PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 18:45
Lark Rise to Candleford
Autor Wiadomość
Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Czw 20 Mar, 2008 07:49   

Miłej zabawy :-D

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 23 Mar, 2008 15:59   

Ciekawe jak bedzie z nastepnymi ...

Adresy moich blogów:

Pemberley 

Wysłany: Pią 28 Mar, 2008 11:43   

Serial"Lark Rise To Candleford" osiagnal taka popularnosc, ze BBC postanowila nakrecic drugi sezon. Premiera przewidziana na 2009:
http://www.bbc.co.uk/pres...y/25/lark.shtml

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pią 28 Mar, 2008 11:52   

Cos podobnego! Moim zdaniem nie jest tak dobry jak "Cranford". Jakos mnie nie wciagnal i bohaterowie tacy sobie.
Najfajniejsze postacie to postac odgrywana przez Julię Sawalhę i pan dziedzic.
Ale fakt, ze nie ogladalam jeszcze calosci.
Wolalabym zamiast tego kontynuacje "Cranford"

Adresy moich blogów:

Pemberley 

Wysłany: Pią 28 Mar, 2008 12:10   

Ja rowniez przyznaje, ze po drugim odcinku z braku czasu i zapalu tez przestalam ogladac, ale na innych forach sporo milosniczek tego serialu, wiec moze za drugim podejsciem zyskuje (?).

Gitka 

Wysłany: Pią 28 Mar, 2008 19:28   

To ja też się przyznam, obejrzałam do drugiego odcinka i bez zachwytów...

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008 19:18   

Category: BBC One; TV Drama
Date: 01.09.2008

Lark Rise To Candleford returns for a second series, with a feature length Christmas special followed by 11 new episodes of this popular and heart-warming Sunday night series.

The BBC One series stars Julia Sawalha, Olivia Hallinan, Dawn French, Brendan Coyle and Mark Heap in Bill Gallagher's adaptation of Flora Thompson's charming memoir of her Oxfordshire childhood.

"In this Christmas special, Lark Rise and Candleford will be transformed into a magical place where families and friends are brought together for this special time of year," comments Kate Harwood, Head of Series and Serials for BBC Drama Production.

"The audience are in for a real treat as all their favourite characters return to delight and entertain in a wonderfully captivating tale that unites the past and the present."

The Christmas episode will have an extra festive treat in the form of guest star Sheridan Smith (Two Pints Of Lager And A Packet Of Crisps, Love Soup, Jonathan Creek Special) in the role of Cinderella Doe.

The second series of Lark Rise To Candleford will also see the introduction of new characters: Jason Merrills (Cutting it, Waterloo Road) will play the role of charming hotelier James Dowland and Ruby Bentall (Oliver Twist, New Tricks) will play the role of Minnie, a new addition to the Post Office in Candleford.

Bill Gallagher says: "With so many stories in Flora Thompson's memoirs we are able to constantly bring new and wonderful characters and situations to life.
"These new characters will add a new dynamic to the cast and will, no doubt, make their mark on the residents of Lark Rise and Candleford."
The second series is commissioned by Jane Tranter, Controller of BBC Fiction, and is currently filming in and around the West Country for transmission in January 2009.

The first episode transmitted on 13 January 2007 on BBC One with an average viewing figure of 6.68 million.

Adresy moich blogów:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pon 24 Lis, 2008 21:54   

Ze strony BBC:
Bumper Season of specials on the BBC this Christmas....

Popular drama Lark Rise To Candleford returns for a second series, with a feature-length Christmas special followed by 11 new episodes. Julia Sawalha, Olivia Hallinan, Dawn French, Brendan Coyle and Mark Heap return to delight and entertain in a wonderfully captivating seasonal tale that unites the past and the present.

Edit:
Lark Rise To Candleford returns to BBC One in January 2009, a perfect Sunday night winter warmer which regularly attracted average viewing figures of 6.7 million in its first series.
The new series of 12 episodes, which includes a Christmas special, promises more feel good drama in Bill Gallagher's adaption of Flora Thompson's charming memoir of her Oxfordshire childhood.

http://www.bbc.co.uk/pres.../12/lark1.shtml

http://www.bbc.co.uk/larkrise/

Adresy moich blogów:

lemurcio 
buka

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009 21:02   

Ooooo
A ja nawet nie wiedziałam,że oglądam drugi sezon...Lark Rise nie jest złe, ale do Cranford się nie umywa...macie racje,że jakoś nie wciąga. Oglądam tylko ze względu na ex-Higginsa i jego żonę, która jest rewelacyjną aktorką, potrafi zagrać wszystko (DiU 2005, Gosford Park, Cranford, etc) Minnie też jest świetna

Natomiast Mr James Dowland przy Ryśku jest jak podłe wino z kartonu. :lovera:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pią 06 Mar, 2009 17:15   

BBC One confirms third series of Lark Rise To Candleford...
http://www.bbc.co.uk/pres...h/06/lark.shtml
Nawet jeszcze nie obejrzałam dobrze pierwszego sezonu, według mnie temu serialowi czegoś brakuje..

Adresy moich blogów:

Katarynka 

Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 14:47   

Obejrzałam I sezon oraz 6 odcinków II zesonu na yt i ptrzyznam, że bardzo mi się podonba ten serial :) :) Teraz sie wezmę za Cranford, tak zachwalany przez Damy :)

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 22:47   

"Cranford" bardzo polecam!

A jakoś do "Lark Rise to Candleford" nie mogłam się przekonać. To już nie to. Może kiedyś do tego wrócę, ale nie wciągnęło mnie, może to ze względu na obsadę? A może scenariusz?

Adresy moich blogów:

Pemberley 

Wysłany: Czw 12 Lis, 2009 14:38   

Serial zrobil sie bardzo popularny, bedzie mial 3 sezon. Mial tez wydanie swiateczne, podobnie jak w tym roku bedzie miec Cranford

Nana 

Wysłany: Pią 08 Sty, 2010 16:28   

Przypominam, ze w niedziele o 20.00 czasu lokalnego rozpoczyna sie nowa seria Lark Rise. :-D
Bedzie nadawana na BBC One

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 08 Sty, 2010 16:54   

Nie wiem czy oglądac dalej...Pierwszej nie zmogłam do końca...

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Nana 

Wysłany: Pią 08 Sty, 2010 17:29   

A ja sobie w Swieta obejrzalam cale 2 serie od razu i mnie sie wydaje, ze tak lepiej niz co tydzien cykac po jednym odcinku. Tam niby sie nic nie dzieje, ale lubie te atmosfere :-)

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pią 08 Sty, 2010 21:40   

Ja też pierwszej nie obejrzałam do końca i jakoś nie ciągnie mnie do drugiej serii.
Moim zdaniem nie trzyma poziomu Cranford, a może po prostu bohaterowie nie potrafią mnie zainteresować?

Adresy moich blogów:

primavera 

Wysłany: Sob 09 Sty, 2010 15:45   

Obejrzałam sobie "Lark Rise to Candleford" dzkięki posiadanemu dvd z pierwszą serią. Lubię te klimaty ale myslę że porównanie z Cranford jest nieco dalekie. Chyba że chodzi o postacie mieszkąjace w Candleford i Lark Rise, które sa bardo wyraźnie zarysowane i podlegają zmianom dziejowym. Istotnie to kolejny obraz angielskiego społeczeństwa, jego moralności i podejscia do tradycji. Mysle że jednak od poczatku chodzi tu też o to jak pewna młoda osóbka dostaje pracę w mieście i tam dorasta. Zresztą to bardzo fajny serial i nie chcę za bardzo zdradzać teść. Polecam go serdecznie.

annmichelle 

Wysłany: Sro 16 Lut, 2011 23:11   

Obejrzałam pierwszą serię (10 odcinków) i jutro zaczynam drugą! :-)
Naprawdę przyjemny serial i chyba się wyłamię, bo mnie podobał się zdecydowanie bardziej niż "Cranford".
Mam nadzieję, że drugi (i kolejne) sezony trzymają poziom pierwszego.
Polecam. :-)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 17 Lut, 2011 07:24   

Ja widziałam tylko pierwszą i jakoś reszta mi umknęła...Nie zainteresowała mnie na tyle, żeby szukac dalej.

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

annmichelle 

Wysłany: Czw 17 Lut, 2011 15:13   

Hm, no właśnie obejrzałam dwa odcinki drugiego sezonu i :shock:
Pierwszy sezon naprawdę był spójny i logiczne było zachowanie bohaterów, natomiast po tych dwóch odcinkach drugiego jestem zawiedziona. :-| Tzn. zniknęlo kilku bohaterów i nawet nie wyjaśniono co się z nimi stało, a nie były to jakieś postacie trzecioplanowe, tylko np. gajowy, który był narzoczonym Laury (główna bohaterka!) czy Matthew-kowal (jedno zadanie, że pomaga bratu, ale kuźnia, która odgrywała ważną rolę w pierwszym sezonie nagle w drugim...znika), podobnie z dworem - państwo wyjechali, ale w nagle tak jakby go w ogóle nie było. Zachowanie Dorcas też się zmieniło, to nie ta sama kobieta co w pierwszych 10 odcinkach.
Odcinek świąteczny to jakaś porażka - duchy, z którymi można pogadać, a nawet umyć im nogi, jakoś nie pasują mi do realizmu pierwszej serii. Zwłaszcza jak te duchy widzi też Robert - człowiek stąpający twardo po ziemi, a nie jakaś zabobonna wiejska baba....
Jestem rozczarowana, obejrzę może jeszcze z odcinek czy dwa, ale te zmiany wcale mi się nie spodobały.
Ktoś oglądał może dalej? Równia pochyła? Czy seria później odżyła?
I czy ktoś wie co stało się z Phillipem? Wytłumaczono choć jednym zdaniem jego zniknięcie?

Vasco 

Wysłany: Pon 22 Sie, 2011 18:11   

Ma ktoś witaminki od 7 odcinka III sezonu oraz do całego IV?

Iza_Jesienna 
Królik z krainy scyzorów.

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 22:44   

Jak do tej pory obejrzałam 8 odcinków pierwszego sezonu i muszę przyznać, że serial jest całkiem przyjemny. Nie porywa, nie czyni z widza obsesyjnego maniaka śliniącego się pod ekranem przed każdym odcinkiem, ale wierzę, że niektórych potrafi oczarować. Ma taką spokojną, ciepłą atmosferę i nawet gdy nie dzieje się nic istotnego, to przyjemnie jest popatrzeć na codzienne życie bohaterów. Teraz mam wprawdzie kilkumiesięczny zastój z oglądaniem, ale pewnie już niedługo zaopatrzę się w więcej odcinków, coby sobie umilić długie, jesienne wieczory :)

primavera 

Wysłany: Sro 09 Lis, 2011 22:15   

i pomyśleć że powstały już 4 sezony

Iza_Jesienna 
Królik z krainy scyzorów.

Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 19:46   

primavera napisał/a:
i pomyśleć że powstały już 4 sezony

Gdyby nie przerwali na czwartym sezonie, to miałby zadatki na wiktoriański "Klan" :wink:

Odpowiedz do tematu