PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tess Of The D'Urbervilles 2008
Autor Wiadomość
Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 25 Mar, 2008 14:43   Tess Of The D'Urbervilles 2008

Wiadomość ze stycznia 2008:

David Nicholls (Starter For Ten, Much Ado About Nothing) pisze nową 4-częściową adaptację powieści Thomas Hardy'ego "Tess Of The D'Urbervilles", która zostanie pokazana na jesieni 2008 w BBC One.
David Snodin (Great Expectations, Crime And Punishment) wyprodukuje film wraz z Kate Harwood jako producentem wykonawczym.
Kate Harwood mówi: "Prawdopodobnie Thomas Hardy jest najbardziej zaniedbanym z naszych wielkich pisarzy, tak więc miło mi poinformować o ten nowej adaptacji jego sławnej opowieści o Tessie D'Urbervilles".
Powieść Hardy'ego mówi o miłości, zdradzie i emocjonalnym brzemieniu tajemnic głęboko skrywanych w sercu. Adaptacja Davida Nichollsa pokazuje tragiczną bohaterkę, która żyje z werwą, namiętnością i wrażliwością.
Zdjęcia do filmu rozpoczna się na wiosne w West Country.

Wiadomość z marca 2008:
BBC Drama Productions zaprezentowała pełną obsadę ekranizacji.
Gemma Arterton (James Bond: Quantum Of Solace, St Trinian's) zagra Tess
Hans Matheson (The Virgin Queen, Dr Zhivago) zagra Aleca, który ją uwodzi;
Eddie Redmayne (Elizabeth: The Golden Age) zagra Angela, w którym Tess się zakocha
Jodie Whittaker (Venus) zagra Izzy, jej przyjaciółkę.
Ruth Jones (Gavin And Stacey, Saxondale) zagra matkę Tess - Joan,
Anna Massey (Oliver Twist, The Importance Of Being Earnest) będzie Panią D'Urberville.

Więcej tu
http://www.bbc.co.uk/pres...h/17/tess.shtml

Gemma Arterton

Hans Matheson

Eddie Redmayne

http://www.imdb.com/title/tt1186342/

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 25 Mar, 2008 16:52   

... i mieli tematy do rozmów :mrgreen:

Adresy moich blogów:

Anetam 

Wysłany: Wto 25 Mar, 2008 17:07   

Choć nie czytałam książki to już jestem zaciekawiona i z przyjemnością zobaczę ten film jeśli tylko będzie dostępny u nas :serce:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Wto 25 Mar, 2008 17:11   

No proszę, bardzo mi się ten pomysł podoba :D
Obu panów kojarzę, ale Gemmy już nie.
Just typhoons and monsoons
This impossible year

achata 

Wysłany: Sro 26 Mar, 2008 15:04   

Zanosi się ciekawie. Znowu będzie do czego odliczać :)
A Hans Matheson jest miodzio. W "Doktorze Żywago" tylko jego mi się przyjemnie oglądało. Grał jeszcze Nerona w jednej z telewizyjnych adaptacji, która leciała latem. Niestety była strasznie przesłodzona i za mocno go wybielała.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2008 18:16   

Tess Of The D'Urbervilles launches Autumn drama on BBC
2.09.2008

Gemma Arterton (James Bond: Quantum Of Solace, St Trinian's) stars as Tess, the spirited heroine, in the new four part adaptation of Thomas Hardy's immortal work from BBC Drama Productions for BBC One.
Hans Matheson (The Virgin Queen, Dr Zhivago) plays her nemesis, the arrogant Alec D’Urberville, who seduces her and Eddie Redmayne (Elizabeth: The Golden Age, Savage Grace) is Angel Clare whom she falls in love with and marries.

Written by David Nicholls (Starter For Ten, Cold Feet, Much Ado About Nothing), produced by David Snodin (Great Expectations, Crime And Punishment) and directed by David Blair (The Street, The Lakes, Anna Karenina), this new adaptation of Hardy's complex, profound and heart-breaking novel, also features Jodie Whittaker (Venus) as her best friend Izzy, Ruth Jones (Gavin And Stacey, Little Dorrit) as her mother Joan, and Anna Massey (Oliver Twist, The Importance Of Being Earnest) as Mrs D'Urberville.
Kate Harwood, Executive Producer and Controller, Series and Serials for BBC Drama Productions, says: "Arguably Thomas Hardy is the most neglected of our great literary authors, so I'm delighted with the new BBC adaptation of his renowned classic tale of Tess Of The D'Urbervilles.

"Hardy's novel explores love, betrayal and the emotional burden of secrets locked away at the heart of a passionate, loving relationship which, when unlocked, implode with heart-breaking consequences.
"David Nicholls's adaptation brings Hardy's heroine, Tess, to life with verve, passion and sensitivity."
Originally titled Tess Of The D'Urbervilles: A Pure Woman Faithfully Presented, Hardy's novel was serialised in The Graphic during 1891 – albeit in censored form as its challenge to the sexual attitudes of the day was considered too overt for general consumption.
When Tess's drunken father discovers their family can trace their ancestry back to Norman nobility, Tess's unhappy fate is set in motion as a train of events is unleashed.
Exceptionally beautiful, Tess is given a place with her supposed noble kinsmen and is seduced and raped by the son of the family, Alec D'Urberville.
She returns home and gives birth to a sickly boy who soon dies. Trying to rebuild her life, Tess is employed as a milkmaid and meets Angel Clare.
They fall in love and Angel proposes. Scared of losing him, she can't face telling him about her past, but on their wedding night Angel confesses a previous affair, so Tess, convinced that he will now forgive her, owns up about her own relationship with Alec – with tragic consequences.

Tess Of The D'Urbervilles was commissioned by Jane Tranter, Controller, BBC Fiction.

It was filmed on location in Somerset, Wiltshire, Gloucestershire and Dorset in Spring 2008.

Viewers can catch up on missed episodes of Tess Of The D’Urbervilles at any time during the series, using the new series stacking function on BBC iPlayer.
Rather than individual episodes only being available for seven days, series stacking means you can now view throughout the whole time Tess Of The D’Urbervilles is on air.
Tess Of The D’Urbervilles is also being shown on BBC HD – the BBC's high definition channel available through Freesat, Sky and Virgin Media.
With up to five times more detail than standard definition television, HD gives exceptionally vivid colours and crisp pictures to make Tess Of The d’Urbervilles a truly cinematic TV experience.

Tess:

Angel:

Alec:

Adresy moich blogów:

achata 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 11:23   

Kiedy to poleci w TV, tzn. jak rozumiem na BBC?

BeeMeR 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 21:54   

Normalnie mogliby grać rodzeństwo - i to trojaczki - wszyscy są podobni jak dla mnie :roll:

Pemberley 

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008 12:43   

Na stronie BBC jest juz osobny dzial ze zdjeciami i klipem tylko dla mieszkancow UK
tutaj

Gitka 

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008 13:32   

Na YouTube też już jest trailer
http://pl.youtube.com/wat...ws-t1438-20.htm

achata 

Wysłany: Pią 12 Wrz, 2008 13:13   

A pierwszy odcinek już w najbliższą niedzielę na BBC 1.

achata 

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 18:25   

Są już trailery kolejnych odcinków, ale po milczeniu w wątku wnioskuję, ze straciłyscie zainteresowanie. Szkoda.
Odcinek 1: http://www.youtube.com/watch?v=dzvd0MSa9RY
Odcinek 2: http://www.youtube.com/watch?v=KRMOwVr5y2Y
Odcinek 3: http://www.youtube.com/watch?v=Qu1pbi1uHIs

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 18:40   

Achato jeszcze nie było wszystkich odcinków ;-)

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

achata 

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 18:58   

Inne ekranizacje komentowałyśmy na bieżąco. Fakt, że ja jeszcze nic nie widziałam. Czy ktokolwiek na forum miał już okazję obejrzeć?

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 19:01   

Ja akurat za tym utworem nie rpzepadam i nie widziałam jeszcze. Nawet Lost in Austen nie widziałam.

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

achata 

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 19:34   

Za utworem jak za utworem. Nie czytałam i nie lubię gdy bohaterowie tyle cierpią ale Hansa Mathesona to bym sobie obejrzała :-P

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 19:46   

Obawiam sie ze nie zaakceptuje aktora, ktory gra Aleca ( Matheson). Dla mnie Alec powinien byc w jakis sposob pociagajacy, taki, ktoremu mozna by w sprzyjajacych dla niego warunkach ulec. Alec Mathesona jest postacią, ktora by mnie odstraszyla.
Widzialam fragmenty, w tym scene gwaltu (mam nadzieje, ze nie spoileruje) i na razie widze to srednio. Rowniez srednio mi sie podoba Angel.

Jak narazie najbardziej mi sie podoba wersja z "Molly Gibson" czyli Waddell.

Adresy moich blogów:

achata 

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008 15:18   

Angel to mnie się w ogóle nie podoba. Tess też widzi mi się średnio, ale choćby dla porównania chciałabym zobaczyć. Może jakaś dobra dusza da na tubisiach...

Caroline 

Wysłany: Sob 04 Paź, 2008 19:03   

Mielimy cały czas tych samych aktorów :D Właśnie zauważyłam, że Gemma Arterton to Lizzy z "Lost in Austen".

achata 

Wysłany: Nie 05 Paź, 2008 20:42   

Nie oglądałam "Lost in Austen". Z tego co zdołałam zobaczyć z serialu pierwsze wrażenia były na nie zwłaszcza z Gemmą. Sprawia wrażenie z leksza niedorozwiniętej, ale w dalszych częściach chyba jest nieco lepiej. Mnie się tam Hansowy Alec podoba. Mam słabość do tego aktora i już. Poza tym jego postać próbuje się trochę zrehabilitować w miarę rozwoju akcji.

nuna 

Wysłany: Sro 08 Paź, 2008 16:03   

Jestem po seansie. Spodobało mi się, bawiąc się w oceny to wystawiłabym filmowi 8/10 w głównej mierze dzięki głównym aktorom. Bardzo dobra kreacja Gemmy (Tess). Na początku drażnił mnie trochę jej dziecięcy głos, ale później nie zwracałam na to uwagi. Jestem nią zachwycona w tym filmie. O Mathesonie nie będę się wypowiadała, bo już od dłuższego czasu jestem pod jego urokiem i nie będę obiektywna pisząc cokolwiek, choć przyznaję mógłby być bardziej władczy. Damy nie uprzedzajcie się do aktora grającego Angela, bo jest fantastyczny, nie da się jego nie lubić, mimo, że był egoistyczny.
Polecam, bardzo ładnie nakręcony film.

achata 

Wysłany: Pią 10 Paź, 2008 13:39   

Ja już też coś widziałam i muszę przyznać, że film ma najpełniejszą fabułę z dotychczasowych realizacji co bardzo dodaje wiarygodności charakterom. A Hansio, no cóż. Na mnie działa szalenie, ale trzeba przyznać, że jego postać jest tutaj wybitnie psychodeliczna. W dzisiejszych czasach facet pewnie zostałby skierowany na leczenie. Mocno widać jego obsesję na punkcie Tess ale do tego wszystkiego jest tak niesamowicie pociągający, że aż wymiękam. Gemma gra dobrze, chociaż w niektórych scenach trochę przegina np. ten pocałunek w powozie- Tess wychodzi na mała rozkapryszoną dziewczynkę. Nie widziałam jeszcze całości.

nuna 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2008 09:07   

Zdjęcia z filmu (w dużym formacie)
http://www.gemma-arterton...s.php?album=143

achata 

Wysłany: Sro 15 Paź, 2008 22:08   

Piękne zdjęcia i urodziwi aktorzy. Mialaś rację, Nuno, że Angel zyskuje, zwłaszcza w czwartym odcinku.
A tutaj: http://www.hansmatheson.org/tess/tessgallery.html
zniewalającej urody zdjęcia demonicznego Aleca

achata 

Wysłany: Czw 15 Sty, 2009 23:45   

Po spokojnym seansie z telewizorkiem serial dużo zyskuje. Zachwyciły mnie efekty dźwiękowe- wycie wiatru w kominie chałupki Durbefieldów czy krakanie wron nad "kamiennym kręgiem".
Aktorzy grają jak z nut a przede wszystkim fabuła jest spójna, kompletna i zrozumiała.
W wersji Polańskiego nie potrafiłam zrozumieć związku wydarzeń ani motywacji postaci- tutaj wszystko to jest w pełni wyjaśnione.
Dla chętnych- zrobiłam "wydmuszkę": http://www.savefile.com/files/1965747
Nigdy nie potrafię zrozumieć tytułu tej piosenki chociaż z angielskim sobie radzę.... Córka dmuchawy? :rotfl:

Odpowiedz do tematu