PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fantastyka na małym i dużym ekranie II
Autor Wiadomość
Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 13 Sty, 2018 18:09   

Stwierdziłam, że wpisze tutaj, a nie w wątku koreańskim. Serial japoński oparty na mandze firmowany przez Netflix - Erased. Tytuł mangi to Miasto, z którego zniknąłem.
Krótki opis z IMDb - "After finding his mom killed, Satoru's time-traveling ability takes him back 18 years for a chance to prevent her death and those of three classmates".
Zmian czasowych jest kilka i akcja rozgrywa się kolejno w 2006, 1988, a potem jeszcze na innych planach czasowych. Bardzo podobały mi się zdjęcia, często kadrowane jak rysunki właśnie. Może akurat ktoś zechce obejrzeć coś spoza naszego kręgu kulturowego. Zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=8OwE7GpCUiM

praedzio 
be safe

Wysłany: Nie 14 Sty, 2018 10:18   

Nadrabiam "Electric Dreams". Coś wspaniałego. Szkoda, że tak rzadko się zdarzają antologie odcinkowe w takim klimacie. Tak, wiem, że to na podstawie opowiadań Dicka, więc tu forma jest z góry zamierzona. Chodziło mi o coś w stylu "Po tamtej stronie" (The Outer Limits) - odrębne historie z morałem, albo zmuszające do głębokiego zamyślenia.

Chyba zarekomenduję "ED" bratu. On lubi takie rzeczy. :-D

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 14 Sty, 2018 10:19   

Chyba powinnam się zainteresować.

praedzio 
be safe

Wysłany: Nie 14 Sty, 2018 10:20   

Polecam gorąco. Tego jest 10 odcinków. I kompletnie nie trzeba oglądać po kolei. ;) Jak na razie mój ulubiony odcinek to The Impossible Planet.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 14 Sty, 2018 10:52   

Ja też się zainteresuję :kwiatek:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 14 Sty, 2018 11:14   

O? Serial na podstawie opowiadań Dicka? Będzie trzeba obadać. :mysle:

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

praedzio 
be safe

Wysłany: Nie 14 Sty, 2018 16:37   

Huh, właśnie obejrzałam odcinek pt. "Real Life". Dobry, naprawdę dobry. Każe zastanowić się nad tym, czym jest rzeczywistość wirtualna i jak łatwo pomylić ją z "prawdziwym życiem". Woda z mózgu gwarantowana. ;)

praedzio 
be safe

Wysłany: Sro 24 Sty, 2018 09:58   

O, znalazłam krótkie (nie wolne od spoilerów) omówienia wszystkich odcinków ED. Dla leniwców. ;)

https://io9.gizmodo.com/all-10-episodes-of-philip-k-dick-s-electric-dreams-ra-1822227257

praedzio 
be safe

Wysłany: Pią 02 Lut, 2018 11:15   

Dziś premierę na Netfliksie ma Altered Carbon. :love_shower: Na szczęście zdążyłam przeczytać książkę. :P

Szafran 

Wysłany: Pią 02 Lut, 2018 12:47   

Ja sobie uświadomiłam, że nic nie pamiętam poza tym, że mi się podobała. Zatem przytępuję do odświeżania, bo mam na coś takiego ochotę:D

https://www.instagram.com/morgasia/

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 04 Lut, 2018 10:32   

Ja mam ja do przeczytania na kwiecień. Serial nie wiem, czy obejrzę. Zawsze się napalam, a potem i tak niczego nie oglądam. :P

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Szafran 

Wysłany: Nie 04 Lut, 2018 17:42   

Przeczytałam do połowy na razie, pewnie skończę wieczorem. Wróciłam właśnie z wydarzenia promocyjnego serialu zorganizowanego przez Netfliks. Rewelacja. To było bardziej jak happening niż pijarowska sprawa. We wnętrzach galerii ze sztuką współczesną był osobny pawilon reklamujący wejście na polski rynek nowej korporacji, tej ze świata książki/serialu, oferującej transfer umysłu do nowej powłoki. No i prezentacja technologii itd. Nagrane rozmowy - z szefową polskiego oddziału korpo, z Łukszem Orbitowskim wcielającym się w pierwszego klienta:), i ciekawe komentarze dotyczące transhumanizmu "XXI-wiecznej ekspertki". Wypowiadała się, futurystycznei ucharakteryzowana, Alexandra Przegalińska - jak ktoś nie kojarzy, świetna ekspertka od filozofii nauki, od spraw SI, robotyki itp.
Trafiłam też na półgodzinny "pokaz powłok" - trochę jak przedstawienie z ruchem. Bardzo odrealnione. Nie wiem, czy udział brali aktorzy czy tancerze.

I wokół ludzie rozmawiali na ciekawe tematy, też zupełnie by się człowiek takich po imprezie promocyjnej nie spodziewał. O przyszłości człowieka, rozwoju technologii, religii vs koncept przedłużenia życia i czy wizja z serialu jest prawdopodobna.

A, impreza była otwarta, nie że jakieś tylko na dziennikarzy. Od czwartku do dziś można było odwiedzić pawilon.

praedzio 
be safe

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 07:38   

Gdyby było cieplej, to pewnie bym się wybrała, a tak to się zabunkrowałam i zakokoniłam w mieszkaniu razem z kotem i oglądałam serial. ;)

Ortega uroczo przeklina po hiszpańsku, ale inaczej ją sobie wyobrażałam po lekturze książki. :mysle: I jak na razie ani słowa o tym, że Takeshi nosi powłokę jej ukochanego. Ciekawe, czy w serialu w ogóle został przewidziany wątek Rykera. :mysle:

Kristin Lehman świetna jako Miriam Bancroft. :oklaski: W ogóle się kobitka nie starzeje. :opad_szczeny: Uwielbiałam ją w Strange World.

Bardzo mi się podobają retrospekcje i wspomnienia Kovacsa. Ładnie to zrobili.
Szafran (pytam Ciebie, bo chyba tylko my dwie na razie oglądamy), zwróciłaś uwagę na neonowe wzory pod koniec każdego odcinka? Zastanawiam się, co one oznaczają.

Szafran 

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 09:16   

O, nie zwróciłam uwagi. Ale też te dwa pierwsze odcinki oglądałam na pół gwizdka, krzątając się wokół jedzenia i sprzątania.

Na razie trochę dziwnie mi się ogląda, bo nikt nie wygląda tak, jak go sobie wyobrażałam, ale świat już ok. Fajnie i dynamicznie się ogląda, tak jak pisałam, miałam ochotę na taki sensacyjny cyberpunk.
Książkę skończyłam - pamiętałam ją trochę inaczej, mniej czytadłowo, ale nadal mi się podoba:). Chociaż się trochę pogubiłam w rozwiązaniu intrygi, bo o 2 nad ranem już średnio kontaktowałam:D:D:D A teraz w pracy, bo już mi się zwolnienie skończyło;).

A na promocję wybrałam się tylko dlatego, że to było zaraz obok mnie. Wsiadłam w autobus i podjechałam te dwa krótkie przystanki. Normalnie bym poszła pieszo, ale wolę się nie wietrzyć jeszcze za bardzo.

praedzio 
be safe

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 09:28   

Artykuł o serialu: http://film.onet.pl/artyk...y-wegiel/b13wde

Szafran 

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 10:27   

Przeczytam, jak obejrzę cały:).

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 15:32   

Mam w planach - urlop zaczynam w najbliższy weekend :)

Caitriona 
Wyczekując zimy

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 18:37   

Ja już obejrzałam całość. No, co tu kryć, podobało mi się. Wciągnęło mnie na amen. Książki niestety jeszcze nie czytałam, czekam na nią w bibliotekowej kolejce.

Podoba mi się stworzony świat, podoba mi się cała intryga. Bardzo mnie ucieszyły nazwiska Purefoy'a i Kinnamana, bo obu bardzo lubię. Co do postaci, Ortega mnie ujęła, ale serce podbił Poe, dzięki niemu jest też trochę humoru.

Mam nadzieję, że zrobią następne serie.

Wątek Rykera jest w serialu. A co do tych neonów na koniec odcinka, wydaje mi się że zapowiadają sceny z kolejnego odcinka. Chyba.
Just typhoons and monsoons
This impossible year

praedzio 
be safe

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 18:50   

Muszę przyznać, że ładnie twórcy serialu wybrnęli z hotelem, gdzie stworzyli jego personifikację w postaci Poego. W książce hotel nazywał się Hendrix. ;) I miał nawet stosowny neon. :mrgreen:

Caitriona napisał/a:
Wątek Rykera jest w serialu.

O! To super!

Caitriona 
Wyczekując zimy

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 18:53   

praedzio napisał/a:
W książce hotel nazywał się Hendrix.

O, to mi bardziej pasuje Poe i kruki jako znak nad wiejściem :wink:
This impossible year

praedzio 
be safe

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 19:02   

:mrgreen:

Jakbyś chciała, to mogę Ci pożyczyć swój egzemplarz książki.

Caitriona 
Wyczekując zimy

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 20:03   

praedzio napisał/a:
Jakbyś chciała, to mogę Ci pożyczyć swój egzemplarz książki.

Dzięki wielkie :kwiatki_wyciaga: ale właśnie zaopatrzyłam się w ebooka.
This impossible year

praedzio 
be safe

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 20:04   

CAITRIIII!!!! Właśnie oglądam odcinek, z którego masz avek!!!!! :thud: :excited: :rotfl:
Kocham ten plecak! :rotfl:

Caitriona 
Wyczekując zimy

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 20:22   

praedzio napisał/a:
CAITRIIII!!!! Właśnie oglądam odcinek, z którego masz avek!!!!! :thud: :excited: :rotfl:
Kocham ten plecak!

:mrgreen: :mrgreen: plecak cudo :mrgreen: :mrgreen:
This impossible year

praedzio 
be safe

Wysłany: Wto 06 Lut, 2018 10:06   

A, i jeszcze mi się przypomniało: piękna była ta scena między matką Ortegi, a jej partnerem policyjnym, kiedy oboje rozmawiali w swoich językach (matka po hiszpańsku, a partner po arabsku) i doskonale się rozumieli.

Odpowiedz do tematu