PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajny film wczoraj widzialam... III
Autor Wiadomość
BeeMeR 

Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 15:17   

W zasadzie to miniserial - 7 odcinkowa opowieść

Tajemnice Sahary (1988) :banan:

Obejrzałam to niedawno z równym zachwytem, co dawno temu, kiedy serial emitowała nasza tv :mrgreen:
Głównie dzięki pięknym krajobrazom pustynnym, wartkiej akcji i niezwykłym przygodom bohatera - a jest nim Desmond Jordan (Michael York),

który wyrusza na Saharę w poszukiwaniu Mówiącej Góry, strzeżonej od wieków przez Czerwonych Wojowników pod wodzą królowej Antehi (Andie McDowell) i strażnika (Daniel Olbrychski).

Tajemnicy Mówiącej Góry, a właściwie przypisywanych jej skarbów pożąda również legionista-rebeliant

sułtan Timbuktu

oraz Psy Pustyni z El-Halemem na czele

Jordan bada, szuka, podróżuje, zwiedza

w przepięknej scenerii :love_shower:

Aż wreszcie odkrywa cuda Mówiącej Góry,

i po licznych przebierankach, pojedynkach i podchodach rozkochuje w sobie królową, ślepnie, odzyskuje wzrok, zdobywa wiernych przyjaciół, m.in. legionistę-dezertera Orso oraz mieszkającego w pięknej oazie Solomona (Ben Kingsley) z rodziną

Koniec jest co najmniej naiwny, ale ja oglądałam z wielką przyjemnością i nieustającym bananem :banan:

RaczejRozwazna

Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 16:50   

Lubię Michaela Yorka. Brzydki jak siedem nieszczęśc ale super aktor. Wydaje mi się, że kiedyś ten film oglądałąm, ale chyba dawno w naszej tv :mysle:

asiek 

Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 17:42   

Obejrzałam "Samotnego mężczyznę" z Colinem Firthem w roli głównej...
Lata 60-te... Akademicki profesor George Falconer /Firth/, po tragicznej śmierci swego wieloletniego partnera, planuje samobójstwo. Widz towarzyszy Falconerowi w ostatnim dniu jego życia...
"Samotny mężczyzna", to kameralne, niespieszne kino. Cieszy oko niebanalnymi barwami, idealnymi kadrami i designem lat 60-tych.
Firth, jak zwykle wyciszony i wycofany, stworzył bardzo ciekawą kreację człowieka balansującego na granicy życia i śmierci. Odniosłam wrażenie, że rola George'a została jakby uszyta na miarę Colina.
Całość historii świetnie dopełnia kameralna ścieżka muzyczna. W sposobie narracji i nastroju film przypomina "Godziny" Daldry'ego.
Polecam...

Fragment ścieżki...
http://www.youtube.com/watch?v=Zm5pbLMn8j8

trifle 

Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 19:43   

Ścieżka została uhonorowana już w stosownym wątku :)
asiek napisał/a:
Odniosłam wrażenie, że rola George'a została jakby uszyta na miarę Colina.

Właściwie to Colin sam sobie uszył rolę, bo scenariusz nie był szczegółowy, aktorzy mieli duże pole do interpretacji/improwizacji.

asiek 

Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 20:22   

trifle napisał/a:
Ścieżka została uhonorowana już w stosownym wątku

Aaaaa... to nie wiedziałam :wink: ... Nie śledzę wszystkich wątków. :rumieniec:

praedzio 
dziub dziub dziub

Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 21:08   

Aśku, mnie też film się bardzo podobał. :-D

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Cze, 2010 14:36   

Oglądnęłam Alicję w Krainie Czarów. mimo, że nie w 3D film bardzo, bardzo mi się podobał, bardzo to nawet mało powiedzianie, podobały mi się te kolory, bajkowe postacie. Królowa Kier. I jej Skrócić o głowe. Podobała mi się Alicja i Kapelusznik, króliki. I ten biedny Piesek, który bał się o swoją rodzinę i był zmuszony do kolaboracji.... No i jeszcze raz. Bajkowe kolory. Że nie wspomnę o ty kochanym Kocurku i jego oczyskach :serduszkate:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Wto 01 Cze, 2010 23:43   

A ja wreszcie obejrzalam Waitress z Keri i N.F. Co za beznadziejny film!!!! Wydal mi sie strasznie pretensjonalny, postacie strasznie nudne, a glowna bohaterka nie wzbudzila we mnie ani odrobiny sympatii...

trifle 

Wysłany: Wto 01 Cze, 2010 23:52   

Toś pojechała... :D

praedzio 
dziub dziub dziub

Wysłany: Sro 02 Cze, 2010 05:10   

E, nie był taki zły. ;) Aczkolwiek specyficzny, przyznaję. ;) Mnie humor poprawił. :mrgreen:

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Sro 02 Cze, 2010 10:14   

zdecydowanie wielbicielka Sparksa nie zostanę :) we "Wciąż ją kocham" - genialna jest postać ojca; absolutnie genialna - i generalnie jestem ciekawa jak to jest z taką odmiana autyzmu u dorosłych; bardzo symaptyczna, liryczna ściezka dzwiękowa, Channing Tatum co prawda jako aktor spokojnie mógłby startować w wyścigu o tytuł "drzewa roku", w tym filmie w sumie wypada przekonywująco. Warto obejrzeć właśnie dla relacji ojca z synem i kolekcji monet rzecz jasna. Z tym, że wątek romancowy Johna i Savannah jak dla mua kompletnie jakis taki rozmymłany, jak to u Sparksa...... i ta Amanda mi nie leży :-/
dodam, że przy scenie w szpitalu moja Julka też płakała jak bóbr.

BeeMeR 

Wysłany: Sro 02 Cze, 2010 13:08   

W Kelnerce najbardziej podoba jedzenie :slina: pieknie filmowane - co innego ideologia, zupełnie nie moja :roll:

Ostatnio zmieniony przez BeeMeR Czw 03 Cze, 2010 13:55, w całości zmieniany 1 raz  

asiek 

Wysłany: Sro 02 Cze, 2010 20:45   

BeeMeR napisał/a:
Tajemnice Sahary (1988)

Obejrzałam to niedawno z równym zachwytem, co dawno temu, kiedy serial emitowała nasza tv

Pamięęęętam ten serial... :-D Całkiem sympatyczny, może też zrobię sobie powtórkę. :-D
Kosmici są wśród nas, hough ! :-P

Ścieżkę do filmu skomponował Ennio Moriconne...
http://www.youtube.com/wa...feature=related

BeeMeR 

Wysłany: Czw 03 Cze, 2010 17:02   

Duch i pani Muir (1947)

Przełom wieku XIX i XX, młodziutka wdowa z córką i wierną służącą wyrywa się z londyńskiej rodziny męża i osiada w małym miasteczku nad morzem.

swoją drogą piękny obraz dawnego kąpania się pań w morzu :mrgreen: .

W domku, który Lucy Muir (Gene Tierney) wybrała na swój, mieszka już jednak duch poprzedniego właściciela - kapitan Daniel Gregg (Rex Harrison). Tak więc poznają się te dwa zupełnie inne światy i nawiązują w pewien sposób przyjaźń.

Jednocześnie młodą damę zaczyna adorować rzeczywisty mężczyzna - duch więc postanawia usunąć się z pola widzenia.

Jest sporo naiwności w postaci ducha, niekonsekwencji w jego bytowaniu, ale pomijając zupełnie tę drobną kwestię - film mi się bardzo podobał i nawet się nieco wzruszyłam :serduszkate:

Aragonte 

Wysłany: Czw 03 Cze, 2010 20:01   

Obejrzałam "Księcia Persji". Bardzo dobrze skrojona rozrywka :D

trifle 

Wysłany: Czw 03 Cze, 2010 22:10   

Włączyłam "Ja wam pokażę!" - jeżu, co za porażka :roll: po 10 minutach nie wytrzymałam. Wolszczak, Deląg, rozdarta Niklińska - porażka totalna. Nie da się tego oglądać. Bez porównaniu z przyjemnym przecież "Nigdy w życiu".

Wysłany: Czw 03 Cze, 2010 23:25   

trifle napisał/a:
Włączyłam "Ja wam pokażę!" - jeżu, co za porażka :roll: po 10 minutach nie wytrzymałam. Wolszczak, Deląg, rozdarta Niklińska - porażka totalna. Nie da się tego oglądać. Bez porównaniu z przyjemnym przecież "Nigdy w życiu".

ja bym do tego dopisała jeszcze muzykę pana Rubika (o ile dobrze pamiętam) :-P

trifle 

Wysłany: Czw 03 Cze, 2010 23:51   

Właśnie! Muzyka! Jakieś durnowate rmfowe piosenki, uch! I to przez 10 minut! Potem wyłączyłam, bo nie dało rady zdzierżyć. I jeszcze takie nachalne reklamy w filmie - jogurtu Fantasia chociażby :roll: Czy muzyka Rubika, to nie wiem, bo nie znam tejże.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 04 Cze, 2010 19:26   

trifle napisał/a:

Nie widziałam. Za to widziałam Nigdy w życiu (lubię Stenkę, świetna z niej aktorka). I tam jest jedna scena, którą mogę oglądać bez końca - jak były Judyty wysiada z samochodu i widzi, co wybudowała jego ex-żona. I ten komentarz! :rotfl: Piękne!
Cytować nie będę, ale chyba wszyscy wiedzą, co wydobył z trzewi swoich na widok chałupy. :lol:

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Marta. 

Wysłany: Pią 04 Cze, 2010 19:42   

Obejrzałam ostatnio dwa filmy Alfreda Hitchcocka: Rebeccę i Urzeczoną.
W tym pierwszym, młoda dziewczyna zostaje żoną bogatego wdowca. Ciągle jednak słyszy o jego zmarłej żonie Rebecce, która zginęła tragicznie na morzu. W końcu jednak główna bohaterka dowiaduje się prawdy o śmierci swojej "poprzedniczki".
Drugi opowiada o środowisku psychiatrów. Młoda pani psycholog od pierwszego wejrzenia zakochuje się w nowym dyrektorze kliniki(w tej roli młody Gregory Peck :serduszkate: ).
.Jak to u Hitchcocka, w pewnym momencie zaczynają się problemy z dyrektorem, bo okazuje się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo go wszyscy mieli ;)
Polecam wszystkim :)

A z wyżej wymienionych bardzo chętnie obejrzałabym Duch i pani Muir, mam nadzieję, że gdzieś go znajdę, bo fabuła niezwykle mnie zainteresowała :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi