PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Young Victoria (Młoda Wiktoria)
Autor Wiadomość
Lizzy 

Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 18:58   The Young Victoria (Młoda Wiktoria)

Ciekawe kiedy ten film będzie u nas. Zapowiada się całkiem całkiem
http://www.youtube.com/watch?v=EKs3yIZolsM
:excited:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 21:03   

Faktycznie zapowiada się nieźle.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Gitka 

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 08:41   

A tu można obejrzeć sporo obrazów

http://enchantedserenityperiodfilms.blogspot.com/

annmichelle 

Wysłany: Sro 12 Sie, 2009 10:26   

Obejrzeć można, ale za dużo nieścisłości historycznych i właściwie nic z tego filmu nie wynika, bo problematyka (czy to miłosna, czy to o rządach i problemach społecznych) przeleciana "po łebkach".
Już pierwsze zdania mówione przez Wiktorię mnie lekko rozdrażniły, bo świadczą, że scenarzysta nie czuje ducha epoki.
W moim odczuciu - postępowanie bohaterów (w szczególności Wiktorii) zbyt współczesne i odstające od epoki. No i te szarpanki i pyskówki z doradcą matki. :roll:
Wiktoria była brzydką kobietą, a gra ją śliczna aktorka - też mnie to raziło. :lol:
Podobała mi się praca kamery, kilka bardzo ciekawych ujęć. Oraz muzyka, zwłaszcza motyw Schuberta, który lubię. :)

Biedroneczka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Sie, 2009 13:51   

Według mnie ten film aż woła o pomstę do nieba. Cukierkowaty, ciągnący się jak stara landrynka i aż ociekający słodyczą, która nie tyle wylewa się z ekranu (w moim przypadku monitora), ale i zalewa dywan i przecieka na poniższe piętro.
Niezgodny z historią (czego ja oczekiwałam po kolejnym filmie "historycznym"?!), ale to już pomijając* .Wiktoria może najłagodniejsza nie była, ale ludzie bez przesady, raczej by się nie szarpała z innymi. Ehh... bzyyy komentarza.
Film trafia na listę filmów "na jeden raz".

*Znam dokładnie jeden film historyczny, który w 95% jest zgodny z historią dlatego innym filmom tego typu stawiam wysoko poprzeczkę.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Sie, 2009 17:51   

Ja znam takich filmow na tyle, ze moge spokojnie przystapic do ogladania Young Victorii :)

annmichelle 

Wysłany: Sro 12 Sie, 2009 17:56   

Biedroneczka napisał/a:

*Znam dokładnie jeden film historyczny, który w 95% jest zgodny z historią dlatego innym filmom tego typu stawiam wysoko poprzeczkę.

A możesz zdradzić co to za film? :-)

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sro 12 Sie, 2009 20:32   

eeeee, to poczekam az zjedzie do 5 funtow... :-P

Biedroneczka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 08:10   

Na temat życia Wiktorii możnaby zrobić dziesiątki filmów, każdy wart Oscara, a i tak tematu się jeszcze nie wyczerpie.

Annmichelle, ten film to "Carska rodzina Romanowych", w orginale "Romanovi: Ventsenosnaya semya". Nie wiem czy jest dostępny w Polsce, oglądałam po rosyjsku z angielskimi napisami. Jeśli ktoś się interesuje akurat tym - prawdziwy rarytas.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 11:59   

Filmy historyczne, nie sa filmami oscarowymi. Jednak mylenie paradokumentu fabularnego z filmem historycznym tez nie jest najlepszym posunieciem :)
Znam wiecej niz 1 film kostiumowy, ktory spelnia warunki filmu historycznego. Szczesciara ze mnie, nie? :P

Alicja 

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 14:25   

AineNiRigani napisał/a:
Szczesciara ze mnie, nie?

wręcz niesamowita :mrgreen:
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Biedroneczka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 19:09   

AineNiRigani szczęściara z ciebie, ale masz rację - popełniłam straszne błędy.
Biję się w pierś w akcie skruchy i posypuję glowę popiołem :ops1:

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 20:59   

a moze to kwestia nie tyle szczescia, co interpretacji pojec?

primavera 

Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 22:18   

Właśnie obejrzałam ten film i co? Hmmm mam wrażenie że twórcy jakby bali się by postacie były bardziej wyraziste. Paul Bettany jako Lord Melbourne rzeczywiście świetny a i sama Wiktoria czasem próbowała byc prawdziwa Wiktorią.
Podobały mi sie śliczne wnętrza i niektóre stroje no i wiało czasami brytyjskością.
Podobała mi się także końcoa piosenka "Only You" ślicznie zaśpiewana oprzez Sinead O'Connor.

Pemberley 

Wysłany: Czw 24 Wrz, 2009 13:47   

Film popelniony dla nastolatek, coby im zapewnie monarchie przyblizyc jak Austen w P&P 2005, czyli dialogi wyglaszane szybko i jeszcze szybciej, duzo emocji, troche awantur i lukru.
Nastawilam sie, ze film bedzie kiepski, a tu odkrylam jakim wspanialym glosem obdarzyla natura Ruperta Frienda... Bardzo przyjemnie spedzilam czas i moze dlatego stwierdzam, ze film nie byl taki zly :rotfl:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Czw 24 Wrz, 2009 14:06   

Nabyłam film na przecenie. Sie zobaczy....

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 19:19   

Może i nieco słodki jest ten film, może nie wszystko się zgadza, ale ja nie oczekiwałam po nim ani dramatu, ani lekcji historii, dlatego też dobrze mi się go oglądało. Podobała mi się i sama Wiktoria, i jej przyszły mąż. Piękne stroje i wnetrza. Cudowna wprost muzyka. Pewnie nie wrócę już do niego, ale teraz spędziłam miło te prawie dwie godziny.

Just typhoons and monsoons
This impossible year

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 11:40   

Obejrzałam "Młodą Wiktorię".

Widzę, że oceniłyście ten film dość surowo, ale ja dobrze się bawiłam. Przede wszystkim to ulubione przeze mnie czasy, a więc początek XIX wieku, a skoro lubię te czasy, chętnie dowiedziałam się czegoś o królowej, która panowała tak długo.
Zdaję sobie sprawę, że małżeństwo w przypadku osoby panującej opiera się głównie na polityce, tymczasem w tym filmie wydaje się, jakby wybór Wiktorii wynikał jedynie z jej własnych uczuć, jakby próbowała w ten sposób uciec przed samotnością. Mało to wiarygodne. Niemniej film oglądało mi się bardzo dobrze, nie jest to oczywiście pogłębione studium i ktoś raczej dość słusznie porównał film do "Zakochanej Jane".

Jednak autentyczne wnętrza (jak mniemam), kostiumy, zdjęcia stanowią dużą wartość tego filmu.
Trzeba przyznać, że młoda królowa od początku pokazywała swój niezależny charakter (może nawet zbyt współcześnie to wyglądało), choć nie udało jej się uchronić od wpadek, ale wiadomo, że otoczenie królowej będzie chciało uzyskać coś dla siebie. Ciekawe było to, jak politycy próbowali umieścić wśród dam dworu swoje znajome. Tak też widać robi się politykę. Królowej jednak trudno polegać na samej sobie.
Muszę wyróżnić tu Marka Stronga w roli Conroya, bo kiedy się ta postać pojawiała, przykuwała uwagę widza. Choć jakoś nie chce mi się wierzyć, że zachowywałby się tak obcesowo wobec następczyni tronu.

Mnie się podobało. Ot to taki film dla całej rodziny. Oglądałam z rodzicami i wszystkim nam się dobrze oglądało. Chętnie obejrzałabym coś o dalszych losach królowej Wiktorii, ale domyślam się, że mogłoby to być kosztowne....

Adresy moich blogów:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 11:43   

A widziałas Jej Wysokość Panią Brown?

http://www.filmweb.pl/f52...Pani+Brown,1997

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 11:45   

O Gosiu, jest swietny film o starszej Wiktorii - Jej Wysokosc Pani Brown. Z Judi Dench w roli Wiktorii. http://www.imdb.com/title/tt0119280/

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 11:46   

Admete mnie ubiegla :lol:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 11:54   

Dzięki, sprawdzę :D Nie znałam tego filmu!

Acha, muszę wspomnieć jeszcze o ślicznym piesku, który był małą gwiazdką w tym filmie. Szkoda tylko, że pojawiał się tak rzadko ;)

Adresy moich blogów:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 12:21   

Ja bym sobie chętnie go przypomniała. W kinie na nim byłam. Oj były czasy, kiedy chodziłam do kina nieustannie. W liceum i na studiach. Dziwne, ale wtedy nawet na tej mojej prowincji coś grywali sensownego.

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 12:29   

Ja pamietam, jak to ogadalam kiedy w naszej telewizji... Mam gdzies DVD kupione okazyjnie z Amazonu, moze warto wyciągnac ;)

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010 13:17   

Admete jak mi się uda wykombinować coś to Ci podrzucę z Czasem honoru :)

Odpowiedz do tematu