PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Little Dorrit
Autor Wiadomość
Iza_Jesienna 
Królik z krainy scyzorów.

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 19:52   

Jak dla mnie, to chyba najlepsza ekranizacja Dickensa. A przynajmniej do tej pory, bo wciąż zalegam z obejrzeniem "Our mutal friend" i "Great expectations" :ops1:
W tym serialu podobało mi się dosłownie wszystko. Już nawet pomijam machnięciem ręki niektóre luki w scenariuszu, o których wspomniała Annmichelle, o dziwo nie działają mi na nerwy, a już na pewno nikną w całej, wielkiej chmurze zalet tego serialu :)
Przede wszystkim aktorstwo, które jest cudowne. Żaden aktor tutaj nie zawiódł, każdy stworzył charakterystyczną i na swój sposób urzekającą postać. Fakt, diabolicznego Riguarda ciężko nazwać "urzekającym", ale naprawdę nie sposób było oderwać wzrok od niego i innych postaci. Oprócz niego, najbardziej urzekły mnie jeszcze Flora i jej zwariowana rodzinka, oraz pretensjonalna i pod każdym względem przerysowana Fanny Dorrit, która w ciężkich sytuacjach potrafi jednak pokazać pazury (rozmowa z teściową, nektar dla moich uszu) :mrgreen:
Oprócz tego, prawdziwy gabinet osobowości wśród bohaterów. To fakt, że mało która z postaci drugoplanowych wnosiła cokolwiek do głównego wątku, ale czymże byłby Dickens bez takiej galerii indywiduów?
Także filmowa otoczka, bardzo przybadła mi do gustu. Piękne zdjęcia, kostiumy, muzyka (w szczególności wzruszający temat czołówki), ale BBC rozpieszcza nas w ten sposób w prawie każdej swojej produkcji. Świetne budowanie napięcia, oraz ogólny obrazek Londynu, widzianego z kilku perspektyw. Podsumowując, ten serial zawsze bronić będe ręcami i nogami, bo spędziłam przy nim wspaniałe chwile :cheerleader2:

milenaj 

Wysłany: Sob 10 Mar, 2012 14:54   

Bardzo to irytujące. :bejsbol:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Sob 10 Mar, 2012 15:31   

No i to jest gwóźdź do trumny - zastanawiałam się nad kupnem, ale cena była zaporą, zaczęłam się jednak łamać, ale nie będę płacić za niepełne wydanie! Zgroza! NIE KUPIĘ.
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 10 Mar, 2012 19:46   

Taniej ci wyjdzie na Amazonie - pod warunkiem, że ktoś będzie jeszcze zamawiał i przesyłka będzie za darmo.

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Blair W. 

Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 18:28   

ja ma nadzieję ze BBC jak zwykle zrobi arcydzieło. Wstyd mi przyznać ale Małą Dorritt czytałam z wielkim trudem, w czasach wczesno-licealnych. Pamiętam główne wątki i to że szło mi jak kłus konia pod górę z toną węgla na wozie. Podejrzewam ze głównie za sprawą Dickensa, który powiedzmy sobie szczerze gawędziarzem to nie był. Tak samo licho szła mi Samotnia a przecież serial BBC to mistersztyk.
Mała Dorritt już do mnie leci. trochę sugerowałam się waszymi opiniami i jakoś łyknęłam te 65 PLN. Oby było warto.

Blair W. 

Wysłany: Sob 07 Kwi, 2012 20:52   

Dobrze, obejrzałam Małą Dorritt, te Panie, które zachwyciły się Bleak House nie będą zawiedzione. Claire Foy jest urocza (byłaby świetną Anną Elliott). Pamiętam jak czytałam powieść miałam ochotę Amy Dorritt zadusić własną ręką, w filmie miałam dla niej dużo ciepłych uczuć i żadnych morderczych skłonności. Momentami postacie są ciutkę przerysowane, i karykaturalne, a chwilami nastrój przypominał Nanny McPhee, ale cóż taka wizja scenarzysty. Matthew Macfadyen jest rozczulająco żałosny, ale on jest żałosny w każdej kreacji bo po prostu jest fatalnym aktorem.
Ale całość jest naprawdę zgrabnie pokazana i kończy się buziakiem a to najważniejsze ;P

Iza_Jesienna 
Królik z krainy scyzorów.

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2012 18:35   

Mag113 napisał/a:
Praktyka przycinania odcinków seriali przez BestFilm jest nagminna: tak potraktowano np. Jane Eyre z 2006 r., to samo mamy w Emmie z 2009 r. Za każdym razem zostało z pojedynczego odcinka usunięte ok. 7-8 minut

:thud:
I to jest świetna motywacja do tego, by wreszcie nauczyć się języka angielskiego i oglądać produkcje BBC w oryginale.

olenka1108 

Wysłany: Wto 18 Mar, 2014 21:12   

Ja również nie zrozumiałam dokładnie zakończenia serialu. Troszkę się pogubiłam. Amy niby dostała spadek, ale nic nie miała, dzieci nie swoich matek/ojców itd. Tak samo historia panny Wade, relacje w małżeństwie Gowan, czy sytuacja Tattycoram nie zostały według mnie wyjaśnione do końca. No i ta miłość Amy do Arthura, której się domyślałam, choć nie czułam jej wyraźnie. Pozostaje więc lekki niedosyt i troszeczkę zawód zakończeniem serialu.
Aczkolwiek serial jak najbardziej oceniam pozytywnie, mnóstwo ciekawych postaci i wątków, świetnie przedstawione realia tamtych czasów, znakomite aktorstwo.

Odpowiedz do tematu