PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Strike Back
Autor Wiadomość
Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Czw 20 Sie, 2009 21:04   Strike Back

Nowy serial telewizyjny? Według pogłosek nowy 6-odcinkowy serial telewizyjny, o którym Richard Armitage wspomniał w swoim wywiadzie z Vulpes Libris to "Strike Back", oparty na powieści Chrisa Ryana.
Serial wyprodukuje Left Bank Pictures dla Sky, brytyjskiej stacji satelitarnej. Obecnie rozpoczęto zdjęcia w Południowej Afryce.

Powieść opowiada o dwóch żołnierzach, jeden z nich to pułkownik Peregrine Collinson, który jest sławnym bohaterem wojennym, a drugi, John Porter, jest obecnie człowiekiem, który jest załamany i żyje w Londynie.

Autor powieści Chris Ryan jest byłym żołnierzem SAS (brytyjskiej jednostki antyterrorystycznej)

więcej:
http://www.richardarmitageonline.com/

P.s. Chyba z tej okazji muszę tu pokazać prezent, który dostałam na ostatniej pracowej imprezie (choć nie był on dawany z myślą i wiedzą o Rysiu ;) ) ;)

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia
Ostatnio zmieniony przez Gosia Wto 29 Gru, 2009 19:08, w całości zmieniany 7 razy  

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 20:29   

Za Annette z C19:
From: ScreenAfrica.com
Wed, 07 Oct 2009

The SKY1 HD production, Strike Back, starring Richard Armitage, Jodhi May and Andrew Lincoln, commenced filming on location in South Africa recently.

Based on the hugely successful Chris Ryan novel, and produced by BAFTA winning production company Left Bank Pictures (Wallander, The Damned Utd) Strike Back was commissioned by Elaine Pyke, Head of Drama, Sky1 HD and is produced by Andrew Benson (Prime Suspect , Hornblower) for Left Bank Pictures.

Filming in September took place in around Johannesburg at locations that included the Nu World buildings and will continue through until December this year. Left Bank Pictures, a top London based production company, is working locally with Out of Africa Entertainment.

Strike Back, which is a 6 x 60-minute drama series, is a story of deception, redemption and revenge, all played out in the interlinked lives of two former soldiers; Major Hugh Collinson and discharged veteran John Porter. Their paths last crossed seven years ago. Now, amidst a new hostage crisis in the Middle East, their lives are about to collide again.

http://www.screenafrica.c...tion/288582.htm

Adresy moich blogów:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pon 21 Gru, 2009 21:03   

Dzięki, Mag! Nawet fotka jest! :cheerleader2:

Adresy moich blogów:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pon 21 Gru, 2009 21:11   

Też zauważyłam. Będziesz musiała zobaczyć ten film i to z dwóch powodów :lol: :mrgreen:

Adresy moich blogów:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009 11:30   

Rozszerzona wersja fotki Rysia jako bohatera filmu "Strike Back":

STRIKE BACK to historia o podstępie, odkupieniu i zemście, wszystko to dotyczy dwóch byłych żołnierzy: majora Hugha Collisona i zwolnionego weterana wojennego Johna Portera. Ich ścieżki przecięły się 7 lat wcześniej. Teraz, w czasie kryzysu w Środowej Azji, spotkają się ponownie.

W przeddzień inwazji na Irak w 2003 roku, John Porter dowodzi jednostką sił specjalnych, której zadaniem jest uwolnić zakładników w sercu Basry, wydarzenia zaskoczą naszego bohatera, doprowadzając do fatalnych rezultatów. Decyzje podjęte tej nocy nieubłaganie połączą losy Portera i Collisona. Porter odczuje ciężar winy i reperkusje decyzji, które będę go prześladować przez 7 lat, dopóki nie nadarzy mu się okazja powrotu do Iraku i odkupienia swoich win.

http://www.richardarmitagenet.com/career/138.html

Obsada:
* Richard Armitage - John Porter
* Andrew Lincoln - Hugh Collinson
* Jodhi May - Layla Thompson
* Orla Brady - Katie Dartmouth
* Nicola Stephenson - Diane Porter
* Laura Greenwood - Alexandra Porter
* Cal Macaninch - Major Chris Pemberton
* Shelley Conn - Danni
* Colin Salmon - Middleton

a także Toby Stephens i David Harewood

Serial ma składać się z 6 godzinnych odcinków. Oparty jest na powieści Chrisa Ryana:

Adresy moich blogów:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009 18:33   

Z przyjemnością obejrzę :)

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009 19:12   

Strike Back promo

http://www.youtube.com/watch?v=CRGbvvM2VC0

Adresy moich blogów:
Ostatnio zmieniony przez Gosia Wto 29 Gru, 2009 19:25, w całości zmieniany 3 razy  

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009 19:14   

Soon to znaczy kiedy?

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009 19:20   

Według zapowiedzi na wiosnę 2010 w stacji Sky1 (około kwietnia).

The IMDB Strike Back page is reporting that it will be transmitted on Sky 1 HD in April 2010.

Series Cast

Richard Armitage ... John Porter (6 episodes, 2010)
Shelley Conn ... Danni (6 episodes, 2010)
Laura Greenwood ... Alexandra Porter (6 episodes, 2010)
Andrew Lincoln ... Hugh Collinson (6 episodes, 2010)
Jodhi May (6 episodes, 2010)
Colin Salmon ... Middleton (4 episodes, 2010)
Nicola Stephenson ... Diane Porter (3 episodes, 2010)
Orla Brady ... Katie Dartmouth (2 episodes, 2010)
Ewen Bremner ... Gerald Baxter (2 episodes, 2010)
David Harewood ... Tshuma (2 episodes, 2010)
Dhaffer L'Abidine ... Hakim Al Neseri (2 episodes, 2010)
Cal Macaninch ... Major Chris Pemberton (2 episodes, 2010)
Mick 'Stuntie' Milligan ... Charlie Company squad leader / ... (2 episodes, 2010)
Fenar Mohammed-Ali ... Hassad (2 episodes, 2010)
Shaun Parkes ... Stone (2 episodes, 2010)
Alexander Siddig ... Sharq (2 episodes, 2010)
Toby Stephens ... Arlington (2 episodes, 2010)

STRIKE BACK is an adrenaline fuelled contemporary action drama with an outstanding cast which includes Richard Armitage (Spooks, Robin Hood) as John Porter and Andrew Lincoln (This Life, Teachers) as Hugh Collinson. Jodhi May (The Amazing Mrs. Pritchard, A World Apart, The Last of the Mohicans) plays intelligence officer Layla Thompson, and in the opening film, Orla Brady (Mistresses, Wallander) plays Middle East correspondent, Katie Dartmouth. Nicola Stephenson (The Chase, Clocking Off) is Diane Porter, John Porter’s wife. Laura Greenwood (Prime Suspect) plays Porter’s daughter, Alexandra, Dhafer L’Abadine (The Mark of Cain, Whistleblowers) plays Hakim Al Neseri and Fenar Mohammed Ali plays Hassad.

Artykuł ze 29 grudnia 2009 Sky Magazine

źródło:
http://www.richardarmitagenet.com/career/138.html

Adresy moich blogów:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Sro 30 Gru, 2009 12:27   

Richard, Toby, a na dokładkę Andrew Lincoln, Ewen Bremner i Jodhi May - zapowiada się ciekawie :D

I Rysiu naprawdę nieźle się prezentuje w khaki ;)
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pią 23 Kwi, 2010 23:04   

Widzialam dzis calkiem calkiem calkiem DUZY plakat tego - tzn caly taki wielki tak naprawde - Rysiu od pasa w gore na ognistym tle. Oczywiscie nie mialam czym uwiecznic, ale jakby ktos byl w okolicy to bylo na Belsize Road zaraz przy Kilborn High Street (na trasie autobusu 31 ;) )

Mara 

Wysłany: Sob 24 Kwi, 2010 14:46   

Potwierdzam, też widziałam ten plakat 3 dni temu i to w nocy. Jest podświetlany. Niestety zauważyłam niemal w ostatniej chwili z autobusu (42 lub 78) i nie zdążyłam dokładniej się przyjrzeć ani tym bardziej uwiecznić. Szkoda. Ryś prezentuje się świetnie, chociaż wolałabym go w kolejnej roli kostiumowej.
Ciemność jest szczodra, jest cierpliwa i zawsze zwycięża, lecz w samym środku jej siły leży jej słabość: wystarczy jedna, jedyna, samotna świeca, by ją pokonać. Miłość jest czymś więcej niż świecą. Miłość potrafi zapalić gwiazdy.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Nie 02 Maj, 2010 23:26   

Ten gigantyczny plakat jest teraz wszedzie...

wyglada mniej wiecej tak (ale to z gazety wiec ksztalt inny)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 03 Maj, 2010 08:57   

To kiedy premiera?

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 03 Maj, 2010 11:41   

Zgodnie ze zdjeciem powyzej 5 maja.

Alicja 

Wysłany: Wto 04 Maj, 2010 14:30   

Richard wygląda bardzo męsko na tym plakacie
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Wto 04 Maj, 2010 22:06   

Ciekawa jestem tego filmu ;) A plakat całkiem niezły.
This impossible year

przecinek

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 08:59   

Plakat słaby, kojarzy się, na pierwsze spojrzenie, bardziej ze Spartakusem, niż ze współczesna wojną. Ale obsada wspaniała. Zdaje się że będzie można ten serial oglądać ze zrozumieniem.

BeeMeR 

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 09:32   

przecinek napisał/a:
Plakat słaby, kojarzy się, na pierwsze spojrzenie, bardziej ze Spartakusem, niż ze współczesna wojną. Ale obsada wspaniała
Mam bardzo podobne odczucia :mysle:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Sob 17 Lip, 2010 20:41   

Mnie się tam plakat podoba, żadne arcydzieło, ale jest niezły.

Obejrzałam ten miniserial i mi się podobał. W kilku miejscach padło kilka drewnianych dialogów, ale ogólnie ciekawa rzecz, którą dobrze się ogląda. Najlepiej świadczy o tym fakt, że miałam obejrzeć tylko dwa odcinki, obejrzałam maratonem całość. Rysiu wygląda bardzo dobrze i pasuje do tej roli. Podobał mi się także Andrew Lincoln, ale ja faceta po prostu lubię. Jodhi May też wypadła dobrze. Ciekawostką był Toby Stephens mówiący bez angielskiego akcentu.
This impossible year

Mara 

Wysłany: Nie 18 Lip, 2010 21:42   

Również obejrzałam 6 odcinków ciurkiem. Serial niezły jak na swój gatunek, miło zobaczyć Richarda, ale zdecydowanie wolałabym go w czymś bardziej stylowym. Nie dano nawet jakiegoś wątku romantycznego na osłodę, ale z drugiej strony nie jest też tak, że całkiem brakuje kobiet wokół Johna Portera (czyli RA). Są i nawet pozostają do pewnego stopnia pod jego urokiem, ale on nie ma skłonności Bonda, Jamesa Bonda.. W sumie to są 3 osobne historie po dwa odcinki każda – Irak, Zimbabwe i Afganistan, przez które przewija się jeden wątek – odkupienia win i oczyszczenia honoru przez głównego bohatera. Zadanie nieco w stylu współczesnego hrabiego Monte Christo. A zakończono wszystko tak, że jest szansa na ciąg dalszy. Mąż, który ze mną oglądał się śmiał, że chyba zapłacił scenarzystom, aby w każdym odcinku mógł pokazać się z odsłoniętą klatką piersiową. Uważam, że to naciągana teoria. Jak kraje, do których go wysyłają takie gorące, to trudno się dziwić.
Ciemność jest szczodra, jest cierpliwa i zawsze zwycięża, lecz w samym środku jej siły leży jej słabość: wystarczy jedna, jedyna, samotna świeca, by ją pokonać. Miłość jest czymś więcej niż świecą. Miłość potrafi zapalić gwiazdy.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 19 Lip, 2010 08:22   

Nie on zapłacił, tylko jemu zapłacili, żeby polatał trochę z gołą klatą ;)

BeeMeR 

Wysłany: Pon 19 Lip, 2010 10:02   

Admete napisał/a:
Nie on zapłacił, tylko jemu zapłacili, żeby polatał trochę z gołą klatą ;)
a nawet tyłkiem :P

Ja nie dałabym rady na raz, oglądałam w trzech seriach po dwa odcinki - i tak faktycznie historia opowiada trzy odrębne historie splecione głównymi postaciami.

Przerzucam tu zdjęcia:

Strike Back (2010)

Sześcioodcinkowy mini-serial (chodzą słuchy, że będzie kontynuacja) o agencie służb specjalnych (Richard Armitage jako John Porter - czy ja się już zachwycałam jaki on ma piękny tembr głosy i akcent? :serduszkate: ): ciut jego mrocznej przeszłości, ale skupienie się głównie na zadaniach bojowych obicia tego czy innego jeńca w Afganistanie czy Zimbabwe. Jak dla mnie pierwszy i ostatni odcinek miejscami szwankowały przy utrzymaniu mojej całkowitej uwagi, miejscami trochę naciągania i supermanowych rozwiązań wśród tysiąca wrogów ;) ale środkowe jak najbardziej trzymają wysoki poziom. Jako całość oceniam jako niezły/dobry - oczywiście jeśli ktoś lubi militaria, strzelanki i tajnych agentów.
Wisienką na torcie był dla mnie występ w ostatnich dwóch odcinkach dwóch aktorów, których bardzo lubię, a jak zwykle nie wiedziałam że tam występują: :mrgreen: Toby Stephens i znany mi chyba jedynie z Cairo Time Alexander Siddig. Dodatkowo warto wspomnieć Jodhi May, znana z ostatniej Emmy, Daniela Derondy czy Muskając aksamit.
Generalnie na aktorstwo narzekać nie można :)

Prześliczne zdjęcia pustyni :love_shower: , w ogóle piękne zdjęcia Londynu czy nawet więzienia :mrgreen:

różne oblicza Rysia: :mrgreen:

Alicja 

Wysłany: Pon 19 Lip, 2010 18:06   

podziwiam, bo ja obejrzałam po jednym odcinku i to z większymi odstępami. powiedzmy, że lubię Richarda, ale nie pałam aż takim uwielbieniem dla niego bym musiała zarywać noce :wink: a w serialu nie było innego aktora, który przyciagałby mnie bardziej.
Caitriona napisał/a:
żadne arcydzieło, ale jest niezły.

ogólnie klimat filmu udany, lubię jak pisze BeeMer militaria, strzelanki, a zwłaszcza tajnych agentów :mrgreen: arcydzieło nie, ale obejrzeć można :-)
podziękowania za wsparcie :kwiatek:
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 23:40   

Ja dopiero ogladnęłam jeden odcinek. Ale Ryiu bardzo mi się podoba. Jak zwykle... ja po prostu lubie jego głos, jego postać w całości... Moim zdaniem jest dobry bardzo aktorem... Nie ma wyglądu boga sexu, ale ma w sobie coś atrakcyjnego... a jeszcze w mundurze... a przecież za mundurem panny sznurem, jeszcze Ryś księdza powinien zagrać(bo za sutanną to już całą bandą :mrgreen: )

Odpowiedz do tematu