PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Przeminęło z wiatrem" - wspólne czytanie i koment
Autor Wiadomość
nicol81 

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011 20:11   

Piotr ich wnerwil, bo nazwał Tarę farmą, zamiast plantacją :wink: Murzyni w Tarze mieli poczucie godności :roll: granica między nimi a robotnikami była ogromna. Służący w mieście chyba musieli być bardziej wszechstronni- ale i tak trudno mi sobie wyobrazić Piotra i kucharkę jak cały dom i gospodarstwo obskakują. Przecież jak żył Karolek, to on też musiał mieć służącego.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011 21:08   

nicol81 napisał/a:
Przecież jak żył Karolek, to on też musiał mieć służącego.

Bo Piotr był z Ojcem meli i Karolka na wojnie. A Karolka puścili sote?

nicol81 

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011 21:33   

Chyba, że Piotr pojechał i wrócił do śmierci Karolka... Ale zostawiłby pannę Pitty? I wtedy kucharka robiłaby wszystko...

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011 21:41   

A On później nie mówił, ze cały czas opikował się panną Pitty czy mówi tylko o burzliwej ewakuacji?

nicol81 

Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 21:37   

Chyba o całym zyciu?

W Tarze w domu byli: Pork, Mammy, dwie pokojówki, kucharka, pomocnik Porka i dziewczynka do szycia - czy ktoś jeszcze? Później doszły Dilcey i Prissy, ale to chyba ze względu na Porka, nie były potrzebne...

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 22:00   

nicol81 napisał/a:
Później doszły Dilcey i Prissy, ale to chyba ze względu na Porka, nie były potrzebne...

Dilcey uznała, że Scarlett jest potrzebna pokojówka bo mammy jest dobra na nianię.

nicol81 

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011 21:58   

Tylko, czy z tą pokojówką to była prawda obiektywna, czy Dilcey chciała wkręcić Scarlett swoją córkę, aby ta zrobiła karierę?
A jeśli Hamiltonowie rzeczywiście mieli tylko dwoje służących, czy nie byłoby rozsądniej zostawić kucharki w Atlancie?

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2011 10:39   

Chyba obiektywne bo Dilcey była pokojówką panny Indii, czyli taka osoba była potrzebna

nicol81 napisał/a:
czy nie byłoby rozsądniej zostawić kucharki w Atlancie?

A od kiedy pitty była rozsądna?

nicol81 

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2011 21:08   

Pitty może nie- ale nikt inny się nie zdziwił, że Scarlett, Melania i Wade zostają jedynie z Prissy?

lady_kasiek napisał/a:
Chyba obiektywne bo Dilcey była pokojówką panny Indii, czyli taka osoba była potrzebna

To by miało sens- panna dorasta i zamiast niani dostaje pokojówkę. Tym bardziej nie orzumiem, czemu Mela nie miała.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2011 21:50   

Przed przybyciem Scarlett miały tylko kucharkę i Piotra, więc to nie aż tak kolosalna zmiana.
nicol81 napisał/a:
Tym bardziej nie orzumiem, czemu Mela nie miała.

Po zamieszkaniu w Atlancie z Ashleyem Mela miała tylko Dilcey?

nicol81 

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2011 22:11   

Tylko Dilcey, ale wtedy biedni byli...

I nie sądzę, że Prissy=wuj Piotr i kucharka :roll:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2011 23:23   

Ale i warunki lokalowe mieli kiepściutkie

nicol81 

Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011 18:39   

I później pewnie będziemy dyskutowac, czemu nie mieszkają u Pitty :wink:

Mnie jeszcze interesuje Scarlett całująca się z kuzynem Wilkesów- a niby taka zakochana w Ashleyu? :roll:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011 18:44   

Bo Ona leciała na każdego :P
zresztą w rozdziale w którym była mowa o uwodzeniu dała temu wyraz :P

Tematów mamy do dyskusji dużo :P

nicol81 

Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011 20:26   

A nie myslała o reputacji- to mogło zniechęcić Ashleya a przynajmniej jego ojca...

To może rozdział następny?

nicol81 

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 15:46   

Czy ktoś ma jakieś refleksje a propos rozdziału 19?

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 22:08   

ja mam! ja mam!

Bardzo podoba mi sie rozmowa R. ze S. i jej oburzenie jak zdała sobie sprawę, ze odpowiedziała nie tak jak powinna :-)
I mistrzowskie spostrzeżenie wuja Henryka, że przyszedł sprawdzić czy S. nadal jest z M. Mam wrazenie, że wszyscy (w mniejszym lub większym stopniu) zdawali sobie sprawę jaka naprawdę jest S. No oprócz M. oczywiście, która kochała ją jak siostrę.
Szczerze mówiąc postawa S. trochę mnie zaskoczyła pozytywnie - że nieważne z jakich pobudek ale została z M.

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

The Cure, Joy Division and Morrissey make it cool to be unloved.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 22:42   

Eeva napisał/a:
Szczerze mówiąc postawa S. trochę mnie zaskoczyła pozytywnie - że nieważne z jakich pobudek ale została z M.

Obiecała ukochanemu.
Swoją drogą czy Ashley domyślał się, ze po urlopie Mela będzie w odmiennym stanie?
Jestem zboczenie ciekawa jak wyglądało pożycie małżeńskie u Wilkesów. Bo jakoś o to dziecko starać się musieli. :ops1:

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011 21:45   

No obiecać obiecała, ale instynkt przetrwania jednak nie zmusił jej do opuszczenia Meli i ciągle przy niej trwała.

Ja w sumie nie zastanawiałam się nad pożyciem Wilkesów, ale skoro poruszyłas temat to mogę wyrazić swoje zdanie - myślę, ze było bez szału zważyszy na to że A. to ciapa a M. jest mega wstydliwa. Co nie znaczy że nie było im dobrze, bo mysle ze było im fajnie.

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011 22:25   

Eeva napisał/a:
No obiecać obiecała, ale instynkt przetrwania jednak nie zmusił jej do opuszczenia Meli i ciągle przy niej trwała.

Bo ona się bała tego jak spojrzy Ashleyowi w oczy później.

Masz rację co do charakterów Meli i Ashleya, czy było im fajnie, bo ja wiem.... czy Mela uważała, że jest fajnie - nie sądzę... No ale Ashley raczej na panny nie cięzkich obyczajów nie chodził...

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011 20:04   

lady_kasiek napisał/a:
Bo ona się bała tego jak spojrzy Ashleyowi w oczy później.

Może masz racje, chociaż z drugiej strony ja chciałabym wierzyć, ze w niej sie odezwało dobre serce. Serio :-)

lady_kasiek napisał/a:
czy Mela uważała, że jest fajnie - nie sądzę

A ja właśnie myślę, ze ona uważała że jest fajnie :-) jest taka delikatna i nieśmiała i w ogóle, że wg mnie idealnie do siebie pasują. Także w sypialni.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011 21:48   

Z jednej strony to zazdroszczę im tej intymności, tajemnicy alkowy, czegoś niezrozumiałego w dobie, seksu wylewającego się i atakującego wszędzie.

Natomiast jednakże to ekhm.

Eeva napisał/a:
A ja właśnie myślę, ze ona uważała że jest fajnie

Czyli, że podobało się jej? hmmmm nie wiem dlaczego mi to nie leży.

nicol81 

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011 22:45   

Eeva napisał/a:
Bardzo podoba mi sie rozmowa R. ze S. i jej oburzenie jak zdała sobie sprawę, ze odpowiedziała nie tak jak powinn

Mnie zastanawia, jak bardzo serio Rett składał Scarlett tę propozycję...

Eeva napisał/a:

Mnie się podobało, jak Mela i Scarlett się przytulały, gdy było słychac wybuchy :mrgreen:

Eeva napisał/a:
było bez szału zważyszy na to że A. to ciapa a M. jest mega wstydliwa. Co nie znaczy że nie było im dobrze, bo mysle ze było im fajnie.

Tylko nie ciapa :bejsbol:
Z resztą się zgadzam - miło, ale bez szału.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011 09:25   

nicol81 napisał/a:

I później ponowił a jeszcze później jest, że nie traktował tego serio. Kociokwiku idzie dostać.

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011 13:22   

nicol81 napisał/a:
Tylko nie ciapa

A ja uważam, ze ciapa i spróbuj mnie dogonic z tą pałką :P

nicol81 napisał/a:

R. jest dla mnie tak skomplikowaną postacią, ze w sumie to do końca nie umiem go rozszyfrować. Myślę, ze na swój sposób mogła to byc poważna propozycje. Chociaż z drugiej... może tylko ją testował czy pójdzie na coś takiego ?? ;-)

Odpowiedz do tematu