PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Film jest a co z książką?
Autor Wiadomość
Trzykrotka 

Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 20:46   

Żony i córki :wink:

Alicja 

Wysłany: Czw 25 Lis, 2010 14:55   

wracając do wydania książki - nowy naczelny jeśli chce zmienić pracę powinien zająć się wybieraniem okładki :wink: jestem za
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Trzykrotka 

Wysłany: Czw 25 Lis, 2010 18:12   

Oj, bo może być powtórka z rozrywki! zacznie wybierać okładkę, a zejdzie mu do wyboru następnego naczelnego :roll: . Jak dla mnie, książka może już być z jakąkolwiek okładką. Byle była.

Irm 

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 20:24   

Fajnie, że coś się ruszyło, szkoda że tak mało konkretnie. Trzymam kciuki, żeby ten pierwszy kwartał przyszłego roku okazał się terminem realnym i książka się w końcu ukazała. :trzyma_kciuki:

VeraDeDiamant 
I'm incurably romantic...

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 21:25   

Irm napisał/a:
Fajnie, że coś się ruszyło, szkoda że tak mało konkretnie. Trzymam kciuki, żeby ten pierwszy kwartał przyszłego roku okazał się terminem realnym i książka się w końcu ukazała. :trzyma_kciuki:

zgadzam się;D już dosyć czekania:D nawet na filmową okładkę się zgodzę (chociaż osobiście nie lubię, jak tak się robi, bo to likwiduje u czytelnika jego własne próby wyobrażenia sobie, jak mają wyglądać bohaterowie;D) to jednak byłoby lepsze (szczególnie, że ja ZAWSZE wyobrażam sobie Johna Thorntona podczas czytania jako RA:D:D:D:D:D
:lovera:

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Pią 03 Gru, 2010 20:49   

VeraDeDiamant napisał/a:
szczególnie, że ja ZAWSZE wyobrażam sobie Johna Thorntona podczas czytania jako RA:D:D:D:D:D

Ja też bo pierwszy obejrzałam film :-)

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

The Cure, Joy Division and Morrissey make it cool to be unloved.

Hanula 

Wysłany: Pią 03 Gru, 2010 22:26   

Eeva napisał/a:
VeraDeDiamant napisał/a:
szczególnie, że ja ZAWSZE wyobrażam sobie Johna Thorntona podczas czytania jako RA:D:D:D:D:D

Ja też bo pierwszy obejrzałam film :-)

Ja również jako pierwszy obejrzałam film i nie ma dla mnie znaczenia jak będzie wyglądała okładka, ponieważ ja z niecierpliwością czekam na książkę

Katrin 

Wysłany: Nie 05 Gru, 2010 20:38   

VeraDeDiamant napisał/a:
nawet na filmową okładkę się zgodzę (chociaż osobiście nie lubię, jak tak się robi, bo to likwiduje u czytelnika jego własne próby wyobrażenia sobie, jak mają wyglądać bohaterowie;D) to jednak byłoby lepsze (szczególnie, że ja ZAWSZE wyobrażam sobie Johna Thorntona podczas czytania jako RA:D:D:D:D:D

Ja tak samo. :-D
Pomysł z filmową okładką może nie byłby taki zły... :mysle:

Dopisek: Choć z drugiej strony bardziej martwiłabym się o to tłumaczenie. Niedawno czytałam sobie fragmenty z Bluszcza i... nie jest pod wrażeniem. Tłumaczenie forumowe jest o niego lepsze! :mrgreen:

Loana 

Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 05:22   

I co, cos rusza z ta ksiazka? Mamy juz polowe pierwszego kwartalu 2011...

MojaMonia 

Wysłany: Pon 14 Lut, 2011 19:48   

Ja się postaram dowiedziec ile kosztuje wydanie książki. Okazało się, że moja kuzynka jako jeden z aspektów działalności gospodarczej wpisała wydawanie książek i ma już kilka pozycji na koncie. Popytam się i dam znać.

Irm 

Wysłany: Pon 14 Lut, 2011 20:43   

Z tego, co się orientuję, wydanie książki to koszt ok. kilkunastu tysięcy złotych.

Anna Edyta 
Ania

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011 10:10   

Ponieważ wydanie książki po polsku idzie jak po grudzie, zastanawiam się, czy nie byłoby dobrze zwrócić się po radę do ludzi doświadczonych w tym względzie. Na portalu Racjonalista.pl zamieszcza artykuły dziennikarz, pan Koraszewski. Kiedyś pracował dla BBC, mieszkał przez pewien czas w Szwecji. Obecnie mieszka w okolicach Wrocławia. Jego żona, Małgorzata, tłumaczy artykuły dla Racjonalisty. Oboje interesują się sprawami społecznymi.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011 10:23   

tylko w jaki sposob mogliby pomoc? Masz konkretna propozycje?

MojaMonia 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011 18:55   

Można się zwrócić do wydawcy na innym rynku z pytaniem czy nie byliby zainteresowani wydaniem w języku polskim, wtedy odpadłyby problemy z prawami autorskimi do tłumaczenia, no i na pewno wiedzieliby do kogo się zwrócić z tłumaczeniem.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011 16:28   

Dzięki Mag za info :)
I zaangażowanie :kwiatek:

Wydadzą na św. Nigdy, lub wg. mojej wersji, na świętego Iwa czo nigdy nie bywa...

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011 21:59   

Mag113 napisał/a:
lady_kasiek napisał/a:
Spokoju, ale i rozbujałego życia forumowego. Bywało burzowo, że wióry leciały.
mi to nawet czasami brakuje tej co półrocznej awantury :wink:

Służę swoją osobą! :wink: Nie wiem tylko, czy potrafiłabym sprostać zadaniu - charakter zmienił mi się bowiem na lepszy! :mrgreen:
Aine napisał/a:
To zwiazek na dobre i zle, bo nawet jak Ci ktos zalezie za skore, to i tak nie mozesz przestac tutaj bywac - chociazby duchem (czego mamy przyklady :-D )

Dla niezorientowanych w historii - to ja, "duch"; każde ponure zamczysko (forum :wink: ) ma swojego...... :rotfl:

Przy okazji, by nie marnować tak cennej uwagi, choć temat przynależy do sąsiedniego wątku o polskim wydaniu powieści Gaskell - w miniony piątek otrzymałam, po moim kolejnym zapytaniu, informację z wydawnictwa "Elipsa";
Cytat:
Szanowna Pani
Przepraszam za brak odpowiedzi. Po prostu nie znam wciaz terminu wydania
powiesci Gaskell bo to nie zalezy tylko
ode mnie. Gdy sprawy sie wyjasnia, dam pani znac,
pozdrawiam,
P.P.

Może ktoś jeszcze pamięta, że ta sama redaktor od spraw wydawniczych w listopadzie ubiegłego roku zapowiadała, iż być może książka Gaskell ukaże się w lutym....

Czyli: ad calendas graecas....

Żegnam!

Jak się zmienił, to nie "znikaj" postów... :roll:

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Północ Południe

Wysłany: Sro 11 Maj, 2011 15:27   

Pierwsze polskie wydanie Północ Południe ukaże się w połowie czerwca. Wydawcą jest Elipsa!!!!

MojaMonia 

Wysłany: Sro 11 Maj, 2011 17:38   

Super! Już nie mogę się doczekać!

Irm 

Wysłany: Sro 11 Maj, 2011 18:49   

Bardzo, bardzo dobra wiadomość :D Mam nadzieję, że tym razem publikacja dojdzie do skutku :trzyma_kciuki:

monka2212 
monka2212

Wysłany: Sro 15 Cze, 2011 22:26   

Kupiłam dziś książkę! Północ Południe, Tom I, Biblioteka Bluszcza. Nareszcie wydali!!! Ciekawe, kiedy ukaże się tom II...

JoannaS 

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 18:59   

:banan:
I jak tłumaczenie?

primavera 

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 19:19   

Też sobie dzisiaj nabyłam droga kupna pierwszy tom w Empiku. Musiałam sie nieźle naszukać ale jakoś znalazłam tę książkę na półce z tytułami prasowymi. Zabieram się do czytania :-D a

Odpowiedz do tematu