PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 19:14
Socjologiczno-literacko-fanowskie rozmowy o HP
Autor Wiadomość
Gunia 

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006 22:21   Socjologiczno-literacko-fanowskie rozmowy o HP

Tu możemy podyskutować o Harry'm i dnach Snape'a.
Ostatnio zmieniony przez Gunia Pią 30 Cze, 2006 20:49, w całości zmieniany 2 razy  

Aga85 

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006 22:24   

HP i Snape - człowiek denny, ale czy podwójnie?
Buhahahaha, Guniu, ale sie uśmiałam :lol: ty to masz żyłke do wymyślania tytułów, naprawdę :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006 22:36   

Nie wiem czy jeszcze będe miała coś do pisania o HP, bo rok temu w wakacje tyle się nadyskutowałam na ten temat, że chyba na jakiś czas wyczerpałam tswoje możliwości ;-)
Snape mnie nie wzrusza za bardzo. Natomiast wzrusza mnie Lupin ;-) Zwłaszcza taki jaki jest w fanfikach Nilc...Ale ten kanoniczny też jest w porządku :-)
Z młodszych bohaterów lubie parę Hermiona - Ron - oni są tacy nastolatkowi, że aż miło ;-)
Ostatnio zmieniony przez Admete Nie 28 Maj, 2006 22:42, w całości zmieniany 1 raz  

Gunia 

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006 22:40   

Wiem, wiem... :) Więc mnóstwo krewnych-i-znajomych-Króliczka (czyli mnie) twierdzi, że Snape nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Z tym się zgadzam. Oni sądzą, że jednak jest dobry. Z tym się nie zgadzam. Spędziłam kiedyś z rzeczonym przyjacielem-Króliczka dłuższy czas dyskutując przez Gadu-Gadu na temat moralności Snape'a. P-K wytoczył argumety w stylu: złożył Wieczystą Przysięgę, więc gdyby go nie zabił, to by zginął, a sam Dumbledore mówił, że nikt lepiej od Snape'a nie umie walczyć z Czarną Magią. Snape będzie musiał przygotować Harry'ego przed starciem z Voldemortem. Ale czy Harry po tym wszystkim będzie chciał uczyć się czegoś od Snape'a?

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006 22:43   

On Snape'a chce zabić li i jedynie ;-)

Gunia 

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006 22:49   

No właśnie...

izek 

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006 23:36   

ja należę do fanclubu Snape'a i wierzę, że czegoś do końca nie wiemy, nie widzimy, nie rozumiemy...

Aragonte 

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006 23:45   

Może nie należę do fanclubu Snape'a, ale nie wierzę, aby Rowling zastosowała tak prosty schemat - w tej zdradzie musi być drugie dno i już :wink:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 06:56   

Mogę wtrącić? Mogę? Mogę? Wolę, by Snape okazał się draniem. Bo ja lubię drani, a poza tym zawsze wiedziałam, że on końca cyklu nie dożyje (Potty mu nie daruje).
ACZKOLWIEK! Wydaje mi się, że pewnych rzeczy nie wolno pominąć, jak choćby:
1. Severus, please... <--- NIE UWIERZĘ, że Drops błagał tu o litość.
2. Kłótnia SS/AD. O co się kłócili?
3. Snape miał 5000 możliwości, by Potty'ego sprowadzić do Voldemorta, dlaczego tego nie zrobił? Głównym celem V. jest przecież dorwać HP, po jego śmierci świat czarodziejski kapkę by się załamał - Potty zginął, to nie ma już nadziei.
4. Po śmierci Dumbledore'a Potter "rozmawia" ze Snape'm. Znaczy się - drze się na niego i próbuje rzucić na niego jakieś zaklęcia. Dlaczego Snape TYLKO się broni?
5. Ta sama scena - zakładając, że SS jest b. b. b. zły, już wszystko przepadło, wydało się, że się tak wyrażę, nie ma się przed kim kryć ze swoimi poglądami i chęcią pomagania Vmordemortowi. Nie musi też już szpiegować Dumbla (bo rzeczony Dumbel nie żyje). Dlaczego nie złapał Pottera za szmaty i zwyczajnie nie sprowadził go do Voldka?
6. Jakie znaczenie mają słowa: "Nie nazywaj mnie tchórzem!"?
Uważam, że Snape okaże się postacią stojącą po "naszej" stronie, ale i tak nie dożyje końca. Ponadto przyjmuję zakłady co do matki Pottera - założę się o każdą forsę, że Snape ją kochał.
Ich habe gesagt.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.
Ostatnio zmieniony przez Agn Pon 29 Maj, 2006 17:38, w całości zmieniany 3 razy  

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 07:01   

PS W żadnej wersji "dlaczego Snape zrobił tak a nie inaczej" nie można mówić o zdradzie.

Ostatnio zmieniony przez Agn Pon 29 Maj, 2006 17:39, w całości zmieniany 1 raz  

Aga85 

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 11:59   

Agn, ja się całkowicie z Tobą zgadzam. Dumbel na pewno nie prosiłby o litośc. Podczas tej kłótni, którą podsłuchal Hagrid, na pewno AD żądał od Snape'a, aby go zabił. Dlatego to: Severus... Please... można raczej tłumaczyc jako Severusie, prosze , zrób to o co się prosiłem - zabij mnie. Pozostalych punktów, które tu przytoczyłaś, nie już będę rozwijac, powiem tylko, że w moim odczuciu tak wlaśnie było. Tylko... eeee... ten jeden:

Agn napisał/a:
Ponadto przyjmuję zakłady co do matki Pottera - założę się o każdą forsę, że Snape ją kochał.
Ich habe gesagt.

tego jeszcze nigdzie nie słyszałam, ale... a niech to Agn... to wydaje się nawet miec ręce i nogi :mrgreen:

Admete, a co do Lupina, to ja też żywię do niego ciepłe uczucia... a opowiadania Nilc są balsamem dla mojej duszy :grin:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 12:49   

Mnie się ten moment z "Nie nazywaj mnie tchórzem" bardzo podobał. I jeszcze wcześniej na początku książki przysięga Snape'a. To było takie mroczno - romantyczne :-)
Ostatnio zmieniony przez Admete Pon 29 Maj, 2006 21:09, w całości zmieniany 1 raz  

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 14:27   

Aga85 napisał/a:
Agn napisał/a:
Ponadto przyjmuję zakłady co do matki Pottera - założę się o każdą forsę, że Snape ją kochał.
Ich habe gesagt.

tego jeszcze nigdzie nie słyszałam, ale... a niech to Agn... to wydaje się nawet miec ręce i nogi :mrgreen:

I to bardzo mocne ręce i nogi. Póki co cała saga pędzi ku takiemu rozwiązaniu.

GosiaJ
Shahrukh...

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 17:34   

izek napisał/a:
ja należę do fanclubu Snape'a i wierzę, że czegoś do końca nie wiemy, nie widzimy, nie rozumiemy...

Oj tak, Snape nie rzekł ostatniego słowa i ja chcę wierzyć, że stoi po właściwej stronie. Jeśli będzie inaczej, nie wybaczę tego Rowling.

Gunia 

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 18:28   

Hehe... Podobał mi się jeszcze pomysł z przedładaniem literek: Severus Snape - Perseus Evans. A twój post Agn rozbroił mnie... Jak zawsze... :lol: Vmordemortowi - genialne!

Caroline 

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 20:06   

Agn, świetne podsumowanie, nie do końca zgadzam się tyklo z jednym - nie wydaje mi się by to Harry miał skończyć z Severusem, byłoby dziwne gdyby Harry skończył z kimkolwiek, zastanawiam się jak JK zamierza załatwić sprawę przepowiedni. :roll:

Gunia 

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 20:12   

Powiem ci Agn, że w tej twojej teorii coś jest... Myślę sobie i ten fragment śmierci Dumbla przejrzałam... Możliwe...

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 20:15   

Caroline, zobaczym. Jak by nie bylo - albo Potty bije, albo Voldek bije. Ale trup jakis padnie. Tylko jedno mnie zastanawia - Potty teraz chyba bardziej nienawidzi Snape'a niz Voldka. Trzasnie dwoch? No chyba, ze Snape sie zdazy wytlumaczyc i bedziemy mieli lzawa scenke o przebaczeniu, pogodzeniu, milosci blizniego i wyzszych ideach *ziew*.
Ale! Jakkolwiek jestem PEWNA, ze Snape nie dozyje konca tej wojny, tak juz kto mu Avada w oczy zaswieci nie mam pojecia. Obstawiam Belle albo samego Tomka R.

Gunia 

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 20:45   

No... Zrobiłam sobie klimacik: kocyk, herbatka, muzyka... Teraz poszukam czegoś w Internecie na temat siódmego tomu i jakby co, dam wam znać.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 20:57   

Eee, ja po prostu poczekam na ksiazke, nie bede sie bawic w inf. o siodmym tomie w sieci.

Btw Guniu, dlaczego "czlowiek denny"? :shock: :? ??:

Gunia 

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 21:00   

Bo posiada dna, o których ilości dyskytujemy... To chyba przez te kolby płasko- i wypukłodenne na chemii...
I mam coś, a raczej nie ma tam nic (konkretnego), ale poczytajcie:
MA: OK, ogromnie ważne pytanie dotyczące szóstej części: czy Snape jest zły?

JKR: [prawie śmiejąc się] No więc, czytaliście książkę - co wy o tym sądzicie?

MA: No cóż, istniejąą na ten temat konspiracyjne teorie, i są ludzie którzy…

JKR: …mają wciąż rozpaczliwą nadzieję. [śmiech]

ES: Tak!

MA: Dokładnie!

[ogólny śmiech]

JKR: Więc dobrze, to oczywiste, że relacje Harry-Snape są teraz bardzo osobiste, jeśli nawet nie bardziej, niż Harry-Voldemort. I nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, bo to byłby kolejny "spoiler" części siódmej, czyż nie? Cokolwiek nie powiem na ten temat, jest oczywiste, że ma to ogromny wpływ na to, co stanie się w kolejnej części, kiedy Harry i Snape znowu się spotkają, wiec naprawdę nie mogę… I powiedzmy sobie szczerze - teraz zapewne powstanie na ten temat jakieś 10.000 teorii, a ja się świetnie bawię przy ich lekturze, dlatego tym bardziej nie uchylę rąbka tajemnicy. [śmiech] Wiem, jestem okropna, ale ja po prostu uwielbiam spekulacje, tak zdecydowanie kocham spekulacje...
Ostatnio zmieniony przez Gunia Pon 29 Maj, 2006 21:10, w całości zmieniany 1 raz  

Gunia 

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 21:02   

CO JA ZROBIŁAM! *TŁUCZE SIĘ W GŁOWĘ Z CAŁEJ SIŁY* JAK JASIO TO PRZECZYTA, TO ZWIEJE Z NASZEGO FORUM GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 21:04   

Typowa wypowiedz JKR - jakby miala nascie lat :]

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 21:04   

Jaki Jasio?! :shock:

Gunia 

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 21:08   

Thornton! Ona tam mówi, że lubi spekulacje! A cały tekst tutaj.

Odpowiedz do tematu