PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
David Copperfield (2008)
Autor Wiadomość
Gitka 

Wysłany: Czw 01 Maj, 2008 10:51   David Copperfield (2008)

David Copperfield (2008)

http://www.imdb.com/title/tt0950723/

Simon Pegg, Julie Walters, Dominic Cooper i Colin Firth
dołączyli do Rowana Atkinsona w obsadzie ekranizacji książki Karola Dickensa, "David Copperfield".

Prace na planie filmu, którego produkcja kosztować ma 30 milionów dolarów, rozpoczną się jesienią tego roku. Za kamerą stanie Peter Howitt, twórca "Johnny'ego Englisha" z Atkinsonem w roli tytułowej.

David, tytułowy bohater książki Dickensa, to utalentowany, wrażliwy chłopak, który dzięki sile charakteru i konsekwencji w dążeniu do celu, pomimo osamotnienia i ubóstwa, zdobywa wykształcenie i wspina się na kolejne szczeble kariery. Wychowany przez bezdusznego ojczyma, zostaje wysłany do szkoły, gdzie spotyka przyjaciół pomagających mu przetrwać ciężkie szkolne czasy. Opisując z niezrównanym mistrzostwem dzieciństwo Dawida, następnie jego dojrzewanie i dorosłe życie, Dickens ukazuje cały szereg barwnych, ekscentrycznych postaci: pannę Betsy Trotwood, pana Dicka, państwa Micawberów. Wszyscy ci ludzie składają się na panoramę społeczeństwa angielskiego XIX wieku (za Merlin.pl).

W filmie Howitta Atkinson wcieli się w rolę pana Micawbera, który uznawany jest za jednego z najlepszych komicznych bohaterów stworzonych przez Dickensa, człowieka, który nie traci optymizmu pomimo wielu trudności, które piętrzy przed nim los.

Ostatnim kinowym filmem, który zrealizowany został na podstawie "Davida Copperfielda" był obraz George'a Cukora z 1935 roku. W międzyczasie powstało jednak kilka telewizyjnych ekranizacji książki Dickensa.
http://www.stopklatka.pl/...skad=newsletter

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Czw 01 Maj, 2008 11:21   

No zobaczymy! DZieki za info, Giteczko :D

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

RaczejRozwazna

Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 11:52   

Czy ten film już się ukazał? Bo własnie jestem świeżo po przeczytaniu książki, i chętnie zobaczyłabym ekranizację...

nicol81 

Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 14:21   

Niestety, tą ekranizację wcięło :( Nawet na imdb o niej nie ma...
Są seriale- BBC z Danielem Radcliffem i Maggie Smith oraz amerykański z Hugh Dancym.

BeeMeR 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 08:04   

Mam lekką fazę na Dickensa, obejrzałam więc dwie ekranizacje Dawida Copperfielda:
http://www.imdb.com/title/tt0167872/
http://www.imdb.com/title/tt0238768/

I ta pierwsza mi się bardzo podobała, a ta druga podobała tak średnio. Każda ma swoje wady i zalety, to oczywiste, ale jak dla mnie pierwsza ma znacznie więcej mocnych stron;
Po pierwsze bardzo mi się w pierwszej wersji podoba casting, zwłaszcza demoniczne rodzeństwo Murdstone i młody Dawid (słodziarski Daniej Radcliffe, im młodszy tym bardziej mi się podoba, a to ważne, bo dziecięce przygody zajmują blisko połowę filmu :) ), zaś starszy jest bez wyrazu. Przede wszystkim zaś rewelacyjna jest Maggie Smith w roli ekscentrycznej ciotki, a scena przeganiania niechcianych gości i ich osiołków jest cudna :mrgreen: :lol:
Sally Field w analogicznej roli ciotki mnie irytowała, niestety, przeganianie gości z ubitej ścieżki w miejsce trawnika o którym mowa wygląda głupio. Niemniej w drugim filmie bardziej podobał mi się dorosły Dawid (Hugh Dancy), no i lepiej wykańcza niektóre wątki, np. w/w Murdstone'ów czy etatowego złego, ale też zawiera za dużo retrospekcji, gdy Dawid (Hugh) wspomina coś i cierpi albo wzdycha. Pierwszy film jest dużo bardziej spójny i logiczny - ale w sumie warto zobaczyć oba :)
Ach, no i w drugiej wersji na całej linii zawiódł mnie Paul Bettany, który z postaci z pazurem zrobił postać mdłą. :roll:

Odpowiedz do tematu