PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Audiobooki czytane przez RA
Autor Wiadomość
Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 17:27   

Nie pamiętam, czy to już było:
Fragment z audiobooka "Sylvester":
http://www.richardarmitag...ster-Sample.mp3
Wkrotce ukaże się całość.

Edit:
"Sylvester" released.
Although Richard Armitage's latest audiobook, Sylvester, is due for release on 1st July, Amazon is already sending out copies of it.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia
Ostatnio zmieniony przez Gosia Sob 05 Wrz, 2009 22:12, w całości zmieniany 1 raz  

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 14:24   

Słuchałam "Sylvestra" w wykonaniu Rysiowym i miałam prawdziwy ubaw, bo Ryś zmienia głos w zależności od tego czy cytuje wypowiedzi mężczyzn, kobiet, młodszych czy starszych :rotfl:
Muszę zaznaczyć, że wydany audiobook nie obejmuje całości powieści Georgette Heyer, niektóre fragmenty rozdziałów są bowiem pominięte.
O samej książce, którą przeczytałam w polskim tłumaczeniu (pod tytułem "Oświadczyny księcia") więcej tu:
http://margotte-gosia.blo...ny-ksiecia.html
Jej lekturę wielbicielkom Jane Austen polecam, ale trzeba oczywiście pełną zgodność z epoką i obyczajami traktować z lekkim przymrużeniem oka.

Adresy moich blogów:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 22:57   

Chętnie bym się z Sylvestrem zapoznała...

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 15:20   

Powieścią czy audiobookiem? ;)

Adresy moich blogów:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 21:21   

Audiobookiem :lol:

spin_girl 
Niepoprawna Optymistka

Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009 09:56   

Dla mnie Ryś mógłby czytać nawet książkę telefoniczną i też bym chętnie słuchała :wink:
Dobrze, że producenci audiobooków się na nim poznali, toż to istny diament dla tego przemysłu! :mrgreen:
To be called Mr Darcy and to stand on your own looking snooty at a party is like being called Heathcliff and insisting on spending the entire evening in the garden, shouting 'Cathy' and banging your head against a tree.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 20:19   

Jak wiadomo Ryś nagrał jakiś czas temu, prócz "Sylvestra" i innych audiobooków, dwie części Robin Hooda (jest ich w sumie 6) opartego nieco na RH3, to właściwie coś jakby "na motywach". Te części to Witchfinders i The Siege.
Pisałam już chyba o tym, ale powtórzę:
Robin Hood audiobooks - audioclip Big Finish is releasing six new audiobooks linked to the third series of Robin Hood. Two of them are read by Richard Armitage - The Witchfinders, written by Rebecca Levene, and The Siege, written by Simon Guerrier.

------------------------

A teraz nowość!
Richard Armitage nagrał kolejny audiobook powieści Georgette Heyer (tej od Sylvestra czyli "Oświadczyn księcia") .
Tym razem jest to "Venetia".
Venetia [Abridged] [Audiobook] (Audio CD) by Georgette Heyer (Author), Richard Armitage (Reader)
Abridged version - oznacza wersję skróconą!

http://www.amazon.co.uk/g...ASIN=1843793792
It's due in April 2010, but it can already be pre-ordered at Amazon UK.

O autorce:
http://en.wikipedia.org/wiki/Georgette_Heyer
Georgette Heyer (16 August 1902 – 4 July 1974) was an English historical romance and detective fiction novelist.
Heyer essentially established the historical romance genre and its subgenre Regency romance. Her Regencies were inspired by Jane Austen, but unlike Austen, who described the times in which she lived, Heyer was forced to include copious information about the period so that her readers would understand the setting. To ensure accuracy, Heyer collected reference works and kept detailed notes on all aspects of Regency life. While some critics thought the novels were too detailed, others considered the level of detail to be Heyer's greatest asset. Her meticulous nature was also evident in her historical novels;

O powieści "Venetia"

Venetia is a Regency Romance novel by Georgette Heyer set in England in 1818.
Plot summary
Venetia Lanyon grew up in the country, away from the world with only her younger brother Aubrey, bookish and lamed, for company. Her peace and quiet is one day disturbed by the rakish Lord Damerel. She at first sensibly keeps away from him for his very discourteous treatment of her, but when Lord Damerel finds an injured Aubrey and not only takes him into his home to recover but treats him with great kindness, she revises her first opinion of him and they soon become the best of friends. When Venetia and Lord Damerel fall in love, however, Damerel is convinced that marriage with him would cause Venetia's social ruin. Venetia disagrees, and sets about creating her own happy ending.

http://en.wikipedia.org/wiki/Venetia_%28novel%29
Powieść została opublikowana w 1958 r.

Jak udało mi się ustalić :mrgreen: - polski tytuł tej powieści "Decyzja"

Odrzucanie względów mężczyzny bez skazy to oznaka braku rozsądku, zwłaszcza w przypadku dwudziestopięcioletniej "starej panny"! Miłość do skompromitowanego mężczyzny, to już szaleństwa!
Nikt w towarzystwie nie może zrozumieć Venetti, kiedy ta lekceważy zaloty Edwarda Yardleya, uchodzącego za jedną z najlepszych partii. Rezolutna i piękna dziewczyna poprzysięgła sobie bowiem, że nie poślubi człowieka, którego nie kocha.
Kiedy poznaje lorda Damerela - mężczyznę niebezpiecznego, lecz niezwykle interesującego - tym bardziej trwa w swym postanowieniu, nawet wtedy, gdy grozi jej utrata reputacji.

[Da Capo, 1997]
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=9924

Informacja o wydaniu tego audiobooka za RAOnline:
http://www.richardarmitageonline.com/

Adresy moich blogów:

BeeMeR 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 08:08   

Gosia napisał/a:
Georgette Heyer
przeczytałam byłam w swym życiu tylko jedną, przejrzałam może dwie książki Georgette Heyer i więcej nie tknę, bo doskonale pamiętam, że składały się głównie z picia herbaty, a ile można czytać dialogów "a może herbatki?" :roll:

spin_girl 
Niepoprawna Optymistka

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 10:23   

Dzięki dobremu forumowemu duchowi :kwiatek: mam właśnie przyjemność słuchania "Sylvestra" czytanego przez Richarda. Nie mogę się nacieszyć, że inteligentni ludzie od audiobooków skorzystali z fantastycznego głosu i umiejętności aktorskich naszego ulubionego aktora. Naprawdę, Ryś jest rewelacyjny - według potrzeby zmienia ton głosu, akcent, powodując, że dwie osoby w powieści nigdy nie mówią takim samym głosem. Potrafi również dość dobrze naśladować kobiecy ton głosu i intonację. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem jego umiejętności w zakresie audiobooków.
To be called Mr Darcy and to stand on your own looking snooty at a party is like being called Heathcliff and insisting on spending the entire evening in the garden, shouting 'Cathy' and banging your head against a tree.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 15:27   

Mnie też jego interpretacja bawi :D

A mówiąc o Robin Hoodzie świetnie naśladuje głos szeryfa :mrgreen:

BeeMer - myślę, że Sylvestra (czyli Oświadczyny Księcia) mogłabyś spokojnie przeczytać.
Pisałam o tej książce tu:
http://margotte-gosia.blo...%20ksi%C4%99cia

Adresy moich blogów:

BeeMeR 

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 15:35   

Gosia napisał/a:
myślę, że Sylvestra (czyli Oświadczyny Księcia) mogłabyś spokojnie przeczytać.
a co, ktoś inny to napisał? ;)

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 15:40   

Nie, ale mi się podobało. :D

Adresy moich blogów:

spin_girl 
Niepoprawna Optymistka

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009 15:49   

Bardzo mało herbaty piją w Sylvestrze :mrgreen:

BeeMeR 

Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 09:19   

:mrgreen:
Hm, obawiam się jednak, że na GH reaguję alergicznie :P
zbyt duża ilość herbatki i innych dialogów o niczym w poprzednich arcydziełach na zawsze zapadła mi w pamięć :P

BeeMeR 

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 08:30   

Clarissa - słuchowisko w czterech częściach
Richard Armitage w roli Roberta Lovelace'a - okrutnego uwodziciela niewinnej niewiasty, który nie cofnie się przed niczym by ją zdobyć

Część pierwsza była dostępna tu (podawałam ją w informacjach o Rysiu):
http://rapidshare.com/fil...he_Pursuit..mp3

A tu jest część druga:
http://rapidshare.com/fil...tlover.mp3.html

trzecia i czwarta będą w swoim czasie :mrgreen:

za opracowanie i udostępnienie dziękuję Mag13 :kwiatek:

BeeMeR 

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 10:05   

zaczęłam słuchać Clarissy - Richard ma głos wprost ociekający seksem, jest po prostu idealny na Lovelace'a :slina: :serce2:

spin_girl 
Niepoprawna Optymistka

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 10:12   

Nie mogę ściągnąć pierwszej części, bo przekroczony jest limit 10 ściągnięć :cry2:

BeeMeR 

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 10:33   

spróbuję wrzucić cz.1 jeszcze raz za jakąś godzinkę. :mysle:

BeeMeR 

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 11:34   

Clarissa cz1. ponownie:
http://rapidshare.com/fil...ursuit.mp3.html

lub:
http://www.sendspace.com/file/7243hc

spin_girl 
Niepoprawna Optymistka

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 12:51   

Dziękuję bardzo! :kwiatki_wyciaga:

przecinek

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010 06:58   

Bardzo dziękuję za Clarissę, z przyjemnością słucha się tej adaptacji, zwłaszcza stojąc w korku. Słuchowisko jest zaskakująco dla mnie łatwe do zrozumienia, może dlatego że tylko słucham a nie oglądam. I Ryś jako zły charakter, do tego śpiewa, płacze, kocha i całuje. Bardzo pięknie i delikatnie nagrana jest scena pocałunku, z serialu pamiętam, że związek Clarissy i Roberta został "skonsumowany" dość brutalnie, ciekawe jak to przedstawią. Marzy się nowa ekranizacja.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010 08:28   

przecinek napisał/a:
I Ryś jako zły charakter, do tego śpiewa, płacze, kocha i całuje.
i jeszcze bije się na szpady
ale przede wszystkim głos ma taki, że...

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010 09:37   

... a jest juz ciag dalszy?

BeeMeR 

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010 08:42   

Clarissa część trzecia:

http://www.sendspace.com/file/2aea51

Część ostatnia będzie w swoim czasie.

przecinek

Wysłany: Wto 30 Mar, 2010 07:13   

Bardzo dziękuję za następna część.
Jednak jej to zrobił, potwór, okrutny człowiek. I do tego te wszystkie kobiety wokół Clarissy, które doprowadziły i dopuściły do tego zdarzenia. Biedna dziewczyna. Czekam niecierpliwie na ostatnią część, gdzie Robert musi ponieść odpowiednia karę.
Zapomniałam już jakie niesamowite mogą być słuchowiska radiowe. Pamiętam że w podstawówce słuchałam adaptacji powieści, w programie II chyba. Muszę poszukać, może znajda się w sieci inne produkcje.

Odpowiedz do tematu