PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Teatr telewizji, teatr na szerokim ekranie...
Autor Wiadomość
miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 11:23   

o z 1995 alemć tego chyba nie widziała, bo bym tę Ścibakówną zapamiętała :evil:
albo zeby jaka tvp kultura wygrzebała w czeluściach śluby 1972 jejuściu - Celińska jako Aniela :) Zaorski jako Albin Seweryn jako Gustaw :thud: toż ja wtedy młodem pacholęciem byłam :) a niektórych tu obecnych to chyba nawet w planach nie było :mrgreen:

Hortensja 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 12:03   

Sofijufka napisał/a:
młodego Kondrata pamietam w damskiej sukni w "Ciotce Karola", ach, jak ślicznie wygladał...

A dla mnie mlody Kondrat to przede wszystkim "Igraszki z diablem" Drdy. Mam to nagrane, ile razy to ogladalam. Razem z druga sztuka Drdy - "Zapomniany Diabel".

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 12:07   

Igraszki były genialne :oklaski: i czasem to powtarzają gdzieś w czelusciach telewizji :mrgreen:
jak zwykle nam wątek poszybował nieco ;) - kiedyś w tivi to spektakle teatralne były poprostu bardzo mocną dziedziną sztuki, kto pamieta czwartkowe kobry??

a tak wogóle ( w ramach klasyki niepolskiej) to obejrzałabym sobie błękiny zamek były dwie adaptacje Tv 1996 i 1976

Sofijufka 
ja chcę miec spokój...

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 12:28   

a gdzieżes to wyszukała? :shock:

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 12:40   

Sofijufka napisał/a:

tę pierwszą wersję z Ewą Żukowską osobiście oglądałam w telewizji w jakieś święta chyba ze sto lat temu? o ile pamięć mnie zawodzi to 3krotka też (albo ktoś z klasy jescze w liceum)

Yvain 
...

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 12:43   

miłosz napisał/a:
kiedyś w tivi to spektakle teatralne były poprostu bardzo mocną dziedziną sztuki
zgadzam się, mnie uwiodły "Opowieści Hollywoodu" Christophera Hamptona w reżyserii Kazimierza Kutza, jedno z najlepszych przedstawień "Złotej setki Teatru TV" i prawdziwy aktorski majstersztyk w wykonaniu Janusza Gajosa :serce: :mrgreen:

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 13:15   

miłosz napisał/a:
Sofijufka napisał/a:

tę pierwszą wersję z Ewą Żukowską osobiście oglądałam w telewizji w jakieś święta chyba ze sto lat temu? o ile pamięć mnie zawodzi to 3krotka też (albo ktoś z klasy jescze w liceum)

Oglądałam! Czarno - biała, bardzo piękna adaptacja. Potem latałam do operetki na Błękitny Zamek śpiewany...
Była też taka adaptacja - koszmrek z lat 90
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/521045
Z Ciunelis i Dedkiem - straszna.
Zapomniany diabeł i Igraszki - miodzio! Czesi mają niepodrabialne poczucie humoru, a nasi aktorzy zrobili z tego perełki :serce2:

Aragonte 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 15:12   

miłosz napisał/a:
Igraszki były genialne :oklaski: i czasem to powtarzają gdzieś w czelusciach telewizji :mrgreen:
jak zwykle nam wątek poszybował nieco ;) -

Dziewczyny, zmodyfikowałam temat wątku, bo chyba lepiej rozciągnąć to ogółem na Teatr Telewizji i ekranizacje teatralne :) Zastanawiam się tylko, czy to bardziej przynależy do działu filmowego, czy teatralnego :mysle:

Igraszki i Zapomnianego diabła oglądałam nie wiem, ile razy :mrgreen: Zresztą byłam też na tym kiedyś w Teatrze Polskim, ale tamta ekranizacja była bezbłędna.

asiek 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 16:08   

Trzykrotka napisał/a:
A Cyrano de Bergerac, z Fronczewskim (ten jego głos! Ja chyba wtedy zakochałam się w męskich głosach)...

Cyrano ... to cudowny spektakl... Jakiś czas temu powtarzano go na TVP Kultura. Z przyjemnością, po raz nie wiem już który, obejrzałam popisową rolę Fronczewskiego. :serce:
A czy ktoś pamięta młodego Kolbergera w roli Romea ? :serduszkate: Spisał się fantastycznie...
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/523614

A co do Gajosa, to stworzył całe mnóstwo ciekawych postaci... Ostatnio podziwiałam go w powtórce Kolacji na cztery ręce...
http://www.plejada.pl/16,...ji,artykul.html
Ehhhh... ckni mi się za Teatrem Telewizji z dawnych lat...

Sofijufka 
ja chcę miec spokój...

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 16:35   

a Bożena Adamkówna taką wspaniała Julia była...

Yvain 
...

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 16:38   

asiek napisał/a:
Ehhhh... ckni mi się za Teatrem Telewizji z dawnych lat...

Mi również, stworzyli w nim wspaniałe role najlepsi polscy aktorzy, dając niepowtarzalny klimat. Może ktoś by wpadł na pomysł i wypuścił to na rynek, chociaż tą "Złotą setkę Teatru TV" cudownie by było mieć taką kolekcję :mrgreen:

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 18:44   

Sofijufka napisał/a:
a Bożena Adamkówna taką wspaniała Julia była...

i Pszoniak co wyglądał jak uczniak :) mnie ta ekranizacja niezmiennie z czterdziestolatkiem sie kojarzy - jak to Jagódka z domu wybyła po obejrzeniu :)
wyszło mi na to że za PeReLu w telewizorni był - RAJ :thud:

Ania Aga 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 21:04   

A pamięta ktoś "Ożenek" z Anną Seniuk? Albo Fredry "Damy i huzary" z Walczewskim, Pokorą i chyba Dykiel...Z niezbyt dawnych czasów zapadł mi w pamięć spektakl z Holoubkiem i Fronczewskim o ojcu i synu, którzy jadą do obozu, w którym podzczas drugiej wojny przebywał ojciec (tytuł, niestety mi uleciał)

Marija 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 21:05   

Pamiętam, pamiętam Kolbergera jako Romea, chociem jeszcze była w przedszkolu :thud: .

Ania Aga 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 21:10   

miłosz napisał/a:
wyszło mi na to że za PeReLu w telewizorni był - RAJ
Raj , jak raj, ale było dużo dobrych filmów z klasyki, np. Stare Kino, oglądało się regularnie Teatr Telewizji, i to całą rodziną, bo nie było alternatywy.

asiek 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 21:17   

Ania Aga napisał/a:
A pamięta ktoś "Ożenek" z Anną Seniuk? Albo Fredry "Damy i huzary" z Walczewskim, Pokorą i chyba Dykiel...

Jasne, że pamiętam :-D Niedawno była powtórka...

Ania Aga napisał/a:
Z niezbyt dawnych czasów zapadł mi w pamięć spektakl z Holoubkiem i Fronczewskim o ojcu i synu, którzy jadą do obozu, w którym podzczas drugiej wojny przebywał ojciec (tytuł, niestety mi uleciał)

Spektakl nosił tytuł Podróż... Znakomite przedstawienie...
Wspaniałe role dwóch tuzów polskiej sceny...
http://www.mojeopinie.pl/...tv,3,1225565891

Yvain 
...

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 21:32   

Albo "NAPOLEON V. S. O. P." Anna Seniuk (Józefina), Krzysztof Kowalewski (Napoleon) :mrgreen: czy "KLUB KAWALERÓW" Jerzy Stuhr, Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski, Edyta Jungowska, Janusz Gajos, Krystyna Janda

Aragonte 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 22:03   

Ania Aga napisał/a:
A pamięta ktoś "Ożenek" z Anną Seniuk? Albo Fredry "Damy i huzary" z Walczewskim, Pokorą i chyba Dykiel...Z niezbyt dawnych czasów zapadł mi w pamięć spektakl z Holoubkiem i Fronczewskim o ojcu i synu, którzy jadą do obozu, w którym podzczas drugiej wojny przebywał ojciec (tytuł, niestety mi uleciał)

To "Damy i huzary" reżyserowane przez Olgę Lipińską, prawda? Muszę to sobie niedługo przypomnieć :-D I mnóstwo innych spektakli... Lista jest dłuuuga, ale na pewno będzie to dylogia diabelska Drdy, Cyrano de Bergerac, parę sztuk Fredry, Kolacja na cztery ręce z Gajosem i Wilhelmim, Freuda teoria snów, Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna, Upiór w kuchni ze Śleszyńską i Kwiatkowską, Kłopoty to moja specjalność z Jerzym Dobrowolskim... Ech :D

Sofijufka 
ja chcę miec spokój...

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 22:22   

nie mówiąc juz o cyklu szekspirowskim z Łodzi [tego to żadna z Was nie pamieta] albo klasyków greckich

Hortensja 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 22:57   

asiek napisał/a:
Ania Aga napisał/a:
A pamięta ktoś "Ożenek" z Anną Seniuk? Albo Fredry "Damy i huzary" z Walczewskim, Pokorą i chyba Dykiel...

Jasne, że pamiętam :-D

No ba!

Aragonte napisał/a:
Kolacja na cztery ręce z Gajosem i Wilhelmim

A to jest po prostu majstersztyk! :thud: Sama sztuka no i wykonanie!

-Na wizytówce było napisane Handel.
-Bo to są Anglicy, oni piszą handel, żeby wymawiać hendel.

-"Mesjasz" niezły, ale za głośno, za głośno! Ja bym to zrobił inaczej.

:lol:

Aragonte 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010 23:21   

Tak szczegółowo to dialogów nie pamiętam (chociaż wiem, że baaaardzo mi się podobało), oglądałam to w latach dziewięćdziesiątych :)
Ale mam nadzieję, że niedługo sobie przypomnę :wink:

asiek 

Wysłany: Sro 13 Paź, 2010 07:37   

Sofijufka napisał/a:
nie mówiąc juz o cyklu szekspirowskim z Łodzi [tego to żadna z Was nie pamieta] albo klasyków greckich

Pamiętam cykl szekspirowski w wydaniu BBC... Leciało to ,o ile mnie pamięć nie myli, w latach 80-tych. Na ówczesne czasy, to była olbrzymia gratka. :-)

Sofijufka 
ja chcę miec spokój...

Wysłany: Sro 13 Paź, 2010 08:38   

łódzki to rok sześćdziesiaty któryś chyba. Role głownych bohaterek grała Ewa Mirowska, baardzo dobra aktorka, choć do banalnej urody było jej daleko [taki trochę kościsty chłopak], ale jako Rozalinda i Wiola - noooo. Czekałam zawsze na kolejny spektakl - i doczekać sie nie mogłam

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Sro 13 Paź, 2010 20:40   

cie choroba nie wiem gdzie wpisać o tych ślubach???

się i ja wybrałam na te śluby - moze zacznę od tego, który sie broni najlepiej czyli Macieja Stuhra, ma chłopak talent i chęć do grania (i co raz bardziej tatowy sie robi) i sceny z jego udziałem są do oglądnięcia, dzielnie dotrzymuje mu kroku Anna Cieślak, choć to pewnie zdecydowanie zasługa młodego, broni sie jak może Więckiewicz, którego uwazam, za jednego z lepszych polskich aktorów, choć kino niewiele już ma mu do zaproponowania. To chyba tyle bym powiedziała dobrego. Choć muzyka jest niezła, tyle, że Lorenc ją na pewno pisał do innego filmu.
A co do reszty - to to jest po prostu bardzo zły film Bez polotu, bez pomysłu o czym to ma być, panny piją, palą (chyba dopalacze), kąpią sie nagusieńko w jakiem stawie, drób, krowy, owce i wszelka zywina pałeta sie po podwórku, dwory jakieś takie podupadłe czy co :thud:
byłyśmy o 17 - osób w kinie może 7(no może 9) z czego dwie wyszły po pół godzinie.

RaczejRozwazna

Wysłany: Sro 13 Paź, 2010 20:48   

miłosz napisał/a:
drób, krowy, owce i wszelka zywina pałeta sie po podwórku

Może się twórcy DiU 2005 zainspirowali :wink:

A slubach i nie tylko dyskusja toczy się tu:

http://forum.northandsouth.info/2026,50.htm

Odpowiedz do tematu