PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sro 12 Mar, 2008 17:05
Życie i przygody Nicholasa Nickleby (2002)
Autor Wiadomość
Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2007 09:18   Życie i przygody Nicholasa Nickleby (2002)

Obejrzałam "Nicolasa Nickleby" (wersja z 2002 r.)

Nominowana do Złotego Globu adaptacja ponadczasowej powieści Karola Dickensa.
Rodzina Nicklebych wiodła dostatnie, komfortowe życie do chwili śmierci ojca Nicholasa. Pozostawieni bez środków przybywają do Londynu szukając pomocy u wuja Ralfa. Jednak Ralf pragnie jedynie rozdzielić i wykorzystać rodzinę do swoich niecnych celów. Nicholas ucieka ze szkoły dla chłopców prowadzonej przez sadystycznego pana Squeersa i razem ze Smikem, kalekim sierotą, który nic nie pamięta ze swego wcześniejszego życia wracają do Londynu aby znowu połączyc rodzinę Nicklebych. Po drodze przeżywają moc przygód i spotykają fascynujące postaci.

Film barwny, z galerią postaci, w tym wiele drugoplanowych.
Swietna obsada: Christopher Plummer, Anne Hathaway, Jamie Bell, Edward Fox, Jim Broadbent.
Film o tym, ze warto być szlachetnym, dobrym i pełnym godności, mimo przeciwności losu. O tym, że zło na końcu obraca się przeciwko złemu. A dobroć i szlachetność wzbudza podziw i skłania innych do pomocy.
Bardzo sympatyczna i wzruszająca rola Jamie Bella (znanego z filmu z Ralphem "Miłego dnia") w roli kalekiego Smike`a, Plummer w roli demonicznego wuja, ktory wykorzystuje najbliższych i nie cofa się przed niczym, włącznie ze stręczycielstwem swojej młodej krewnej. Anne Hathaway w roli słodkiej dziewczyny zmuszanej z powodu długów do ślubu ze starszym i bogatym "dżentelmenem".
Sama główna postać (aktor bliżej nie znany), to chłopiec, który w wieku 19 lat musi stać się glową całej rodziny, a w dodatku staje się odpowiedzialny za słabszych od siebie.
Opowieść smutna, a jednocześnie pogodna i pełna ciepła.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

BeeMeR 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 08:25   

Z jednej strony oglądało mi się ciężko - włoska wersja językowa i bardzo niedopasowane to nie to co tygryski lubią najbardziej, ale z drugiej strony film mi się podobał, jest dobrze i bardzo dobrze zagrany, zgrabnie przedstawia historię młodzieńca opiekującego się siostrą, matką, przyjacielem, tajemniczą piękną nieznajomą i kim tam się jeszcze da wbrew wrednemu, skorumpowanemu wujowi.
Polecam :)
zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=u7lenqzIGwI

Akaterine 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 08:39   

Oglądałam to, ale nic a nic z tego nie pamiętam :shock: .
Wczoraj wieczorem, około 12, przechodząc Marszałkowską w stronę Złotej, Złotą w stronę Siennej i Sienną w stronę Żelaznej straciłem chęć do życia. Uczciwy znalazca na pewno też długo uczciwym nie będzie. Wszystko dzisiaj swołocz.
Tuwim & Słonimski, W oparach absurdu

Miss Jane Austen

BeeMeR 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 09:14   

Ja teraz oglądam inną wersję i aż mi szkoda, że od niej nie zaczęłam, bo jest pełniejsza jeśli chodzi o różne wątki (co nie dziwne, jako że zajmuje dwukrotnie tyle czasu co w/w). Szkoda tylko, że główny bohater jest trochę nijaki - ale za to wszyscy pozostali cudni :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=38FhuxiyRCs

Anaru 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 10:18   

Czy ja tą wersję już mam czy dostanę? ;)

BeeMeR 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 10:23   

Pierwszą dostałaś a do drugiej dostałaś linka powyżej - innej nie mam :P

Anaru 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 13:10   

BeeMeR napisał/a:
Pierwszą dostałaś a do drugiej dostałaś linka powyżej - innej nie mam

Zerknęłam na obsadę tego pierwszego na Filmwebie i ten blondyn jest na oko straszny. :roll: Ten drugi film wygląda ok, ale wolałabym ze wspomaganiem....

AineNiRigani 
Ambasador kotłowni

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 13:29   

a ktory jest pierwszy ? Ten z Anna Heatheway?

Anaru 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 13:34   

Pierwszy w Basinym opisie ;)

BeeMeR 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 20:26   

Anaru napisał/a:
Zerknęłam na obsadę tego pierwszego na Filmwebie i ten blondyn jest na oko straszny. :roll: Ten drugi film wygląda ok, ale wolałabym ze wspomaganiem....
Ten blondyn na plakacie to mnie nieco odstręczał :roll: Głupie ujęcie, nie wiem czemu takie wybrali. Natomiast uwierz mi Ania, w filmie blondyn wychodzi o wiele lepiej, charakterniej niż mdły i niepozorny brunecik. Z kolei "siostra" "brunecika" zagrała o niebo lepiej, z pazurem, niż z lekka histeryczna Ramola Garai.

Anaru 

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012 01:01   

O, Ramolę przynajmniej już kojarzę z Mary Bryant :-D

Mam ostatnio chęć na kostiumowce. :-D

AineNiRigani 
Ambasador kotłowni

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012 01:10   

czyli wychodzi, ze wersja z synem anarchii i Jane Austen (znaczy sie AH :) )

Odpowiedz do tematu