PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plotki i newsy filmowe
Autor Wiadomość
milenaj 

Wysłany: Pią 05 Maj, 2017 16:24   

Rany, rewelacja. ;)

Anaru 

Wysłany: Pią 05 Maj, 2017 19:29   

Cudne, chyba będę miała dla taty prezent na urodziny :wink:

Aragonte 
nerd planetarny

Wysłany: Pią 05 Maj, 2017 20:48   

Ja już zamówiłam dwie sztuki w Bonito, dla siebie i dla koleżanki, bo też sobie zażyczyła :D

Anaru 

Wysłany: Czw 11 Maj, 2017 12:50   

Nabyłam :banan:

milenaj 

Wysłany: Czw 11 Maj, 2017 12:54   

Zazdraszczam. :mrgreen:

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017 08:57   

Odświeżyłam sobie wczoraj "Gosford Park" Altmana.
Jak to jest cudnie zrobione, jak to wszystko tak mimochodem się układa w całość. Każdy ruch kamery ma znaczenie, spojrzenie aktora, a w sumie niewiele się dzieje.
Tak właśnie bym chciała konstruować intrygi w swoich książkach, ale aż tak w książce się nie da :cry2: Słowo jest innym nośnikiem. Kamera i gra aktorska upraszczają sprawę, a jednocześnie wszystko jest mocniejsze, bardziej sugestywne. Uff!

BeeMeR 

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017 09:00   

akne napisał/a:
Kamera i gra aktorska upraszczają sprawę, a jednocześnie wszystko jest mocniejsze, bardziej sugestywne. Uff!
Zależy w jakim filmie ;) Nieraz to słowo pisane ma mocniejszy wydźwięk.
Gosford Park uwielbiam w całości - także płynny nieustanny ruch kamery, tak inny od drażniącego mnie niepomiernie i coraz bardziej nagminnego kręcenie "z ręki" by było bardziej niby naturalnie albo dynamicznie - nie znoszę tego :uzi:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017 10:04   

Musze sobie zrobic powtórkę.

Anaru 

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017 11:29   

Tez mam ochotę na powtórkę, pamiętam ten film jako pięknie zrobiony i pięknie zagrany :serce:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017 14:01   

Widziałam kilka(dziesiąt) razy, uwielbiam ten film.
Choć wciąż nie wiem, dlaczego ona załapała, kto "zabił" po usłyszeniu "carpe diem". :mysle:

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

milenaj 

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017 15:59   

Nie potrafię zliczyć ile razy widziałam ten film i za każdym razem podoba mi się tak samo, ale gdzieś zapodziałam moją płytę.....

Będę musiała gdzieś wyczaić na promocji.

Anaru 

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017 22:25   

A ja widziałam raz, chętnie sobie przypomnę

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017 22:37   

Agn napisał/a:
Widziałam kilka(dziesiąt) razy, uwielbiam ten film.
Choć wciąż nie wiem, dlaczego ona załapała, kto "zabił" po usłyszeniu "carpe diem". :mysle:

Mam wrażenie, nie wiem w jakiej glebie zakorzenione :-D , że ona już wcześniej go zaczęła podejrzewać, po tej scenie z termoforami, kiedy powiedział, że ją zaskoczy. Po carpe diem poszła do niego nie dlatego, że się domyśliła, tylko po to by się upewnić, że jej podejrzenia były niesłuszne. Miała pewnie zamiar zignorować swoje przeczucia, ale to powiedzenie ją natchnęło, żeby coś zrobić. Dopiero on sam tak naprawdę się jej przyznał.
Mnie się szalenie podoba tekst: Doprawdy? A kiedy ostatnio dźgałaś zwłoki? :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017 22:41   

akne napisał/a:
Doprawdy? A kiedy ostatnio dźgałaś zwłoki?

Jeden z moich ulubionych dialogów tak w ogóle. ;)

Teoria dobra, tylko że jak wpadła mu do pokoju, to wypaliła "Dlaczego to zrobiłeś?" - ona była pewna swego.

A w ogóle film ma genialną obsadę. Maggie Smith, Helen Mirren, Michael Gambon, Kristin Scott-Thomas, Emily Watson, Clive Owen... dłuuuuga lista naprawdę świetnych aktorów. :serce:

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Pon 24 Lip, 2017 22:55   

Posłuchałam jeszcze raz uważnie. Ona mówi( w wolnym tłumaczeniu): "To nie było tak, że ty go nie lubiłeś? Nie tak naprawdę? Nie na tyle, żeby go zabić. Nie mogłeś. Przecież go nawet nie znałeś.Musiałbyś go nienawidzić, a dlaczego miałbyś tak czuć?"

To Twoje pytanie: dlaczego to zrobiłeś/ zrobiłaś - ona zadaje jego matce. Tu ma już pewność, bo usłyszała jej prawdziwe nazwisko.

Caitriona 
Zimy! Zimy! Chcemy zimy!

Wysłany: Wto 25 Lip, 2017 21:39   

O, nie wiem ile razy widziałam ten film, uwielbiam go. Mam płytę z gazety kupioną dawno temu, chyba muszę poszukać normalnego wydania.
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Anaru 

Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 19:36   

Właśnie się zaczął Gosford Park na Kulturze, chyba skorzystam ;)

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 20:48   

Wywołałam :mrgreen:

milenaj 

Wysłany: Sro 02 Sie, 2017 10:27   

Eeee, a ja przegapiłam :-(

Anaru 

Wysłany: Nie 19 Lis, 2017 23:32   

Kevin Spacey ocenzurowany w TVN [WIDEO] :roll:

Podczas emisji zwiastuna filmu "Szefowie Wrogowie" na antenie TVN, oczy aktora Kevina Spacey'ego, grającego w tym filmie, zakryto czarnym paskiem oraz ocenzurowano jego nazwisko. W sieci zawrzało! Dlaczego TVN ocenzurował Kevina Spacey'ego?
Wczoraj wieczorem widzowie TVN byli świadkami szokującej sytuacji. Podczas emisji zapowiedzi filmu "Szefowie Wrogowie", wizerunek występującego w nim Kevina Spacey'ego został ocenzurowany, w sposób, w jaki cenzuruje się wizerunek przestępców. Na oczach aktora umieszczono czarny pasek, jego podpisane "Kevin S.", a wypowiedziane przez lektora nazwisko hollywoodzkiej gwiazdy zostało "wypikane". Dlaczego stacja TVN postąpiła w ten sposób? Na razie nikt z TVN nie zabrał głosu w tej sprawie. Przypomnijmy jednak, że był ostatnio wielokrotnie oskarżany o molestowanie seksualne. Z tego powodu Netflix zakończył z nim współpracę i wykluczył go z obsady "House of Cards". Czyżby cenzura TVN miała związek z tymi oskarżeniami?

http://www.se.pl/wiadomos...eo_1028129.html

Nie wiem czy aż zawrzało, ale ktoś tu był chyba nadgorliwy :roll:

TVP nakręci kolejny serial w Krakowie?

Na stulecie niepodległości Polski otrzymamy w przyszłym roku nowy serial zrealizowany przez TVP.
Nieoficjalnie wiadomo, że w Krakowie powstanie nowy serial zrealizowany przez telewizję publiczną. Nosi on roboczy tytuł „Drogi wolności” – i ma być pokazany w przyszłym roku z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Cykl będzie realizowany pod Wawelem, ponieważ opowiada o losach krakowskiej rodziny na przestrzeni wielu lat. Jej dzieje będą pretekstem do pokazania najważniejszych wydarzeń z historii Polski, które doprowadzają do pełnego odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Główni bohaterowie serialu będą w nich uczestniczyć, dzięki czemu powstania mozaika polskich dziejów w XX wieku.

Najważniejsze role mają być powierzone trzem młodym aktorkom – Julii Rosnowskiej, Paulinie Gałązce i Katarzynie Zawadzkiej. Tę pierwszą pamiętamy przede wszystkim z serialu „Julia”, którego akcja również rozgrywała się w Krakowie. Był on emitowany na początku tej dekady przez stację TVN. Nazwisko aktorki jest pseudonimem – naprawdę nazywa się Krzemińska i jest córką Stanisława Krzemińskiego, właściciela firmy produkcyjnej Besta Film oraz aktorki Bernadetty Machały–Krzemińskiej. Paulinę Gałązkę widzieliśmy ostatnio w „Powidokach” Andrzeja Wajdy i serialu „Bodo”. Karolina Zawadzka kończyła PWSTw Krakowie – i największy rozgłos zyskała dzięki roli żony Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w filmie „Baczyński”.

http://krakow.naszemiasto...rt,t,id,tm.html

Odpowiedz do tematu