PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Paul Newman
Autor Wiadomość
AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013 02:18   

dawno juz nie pisalam jak nienawidze Newmana.

slowo na srode:

- ile to bedzie kosztowalo? (...)
- w zaleznosci od glebokosci analizy tak od 300 do 400 tys. dolarow (...)
Wiec zdecydowalismy, ze podzielimy miedzy siebie wszystkie obowiazki zwiazane z wymyslaniem strategoo marketingowych. Hotch bedzie chodzil i wypytywal, a Paul wylozy poczatkowy kapital.
Zanim dojechalismy na otwarta droge, jadac typowym dla Paula spacerkiem (180 km/godz) poczulismy, ze spedzilismy calkiem przujemne popoludnie. Zaoszedzilismy przeciez 1,32 mln dolarow.

Paul Newman, A.E. Hotcher; Bezwstydny wyzysk. Biznesowe wariactwa naprawde osobliwego duetu! Krakow 2004

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013 07:39   

Spacerek a'la Paul! :rotfl:

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013 04:11   

Slowo na czwartek:

Pomysł z otwarciem restauracji pod nazwa Newman's Own pojawił sie pewnego popoludnia, kiedy lowilismy ryby z naszej łódki, m/s Caca de Toro, łajby o watpliwej reputacji i wiekowym silniku, który czasem buntowal sie na srodku ciesniny Long Island, co powodowalo, że łajba w końcu była w upokarzajacy sposob brana na hol przez jakąs jednostkę policji przybrzeznej. Podczas naszych rybackich wypraw spożywalismy ogromne ilosci piwa, ale,z przykroscia trzeba stwierdzic, nigdy nie udalo nam sie zlowic zadnej godnej wzmianki ryby - tylko czasami jakas biedna plotke, wegorzyka, kraba pustelnika, malego rekinka, mnostwo meduz, plastikowych pojemnikow - w sumie nic, co mozna by wrzucic na patelnie. (...) Wiec skoro nie mielismy i tak zlapac niczego na lunch owego dnia, nasze mysli zgodnie skierowaly sie ku jedzeniu.

Paul Newman, A.E. Hotcher; Bezwstydny wyzysk. Biznesowe wariactwa naprawde osobliwego duetu! Krakow 2004

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013 09:09   

Newman's Own na wariackich papierach. :lol:

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Mar, 2013 02:30   

Sroda z Newmanem:

Wiec skoro nie mielismy i tak zlapac niczego na lunch owego dnia, nasze mysli zgodnie skierowaly sie ku jedzeniu (...)
- Mysle, ze powinnismy zalozyc restauracje - powiedzial Paul (...) Mam juz nazwe dla tego miejsca: Newman's Own. (...)
- Mhhhm. A kim mielibys,y byc w tej restauracji?
- Och, ja bym pilnowal baru, a ty bylbys Radosna Hostessa.
- Mhm. Ludzie beda zjezdzac ze wszystkich stron, zeby posiedziec w barze z tym slynnym aktorem, potrzymac kieliszki martini w rekach i zrobic sobie zdjecia (..) z supergwiazda kina, co nie?
A co bys powiedzial na taki obrazek? Oto wchodzi grupa 8 polawiaczy ostryg ze swoimi zonkami, wszystkie wyfryzowane i wyperfumowane, po czym podchodza do Radosnej Hostessy i mowi: "Gdzie jest ta slynna supergwiazda (...) przejechalismy cala droge z Glouchester, zeby sie z nia stuknac kieliszkami" - "Och - odpowiada Radosna Hostessa - wlasnie opala sie w przerwie miedzy zdjeciami do filmu na plazy w Bali-Bali. Bardzo mi przykro". Na co 8 polawiaczy otryg, co to przyjechali cala droge az z Gloucester ze swoimi wyfryzowanymi i wyperfumowanymi zonkami, kopie na zalosna miazge tylek Radosnej Hostessy.
- Coz Hotch, wszystko na swiecie ma swoja cene.

praedzio 
dziub dziub dziub

Wysłany: Czw 21 Mar, 2013 07:46   

Jeden z moich ulubionych fragmentów. :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 21 Mar, 2013 09:20   

:rotfl: Och, piękne! Dobrze sobie przypomnieć co piękniejsze fragmenty. :mrgreen: Co tam jeszcze ciekawego wyłuskałaś? :mrgreen:

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Mar, 2013 12:19   

poczekaj do srody :)

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 21 Mar, 2013 21:51   

Tak długo mam czekać na fragmenty, które sprawiają, że nienawidzisz go coraz bardziej? Serca nie masz!

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Mar, 2013 00:33   

caly czas je wrzucam - nienawidze go za kazde slowo, ktore wypowiedzial.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Mar, 2013 04:15   

Nooo dobraaaa... poniewaz zaczelam swietowac i zamierzam zakonczyc swietowanie za 2 tygodnie, bedzie wiecej Paul (i u mnie i tutaj :P )

" Paul mial wlasne perwersyjne podejscie do zycia w spokoju. Spreparowal nawet swoja wlasna teorie, ze trzeba miec wszystkie sprawy niepoukladane, inaczej jest finito. Dlatego wlasnie zaczal brac udzial w wyscigach samochodowych, dokladnie wtedy, gdy uslyszal " Nie mozna zaczac sie scigac, jak sie ma 47 lat, zwariowales?!" 10 lat zajelo mu nauczenie sie wszystkich sztuczek, ale byl tak uparty, ze w koncu dopial swego. Stary facet wygrywajacy 4 mistrzostwa Ameryki".

Po tym zdaniu nienawidze go tak, ze noremalnie az zgrzytam zebami.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 23 Mar, 2013 07:12   

Biedna Joanne umierała ze strachu o swojego szalonego małżonka. Ale podziwiam. W wieku 47 lat mało kto znajduje taką dziką pasję, a on znalazł.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 02:49   

i to jest koleny powod dla ktorego go nienawidze...

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 14:11   

Który - że doprowadzał swoją żonę do permanentnego lęku czy że znalazł pasję?

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 14:27   

oba...
Dawno juz nie pisalam, ze go nienawidze :bejsbol:

Anaru 

Wysłany: Sob 11 Maj, 2013 23:53   

Podpierając się odpowiednimi cytatami oczywiście. :mrgreen:

praedzio 
dziub dziub dziub

Wysłany: Nie 12 Maj, 2013 09:04   

No, właśnie! Zarzucaj jakoweś! :excited:

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Maj, 2013 09:51   

no tak :) Doszlam do czesci w ktorej trudno jest mi czytac - nienawidze Paula coraz bardziej i bardziej i tak sie z tej zlosci rozklejam, ze placze rzewnymi lzami...

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 12 Maj, 2013 14:51   

Czyżbyś czytała część, gdzie już jest kapkę poważniej, bo o organizacji konkretnych obozów pod konkretnie schorowane dzieci?

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 04:06   

no ba !! I te listy dzieci... :cry2:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 21:23   

Mniemam, że twa nienawiść do boskiego rośnie z minuty na minutę, by za chwil parę osiągnąć dzikie apogeum.
Tak, wiem, kochamy Paula Newmana.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Maj, 2013 02:17   

Przypomnialo mi sie:
1. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b3/Marlon_Brando_-_The_Wild_One.jpg
2. http://cache2.allpostersi...paul-newman.jpg
3. http://imageshack.us/phot...823/tataer.jpg/

Nie jest to najlepsze zdjecie, bo oficjalne, w garniaku. Ma strasznie malo zdjec z mlodosci (zazwyczaj to on je robil), a jedno na ktorym wyglada niemal jak blizniak Newmana (zjecie z wojska, w pilotce i mundurze lotnika) - zaginelo :cry2:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Maj, 2013 08:21   

Ale czemu wmontowałaś tu zdjęcie Brando? :mysle:

Edycja: Aaaa, na tym trzecim to twój tatko??? O kurczę!

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Maj, 2013 12:55   

Agn napisał/a:
Edycja: Aaaa, na tym trzecim to twój tatko??? O kurczę!

A jusci - chociaz do kurczaka mu daleko. Zdjecie nie oddaje dokladnie, bo moj tata najczesciej byl widziany z papierosem w ustach, koszulce, wojskowych spodniach i butach (byl, jak to sie lasnie nazywa, turysta pieszym ;) - ogolnie zlazil znaczna czesc Polski, a Tatry znal jak wlasna kieszen - mial zreszta zlota odznake i przewodnika. A do tego uprawial boks, judo i zapasy - w roznych momentach zycia. Ale jak patrze sobie na jego zdjecia, to nie dziwi mnie ze w gronie mial przezwisko Gladiator :) ).

I teraz bedzie najbardziej nieprawdopodobna czesc historii: jestem do niego cholernie podobna. To jest jakies takie dziwne. Tata cholernie przystojny, mama sliczna jak z wybiegu, a my z bratem tacy... se.

Anaru 

Wysłany: Wto 14 Maj, 2013 15:01   

AineNiRigani napisał/a:
I teraz bedzie najbardziej nieprawdopodobna czesc historii: jestem do niego cholernie podobna. To jest jakies takie dziwne

To nie jest dziwne. Jesteś do niego faktycznie cholernie podobna, tak bywa między dziećmi i tatami. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu