PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rosyjskie klimaty
Autor Wiadomość
Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 21:50   Rosyjskie klimaty

I dodajcie prundu, bo Dostojewski zobowiązuje ;)

Przy okazji Stawrogi - jestem znana z tego, że Dostojewskiego nie trawię ;)

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:00   

Admete, to jak kiedyś będziesz recenzować coś Fiodora, to wtedy nie będę się sugerowała twoją opinią. :mrgreen: No gdzieś się nasz gust musi rozmijać... :)
Dostojewskiego trudno kochać... to trzeba lubić. Ja nie mogę przebrnąć np. przez Nabokova.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

stawrogi 
stawrogi

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:07   

Agn napisał/a:
Szalom, Stawrogi!
Akurat Biesów nie czytałam, ale czaję się na to nowiutkie, śliczne wydanie ze Znaku.
Skoro zdeklarowałaś już chęć spożycia herbaty, to zapraszam na poczęstunek. Dorzucam do tego diabelnie czekoladowe ciastko ze śliwką. :)

Tak ja też się czaiłam, ale niestety finanse nadszarpnęla mi seria dzieł Wańkowicza z Prószyńskiego i Spółki:)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:08   

Agn napisał/a:
Admete, to jak kiedyś będziesz recenzować coś Fiodora, to wtedy nie będę się sugerowała twoją opinią. :mrgreen: No gdzieś się nasz gust musi rozmijać... :)
Dostojewskiego trudno kochać... to trzeba lubić. Ja nie mogę przebrnąć np. przez Nabokova.

Ja ogólnie od Rosjan to z daleka ;) Tylko ich fantastyke cenię.

Stawrogi - jasne, każdy lubi, co lubi :)

Deanariell 
nie z tego świata /Jensenated

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:12   

Admete napisał/a:
Tylko ich fantastyke cenię.

Fakt - niezła. ;) I baśnie filmowe im kapitalnie wychodziły, uwielbiałam je jako dziecko, a było tego w telewizji nawet sporo za komuny, no bo co mieli puszczać? :P Teraz to głównie Disney... :roll: :mrgreen:

Btw Admete, jaka piękna boromirowa suknia... :serce: Aż mnie nostalgia chwyciła za serce... :serce2:
Now don't you cry no more..."

["...Lost in the wilderness, so far from home..."]
Acklesism is my religion ;) Welcome to Winchesterland

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:19   

Admete napisał/a:
Ja ogólnie od Rosjan to z daleka ;) Tylko ich fantastyke cenię.

Ja takoż. Łukjanienko, Strugaccy... ostatnio pan, którego nazwiska za nic nie mogę zapamiętać, ale napisał "Metro 2033" - super książka. I na pewno kogoś jeszcze coś czytałam.
Fantastykę też najbardziej cenię rosyjską. No i polską. :) Ale rosyjską klasykę czasem lubię poczytać, choć nie powiem, bym była jakąś szczególną znawczynią.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:33   

Deanariell napisał/a:
baśnie filmowe im kapitalnie wychodziły

ja uwielbiałam Wilka i zająca...
a za literaturą rosyjską jestem średnio, a nawet mniej.

stawrogi 
stawrogi

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:38   

Zaczynam się czuć jak członek jakiejś mniejszości...Ale nie upadam na duchu, że jest i tutaj jakiś wielbiciel Fiodora albo Czechowa. No a z pewnością Bułhakowa- co z Mistrzem i Małgorzatą? Nie lubicie? W każdym razie to inny klimat niż powieści Gaskell czy Austen- nie wiedziałam, ze rdrobna uwaga pobudzi taką ożywioną dyskusję:)

Deanariell 
nie z tego świata /Jensenated

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:40   

stawrogi napisał/a:
Ale nie upadam na duchu, że jest i tutaj jakiś wielbiciel Fiodora albo Czechowa.

Na pewno są. :) Nie upadaj... :mrgreen:
stawrogi napisał/a:
co z Mistrzem i Małgorzatą? Nie lubicie?

To akurat owszem. ;)

Btw - my tu kochamy offtopy (jak zresztą zauważyłaś :lol: ) :rotfl: No, ale to w końcu prawdziwy salon - a kobiety ponoć mają dygresje we krwi. ;)
Now don't you cry no more..."

["...Lost in the wilderness, so far from home..."]
Acklesism is my religion ;) Welcome to Winchesterland
Ostatnio zmieniony przez Deanariell Nie 12 Wrz, 2010 22:42, w całości zmieniany 1 raz  

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:41   

A ja niewiele DOstojewskiego przeczytalam, ale co przeczytalam, to z przyjemnoscia ;)

stawrogi 
stawrogi

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:43   

:lol: dziękuję od razu mi lepiej:)

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:47   

stawrogi napisał/a:
No a z pewnością Bułhakowa- co z Mistrzem i Małgorzatą?

Nie, nie i nie! :mrgreen:

Chociaż nie wiem czy to nie książka o mnie i o siostrze(jak tytuł wskazuje) Małgorzacie :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 22:52   

stawrogi napisał/a:
Zaczynam się czuć jak członek jakiejś mniejszości...Ale nie upadam na duchu, że jest i tutaj jakiś wielbiciel Fiodora albo Czechowa. No a z pewnością Bułhakowa- co z Mistrzem i Małgorzatą? Nie lubicie? W każdym razie to inny klimat niż powieści Gaskell czy Austen- nie wiedziałam, ze rdrobna uwaga pobudzi taką ożywioną dyskusję:)

Mistrz i Małgorzata to dla mnie fantastyka, wiec wszystko się zgadza ;) Ja jestem anglosaska do szpiku kości, słowiańskie dylematy są mi z gruntu obce ;) To już wolę Indie niż Rosję ;)

Yvain 
...

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 23:00   

Witaj Stawrogi :mrgreen: :kwiatek: coś tam się liznęło od wschodnich sąsiadów, Dostojewski, Czechow, Szołochow, baśnie mają piękne, animacja często na bardzo wysokim poziomie, co tam jeszcze Wysocki, Okudżawa, Achmatowa :mrgreen:
Żeby nie było tak poważnie, MruMru zrobił skecz na podstawie wiersza Wysockiego Pieśń sentymentalnego boksera http://www.youtube.com/watch?v=dbzvgKVuUqc

Śnieżka

Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 18:12   

Ja absolutnie uwielbiam rosyjską literaturę - bardzo lubię Bułhakowa
, Dostojewskiego(choć tylko "Idiote" i "Zbrodnię i karę" przeczytałam) , Tołstoja. Fakt że od literatury anglosaskiej się rożni diametralnie, ale ja po prostu lubię czytać książki z 'różnych półek'. Chociaż np. moja mama nie cierpi rosyjskiej literatury, bo jest 'depresyjna' ;) Tak więc to literatura nie dla wszystkich zdecydowanie :)

stawrogi 
stawrogi

Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 20:51   

No to widzę, że całkowicie nieświadomie zainaugurowałam nowy wątek forumowy:)A co z filmami- co powiecie o Tlenie czy Wyspie?

nicol81 

Wysłany: Nie 21 Sie, 2011 20:26   

lady_kasiek napisał/a:
Wojna i pokój mi się podobała, ale uważam, że Natasza to idiotka.

A czemu idiotka?

Wiem, że są na szczęście fani WiP, ale w mediach funkcjonuje jako synomin długiej, nudnej powieści nie do zdzierżenia.

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Nie 21 Sie, 2011 20:38   

Moja koleżanka , która przeczytała , mówi , że jest fajna , ale opisy bitew są nie do zniesienia (bohatersko przebiła się przez wszystkie) i drugi raz czytać nie będzie :-P
Mnie odrzuciło od Anny Kareniny , kiedy próbowałam pierwszy raz , ale po paru latach przeczytałam z przyjemnością .

nicol81 

Wysłany: Nie 21 Sie, 2011 21:30   

Przyznaję się bez bicia, że za pierwszym razem omijałam opisy bitew w WiP :ops1: , ale ostatnio je ogarnęłam. I jestem na tak- świetnie miesza się w nich patos z ironią, pokazując jednocześnie sylwetki bohaterów.

Ania Aga 

Wysłany: Wto 23 Sie, 2011 19:19   

Cytat:
Czytałam Annę Kareninę ze dwa, czy trzy razy, w różnych okresach życia, i zawsze inaczej ją odbierałam. Dzisiaj już tylko kiwam głową z politowaniem.

Nad kim? Nad sobą, czy Anną?

asiek 

Wysłany: Wto 23 Sie, 2011 19:41   

Głównie nad Anną, ale i nad sobą też... w pewnym sensie. :wink: Dawniej współczułam bohaterce, teraz nie mam dla niej ciepłych uczuć.

Tamara 

Wysłany: Wto 23 Sie, 2011 21:24   

No to piąteczka :mrgreen: - ja też się nad nią nie lituję . Mogła od razu cała sprawę przerwać , ale ona "i chciałabym i boję się" i tak Wrońskiego zniechęcała , żeby go broń Boże nie zniechęcić :roll:

Ania Aga 

Wysłany: Sro 24 Sie, 2011 14:23   

asiek napisał/a:
Głównie nad Anną, ale i nad sobą też... w pewnym sensie. :wink: Dawniej współczułam bohaterce, teraz nie mam dla niej ciepłych uczuć.

A ja myślę, że nie każdy jest altruistą i nie każdy podejmuje decyzje ze względu na dobro innych, a nie swoje.
"Annę..." czytałam raz, jakieś dwadzieścia lat temu. Pamiętam taki moment, kiedy Anna rodzi córeczkę, jej mąż ogląda dziecko i jest w stanie uznać je za swoje. Tak to pamiętam. Bardzo wtedy chciałam, aby Anna została z mężem.

asiek 

Wysłany: Sro 24 Sie, 2011 20:17   

Ania Aga napisał/a:
asiek napisał/a:

A ja myślę, że nie każdy jest altruistą i nie każdy podejmuje decyzje ze względu na dobro innych, a nie swoje.

Jasne, że nie... Ale z drugiej strony nie muszę takiej osoby cenić. :wink: Nie jestem w stanie wybaczyć Annie porzucenia syna... żaden facet nie jest tego wart.... IMO rzecz jasna. :wink:

Tamara 

Wysłany: Sro 24 Sie, 2011 21:25   

Ania Aga napisał/a:
asiek napisał/a:

"Annę..." czytałam raz, jakieś dwadzieścia lat temu. Pamiętam taki moment, kiedy Anna rodzi córeczkę, jej mąż ogląda dziecko i jest w stanie uznać je za swoje. Tak to pamiętam. Bardzo wtedy chciałam, aby Anna została z mężem.

Sęk w tym , że Annie jej decyzje tak nie bardzo na dobre wyszły :-|

Odpowiedz do tematu