PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cead Mile Failte, czyli kto spiewa w gaelicu i nie tylko...
Autor Wiadomość
praedzio 
be safe

Wysłany: Wto 22 Sie, 2017 22:39   

Wrócona-m z festiwalu. :hello:
Próbuję nie dopuścić do siebie pofestiwalowego doła, więc obłożyłam się zakupionymi płytami i przesłuchuję ulubione kawałki. :serduszkate:

Dzisiejszy wieczór spędzam ze szkockim trio The Langan Band, który zaczarował nas w niedzielę.

The Winter Song
The Demented Set

Aragonte 

Wysłany: Wto 22 Sie, 2017 23:33   

Hej, hej, Praedzio :) Wytańczyłaś się? :taniec:

praedzio 
be safe

Wysłany: Wto 22 Sie, 2017 23:38   

Tańczyłam całkiem sporo, ale czuję niedosyt. ;) Cóż, nie opanowałam jeszcze sztuki bycia w kilku miejscach naraz. ;) Więcej napiszę jutro.

Ostatnio zmieniony przez praedzio Sro 23 Sie, 2017 16:54, w całości zmieniany 1 raz  

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 23 Sie, 2017 06:14   

Zmieniacz czasu by ci sie przydał ;)

praedzio 
be safe

Wysłany: Sro 23 Sie, 2017 18:06   

A to na pewno. ;)

Zastanawiam się, czy to nie dlatego, że w tym roku pierwszy raz nocowaliśmy w hostelu, a nie w szkole. ;) Po prostu zbyt wygodnie nam się siedziało w pokoju i gawędziło, zamiast od razu po koncertach lecieć do BOK-u na sesję. ;) Ale cóż - najwyraźniej to był czas na gadanie.

Nie to, żebyśmy nie tańczyły w ogóle - zwłaszcza przy takiej kapeli jak francuski Ciac Boum, który porwał nas do tańca w sobotę. O, tu filmik z soboty, gdzie widać, co się działo pod sceną:

tańce połamańce pod sceną

Zwłaszcza od 2:20 minuty, gdzie kapela zapodaje nutę do Bransles de Noirmoutier ... :love_shower:

A tu ten kawałek w wersji niekoncertowej, do którego Marta z Krzyśkiem uczyli nas kroków na sobotnich warsztatach: Klik

Pogoda nas nie rozpieszczała w tym roku, w sumie nie było dnia, zebyśmy nie wracali mokrzy z koncertów. :lol: Z tym, że w piątek po prostu z gorąca, a w pozostałe dni od deszczu. :lol:

Niedzielne koncerty nie zapowiadały, że będzie deszczowo, bo się nam ładnie rozpogodziło, choć było chłodno. No, ale ostatni kawałek Beltaine obdarował nas niezłą pompą. A co było w tym najpiękniejsze? Nikt nie uciekł spod sceny (mówię o tancerzach): wszyscy twardo i wyszczerzeni tańczyli an dro. A chłopaki? Ukłonili się nam ze sceny... i wyszli do tego ukłonu na lejący się z nieba deszcz. :shock: Grzesiu tylko zawołał: "Wychodzimy, chłopaki! Oni mokną, to my też!!" :serce:

No, a później w hostelu było wielkie suszenie, w związku z czym (co było do przewidzenia) trzy dziewoje z pokoju nr 26 (to my!!!) wysadziły korki. :rotfl: Dobrze, że był z nami Andrzej, który dokonał włamu do skrzynki z bezpiecznikami i uratował sytuację, dzięki czemu względnie suche dotarłyśmy na sesję. :mrgreen:

Sobota była również dniem wypadków, bo dwie znajome skręciły nogę, więc nie obyło się bez wizyty na SOR-ze w pobliskiej Czeladzi. :thud:

W poniedziałek rano Andrzej podrzucił nam ciasto ze śliwkami :slina: co byśmy miały na drogę, ale stwierdziłyśmy, że rozparcelujemy je w Ośrodku, z którego miałyśmy zabrać do Warszawy znajomą. No, i skończyło się na integracji z pracownikami BOK-u i wolontariuszami, którzy pracowali przy organizacji festiwalu. :mrgreen: Nie obyło się również bez śmiechu, bo pod jednym z wolontariuszy (słusznego wzrostu i jeszcze słuszniejszej wagi) załamało się plastikowe krzesełko, z którego wstawał, żeby sięgnąć po kawałek ciasta. :rotfl: Pierwszy raz w życiu widziałam, żeby takie krzesełko rozsypało się na drobne kawałki. :shock:

Pogadałyśmy sobie również z "Łyniem" - najstarszym pracownikiem Ośrodka, który organizował ten festiwal od samego początku jego istnienia. No, i niewesoło się nam zrobiło, bo dalsze edycje FMC wiszą na włosku. Prezydent miasta jest mocno średnio zainteresowany tym festiwalem, co niestety przekłada się na kiepskie finansowanie imprezy. Tak naprawdę to determinacja zespołu Beltaine jako współorganizatora FMC, no, i nas - ludzi, którym się chce co roku przyjeżdżać do Będzina - jako tako trzyma festiwal na powierzchni. Pozostaje trzymać kciuki za to, żeby FMC nie wygasło wzorem Dowspudy. :-|

Deanariell 
nie z tego świata /Jensenated

Wysłany: Czw 24 Sie, 2017 01:49   

Fajnie spędziłaś czas, zostaną miłe wspomnienia. :oklaski: :wink:

praedzio napisał/a:
dalsze edycje FMC wiszą na włosku. Prezydent miasta jest mocno średnio zainteresowany tym festiwalem, co niestety przekłada się na kiepskie finansowanie imprezy.

Oooo... :( To bardzo przykre wieści. Nie rozumiem takiego podejścia, skoro to pozytywna i pokojowo nastawiona impreza, a dodatkowo może być doskonałą reklamą miasta. :mysle: Ciekawe z jakiej partii to prezydent. :roll:
Now don't you cry no more..."

["...Lost in the wilderness, so far from home..."]
Acklesism is my religion ;) Welcome to Winchesterland

Barbarella

Wysłany: Czw 24 Sie, 2017 21:30   

praedzio napisał/a:

Prezydent miasta jest mocno średnio zainteresowany tym festiwalem, co niestety przekłada się na kiepskie finansowanie imprezy. Tak naprawdę to determinacja zespołu Beltaine jako współorganizatora FMC, no, i nas - ludzi, którym się chce co roku przyjeżdżać do Będzina - jako tako trzyma festiwal na powierzchni.

Z tego, co pamiętam, już kiedyś pojawiło się to zagrożenie.

Fajnie się bawiłaś. :-D

praedzio 
be safe

Wysłany: Nie 11 Mar, 2018 13:16   

Tak się bawiliśmy w ten piątek: https://youtu.be/HQYfPxAscjc
Belmiśki są w trasie chwilowo bez Grześka, bo mu się akuratno urodziła druga córeczka. :serce:

praedzio 
be safe

Wysłany: Czw 15 Mar, 2018 13:18   

A jednak... plotki i przypuszczenia stały się prawdą.... Grzesiu dziś napisał na FB, że odchodzi z Beltaine. :cry2: :cry2: :cry2:

Barbarella

Wysłany: Czw 15 Mar, 2018 20:08   

Jak to? :shock:
Podał jakiś powód?

praedzio 
be safe

Wysłany: Czw 15 Mar, 2018 20:14   

Nic mi na ten temat nie wiadomo. :( Napisał tylko enigmatycznie, że dla niego zaczyna się coś nowego.

praedzio 
be safe

Wysłany: Sob 17 Mar, 2018 13:12   

Wczoraj w radiowej Czwórce była audycja z Krzysiem i Anią Piotrowskimi na temat tańca szkockiego, którym zajmują się na co dzień. On - tancerz Trebraruny, ona - Animus Saltandi. W audycji pada kilka słów na temat warsztatów highlandów w Chacie Numinosum, w których uczestniczyłam tydzień temu. Chyba nawet raz słychać w tle mój okrzyk, w którym wyraziłam swoje niezadowolenie ( :mrgreen: ) z pomerdania przeze mnie kierunków. ;)

https://www.polskieradio....marca-godz-1604 (od 9:13 minuty).

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Nie 18 Mar, 2018 14:28   

:mrgreen:

praedzio 
be safe

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018 18:50   

Dziś oficjalną premierę ma nowa płyta Loreeny McKennitt pt. "Lost Souls". Tu można posłuchać Breaking Of The Sword w całości oraz dwóch teaserów innych piosenek z tego albumu: https://hasitleaked.com/2018/loreena-mckennitt-lost-souls/

Mnie udało się dotrzeć do całego albumu, jakby co. ;) Jest czego posłuchać, zaiste. :serce:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018 18:52   

Praedzio ja cię proszę ;) Ostatnio słuchałam wszystkich jej płyt kolejno.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Maj, 2018 13:21   

Nie przesłuchałam jeszcze całej płyty, ale podoba mi się. Mniej mistyczna, taki powrót do początków - to zaleta, nie wada.

Odpowiedz do tematu