PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszyscy jestesmy amatorami (chyba) ....
Autor Wiadomość
Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 00:51   tutorial - cz. 3

No dobra, no to parę trików o kolorach i idę spać:

Warstwy/kolory:

Wszystkie kolory to nowe warstwy, a gdyby ktos nie wiedział, jak je dodać - kurs obrazkowy:

Wracamy do avka:

Najpierw dodałam dwie nowe warstwy w kolorze cdf3f4 /taki turkus/ i ustawiłam ja na Burn - jedna na 90%, drugą na 70% . To zawsze podkreśla błękity, a ja lubie niebieski na grafikach ;)
Oto efekt:

Potem kolor 081524 /ciemny granat/ ustawiłam na Screen, 100% - żeby nieco "złagodzić" zdjęcie:

Poprawiłam to jeszczę odrobinę 331e1d /ciemny brąz/, ustawionym na Substract, 20%: (tak gołym okiem, to nawet nie widać różnicy...)

Na koniec efe1c1/ jasny, ciepły beż na Multiply,100%, żeby nadać ciepła:

i kolorowanie skonczone.

Ogólnie my doszliśmy od: do:

Nie wiem na razie co dalej, ale wiem, że musze iśc spać. Dobranoc.

PS. Często przypadkiem odkrywa sie, co poszczególne kolory/ warstwy pozwalaja osiągnąć i dla mnie Gimp to nadal głownie eksperymenty :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Harry_the_Cat Pon 31 Mar, 2008 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 01:34   

Harry_the_Cat napisał/a:
Często przypadkiem odkrywa sie, co poszczególne kolory/ warstwy pozwalaja osiągnąć i dla mnie Gimp to nadal głownie eksperymenty

Dokładnie! Najgorzej jest wtedy gdy sobie nie zapiszę lub nie zapamiętam co i jak robiłam, a chcę to wykorzystać przy kolejnym avku :mrgreen:
Just typhoons and monsoons
This impossible year

asiek 

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 16:40   

Jaki cudny wątek ! :banan:
Harry zapisuję się na lekcje, :-D Jestem fanką Twoich prac. :-D
Oj, widzę, że będę miała kłopot, bo używam gimpa w polskiej wersji językowej. :mysle:
Jeśli chodzi o autokorektę w gimpie , to ona znaduje się w narzędziach --->narzędzia kolorów -----> poziomy. Obok poziomów jest też opcja "jasnośc i kontrast".
Według mnie znacznie lepiej z autokorektą radzi sobie inny program o nazwie Picasa.
Harry, a jak zaczynasz pracę nad obrazkiem, to konwertujesz go do xcf, czy bazujesz na orginale ?
Caroline napisał/a:
Na przykład niezmiernie interesuje mnie, jak to robisz, że udaje Ci się różne obrazki wtopić w jeden tak, że nie widać różnicy tonacji, faktury etc.

Mnie też to bardzo interesuje. :-D

Harry_the_Cat napisał/a:
Admete napisał/a:
Ten drugi program wymaga jeszcze jakiejś dodatkowej instalacji, nie wiem, o co mu chodzi

To mozliwe... juz nie pamiętam. Gimp na pewno wymaga jakiegoś tam "enviroment", które pobiera sie razem z programem.

Do pełnej instalacji Gimpa potrzebna jest biblioteka GTK

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 19:02   

asiek napisał/a:
Harry zapisuję się na lekcje, Jestem fanką Twoich prac.

Dzięki, Asku :kwiatek:

asiek napisał/a:
Oj, widzę, że będę miała kłopot, bo używam gimpa w polskiej wersji językowej.

Ja miałam w pewnym momencie dosyć - odinstalowałam i zainstalowałam ponownie. Możesz spróbować zostać przy tym, to pewnie zależy od Twojego obycia z Gimpem. Ja byłam na samym początku i co chwila robiłam wrrrr....

asiek napisał/a:
Harry, a jak zaczynasz pracę nad obrazkiem, to konwertujesz go do xcf, czy bazujesz na orginale ?

Otwieram go w Gimpie, a potem, jak zaczyna zmieniać, to zapisuje w xcf. Zapisuje dosyc regularnie w trakcie prac, bo jak mówiłam - Gimp jest u mnie niestabilny.

asiek napisał/a:
Mnie też to bardzo interesuje.

Ale to to tylko w tapetkach robie własciwie :wink: Ale spoko, podzielę się sekretem - gumka!

Przy okazji przypominam, żeby obrazki wklejac za pomocą hostów, np. imageshack, a nie jako załączniki - chodzi o ochrone transferu :kwiatek:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 19:51   

nie trzeba miec konta, może wrzucać tak ad hoc

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 20:05   

Mag13 napisał/a:
Nie mam konta w imageshack ani nigdzie indziej....

Ja tez nie mam konta w imageshack. Instrukcja jest tu: http://forum.northandsout...topic.php?t=391

PS: Czemu usunełaś swoje avki? Przecież wszystkie wkleiłam przez imageshack... :-|

asiek 

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 20:42   

Harry_the_Cat napisał/a:
Możesz spróbować zostać przy tym, to pewnie zależy od Twojego obycia z Gimpem.

Przyzwyczaiłam się i już wiem, gdzie co jest /choć jeszcze nie wszystkie funkcje znam :wink: /. Jak teraz czytam opis in inglisz, to nermalnie robię tak :confused3: :wink:
Harry_the_Cat napisał/a:
Gimp jest u mnie niestabilny.

Ja tez miałam kłopot ze stabilnością, zwłaszcza kiedy używałam pędzli. Jakiś czas temu padł mi kompek i teraz zaczynam gimpowanie od zera, bo utraciłam większość zbiorów. :roll:
Harry_the_Cat napisał/a:
Ale spoko, podzielę się sekretem - gumka!

Aaaa gumeczka, :-D bardzo ją lubię, dobrze mi działa na nerwy. :mrgreen:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:04   

asiek napisał/a:
Aaaa gumeczka, bardzo ją lubię, dobrze mi działa na nerwy.

:mrgreen: Zrobię może wkrótce jakas tapetkę, jak mnie faza najdzie ;) Postaram sie pamiętac, żeby zrobic z tego szkoleniowy pokaz ;)

Mag13 napisał/a:
Dzięki, zauważyłam, że zostały uporządkowane, ale one nie są aż tak ważne, żeby tu tkwić

Nie ma tu produkcji ważnych i mniej ważnych ;)

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:07   

Harry_the_Cat napisał/a:
Gosia napisał/a:
Ja czekam na trudniejsze lekcje

Ja wiem, Gosiu, że Ty juz bardziej zaawansowana... Ale ja pamiętam jak mnie przerażał Gimp na początku...

Od razu (zeby mnie pognebic) skoczylas na wysoki poziom :mrgreen:
Gimpa tak naprawde nie znam, szczerze mowiac, wiec dla mnie to trudna lekcja :wink:

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:11   

Gosia napisał/a:
Od razu (zeby mnie pognebic) skoczylas na wysoki poziom

No bo jak mi wyjechałąs z tą łatwizną, to musiałam coś bardziej ambitnego ....

Od razu moze powiem, ze jak ktoś nie wie, jak coś zrobić, to niech pisze, wytłumacze jeszcze raz, dołączając instrukcję obrazkową. Szczerze mówiąc trochę nie wiem, czego dokładnie oczekujecie, więc wszelkie uwagi są mile widziane.

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:17   

Harry_the_Cat napisał/a:
Ale spoko, podzielę się sekretem - gumka!

Niecierpię...
Just typhoons and monsoons
This impossible year

asiek 

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:35   

Harry_the_Cat napisał/a:
Szczerze mówiąc trochę nie wiem, czego dokładnie oczekujecie, więc wszelkie uwagi są mile widziane.

Harry, ja mam prawie zerową wiedzę o gradientach. Korzystasz z nich w swoich pracach, jeżeli tak bardzo proszę o mały wykładzik. :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:44   

Gradientów niestety własciwie nie używam - moze ze dwa razy mi się zdarzyło... . Nie wiem, jak, więc jesli ktoś wie, to sama chętnie posłucham. Znalazłam kiedyż tutorial, jak korzystać z masek, ale w Gimpie okazało sie to na tyle skomplikowane, że sobie darowałam.
Korzystam ciągle z różnego rodzaju "półproduktów" autorstwa innych osób, zwanych potocznie "textures", i czasami z "pędzli"/"brushes", choć te ostatnie nie zawsze tak, jak powinny być używane - znowu instalacja ich na Gimpie jest zbyt czasochłonna...

O jakichś texturkach to na pewno jeszcze coś napiszę, ale tak w skrócie, to je wklejam jako nową warstwę i dalej bawię się sposobem nałożenia - przy światłach różnego rodzaju to jest przeważnie "lighten only" lub "screen", często korzystam też z "multiply". Jest wiele sposóbów na łożenia warstw o których osobiście nie mam zielonego pojęcia i w ogóle nie wiem, jak ktokolwiek może znależć dla nich zastosowanie... :rumieniec:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:46   

Mnie najbardziej interesuje, jak sie wtapia postacie w tło. To nigdy skutecznie mi sie nie udaje.

Adresy moich blogów:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:50   

Gosia napisał/a:
Mnie najbardziej interesuje, jak sie wtapia postacie w tło. To nigdy skutecznie mi sie nie udaje.

Z tym to ogółnie też mam problem. Pozstaram się coś wymysleć, żeby Wam pokazać.

asiek 

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:55   

Gosia napisał/a:

Ja to umiem robić, ale tylko w gimpie. O innych programach niestety nie mam pojęcia. :roll:
Harry_the_Cat napisał/a:
Znalazłam kiedyż tutorial, jak korzystać z masek, ale w Gimpie okazało sie to na tyle skomplikowane, że sobie darowałam.

No właśnie szkoda, że to takie skomplikowane. :( Pamiętam, że PfhotoFiltre miał sporo fajnych masek.
Ostatnio zmieniony przez asiek Pon 31 Mar, 2008 21:57, w całości zmieniany 1 raz  

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:55   

bez sensu zainstalowałam gimpa i mi po polsku wersja sie zainstalowała :|

asiek 

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:00   

Kaśku,wrzucam link, pod którym znajdziesz Gimpa bez spolszczenia.
http://www.gimp.org/

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:14   

w gimpie tak można bawiąc się warstwami i chyba gumką

Caroline 

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:25   

Wszystko to szalenie interesujące. Prawdę mówiąc, jak kiedyś miałam do czynienia z Photoshopem (krótko) to uważałam warstwy trochę za wrzód na ..., a tu się okazuje, że to klucz do magii może być. :roll:
Czekamy na więcej :)

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:39   

A jak zrobic, zeby postac tak bardzo nie odcinala sie od tla?

Adresy moich blogów:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:49   

W Gimpie chyba też jest taka różdżka ale jeszcze jej nie opanowałam...

Własnie mi sie Gimp zawiesił w trakcie pracy i chyba zapomniałam zapisać :rotfl:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:55   

różdżka służy do zaznaczania obszarów o kolorze takim samym skalę odcieni zbliżonych do zaznaczenia gdzieś się ustawia i się zaznacza tak się ma czerwone oczy odbarwiac podobno tą różdżką własnie

asiek 

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 23:04   

Ja do wycinania używam pętli lub "inteligentnych nożyczek", a potem cóż ...myszka do korekty ! :wink: Gotowy obiekt wklejamy na nową warstwę i możemy połączyć z inną. :mrgreen:
Gdzieś miałam namiary na wirtualny samouczek gimpa... :mysle:
Ostatnio zmieniony przez asiek Pon 31 Mar, 2008 23:11, w całości zmieniany 3 razy  

praedzio 
...

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 23:04   

Ja w Photoshopie uwielbiam Wtapianie. Można w ten sposób wkleić obiekt z jednej warstwy na drugą w ten sposób, że kontury obiektu nie będą się tak odcinały od tła obrazu.

Odpowiedz do tematu