PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Okładka North&South
Autor Wiadomość
trifle 

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010 14:52   

A w ogóle Mag, dzięki za te interwencje :kwiatki_wyciaga:

trifle 

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010 15:10   

Hyhy, dobre określenie :D
Ich reakcja tylko świadczy o tym, że nie ma co "brać, co dają" tylko dopytywać, czepiać się. Ludzie coraz mniej książek kupują, wydawnictwom musi zależeć. N&S to nie "Kod Leonarda da Vinci", masy tego nie kupią, więc tym bardziej - trzeba się postarać, żeby zadowolić elitę ;)

BeeMeR 

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010 15:54   

Cytat:
Parasolka i cylinder - fajny pomysł.
Tylko żeby nikt nie pomylił z płaszczem i szpadą ;)

A serio - myślę, że to już był nadmiar wymagań względem wydawnictwa :)
Mag13 :kwiatek:

Aragonte 

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010 16:39   

Pewnie to juz musztarda po obiedzie, ale tez zaglosuje na druga okladke :)

Mag13 - brawo za interwencje :kwiatek:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010 18:21   

Zdecydowanie okładka nr 2, z parą.
Tym razem wydawnictwo sie postarało: bardzo ładne są te projekty, oszczędne, czyste, ale ładne :D
Just typhoons and monsoons
This impossible year

agne 

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010 19:34   

Projekty rzeczywiście minimalistyczne, ale o niebo lepsze od poprzedniej wersji i zdecydowanie na okładkę para.

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010 21:52   

Zdecydowanie prawa , tylko jakąś glebę trza by im dać pod odnóża , coby tak nie wisieli w powietrzu :wink: Pan może być , przecież większość panów na rycinach z tamtego okresu tak wyglądała :mrgreen:
Mag :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010 01:30   

Dzieki Mag za interwencje i wyrazy uznania dla wydawnictwa za starania!
Podobaja mi sie obie wersje i serio uwazam, ze nie nalezy juz probowac przeginac z oczekiwaniami.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010 10:43   

Mag13 napisał/a:
The End

to wszystko jest już nie na moje nerwy, nie daje nic melisa, magiczne tabletki, przyćpanie vibovitu ani wydanie miesięcznego funduszu jedzeniowego na ksiażki.... sesja mnie za bardzo stresuje więc przemilczę to wszystko....

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010 20:49   

Zapłon spóźniony, ale i tak - Mag13 - wielkie dzięki za twoje starania. Druga okładka nie jest idealna, ale lepsza niż pierwsza. Jeśli książka ukaże się właśnie z nią, to pamiętaj - będzie nam się zawsze kojarzyła z Tobą. Dziękuję :kwiatek:

jonia 
Sir Guy Division

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010 23:12   

Ja również dziękuję. :serce2: :serce2: :serce2: za Twoje starania Mag. To naprawdę wspaniałe :serce2:
Prawdopodobnie brak wydawnictwu pieniędzy na prawa autorskie do jakiegokolwiek zdjęcia z serialu, więc lepsza już neutralna wersja okładki niż pierwotny bohomaz.

Pozdrawiam.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 24 Sty, 2010 09:53   

No właśnie Jonia, jak to trafnie ujęłaś - na początku był bohomaz. Te ostatnie propozycje są bardziej przemyślane.

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."
Ostatnio zmieniony przez Admete Nie 24 Sty, 2010 14:20, w całości zmieniany 1 raz  

Alicja 

Wysłany: Nie 24 Sty, 2010 14:01   

pragnę tylko zauważyć, że i jedna i druga są zdecydowanie lepsze niż pomysł wydawnictwa :-)
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Irm 

Wysłany: Nie 24 Sty, 2010 20:44   

Już trochę po ptakach, ale chciałam napisać, że bardzo się cieszę i gratuluję walki o lepszą okładkę N&S :kwiatki_wyciaga: Ta pierwsza była okropna, taka romasidłowa, zupełnie nie przystająca do zawartości, czyli klasyki XIX-wiecznej literatury brytyjskiej.

No i bardzo się cieszę, że powieść w końcu ukaże się po polsku, będę mogła ją zarekomendować cioci, która bardzo lubi powieści Jane Austen, a angielskim aż tak dobrze nie włada, by móc czyta w oryginale.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010 20:37   

Czyli dopiero na wiosnę. Poczekamy jeszcze trochę. Rewelacyjnie, że w ogóle przeczytamy powieść po polsku. Jak sobie przypomnę moją samotną wariację na tle N&S - jak czekałam na pierwsze brytyjskie wydanie dvd. Jak podjęłam ( wtedy dla mnie wielki ) wysiłek sprowadzenai serialu do Polski. Jak nie mogłam z nikim o tym pogadać i zmusiłam koleżankę, żeby ze mną obejrzała ;) A wcześniej pozyczyłam książkę w oryginale i przeczytałąm, ile mogłam przy mojej słabej znajomości angielskiego... To były czasy ;)

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Alicja 

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010 20:46   

Mag13 napisał/a:
List od redaktora z wydawnictwa Elipsa:
Cytat:
Bardzo dziekuję za pomoc przy wyborze okładki (Wielkie dzięki).
Powieść będzie wydana niezależnie od miesięcznika BLUSZCZ, ale dokładna data
wydania zostanie podana właśnie w BLUSZCZU. Planujemy wydanie w okolicach
marca, kwietnia - cały czas trwają romowy z dystrybutorami. Oczywiście
poinformuję Panią wcześniej, jak już będę znał konkrety.
Jeszcze raz bardzo dziękuję z pomoc.
xxx

miejmy nadzieję, że z dobrą okładką :-D
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Aragonte 

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010 20:58   

Wspaniale, że w ogóle ukaże się po polsku :D

Mag13 - dzięki za wieści!

migotka 

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010 23:31   

Bardzo się cieszę!:)

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Sro 27 Sty, 2010 10:40   

Mag :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

damamama 
nowa wielbicielka DiU oraz JE

Wysłany: Sro 27 Sty, 2010 10:45   

Dołączam się do osób ucieszonych tą wiadomością. Mag13 jesteś wielka :kwiatek:

monka2212 
monka2212

Wysłany: Sro 27 Sty, 2010 15:07   

Dołączam się do podziękowań! Przy okazji - wielki szacun dla Mag13. Jednak warto jest nie zgadzać na bylejakość i walczyć o swoje (nasze!!!) :oklaski:

Krybofa 
RAddicted

Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 20:40   

Admete napisał/a:
... Jak sobie przypomnę moją samotną wariację na tle N&S - jak czekałam na pierwsze brytyjskie wydanie dvd. Jak podjęłam ( wtedy dla mnie wielki ) wysiłek sprowadzenai serialu do Polski. Jak nie mogłam z nikim o tym pogadać i zmusiłam koleżankę, żeby ze mną obejrzała ;) A wcześniej pozyczyłam książkę w oryginale i przeczytałąm, ile mogłam przy mojej słabej znajomości angielskiego... To były czasy ;)

"To se nevrátí ...." :mrgreen:
And I miss you
Been far away for far too long
I keep dreaming you’ll be with me
And you’ll never go.
I stop breathing if
I don’t see you anymore

ola 
Total Eclipse of the Heart...

Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 20:52   

Dla Mag :kwiatek:
Druga okładka rzeczywiście dużo lepsza, białe tło a na nim dwoje głównych bohaterów odwróconych plecami, to bardzo ciekawe rozwiązanie..
Wolałabym jednak, żeby rysunki postaci bardziej przypominały sylwetki Richarda i Danieli, wtedy okładka byłaby dla mnie idealna :-)
Mogli też dodać jakieś tło, np zarys dróg w przeciwnych kierunkach, które w końcu się spotykają tworząc coś na kształt serca...
chyba jednak lepiej nie :-)

Już nie mogę się doczekać na polskie wydanie książki :banan:
Czytanie tych wszystkich niewypowiedzianych myśli to będzie prawdziwa uczta!

trifle 

Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 21:32   

ola napisał/a:
Wolałabym jednak, żeby rysunki postaci bardziej przypominały sylwetki Richarda i Danieli, wtedy okładka byłaby dla mnie idealna

A ja się cieszę właśnie, że odkładka odcina się od filmu. Im więcej czasu mija, tzn z każdym kolejnym obejrzeniem - a było ich kilka ;) - tym częściej stwierdzam, jak nie-idealna jest ta ekranizacja i jak mi żal książkowego zakończenia :roll: Peronowe jest ładnie filmowo i nim się najpierw zachwyciłam, ale jak potem przeczytałam książkę, to zdecydowanie oryginalne jest lepsze i odpowiedniejsze.
A poza tym ja lubię neutralne okładki, a nie filmowe, bo mogą się zdezaktualizować ;)

Jotka 

Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 21:51   

Mag :kwiatki_wyciaga: Okładka jest ważna ale najważniejsze będzie tłumaczenie - mam nadzieję że najlepsze z możliwych (niestety nie czytałam tekstu tej tłumaczki)

Odpowiedz do tematu