PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wampiry i wilkołaki
Autor Wiadomość
Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Pią 04 Lis, 2011 12:06   

och och nie moge sie doczekac :-)

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

The Cure, Joy Division and Morrissey make it cool to be unloved.

Anaru 

Wysłany: Pią 04 Lis, 2011 12:07   

Zaraz, czy ja czwarty w ogóle oglądałam??? :mysle:
Ten z tym starym wampirem to był który? :mysle:

milenaj 

Wysłany: Pią 04 Lis, 2011 15:38   

To był chyba drugi. :mysle:

asiek 

Wysłany: Pią 04 Lis, 2011 15:42   

Godric był w drugim sezonie, a Russell /tyż starowinka :wink: / w trzecim.

Aragonte 

Wysłany: Pią 13 Sty, 2012 23:26   

Coś niecoś o wampirach:
http://strefatajemnic.one...34,artykul.html
i żył w niej przez długie lata, nawet wówczas, kiedy od dawna zapomniano
o wszystkich prawdziwych związanych z tym zdarzeniach.

Sofijufka 
ja chcę miec spokój...

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 16:45   

mam nadzieję, ze nie uznacie teg za OFF TOP

dla pokrzepienia serc od Kasiek z Romansoholiczek!

Za cudze winy
Autor: Cole Kresley
Tytuł oryginalny: No Rest for the Wicked

Dojrzałam do tego by podzielić się swoimi wrażeniami po przeczytaniu drugiej części cyklu Kersley Cole Immortals After Dark tj. Za cudze winy. Ale że mój kontakt z tą książką nie ograniczał się do samego czytania, to i wrażeń będzie więcej.
Zacznę od oczekiwania, czekałam na tę książkę długo, bardzo długo i nie sprawiło mi to przyjemności.
Mojemu oczekiwaniu towarzyszyło napieprw podniecenie, w sensie zaraz, niedługo będę miała kolejną pokręconą historię , a potem złość, co to ma k! być mojej książki nie ma , aż w końcu nastąpiło filozoficzne zwisa mi to . Jestem mistrzem akceptacji. I kiedy w końcu dostałam książkę w swe ręce potraktowałam dość obojętnie, to znaczy zamiast rzucić się na nią od razu. odłożyłam z myślą ja czekałam to i książka może poczekać. I książka sobie tak leżała godzinę albo dwie na półce, zanim po nią sięgnęłam, było nie było nie jestem pamiętliwa. Zaczęło się od smyrania i miziania okładki. Ale tu moje pierwsze rozczarowanie. Okładka wygląda tak.

Zakładam, że na okładce przedstawiony został tyłek wampira! Ale tyłek wampira tak nie wygląda. Tak to może wyglądać tyłek wilkołaka, ewentualnie innego zmiennego. A i jeszcze jedno wampiry nie mają mięśni takich jak ten pan z okładki. Jedyny prawdziwy wampir wygląda tak: {tu zdjęcie Oldmana z Draculi]

Okładka nie zagrała, ale to nadal autorka, którą lubię. I w poprzednim tomie bohater odgryzł sobie stopę , żeby być z ukochaną, dałam więc szansę książce. Ale przyznam, że wymagało to ode mnie nie lada poświęcenia , bo bohater jest wampirem. A ja do wampirów mam stosunek taki oto:

Nie lubię wampirów jak do jasnych bąbelków,
jak spotkam, natrzaskam po ryju!
To straszna hołota, bo brzydsza od błota,
a rzuca się wszystkim na szyję.
Nie lubię wampirów, bo ryje to brzydkie,
a zęby ma gorsze od zwierzy:
te zęby wystają, zahaczy w tramwaju
i robią się dziury w odzieży.

Kabaret Potem - Nie lubię wampirów

Do głównego bohatera tejże pozycji także. Całe szczęście mój stosunek do tej nacji podziela również bohaterka „Za cudze winy” Kaderin-walkiria, która zajmuje się wybijaniem tej „strasznej hołoty” . I właśnie w trakcie wybijania poznaje głównego bohatera Sebastiana, zaalarmowana przez mieszkańców biednej wioseczki o potworze zamieszkującym zamek, wyrusza by pozbawić go głowy. Zamiast głowy pozbawi go spodni, bo po tysiącu lat nieodczuwania emocji (trauma związana z wampirami) poczuje pożądanie pech chce, że do wampira. A to romansowa niespodzianka .Jeszcze większy pech, że on uzna ją za swoją oblubienicę*. I mamy pierwszą gorącą scenę, w stylu weź mnie ostro przy ścianie**. I książka mogłaby się tu skończyć, ale cóż tysiąc lat truamy robi swoje i Kaderin porzuca Sebastiana. Ale ten biedny mysio pysio, co to do tej pory rozpaczał o ja biedny wampir, przemienili mnie a ja nie chciałem być wampirem, bo one są ble, nawet krwi nie pije, i najlepiej by było, gdyby ktoś mnie zabił*** postanawia odnaleźć swą oblubienicę****. I teraz umięśniony Sebestian*****wyrusza za Kaderin, by ją sprowadzić do swojego życia. Ona rzecz jasna nie ma na to ochoty, bo to po pierwsze ta trauma sprzed tysiąca lat, po drugie wstyd i obciach w świecie Tradycji być dziwką wampira , za to ma wielką ochotę na wygraną w Rajdzie bogini Riory. Niezła sprawa ten Rajd, krew, pot i łzy a Kaderin jest w tym najlepsza. A właściwie była, bo teraz pojawił się Sebastian, a nic tak nie komplikuje życia kobiecie jak mężczyzna . I teraz będzie zabawa w króliczka, strzelanie focha, pożądanie i w ogóle dużo rzeczy będzie się działo, ale o nich nie napiszę, bo się zaraz podniosą głosy, że spoileruję.
Oczywiście cała książka byłaby lepsza, gdyby bohaterem był :
1. wilkołak
2. demon
3. cokolwiek innego niż wampir
ale jako, że nie można mieć wszystkiego, zadowolę się tym co jest, czyli pokręconą historią walkirii, co to nie chciała wampira, i wampira, co to chciał walkirię. I tu muszę napisać, że książka momentami jest przesłodka, szczególnie wtedy, gdy Sebastian robi z siebie idiotę zachwycając się wiotką i delikatną walkirią, a to przecież najzwyklejsza maszyna do zabijania, albo te momenty gdy walkiria, mimo że oficjalnie nie chce Sebastiana, wścieka się na nimfy… W książce wiele jest uroczych smaczków, drobnych złośliwości i scen. Choć czasami miałam ochotę odłożyć książkę i wykonać uderzenie moją głową o ścianę, albo co najmniej unieść brwi ze słowami „No, jasne”******. Bo to jednak jest Cole. Ona pisze jak Diana Palmer tylko inaczej. Ale podobieństw sporo jest.
Bohaterowie mają za sobą niezłą traumę, on mimo że taki cudny i w ogóle, to tego doświadczenia z kobietami za dużo nie ma, typ uczonego. Ale jak się nad tym teraz głębiej zastanawiam, to jednak i sporo różnic jest. To on jest milszą stroną tego związku, on bardziej cierpi i on jest niczym ta niewinna dziewica, ale z manią prześladowczą,a jej chodzi tylko o seks, ale się nie przyznaje. Ale całe szczęście ona daje mu wiwatu, i bardzo dobrze, bo to wampir.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie:
1. dla jednych odwieczna wojna płci
2. dla drugich chory prześladowca, dobrze, że walkiria nie chodzi do kibelka,bo by mógł niechcący się tam za nią teleportować, a to jeszcze nie ten etap związku
3. dla innych tych zboczonych, dużo seksu
4. dla tych sentymentalnych miłość silniejsza niż śmierć
5 dla tych co to niby nie lubią romansów, w sensie, ze dla prawdziwych mężczyzn zawsze można udawać, ze to fantastyka nie romans paranolmalny, aż chce się rzec paranienormalny
Polecam. Nie jest to co prawda literatura najwyższych lotów do takiego Joyca i Prousta to się Cole nie dobija nawet ale można przeczytać. Kto nie przeczyta wiele straci. A i trzeba kupić, bo jak się będzie kupować to wydawnictwo wyda kolejne części i ja będę miała rozrywkę przednią.
Teraz czekam na ciąg dalszy.
*taka życiowa partnerka, ale z odrobiną intymności
**potem będę inne, bardziej gorące, Palmer to by powiedziała, że Cole jest zboczona
***ale tak naprawdę to nie chciał, bo wystarczyłoby, żeby wyszedł na słońce, miał na to 300 lat ale nie skorzystał
****no, normalnie się pochlastam zaraz przez to słowo
*****nie wolno oceniać okładki przed przeczytaniem książki, bo się człowiek przejechać może
******ale tego nie zrobiłam, bo się zwyczajnie oderwać nie mogłam, bo to tak pokręcone

Aragonte 

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 17:52   

Sofi, a może to dać do wątku ogólnowampirycznego?

Sofijufka 
ja chcę miec spokój...

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 19:04   

a gdzie on jest? to przerzucę...

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 20:00   

Sofijufka napisał/a:
Oczywiście cała książka byłaby lepsza, gdyby bohaterem był :
1. wilkołak
2. demon
3. cokolwiek innego niż wampir

Nie zgodzę się. Ta książka byłaby lepsza, gdyby nie została w ogóle napisana. :-P Straszliwy chłam, kolejny zresztą. Obiecuję sobie, że już nigdy więcej nie tknę niczego tej autorki, ale powinnam była to przewidzieć, biorąc pod uwagę jej poprzednią książkę - Wściekły głód. Oessu...
Właśnie dlatego kontakt z wampiryczną literaturą ograniczam teraz do minimum. Tylko sprawdzone, stare nazwiska.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Aragonte 

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012 16:51   

Mały artykulik o wampirach:
http://religia.onet.pl/pu...irow,34867.html

Yvain 
...

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012 19:20   

Ciekawy :kwiatek: :mrgreen:

Anaru 

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012 13:27   

Aragonte napisał/a:
Mały artykulik o wampirach:

Zainteresowałam się :mrgreen: , chyba się przejdę wreszcie do tego podziemnego muzeum.

Tajemnicze odkrycie w Krakowie

Odkryte podczas budowy pod krakowskim Rynkiem Głównym podziemnego muzeum pochówki okrzyknięto wampirzym cmentarzyskiem. Historycy nie dementują tych rewelacji. Skąd to zamieszanie? Około 300 odnalezionych szkieletów nosiło cechy grzebania mającego zapobiec narodzinom wampira. Oprócz wcześniej wymienionych były to: grzebanie ciała twarzą w dół, w pozycji płodowej, wiązanie kończyn a nie rzadko dekapitacja lub odcięcie kończyn.

Pochodzące z XI wieku, a więc z okresu początków chrześcijaństwa na tych terenach szczątki ludzkie miały nosić takie właśnie cechy. Ponadto analiza kości wykazała, że wielu zmarłych miało wrodzone wady genetyczne, co powodować mogło dziwny, odmienny wygląd. Takie naznaczenie wystarczyło, by we wczesnym średniowieczu uznanym być po śmierci za potencjalnego wampira.

Po dokładnym przebadaniu szczątki spod płyty Rynku trafiły latem 2010 do jednej z krypt w Bazylice Mariackiej. Ich częściową rekonstrukcję oglądać można w podziemnym Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.

asiek 

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012 16:15   

Anaru napisał/a:
Zainteresowałam się , chyba się przejdę wreszcie do tego podziemnego muzeum.

W nadziei spotkania Damona ? :mrgreen: :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012 17:39   

Widziałam i szczerze mówiąc nie miałam żadnych wampirycznych skojarzeń. A samo muzeum bardzo ciekawe.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012 21:19   

Anaru napisał/a:
Zainteresowałam się :mrgreen: , chyba się przejdę wreszcie do tego podziemnego muzeum.

Kiedy? A zapakujesz mnie do torby? Zzipuję się, nie zajmę dużo miejsca... *słodkie oczka*

Anaru 

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012 00:43   

Ale wiesz, że musiałabyś w tym celu do Krakowa pojechać? :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 16 Mar, 2012 06:36   

W twoim towarzystwie wszędzie. Nawet o północy na groby kołkować umarlaków! A co dopiero do Krakowa... :mrgreen:

Anaru 

Wysłany: Pią 16 Mar, 2012 11:16   

Agn napisał/a:
W twoim towarzystwie wszędzie. Nawet o północy na groby kołkować umarlaków!

Pójdź w me ramiona po siostrzany uścisk. :przytul: :mrgreen:

Gdzie to ostatnio czytałam, że znajomy to pokopie z tobą w piłkę, ale prawdziwy przyjaciel to taki, który zakopie z tobą trupa? :mysle: :mrgreen:
Nie w tej książce od Ciebie o druidzie? :mysle:

Yvain 
...

Wysłany: Pią 16 Mar, 2012 18:19   

Anaru napisał/a:
znajomy to pokopie z tobą w piłkę, ale prawdziwy przyjaciel to taki, który zakopie z tobą trupa

Piękne i prawdziwe :rotfl:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 16 Mar, 2012 19:10   

Anaru napisał/a:
Nie w tej książce od Ciebie o druidzie? :mysle:

Coś czuję, że ci znowu solidną krzywdę zrobiłam. :twisted: Tak, to chyba tam było.
Swoją szosą gdybyś naprawdę potrzebowała coś zakopać, to ja ogródek mam spory... :twisted:

BeeMeR 

Wysłany: Czw 29 Mar, 2012 18:01   

Ja byłam niedawno w podziemiach rynku krakowskiego - nowe muzeum jest dla mnie przykładem jak można mieć wspaniałe możliwości technologiczne i finansowe i wykorzystać je co najwyżej tak sobie :roll:
Zwiedzający dostaje folder, w którym, jest ładnie opisane wszystko, tylko co z tego, jak zaraz za kasami zostaje wepchnięty do ciemnego wnętrza muzeum - gdzie jest zdecydowanie za ciemno na przeczytanie, że np. przykładając tenże folder pod oko kamery ukarze się hologram ratusza, Sukiennic czy kościoła Mariackiego. A przy kamerze opisu nie ma.
"Wepchnięcie" zwiedzających następuje przez kurtynę parową, której się nie ma nawet jak dobrze przyjrzeć bo zachęcają by wszedł dalej, a kolejka naciska. Mapa pod szklaną taflą trochę nieczytelna. Ekrany dotykowe - fajne, ale za dużo, a przy licznych zwiedzających nie ma możliwości obejrzenia wszystkiego, że nie wspomnę, że starsze osoby w dużej mierze nie oglądają ich wcale. :( Szkoda - chociażby zabytki, znaleziska można było powiesić zdjęcia - więcej by się zobaczyło.
Natomiast bardzo mi się podobał pomysł sal kinowych, gdzie można w spokoju obejrzeć kilka filmów na temat dziejów Krakowa - acz znów brakuje mi opisu np. ile trwają.
Czyli generalnie mi się podobało ok, ale trochę ta wystawa niedopracowana.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 12 Maj, 2012 19:15   

Uwaga, wampióry w wydaniu Burtonowskim w natarciu!
Dark Shadows (trailer)
Zestaw Burton + Depp + Bohnam-Carter gwarantują conajmniej dobrą zabawę.
IDĘ DO KINA! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 12 Maj, 2012 20:26   

Powiem szczerze, że takiego wampira to zniosę :D

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 12 Maj, 2012 20:39   

Ja teeeeż! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Wto 15 Maj, 2012 21:45   

Widziałam już jakiś czas temu zajawki i nie mogę się tego doczekać :mrgreen: :mrgreen:
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Odpowiedz do tematu