PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajny film wczoraj widzialam... III
Autor Wiadomość

Wysłany: Wto 18 Maj, 2010 10:52   

miłosz napisał/a:
jak Russel rzucił tekstem "kocham cie Mryon"

mnie bardziej rozwalił tekst Marion: "to dla ciebie Walterze" + cała ta sytuacja/scena :mrgreen: :rotfl:

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Wto 18 Maj, 2010 12:36   

aś napisał/a:
miłosz napisał/a:
jak Russel rzucił tekstem "kocham cie Mryon"

mnie bardziej rozwalił tekst Marion: "to dla ciebie Walterze" + cała ta sytuacja/scena :mrgreen: :rotfl:

a jak król Ryszard rzucił - spuścimy im łomot (to o Francuzach) :mrgreen:

Alicja 

Wysłany: Wto 18 Maj, 2010 20:14   

miłosz napisał/a:
spuścimy im łomot

:shock: dobrze, że nie "sie ma" na przywitanie Francuzów
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

milenaj 

Wysłany: Wto 18 Maj, 2010 21:46   

A jeśli mowa o filmie Robin Hood to zajrzyjcie tu

http://www.kotek.pl/kotek...Robin_Hood.html

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Sro 19 Maj, 2010 08:49   

milenaj napisał/a:
A jeśli mowa o filmie Robin Hood to zajrzyjcie tu

http://www.kotek.pl/kotek...Robin_Hood.html

Mileno to jest bossssssssssskie :serce2: :serce2: :serce2:

Wysłany: Sro 19 Maj, 2010 09:58   

widać, że się lubią :-)
zresztą ostatnio oglądałam wywiad Ellen Degeneres z Russellem i on coś tam wspominał o śpiewaniu:
http://www.youtube.com/watch?v=AldEBis-YzM
(fajny wywiad swoją drogą, ale Ellen zawsze ma fajne wywiady :-D --> ubóstwiam tą kobietę!!!! :serce: )

milenaj 

Wysłany: Sro 19 Maj, 2010 10:11   

Bo on śpiewa. Nie mam zielonego pojęcia czy dobrze. Słyszałam raptem dwie piosenki. Wystarczy mi, że uwielbiam go jako aktora.

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Sro 19 Maj, 2010 15:43   

Ale się panowie rozśpiewali :D :D W sumie Russella było najmniej, a ja jestem pod wrażeniem śpiewu Kevina Duranda, ale i tak cudny klip :D
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Calipso 
Mama Mayi <3

Wysłany: Sro 19 Maj, 2010 17:59   

AineNiRigani napisał/a:
A ja w piatek widzialam Czlowieka - Demolke. Obecnos Sly zawsze mnie odstraszala od filmow, a ostatnio widzialam kilka filmow z jego udzialem i kruca bulka - zaczynam go doceniac. Potrafi w tak wiarygodny sposob grac, a juz ze tak swietnie sie sprawdza w rolach komediowych - to dla mnie niemal szok.
Dialog o robotkach recznych jest dla mnie jednym z najlepszych w historii kina, a juz na pewno jego przypomnienie doprowadza mnie do lez.

Gdzieś mam ten film na kasecie video :mrgreen: Gdy pierwszy raz go oglądałam, podobał mi się Phoenix , a jego fu*** number 7 było mrrr :rumieniec: Rozmówki o dzierganiu sweterka - świetne :lol:

praedzio 
dziub dziub dziub

Wysłany: Sob 22 Maj, 2010 19:02   

Obejrzałam Samotnego mężczyznę (A Single Man). Wow. Daaaawno już nie widziałam w niczym Colina Firtha, więc na nowo zaskoczył mnie jego głos. ;) Facet ten to chodzący seks. :mrgreen:
No, ale ja nie o tym... :ops1:
Film, jak na dzieło debiutanta, jest prawdziwie dopieszczonym cackiem. Zwracają uwagę różne detale, w moim przypadku - przede wszystkim dźwiękowe (nieustająco irytujące tykanie zegara, szum deszczu, wiatru szumiącego w liściach, czy morza), ale też wizualne. Colin, jak Colin, ale to reżyserowi należą się tu przede wszystkim brawa. Za piękne pokazanie "teraz", jeśli rozumiecie, co mam na myśli. Na ogół rzadko się nam zdarza mówić "chwilo trwaj" i najczęściej myślimy o tym, co już minęło, albo o tym, co ma nadejść. W tym filmie pokazana jest przede wszystkim teraźniejszość, nieznośna, bolesna, bezbarwna, ale też pełna obietnic.
Może trochę o o fabule. Jest rok 1962. Akademicki profesor George Falconer (Firth) dowiaduje się, że jego przyjaciel i wieloletni kochanek (Matthew Goode) właśnie zginął w wypadku. Film opowiada o tym, jak George musi sobie radzić z nagle spadłą na niego samotnością, bólem, pustką i chęcią skończenia z samym sobą. Mamy przekrój przez wszystkie emocje targające mężczyzną w ciągu jednego dnia, bo dokładnie tyle czasu trwa akcja w filmie.

Niby fabuła banalna w swej prostocie, a jednak tyle pozornie nieistotnych rzeczy składających się na jeden dzień życia przetoczyło się przez George'a - i w dodatku tak zostało to pokazane, że nie mogłam się oderwać od ekranu. Firth doskonale zagrał zrozpaczonego mężczyznę, który bardzo dokładnie ukrywa swą rozpacz. Smutek wylewa się z niego tylko w niektórych momentach, kiedy George przestaje się kontrolować.

Akcję, oczywista, uzupełnia klimat szalonych lat sześćdziesiątych. Kult młodości i szaleństwa, także niczym nieskrępowanej (no, prawie niczym) wolności podkreśla utratę kolorów (dzięki zabiegom technicznym niekiedy bardzo dosłowną) w życiu George'a.

Traktowanie o samotności twórca filmu uzupełnia pod koniec zdaniem, które wypowiada George do swojego studenta: Jedyne chwile dla których warto żyć, to te rzadkie momenty, gdy się jest blisko z drugim człowiekiem. Banalne, ale jakie prawdziwe.

Film polecam.

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Nie 23 Maj, 2010 13:38   

Obejrzalam i ja Robin Hooda. Dobrze sie bawilam, ale to tylko dlateo, ze film pieknie sfilmowany i wiele sie juz po kolejnej wersji RH nie spodziewalam... bo fim sredniutki bardzo. I chyba najbardziej mi sie wlasnie spiewajacy panowie podobali :)
Mialam wrazenie, ze za duzo chceli w ten film wpakowac - mnostwo cpostaci sie przewinelo i wiele z nich moglo byc duzo bardziej interesujacych pewnie, gdyby nie potrzeba czasu ekranowego dla tych wszystkich innych. Sporym rozczarowaniem byl dla mnie Jan. Byle taki jakis bleee. Akcja z "udawaniem" Roberta z Locksley - jeeeez :roll:
Scena z Marian walczaca jakas porazka... i te biedne dzieci na tych jeszcze biedniejszych kucykach...
Wracac raczej nie bede.

Wysłany: Nie 23 Maj, 2010 15:20   

a ja jestem świeżo po "Księciu Persji". był dokładnie taki, jaki spodziewałam się, że będzie, gdy zobaczyłam kto jest reżyserem i producentem. ogólnie rozrywka w czystym znaczeniu tego słowa: masa efektów specjalnych, lekko napisane dialogi, elementy komediowe, dramatyczne, itp., śliczna panna w roli głównej oraz męski i przystojny pan jako bohater tytułowy, czarny charakter znany praktycznie od początku filmu (ma twarz jak większość czarnych charakterów w większości filmów :wink: ) aha i jest oczywiście morał!! :-P
jednak nie spodziewając się niczego innego po takim filmie, wyszłam z kina w pełni "ukontentowana" :-) nawet mój tato, który jeszcze nigdy nie pochwalił żadnego filmu, na jakim był w kinie, powiedział, że "może być" :-P
jedyne, co mi przeszkadzało, to to, że (o dziwo) za dużo się działo- z tego filmu można by zrobić kilku-sezonowy serial przygodowo-fantastyczny :wink: ale ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne :-D

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 23 Maj, 2010 18:01   

Mnie się Robin Hood podobał :) A na Księcia persji się wybieram. Niestety sama, bo nikt nie docenia prostej rozrywki ;)

Iwona 

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 20:36   

A ja wczoraj obejrzałam "Pusha", a oto jego recenzja i stronka na filmwebie: http://www.filmweb.pl/film/Push-2009-320890 :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 20:48   

Skusiłam się i obejrzałam Braci ( wersję amerykańską z 2099 roku ). Znam duński oryginał, ale tym razem remake bardziej mi sie podobał. To chyba sprawa gry aktorskiej, bo fabuła była dość podobna. To smutny film - opowieść o tym, jak trudno czasem powrócić z wojny. Bardzo podobała mi się gra Natalie Portman, Toby'ego Maguire i przede wszystkim Jaka Gyllenhaal'a. Historia jest prosta - dwóch braci - Sam odpowiedzialny i porządny, głowa rodziny, żołnierz, ulubieniec ojca; Tommy - zawsze ma kłopoty, zawsze po złej stronie. Akcja zaczyna się w momencie, gdy Tommy wychodzi z więzienia, a Sam wyrusza kolejny raz do Afganistanu. Po jakims czasie przychodzi wiadomośc o śmierci Sama. Na prawde jednak został wzięty do niewoli i będzie tam torturowany, aż straci część samego siebie. W domu Tommy stanie się odpowiedzialny za bratową i dzieci, zmieni się. Historia jest prosta i w zasadzie można przewidzieć bieg wydarzeń. Mnie spodobało się rozegranie emocji i znaczeń pomiędzy bohaterami.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 21:05   

Zachęciłaś mnie, Admete, bo ja bardzo chcę obejrzeć ten film. Właśnie ze względu na dosyć prostą historię, ale kusiła mnie ta warstwa emocjonalna. :)

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 21:07   

Myslę, że się nie rozczarujesz. Natalie fajnie wypadła. Maguire wbrew pozorom jest aktorsko niezły, a na Jaka miło popatrzeć pod względem aktorskim i nie tylko aktorskim ;)
Na Księcia Persji mam zamiar się wybrać, ale strasznie mam dużo roboty, więc nie wiem, jak to będzie.
Ostatnio zmieniony przez Admete Pon 24 Maj, 2010 21:09, w całości zmieniany 1 raz  

aneby 
:(

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 21:08   

Ooo, chyba też się skuszę :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 21:10   

aneby napisał/a:
Ooo, chyba też się skuszę :wink:

Skuś się, co Ci zalezy :) Drugi plan też wypada dobrze - Sam Shepard jako ojciec bardzo mi się podobał.

Alicja 

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 21:11   

Admete napisał/a:
Znam duński oryginał, ale tym razem remake bardziej mi sie podobał

naprawdę film jest lepszy? bo mnie ten duński podobał się bardzo, zwłąszcza końcówka, szczególnie za to , że była raczej mało przewidywalna. W amerykańskiej jest podobna?
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

aneby 
:(

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 21:13   

Bardzo lubię Sama, zapamiętałam go z Baby boom. Dawno temu to było. Teraz on chyba mocno wiekowy już jest ...

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 21:19   

Alicja napisał/a:
Admete napisał/a:
Znam duński oryginał, ale tym razem remake bardziej mi sie podobał

naprawdę film jest lepszy? bo mnie ten duński podobał się bardzo, zwłąszcza końcówka, szczególnie za to , że była raczej mało przewidywalna. W amerykańskiej jest podobna?

Podobna, z małymi zmianami koniecznymi z powodu wcześniejszych przeróbek.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 21:27   

Admete napisał/a:
Maguire wbrew pozorom jest aktorsko niezły,

Czemu "wbrew pozorom"? Nigdy nie uważałam go za złego aktora, wiele potrafi pokazać samym spojrzeniem. :)

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 22:12   

Agn napisał/a:
Admete napisał/a:
Maguire wbrew pozorom jest aktorsko niezły,

Czemu "wbrew pozorom"? Nigdy nie uważałam go za złego aktora, wiele potrafi pokazać samym spojrzeniem. :)

No wiesz, często jest kojarzony głównie ze Spidermanem ;)

Aragonte 

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 22:28   

Admete napisał/a:
Mnie się Robin Hood podobał :) A na Księcia persji się wybieram. Niestety sama, bo nikt nie docenia prostej rozrywki ;)

Też się wybieram - mam nadzieję, że w towarzystwie Praedzio :)
Ale nie wiem jeszcze, kiedy.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi