

Aragonte 

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 14:13   

Anaru napisał/a:
Tamara napisał/a:
Eeva - myślę że nie masz się czego obawiać

Co nie zmienia faktu, że bardzo chętnie poznałybyśmy Cie kiedyś osobiście na jakimś spotkanku. :mrgreen:

Warszawianki Eevę znają :mrgreen:
i żył w niej przez długie lata, nawet wówczas, kiedy od dawna zapomniano
o wszystkich prawdziwych związanych z tym zdarzeniach.

Anaru 

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 15:26   

A pozawarszawianki by chętnie poznały również. :mrgreen:

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 15:28   

Aragonte napisał/a:
Warszawianki Eevę znają

Znają i kochaaaaaaaająąąąąąąą (śpiewane na melodię pszczółki Mai;-) )

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

The Cure, Joy Division and Morrissey make it cool to be unloved.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 16:00   

Cytat:
Stworzenie kilku nowych zamkniętych tematów, które byłyby przeznaczone dla użytkowników:
1. znających się osobiście
2. którzy logowali się do forum w przeciągu ostatnich 6 miesięcy
3. którzy wyrażą chęć uczestnictwa w takiej sekcji i podadzą swoje imię i nazwisko (uzasadnienie poniżej)
Oczywiście wszystkie warunki działają łącznie.

Caroline - bardzo mi się podoba Twoja propozycja :oklaski:
acz z jednym zastrzeżeniem. Dla mnie aktywny użytkownik to nie ten, co się loguje w czasie - dajmy na to tych 6 miesięcy - ale pisze. I to nie raz, np. dziękując za życzenia, o których się dowie pokątnie, ale trochę częściej.

Przyznaję że ja moją listę robiłam wedle bardzo podobnych zasad, też w excelu:
- znajomość osobista rulez!
- czas ostatniego logowania (dawniej niż 2013 wypad bez zastanowienia),
- ostatnie posty (dawniej niż 2013 wypad bez zastanowienia również, po 2013 ew. po zastanowieniu ;) )
i ostatecznie ilość postów (mniej niż 20 wypad ;) )

w tej kolejności, nie inaczej :)
Czyli dość podobnie, z naciskiem na aktywne pisanie, zwłaszcza w wątkach o które chodzi w czasie ostatnich 3 miesięcy (tak sobie przyjęłam) :)

lady_kasiek 
Dziadek Ent

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 17:22   

Eeva, co Ty godosz?? Tyś już Nasz :banan_czerwony:

Deanariell 
nie z tego świata /Jensenated

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 18:56   

Eeva napisał/a:
żartuję czy żalę ale tak naprawdę nie jestem w Waszym gronie

Jak to nie jesteś? A komu ja robiłam Forumową Gwiazdkę 2011? :-P :wink: To łączy. :)

To nie Twoja wina, a prozy życia, że się jeszcze nie spotkałyśmy "na żywo" - myślę, że gdyby realnie była taka okazja, to byś się zbytnio nie opierała. :cool:
Now don't you cry no more..."

["...Lost in the wilderness, so far from home..."]
Acklesism is my religion ;) Welcome to Winchesterland

Deanariell 
nie z tego świata /Jensenated

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 19:28   

Mag113 napisał/a:
do wszystkich - "byt internetowy" ma imię (Magdalena) i twarz, która kiedyś każdy mógł zobaczyć na forum..... Nie jest maszyną ani anonimem!

Jak zapewne wiesz, w Internecie można sobie wklejać dowolne zdjęcia (technika obróbki cyfrowej daje wręcz nieograniczone możliwości) oraz mieć milion twarzy, imion itd. itp. - nigdy więc do końca nie wiadomo, kim jest dany użytkownik, póki się tego w realu nie sprawdzi. Nie wiem czy jest na tym forum choć JEDNA osoba, która miała okazję spotkać Cię twarzą w twarz? Chyba nie, więc trudno komukolwiek zweryfikować i potwierdzić na 100% Twoją prawdziwą tożsamość. :mysle: Tak naprawdę nie wiemy, kim jesteś - dlatego na forum jesteś tym, co piszesz... A co i jak piszesz, to każdy użytkownik może sam przeczytać.
Now don't you cry no more..."

["...Lost in the wilderness, so far from home..."]
Acklesism is my religion ;) Welcome to Winchesterland
Ostatnio zmieniony przez Deanariell Pią 10 Maj, 2013 10:30, w całości zmieniany 1 raz  

Caroline 

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 22:10   

BeeMeR napisał/a:
I to nie raz, np. dziękując za życzenia, o których się dowie pokątnie
Auć! :wink:
(ale dlaczego pokątnie?)

Nie do końca zgadzam się w sprawie postów - napisała to już Akaterine, natłuc posty nie problem, wystarczy przy każdym wątku dodać "świetnie", "super" albo emotikonkę. W następnym kroku trzeba by oceniać "jakość wpisów". Zrobi się Komisja McCarthy'ego.

A co jeśli dobry znajomy nie będzie pisał? Przy ustalaniu listy pojawiła się propozycja osoby, która "wprawdzie nie pisze i nie czyta, ale... jest dobrze znana z innego forum" (!), a inna "obiecała poprawę" i obie znalazły się na listach modów. Zgodnie z kryteriami "postów" nie powinny wejść. Albo jeśli się "nie poprawią" w przyszłości powinny zostać wykluczone. I co wtedy? Zapewne pójdzie prośba do takiej osoby "napisz coś, bo będziemy musieli Cię wykluczyć". I będą posty tworzone na siłę. Lepiej nie tworzyć takiej fikcji.
Jak będzie kryterium znajomości, to nie ma takich ryzyk - ani dla tej osoby, ani dla jej znajomych. Znamy się więc jesteś. A jeśli nie wchodzisz na forum przez 6 mies, to niejako sama się eliminujesz w naturalny sposób - widoczny znak, że forum Cię aktualnie nie interesuje.

Odpowiedz do tematu