PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WICHROWE WZGÓRZA (2010) Petera Webbera
Autor Wiadomość
Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sob 23 Sie, 2008 23:58   

Gosia napisał/a:
Michael Fassbender.

Grał w Angel. I zdaje się Praedzio jest jego wielbicielką ;)

praedzio 
dziub dziub dziub

Wysłany: Nie 24 Sie, 2008 00:10   

:mrgreen:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Nie 24 Sie, 2008 14:03   

I chyba, poza Praedziem, zdaje się ze i Monika za nim przepada - chyba przez serial Hex.
Ja go kojarzę tylko z Kompanii braci.
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Gitka 

Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 11:21   

Zmiana planów...

Peter Webber będzie reżyserem od dawna zapowiadanej nowej wersji "Wichrowych wzgórz". Gwiazdami filmu będą: znana z ostatniego filmu Bondzie Gemma Arterton oraz Ed Westwick. To oni wcielą się w role młodych kochanków Cathy i Heathcliffa.

Plany nakręcenia nowej wersji "Wichrowych wzgórz" istnieją już od dawna. Przez większą cześć czasu z produkcją związany był John Maybury, a w głównych rolach mieli zagrać Michael Fassbender i Natalie Portman. Dziś ekipa ta nie jest związana z produkcją.

Scenariusz nowych "Wichrowych wzgórz" napisze Olivia Hetreed, która z Peterem Webberem pracowała już przy "Dziewczynie z perłą". Webber znany jest też jako autor "Hannibala. Po drugiej stronie maski".

To kolejna filmowa adaptacja "Wichrowych wzgórz", jedynej powieści Emily Jane Bronte. Książkę ekranizowano już zarówno dla telewizji, jak również dla kina, a wśród najlepiej znanych adaptacji znajdują się te z udziałem Laurence'a Oliviera i Merle Oberon z 1939 roku oraz z Ralphem Fiennesem i Juliette Binoche z 1992 roku.

http://www.stopklatka.pl/...skad=newsletter

Ostatnio zmieniony przez Gitka Pią 15 Maj, 2009 18:15, w całości zmieniany 2 razy  

praedzio 
dziub dziub dziub

Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 11:22   

Foch!

maniutka 
Madridista całym sercem

Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 15:32   

Gitka napisał/a:
Foch!

I to z przytupem! Chcę zobaczyć Michaela w czymś innym niż tylko HEX. A ten cały Ed to się na Heathcllifa nie nadaje ni w ząb. Taki jakiś siusiumajtek :rumieniec:

praedzio 
dziub dziub dziub

Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 18:32   

Boże, toż z Fassbendera mógłby być idealny Heathcliff! Kto widział jego Azazeala, wie o czym mówię. :roll: Cóż, trudno. Skreślam kolejną pozycję z listy oczekiwanych.

lemurcio 
buka

Wysłany: Sob 16 Maj, 2009 00:23   

To będzie klapa jak sto pięćdziesiąt. Z gatunku "Mansfield Park ADHD", "Perswazje sprinterki z Bath" itp. arcydzieł. Skoro mają tyle problemów z obsadą i produkcją, to powinni sobie odpuścić.

damamama 
nowa wielbicielka DiU oraz JE

Wysłany: Czw 21 Maj, 2009 15:31   

lemurcio napisał/a:
"Mansfield Park ADHD", "Perswazje sprinterki z Bath"

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: ale przyznaję rację.

Gitka 

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 12:27   

Ed Westwick talks about his forthcoming role as Heathcliff in the Wuthering Heights film project written by Olivia Hetreed and directed by Peter Webber.

http://itn.co.uk/videos/a...e1805bfbe3.html

spin_girl 
Niepoprawna Optymistka

Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 15:46   

AAAA!! Ed Westwick! Uwielbiam go!
Idealnie nadaje się do tej roli! W Gossip Girl też gra zimnego drania szarpanego namiętnością do nieosiągalnej (aż do końca drugiego sezonu :-P ) dlań kobiety. Ed ma fantastyczne, cynicznie skrzywienie ust. Jestem zachwycona tym pomysłem.
To be called Mr Darcy and to stand on your own looking snooty at a party is like being called Heathcliff and insisting on spending the entire evening in the garden, shouting 'Cathy' and banging your head against a tree.

Irm 

Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 15:30   

Plakat nowej wersji "Wichrowych wzgórz": KLIK. Reżyseruje Andrea Arnold ("Fish Tank"). Catherine gra Kaya Scodelario, nie wiem natomiast, kto się wciela w rolę Heatcliffa.

spin_girl 
Niepoprawna Optymistka

Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 19:01   

Plakat nawet fajny, ale wychodzi na to, że Ed Westwick jednak zrezygnował... :(
To be called Mr Darcy and to stand on your own looking snooty at a party is like being called Heathcliff and insisting on spending the entire evening in the garden, shouting 'Cathy' and banging your head against a tree.

milenaj 

Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 19:17   

Szkoda, że zrezygnował. Nie wiem czy byłby dobry, ale chętnie bym zobaczyła, jak sobie poradził.

milenaj 

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 12:33   

No i mamy recenzję:

http://www.filmweb.pl/art...%9B%C4%87-77508

Nie zachęciło mnie kompletnie. Do tej pory sięgałam zawsze po nowe ekranizacje z czystej ciekawości, ale tu stanowczo mówię: NIE.

AineNiRigani 
Ambasador kotłowni

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 12:50   

te kroliki i psy mnie zniechecaja, ale mimo to jestem ciekawa.
W gruncie rzeczy dzis podzialy ekonomiczne nie maja wiekszego znaczenia, ale rasowe i religijne - w pewnych srodowiskach i owszem.

Nie jestem zwolennikiem jedynie slusznej epokowo wersji, zawsze mne ciekawily eksperymenty i przenoszenie klasyki na wspolczesny grunt. I w gruncie rzeczy wiekszosc z nich uznaje za nie najgorsze.

praedzio 
dziub dziub dziub

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 12:51   

OMG! :paddotylu:

spin_girl 
Niepoprawna Optymistka

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 12:51   

Czy oni sobie jaja robią?! Heathcliff murzynem?! Sado maso?! Zabijanie zwierząt na ekranie?! Może jeszcze, k**wa, Rambo dorzucą!!! Ja się nie zgadzam na takie traktowanie klasyki! :uzi:

milenaj 

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 13:08   

AineNiRigani napisał/a:
Nie jestem zwolennikiem jedynie slusznej epokowo wersji, zawsze mne ciekawily eksperymenty i przenoszenie klasyki na wspolczesny grunt. I w gruncie rzeczy wiekszosc z nich uznaje za nie najgorsze.

Też zwykle nie mam nic przeciwko eksperymentom.
Ale wydaje mi się, że tu po prostu przesadzili.

AineNiRigani 
Ambasador kotłowni

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 14:10   

podobne odczucie mozna bylo miec na wiesc o powstaniu Bride&prejudice, a okazala sie pardzo udana.

Mam zasade, ze nie wypowiadam sie na temat filmu dopoki go nie zobacze. Film to nie tylko fabula - to zdjecia, muzyka, gra aktorska, scenografia itd... Kiepska adaptacja moze byc calkiem niezlym filmem - np. Valmont.
Dopoki nie zobacze, nie oceniam.

milenaj 

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 14:19   

AineNiRigani napisał/a:
Bride&prejudice, a okazala sie pardzo udana.

Zgadzam się.

AineNiRigani napisał/a:
Kiepska adaptacja moze byc calkiem niezlym filmem - np. Valmont.

I tu również. :mrgreen:

Ale ,mimo to, nie chce mi się nawet podejmować próby, obejrzenia tego filmu. Mam świadomość tego, że to może być przesyt filmów na podstawie znanych mi powieści.
Ostatnia "Jane Eyre" też nie wprawiła mnie w zachwyt.

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 15:40   

Oj Dżizaz Krajst... Heathcliff murzynem!? Serio?
Hmmmm....

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

The Cure, Joy Division and Morrissey make it cool to be unloved.

asiek 

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 16:22   

OMG ! :lol: :lol: Co za pomysł :lol: ... Obejrzałam zwiastuny i nie palę się do obejrzenia, nie lubię kręcenia z ręki... Strasznie mnie ta metoda denerwuje w filmach fabularnych.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 17:25   

Nie przepadam z Wichrowymi w wersji klasycznej, a co dopiero takiej.

Caroline 

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 20:52   

Tadeusz Sobolewski relacjonując zakończony Festiwal w Wenecji też pisze o WW:

Cytat:

"Trzecim wysoko nagrodzonym filmem o "ziemskim piekle" - najmniej udanym z wymienionych - są "Wichrowe wzgórza" Andrei Arnold, reżyserki pamiętnego świetnego "Fish Tanku". Zaangażowała niezawodowych aktorów, zredukowała do minimum dialogi - w filmie dominuje szum wiatru i krzyk ptaków. Ruchliwa, dokumentalna kamera z ręki (nagroda za zdjęcia dla Robbiego Ryana) sprawia, że bohaterowie sami wydają się częścią natury, która oczywiście jest "zła".

Przy tak radykalnej koncepcji Arnold zgubiła gdzieś istotę adaptowanej powieści, będącej historią niespełnionej miłości przechodzącej w zemstę. W Bunuelowskich "Wichrowych wzgórzach" na pytanie: "Dlaczego trzymasz tego ptaka w klatce?" - pada odpowiedź: "Bo go kocham". Miłość u Brontë jest przemocą, gwałtem, sąsiaduje z nienawiścią, ale w filmie Arnold została sama przemoc. Z historii psychologicznej Arnold zrobiła film naturalistyczny, monotonnie brutalny, nudny. Ktoś złośliwy powie: to film przyrodniczy, komunikat meteorologiczny z wrzosowisk Yorkshire pogrążonych w błocie."

Więcej... http://wyborcza.pl/1,7547...l#ixzz1XlXBCqbX

Niezbyt przychylnie...

A Fassbender, który swego czasu miał grać w WW, ostatecznie zagrał w Jane Eyre i też dostał nagrodę w Wenecji :D :D Niezły mix.

Odpowiedz do tematu