PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Babylon 5
Autor Wiadomość
praedzio 
Im ta nating :)

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009 17:14   

Znalezione na Hataku:

Cytat:
Twórca kultowego serialu sci-fi pod tytułem "Babylon 5", J. Michael Straczynski mówił w wywiadzie o przyszłości swojego najbardziej znanego dzieła.

Pomimo tego, że definitywnie nie zobaczymy już telewizyjnych przygód ulubionych bohaterów, Warner Bros. jest poważnie zainteresowane zrobieniem kinowego filmu "Babylon 5".

"Kiedy siadłem i pisałem Babylon 5, miała być to pięcioletnia historia i koniec. Zrobiliśmy to. Wszystko, co mieliśmy zrobić, zrobiliśmy. Moim błędem było to, że zakochałem się w tym świecie i bohaterach, aż kusiło mnie, by to dalej ciągnąć. Niektóre z pierwszych telewizyjnych filmów były tego warte, jak "In the Begining", inne mniej. Niektóre dodały coś do świata B5, inne nie, przeważnie dlatego, że zawsze walczyliśmy z problemami budżetowymi i przez to nie mieliśmy swobody w opowiadaniu historii. Ale kiedy jesteś zakochany, nie widzisz od razu tych rzeczy. Dopiero później, gdy chłodno na nie spojrzysz. Pierwszą zasadą w dobrej opowieści jest nie krzywdzenie oryginału. Więc, jeśli miałbym kiedykolwiek wrócić do świata Babylonu 5, to tylko wtedy, gdyby Warner Bros przyszli i powiedzieli "Masz tu duży budżet i zrób naprawdę wielki film, idź i napisz co zechcesz. Warner Bros nigdy nie byli zainteresowani zrobienie wielkiego filmu Babylon 5. Ale teraz, gdy zacząłem pracować przy tych wielkich filmach ("Oszukana" Clinta Eastwooda, niedługo remake "Zakazanej Planety" przyp. red.) otrzymałem telefon od studia, w którym pytali: 'Jak duży musiałby być to film, byś wrócił i zrobił dla nas Babylon 5?' Więc zobaczymy co z tego wyniknie".

Z całą pewnością jest to serial, który zasługuje na wielki, epicki obraz sci-fi, który uradowałby i fanów świata i tych, którzy kochają taki gatunek kina.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009 17:18   

To nie wyjdzie. Za dużo materiału, za dużo szczególów. Jak kocham B5 ( a kocham jeszcze mocniej niz Spn ;-) ), to nie chciałabym, żeby zepsuli mój ukochany serial.

praedzio 
Im ta nating :)

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009 17:20   

Hm. Gdyby wykroili jeden jakiś wątek z serialu, to może by coś z tego wyszło. Tak sobie dywaguję, bo nie obejrzałam do tej pory (jeszcze!) serialu. ;) Ale z drugiej strony trudno walczyć z miłością fanów. ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009 17:22   

To musiałby być naprawdę mały wątek ;-) Tam jest mnóstwo materiału. Zachęcam do oglądania ;-)

Aragonte 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009 20:01   

Szkoda, że nie ma wydanego na DVD (najlepiej w Polsce :wink: ) Babylon 5. Jakoś nadal nie do końca mogę się przekonać do długich sesji filmowych przed kompem :ops1:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 11 Maj, 2009 05:39   

Aragonte napisał/a:
Szkoda, że nie ma wydanego na DVD (najlepiej w Polsce :wink: ) Babylon 5. Jakoś nadal nie do końca mogę się przekonać do długich sesji filmowych przed kompem :ops1:

Można kupic za granicą. Ja oglądam przed TV, wiesz - większość dvd odtwarza wszystko ;-)

Ja chyba sobie w koncu kupie takie wypasione wydanie B5 na ebayu. Musze sprawdzić, ile kosztuje.

Aragonte 

Wysłany: Pon 11 Maj, 2009 08:44   

Ale Ty pewnie oglądasz bez wspomagaczy, tj. bez napisów, przy serialu tego nie zaryzykuję :-|

Pemberley 

Wysłany: Pon 11 Maj, 2009 11:45   

Admete napisał/a:

Można kupic za granicą. Ja oglądam przed TV, wiesz - większość dvd odtwarza wszystko ;-)

Ja chyba sobie w koncu kupie takie wypasione wydanie B5 na ebayu. Musze sprawdzić, ile kosztuje.

Jest teraz takie wydanie na amazonie, wszystkie sezony(5) i filmy (7) w jednym. teraz za polowe ceny...
http://www.amazon.de/Spac...42034752&sr=8-1
http://www.amazon.co.uk/B...42034998&sr=8-1

Niektore z filmow tv maja juz polskie napisy

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 11 Maj, 2009 14:53   

A po ile teraz funt? Chyba i tak za drogo wychodzi.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 11 Maj, 2009 21:13   

około 5 złotych.... ale nie śledzę na bieżąco, bo bym chyba jeść przestała ;)

Aragonte 

Wysłany: Wto 12 Maj, 2009 23:29   

Zachęcona po raz kolejny, wróciłam sobie do Babylon 5 i łyknęłam następny odcinek.
Admete, Garibaldi lubi kreskówki? :lol:
Ostatnio zmieniony przez Aragonte Wto 02 Cze, 2009 21:14, w całości zmieniany 1 raz  

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 13 Maj, 2009 05:33   

Garibaldi bardzo lubi kreskówki :-D To wyjatkowo ciekawa postać - zwłaszcza w serii 4. Nie zrażaj się staroświeckim wyglądem pierwszej serii. A dialogi są w miarę wyrażne - oni tam grają w sposób nieco teatralny.

Aragonte 

Wysłany: Sro 13 Maj, 2009 10:19   

Faktycznie są wyraźne (ale i tak oglądam ze wspomagaczami), ja sobie tłumaczyłam to tym, że spora część postaci jest pozaziemcami, więc nie mówi we własnym języku :wink:
Obejrzałam jeszcze odcinek z Łowcą Dusz. Całkiem ciekawy patent.

I już lubię Garibaldiego :-D

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 13 Maj, 2009 14:29   

Traktuj całą pierwszą serię jako rozbudowany prolog, piąta seria jest swoistym epilogiem. Na razie brakuje jednej, bardzo istotnej postaci - pojawi się dopiero w serii 2.

Aragonte 

Wysłany: Sro 13 Maj, 2009 16:32   

Pewnie Sheridana brakuje :wink: Chyba tak się nazywa? Cos tam czytałam w sieci i w tym wątku.

I na razie oglądam to niezobowiązująco, ale z przyjemnością. Szkoda mi tylko trochę, że nie wpadłam na ten serial w latach, kiedy był kręcony, bo teraz muszę sobie zbudować określone nastawienie i pamiętać, że pewne elementy mają prawo wypaść staroświecko.
Ale swój urok to ma i tak i całkiem dobrze mnie odstresowuje, lepiej niż BSG :)
Mam już wszystkie napisy do I sezonu i trochę do drugiego. I na tym się kończą moje zasoby odcinkowe, więc bliżej wakacji będę się uśmiechać o ciąg dalszy.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 13 Maj, 2009 16:59   

Na pewno gdybyś trafiła na niego w latach 90 tak jak ja i Riella, to oglądałabyś go zupełnie inaczej. Zaskakujące jest, że pojawił się u nas szybko. Ja go musiałam oglądac gdzieś między 1995 a 1999. Na szczęście od drugiego sezonu jest lepiej z budżetem, mają lepszą scenografię i na pewno lepsze efekty. Dobrze rozumiem fanów Star Trek, którzy potrafią oglądać oryginalny serial z lat 60 :-)
Co do odstresowywania - to się może zmienić pod koniec 2 sezonu ;-) W moim odczuciu jednak wydźwięk całości serialu jest dużo bardziej optymistyczny niż BSG. Jest tam swoista wiara w moc przeznaczenia, w siłę marzeń i w to, że myslące istoty są mimo wszystko dobre.
Tak brakuje Sheridana i Marcusa. Potem wróci też Lyta Alexander, która była w pilocie ( telepatka ). Wypatruj Bestera ( imię zapożyczone od nazwiska pisarza SF Alfreda Bestera, autora książek o telepatach ) z Korpusu Psychicznego :) Myślę, że Ci się spodoba. Ogólnie chętnie poczytam o twoich wrażeniach.

Aragonte 

Wysłany: Sro 13 Maj, 2009 17:08   

Ja znam Bestera z "Gwiazdy moje przeznaczenie" :) Czytałam jeszcze w Fantastyce, dawno temu.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 13 Maj, 2009 17:12   

Właśnie o niego chodzi - Straczyński złozył mu w ten sposób hołd :-) Zresztą tam jest sporo takich smaczków - na przykład przylatuje statek, który nazywa się Asimov. Ogólnie zwróć uwagę na nazwę statku, którym na poczatku sezonu 2 dowodzi Sheridan :-)

Ja nadal lubię sobie podczytywać różne informacje o poszczególnych odcinkach ze strony:
http://www.oinc.net/B5/Enc/
Przy każdym są komentarze, cyataty, informacje.

Aragonte 

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 14:11   

Ja tylko napiszę króciutko Admete (wiem wreszcie, skąd cytat z Twego podpisu :wink: ), że pobyt u rodziców wykorzystałam efektywnie na oglądanie Babylon 5 :) Jest tam nowszy sprzęt, więc udawało mi się włączać napisy, angielskie co prawda tylko i uciekała mi pewnie połowa znaczeń, ale samą akcję ogarniam. Dotarłam już do odcinka o Graalu :mrgreen: i zaczęłam odcinek, w którym Garibaldi składał sobie motocykl :mrgreen: Śliczne to było :lol:
Świetne są te odnośniki kulturowe i historyczne. Strajki, aluzje do podboju Dzikiego Zachodu, czego tu nie ma! A, i Cienie się już pojawiły...
Trochę mało Delenn jak na razie, ale rozumiem, że ona potem będzie bardziej wyeksponowana?

Wzruszyłam się przy tym odcinku o chłopcu Alienów, którego po przeprowadzeniu operacji rodzice uznali za demona :( Niech mi ktoś jeszcze powie, że SF jest głupie...

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 14:44   

Aragonte!!! Tak strasznie się cieszę, że zaczęłaś na serio przygodę z B5 i że serial Ci się spodobał. To jest naprawdę mądra rzecz, a cytaty z B5 zaraz wkleję, bo są rewelacyjne :-) Garibaldi razem z Lennierem majstrowali przy tym motocyklu i niexle im to wyszło. Delenn będzie bardzo ważną postacią - jedną z najwazniejszych, zobaczysz pod koniec 1 sezonu i na początku 2. Odcinek z tym dzieckiem Obcych to Believers - smutny w gruncie rzeczy. Survivors pokazujący troche wydarzeń dotyczących przeszłości i teraźniejszosci Garibaldiego tez jest b.dobry. W By Any Means Necessary jest poruszony temat społeczny w zasadzie, strajki i moralny dylemat czy można potraktowac ludzi brutalnie, bo tego się domaga rząd. A do tego G'Kar, pewna roślina i wredny Londo ;-)
Cytat:
"Difficult to grow, expensive to transport, very expensive to own, but so very important to you at this festive time."

I bardzo mi się podobało rozwiązanie Sinclaira w odniesieniu do obu konfliktów.
Oglądałaś już pojawienie się pana Mordena? Uwilebiam ten odcinek!
Cytat:
"What do you want?"

Rewelacja - jak odwiedza po kolei poszczególne osoby i kusi. Delenn już wie, że Cienie wróciły. Kosh zagradzający drogę Mordenowi
Cytat:
"They are not for you. Go. Leave. Now."

I do tego wszystkiego przepowiednia Lady Ladiry. Malutka wiadomość o tym, że Minbarczycy chcieli tylko Sinclaira na dowódcę B5...To ważny element układanki. A w Graalu ta historia o odwiecznym poszukiwaniu. I kto mi powie, ze fantastyka jest głupia? ;-)
Ostatnio zmieniony przez Admete Nie 27 Gru, 2009 00:01, w całości zmieniany 1 raz  

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 14:48   

Daję osobno, bo tego jest dużo - moje ulubione cytaty z B5:

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair

"Ahh! He has become one with his inner self!"

Vir Coto

“Will you follow me into fire, into storm, into darkness, into death? And the nine said yes. Then do it in testimony to the one who will follow, who will bring death, couched in the the promise of new life and renewal, disguised as defeat. From birth through death and renewal, you must put aside old things, old fears, old lives. This is your death. The death of flesh. The death of pain. The death of yesterday. Taste of it, and be not afraid, for I am with you, to the end of time.”

Modlitwa minbarska

"Everyone lies, Michael, The innocent lie because they don't want to be blamed for something they didn't do, and the guilty lie because they don't have any other choice."

"I have travelled far and seen much. And what I have seen tells me that all sentient beings are best defined by their capacity and their need for love."

Shaal Mayan, poetka z Minbaru

“But somehow, we survived. For better or worse, that's all we can do--survive. And, maybe one day, forget how much it can hurt to be human."

Michael Garibaldi

"moment of perfect beauty"

"my shoes are too tight, and I have forgotten how to dance,"

Londo Mollari

“The universe runs on the complex interweaving of three elements: energy, matter, and enlightened self-interest."

G’Kar

“The future is always changing. We create the future, with our words, with our deeds, and with our beliefs. This is a possible future, Commander. And it is my hope that you may yet avoid it."

Lady Ladira

'If you're falling off a cliff, you may as well try to fly.”

Dawid Sheridan

"Hope is all we have."

Lorien

“Understanding is three-edged sword. Mine side, your side and truth between.”

Kosh

"No boom?" asks Sinclair. "No boom," answers Garibaldi.
"No boom today," Ivanova corrects them. "Boom tomorrow. There's always a boom tomorrow." "What?" Ivanova asks. "Look, someone's got to keep some damned perspective around here. One of these days... boom!"

Załoga B5

"I feel a great change in my bones. A new beginning, an end, I cannot say. We are surrounded by signs and portents, and I feel a darkness pressing. If ever you have need of me, I am here."

Member of the Grey Council

"Nothing's the same anymore"

“In Valen's name, I take the place that has been prepared for me. I am Grey. I stand between the candle and the star. We are Grey. We stand between the darkness and the light."

Delenn

It's easy to find something worth dying for. Do you have anything worth living for?

Lorien

Ah, arrogance and stupidity all in the same package. How efficient of you!

Londo Mollari

Ivanova is always right. I will listen to Ivanova. I will not ignore Ivanova's recommendations. Ivanova is God. *And*, if this ever happens again, Ivanova will personally rip your lungs out!

Susan Ivanova

I am Susan Ivanova, Commander. Daughter of Andre and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, goddammit! I am death incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Susan Ivanova

Babylon 5 was the last of the Babylon stations. There would never be another. It changed the future and it changed us. It taught us that we have to create the future or others will do it for us. It showed us that we have to care for one another, because if we don't, who will? And that true strength sometimes comes from the most unlikely places. Mostly, though, I think it gave us hope, that there can always be new beginnings. Even for people like us.

Susan Ivanova

Then I will see you again, my love, in the place where no shadows fall.

Delenn

We are star stuff. We are the universe made manifest trying to figure itself out.

Delenn

“From the stars we came. To the stars we return. From now, till the end of time. We therefore commit these bodies to the deep.”

John Sheridan

"All life is transitory"

Delenn

"The past tempts us, the present confuses us, and the future frightens us ...and our lives slip away, moment by moment, lost in that vast, terrible in-between."

Impertor I Centauri

"No dictator... no invader... can hold an imprisoned population by force of arms forever. There is no greater power in the universe than the need for freedom. Against that power, governments and tyrants and armies cannot stand. The Centauri learned this lesson once. We will teach it to them again. Though it take a thousand years, we will be free."

G’Kar

“Well, as answers go: Short to the point, utterly useless, and totally consistent. What I've come to expect from a Vorlon."

Captain John Sheridan

“You have the opportunity, here and now, to choose. To become something greater and nobler and more difficult than you have been before. The universe does not offer such chances often G'Kar."

Kosh ( prawdopodobnie )

"We are fighting to save one another. And some of us must be sacrificed, if all are to be saved."

Ktoś w umyśle G’Kara

The Universe speaks in many languages, but only one voice.
The language is not Narn or Human or Centauri or Gaim or Minbari.

It speaks in the language of hope. It speaks in the language of trust.
It speaks in the language of strength, and the language of compassion.
It is the language of the heart and the language of the soul.
But always it is the same voice.

It is the voice of our ancestors speaking through us.
And the voice of our inheritors waiting to be born.
It is the small, still voice that says we are One.

No matter the blood, no matter the skin,
No matter the world, no matter the star,
We are One.
No matter the pain, no matter the darkness,
No matter the loss, no matter the fear.
We are One.

Here, gathered together in common cause
We agree to recognize this singular truth and this singular rule:
That we must be kind to one another.

Because each voice enriches us and ennobles us,
And each voice lost diminishes us.
We are the voice of the universe, the soul of creation,
The fire that will light the way to a better future.

We are One.

"Who are you?" and "What do you want?"

Sleeping is not the problem.
Waking up. That is a problem.

Ivanova

"This is how the world ends, swallowed in fire... but not in darkness.
You will live on – the voice of all our ancestors, the voice of our fathers and our mothers, to the last generation.
We created the world we think you would have wished for us.
And now we leave the cradle for the last time."

Final Note of The Deconstruction of Falling Stars

"For twenty cycles I stood beside you as one of the Nine. I called many of you friends. Now you call me outcast.
"You know me. You know I believe in the task that is before us – the Great War that is coming.
"I have not turned my back on you. In trying to help, I have sacrificed all that I was and all that I am. We can no longer allow ourselves to be separated by names and borders. Our two sides must unite or be destroyed.
"Do not make my sacrifice a vain one. Allow me to finish what I started. In the name of our friendship, the future of our people, let me remain with Babylon 5."

Deleen

"If you go to Z'ha'dum, you will die."
Kosh

„All life is transitory.A dream. We all come together in the same place at the end of time. If I don't see you again here...I will see you in a little while, in the place where no shadows fall.”

Deleen

We are fighting to save one another. We must realize we are not alone.
We rise and fall together. And some of us must be sacrificed|if all are to be saved.

And some of us must be sacrificed, if all are to be saved.

Voice of Kosh

You have the opportunity, here and now, to choose.
To become something greater and Noblem and more difficult than you have been before.

Voice of Kosh

„No fame. No armies or banners or cities to celebrate your name.
You will die alone and unremarked...and forgotten.”

Sebastian

„I am a Ranger! We walk in the dark places
no others will enter.
We stand on the bridge and no one may pass.
We live for the One. We die for the One!”

Marcus Cole

Aragonte 

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 15:04   

Admete napisał/a:
Aragonte!!! Tak strasznie się cieszę, że zaczęłaś na serio przygodę z B5 i że serial Ci się spodobał. To jest naprawdę mądra rzecz, a cytaty z B5 zaraz wkleję, bo są rewelacyjne :-) Garibaldi razem z Lennierem majstrowali przy tym motocyklu i niexle im to wyszło.

No tak, zapomniałam imienia astystenta Delenn - to Lennier, tak?

Odcinek Believers był bardzo smutny i zdecydowanie o znaczeniach wykraczających poza s-f - od razu skojarzyły mi się historie o odmowie transfuzji krwi z powodów religijnych :-| Podoba mi się, że nie są to historyjki o kosmicznej rzeźni, a świat jest naprawdę pogłębiony, urealniony, wiarygodny (mimo ubóstwa środków specjalnych) i naszpikowany aluzjami do współczesności, kultury.
A Londo może wredny, ale w sumie go dość lubię - jego angielszczyznę rozumiem najlepiej, no, resztę Alienów też w miarę :lol:
Tak naprawdę to większość postaci z B5 można polubić mniej lub bardziej. Mam nadzieję, że Ivanowna też będzie dalej się pojawiała :) O Garibaldim już pisałaś, więc nie pytam :D
Morden to ten od "What do you want"? Był, był - a raczej mignął w jednym odcinku :)
Z tym świętym kwiatkiem Narnów coś mi umknęło, za kiepsko znam angielski - tzn. wiem, jak się to skończyło, ale chyba niuanse mi umknęły i nie wiem, jakiego rodzaju układ wymógł na Londo Sinclair :mysle: Zdaje się, że powinnam oglądać każdy odcinek ze dwa razy, żeby lepiej zrozumieć. Może chociaż języka trochę załapię?
A przy przepowiedni Lady Ladiry ogarnął mnie dreszcz. Brrr!

Admete napisał/a:
I kto mi powie, ze fantastyka jest głupia? ;-)

Ja nie powiem na pewno :mrgreen:

Aragonte 

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 15:15   

Oho! Ale lista cytatów, Admete :-D
Nie znam jeszcze sporej części, ale część kojarzę - też zwracałam na nie uwagę podczas oglądania :wink:
Ta minbarska modlitwa była w tym odcinku ze zlotem mającym służyć prezentacji religii? Występ Ziemian chyba wypadł całkiem efektownie :mrgreen:

Admete napisał/a:
"Everyone lies, Michael, The innocent lie because they don't want to be blamed for something they didn't do, and the guilty lie because they don't have any other choice."

Oj, niestety, coś w tym jest.

Admete napisał/a:
“But somehow, we survived. For better or worse, that's all we can do--survive. And, maybe one day, forget how much it can hurt to be human."
Michael Garibaldi

Tak, tak, ten cytat musiałam wyłowić :wink:

Admete napisał/a:
"my shoes are too tight, and I have forgotten how to dance,"
Londo Mollari

Ten też wyłuskałam :-D

Admete napisał/a:
“The universe runs on the complex interweaving of three elements: energy, matter, and enlightened self-interest."
G’Kar

Tak, ten też pamiętam :mrgreen:

Admete napisał/a:
“The future is always changing. We create the future, with our words, with our deeds, and with our beliefs. This is a possible future, Commander. And it is my hope that you may yet avoid it."
Lady Ladira

W sumie to sama podobnie myślę o przepowiedniach i przyszłości :roll:

No dobra, reszty chyba nie pamiętam :-|
Ale tekst ambasadora Kosha mi się podoba :wink:

A właśnie, właśnie - umknęło mi w tym odcinku z poszukiwaczem Graala, czy to był Kosh i prawdziwy Vorlon, czy też jakaś mistyfikacja :frustracja: Cokolwiek to było, Garibaldi i reszta roznieśli to na miazgę, a Kosh mignął potem cały i zdrów :mysle: Chyba będę oglądać ze słownikiem :cry2: Pół biedy, kiedy mogę włączyć angielskie napisy, ale niektóre były tak źle dopasowane, że wolałam oglądać bez żadnych.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 15:22   

Aragonte mam radę - po odcinku zaglądaj na stronę:

http://www.oinc.net/B5/Enc/ Tam są scenopisy całych odcinków plus dokładne analizy różnych aspektów akcji i postaci. Pomoże Ci na pewno, mnie pomogło. Cytaty beda się pojawiac stopniowo. Morden dopiero zacznie się pojawiać i załatwiac swoje mroczne interesy. Ivanowa ma jeszcze wiele do odegrania.

Aragonte 

Wysłany: Wto 02 Cze, 2009 18:45   

Nie da rady zaglądać po każdym odcinku, skoro od razu włączam kolejny :wink:
Ale chyba sobie będę podczytywać to i owo na tej stronce, bo na pewno mnóstwo sensów mi umyka.

A tak w ogóle to skończyłam I sezon - świetny miał finał! :thud:
Na wszelki wypadek zapuściłam sobie od razu pierwszy odcinek II sezonu :wink:
Mam nadzieję, że Delenn "wykluje się" w tym odcinku :excited:

Z zabawnych momentów - ubawiło mnie, kiedy Londo wprowadzał Lanniera w świat, tzn. namawiał na zakosztowanie różnego rodzaju rozrywek :lol: A jaka piękna była później demolka!

I jeszcze jedno skojarzenie w związku z tym odcinkiem o Graalu - ten stary poszukiwacz skojarzył mi się z Obi Wan Kenobim (i ogółem Jedi), ale chyba nie mnie, co? :wink:

Odpowiedz do tematu