PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozważna i Romantyczna Sense and Sensibility (1995)
Autor Wiadomość
AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007 21:47   

Mamliczku, Słońce, czasem te tłuste włosy dodają uroku i męskości.
Widziałaś Aragorna z umytymi włosami? hmmmm...

Caitriona 
Wyczekując zimy

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007 22:02   

Aine, to samo miałam napisać :mrgreen: :mrgreen: Aragorn.
Just typhoons and monsoons
This impossible year

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007 22:07   

Z wymytymi puszystymi włosiętami był: :obrzydzenie:

malmik 
Gerry zawsze wraca

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007 22:15   

No dobra, na Aragorna się zgadzam :mrgreen:

Gunia 

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007 21:54   

AineNiRigani napisał/a:
Widziałaś Aragorna z umytymi włosami?

AINE! NIE STRASZ, BO NA ZAWAŁ ZEJDĘ!!! :shock:

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Maj, 2007 19:28   

U mnie znów odżyło uwielbienie dla tej ekranizacji. Mogłabym oglądać ją codziennie. Muzyka tak mnie zachwyca, że słucham bez przerwy soundtracka i nie jestem w stanie sie nim znudzić! Szkoda że nowe ekranizacje MP i Perswazji nie są na takim poziomie...

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Maj, 2007 21:10   

I zamiast sie uczyć zrobię sobie ostatni dzień odpoczynku i oglądnę sobie Rozważną i romantyczną. To była moja pierwsza ekranizacja JA którą oglądnęłam.

Jeannette 

Wysłany: Wto 19 Cze, 2007 17:19   

Poszukuję napisów do tego filmu, wersja 729.97 MB. Nigdzie nie ma, napisy.org zamknięte..... :? jakby ktoś mógł będę wdzięczna za przesłanie.
jeanne-folle@wp.pl

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lip, 2007 13:07   

Obejrzałam dziś po raz kolejny tą ekranizację i stwierdzam, że to całkiem fajny film, ale czuję jednak pewien niedosyt. Też nie wszyscy aktorzy mi pasują, tu szczególnie Hugh Grant, ale też Emma Thompson - kiedyś mi nie przeszkadzała, ale teraz wolałabym jednak kogoś młodszego. I za bardzo mnie nie przekonuje uczucie między nimi... Ogólnie to bardzo fajna ekranizacja, ale nie jest perfekcyjna, jak (w moim mniemaniu) "Duma", "Opactwo Northanger" czy obie "Emmy".

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lip, 2007 21:14   

Nimoloth jakaś telepatia? Ja też dziś oglądałam Rozważną i romantyczną, Pierwszemu oglądnięciu tego serialu towarzyszył straszny zachwyt, pierwsze zetknięcie z Austen, ale już po kolejnych seansach jakos mniej chce mi się wracać. ale dalej lubię ten film :)

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lip, 2007 21:46   

O właśnie, też mi się nie chce tak często do niego wracać, a inne ekranizacje mogę oglądać dzień w dzień :D .

trifle 

Wysłany: Wto 24 Lip, 2007 22:42   

Telepatia - ja co prawda nie film, ale książkę sobie odświeżyłam :mrgreen: Film niejasno pamiętam, choć przyznam, że jak czytałam to raz i drugi mignęła mi Kate Winslet, Emma T. i Alan R. I właściwie tak jak piszecie - wystarczy mi tyle, ile pamiętam z tego filmu, jakoś mi się nie chce oglądać go drugi raz :roll: Eleonora miała być śliczną, wiotką panną - 19letnią, no jakoś nie mogę Emmy T. w tej roli zdzierżyć, choć ogólnie bardzo ją lubię i cenię. Tak samo mam z Alanem R. Oboje wyglądają zbyt dojrzale jak na moje wyobrażenie o bohaterach.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 24 Lip, 2007 23:25   

A mnie to zupełnie nie przeszkadza. Oboje zagrali świetnie. Poza tym Emma Thompson w jednym z wywiadów stwierdziła, że bohaterki zostały postarzone - założono, ze Marianna ma 19, a Eleonora ponad 20. To pasuje.

Precz z piłką nożną!

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2007 07:00   

Wyraźnie też podkreślano, że Eleonora jest starą panną. Myślę, ze ten jej nieludzki rozsądek wobec zawodu milosnego był bardziej uzasadniony tym, że Eleonora "wypadła już z obiegu', już się niewiele spodziewała w tej kwestii i potraktowała Edwarda jak puchar przechodni. Tak stoicki spokój u bardzo mlodej panny byłby nieludzki. Tak ja uważam przynajmniej.
Alan Rickman może był z stary dla Kate Winslet, ale nie wierzę, ze ktokolwiek zagra jeszcze bardziej romantycznego Brandona. Przy takiej kreacji wiek nie grał roli, tym bardziej,że Alan świetnie wyglądał.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 25 Lip, 2007 10:18   

O tak - niesamowicie wyglądał. Poszłam wtedy na ten film dwa razy - najpierw wiosną w Krakowie ( to było jeszcze na moich studiach ), jeszcze wtedy kino na Starowislnej istniało, tam byłyśmy. Potem jesienią w moim mieście na przeglądzie. Była nas spora grupa i nawet chłopakom się podobało. I pamiętam, że damska część towarzystwa była zachwycona Brandonem w wykonaniu Rickmana. W chwili gdy kręcili film miał jakieś 47 lat, ale wyglądał 10 lat młodziej - miałam wtedy nieco ponad 20 i uwazałam, że jest wyjątkowo przystojny :-) Emma wygladała bardzo ładnie i dla mnie jest idealną Eleonorą. Nie wiem czy jakaś młoda aktorka będzie w stanie jej dorównać. Bardzo lubię tę wersję R&R - serial bardzo mnie cieszy, ale to cos innego niż film kinowy.

Precz z piłką nożną!
Ostatnio zmieniony przez Admete Sro 25 Lip, 2007 11:25, w całości zmieniany 1 raz  

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lip, 2007 11:18   

Rickan to się świetnie trzyma. I romantycznego bohatera zagrał, że hej. Z tymi jego spojrzeniami, o mamo :slina: :thud: :thud:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 25 Lip, 2007 11:26   

No i dodam, ze D&U 2005 zrobili z młodymi aktorami i nie do końca wyszło. Większe znaczenie ma scenariusz i detale niż wiek aktorów.

Precz z piłką nożną!
Ostatnio zmieniony przez Admete Sro 25 Lip, 2007 12:32, w całości zmieniany 1 raz  

Gunia 

Wysłany: Sob 28 Lip, 2007 14:46   

Jak dla mnie RiR '95 jest idealną kinową adaptacją książki. Piękny film i lubię do niego wracać.

Anetam 

Wysłany: Nie 29 Lip, 2007 20:35   

Ja niestety nie miałam okazji zobaczyć całej tej wersji,ale za to widziałam tą starszą i nie za bardzo mi się podobała :? .Natomiast tą oglądałam w kawałkach na youtubie i myślę,że na pewno by mi się spodobała

Jeannette 

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 15:52   

Anetam napisał/a:
Natomiast tą oglądałam w kawałkach na youtubie i myślę,że na pewno by mi się spodobała

To zależy...ja książkę lubię strasznie, moja pierwsza i mam do niej ogromny sentyment. Aktorzy grają świetnie - nikomu nie można zarzucić braku talentu. Jednak trochę drażnią niektórzy. Oglądałam wczoraj po paru latach od pierwszego i jedynego seansu. Zdecydowanie genialny jest Rickman, choć za dużo w nim romantycznego bohatera. Kate wspaniała, Grant też. Emma....dobra, ale chyba lepszy byłby ktoś młodszy. Poza tym zdenerwowało mnie parę scen - to niby-wyznanie na początku Edwarda, szloch Eleonory (okropność!), niesienie Marianny przez Brandona, brak wizyty Edwarda i Willoughby'ego, bo to kluczowe momenty i dlaczego zrobili z sir Johna wdowca?! :? Ciut za dużo wycięli z powieści, moim zdaniem. Poza tym film jest piękny - widoki, stroje, muzyka (też słucham non stop od 2 dni). Strasznie też urzekła mnie scena w sypialni Eleonory, gdy Marianna wchodzi czytając wiersz. :-D

Caitriona 
Wyczekując zimy

Wysłany: Pią 24 Sie, 2007 22:28   

Jeannette napisał/a:
Poza tym zdenerwowało mnie parę scen - (...) szloch Eleonory (okropność!), niesienie Marianny przez Brandona (...)

Obejrzałam sobie po raz sama nie wiem już który ten film i stwierdzam, że nadal tak samo mi się podoba. Niby wiem,że Emma jest za stara, ale co tam - bardzo lubię jej Elinor. Może troszkę dotarło do mnie, że Hugh rzeczywiście jakiś taki za bardzo ciapowaty jest, ale to przeżyję. A tą scenę o której wyżej mówi Jeanette, ja bardzo lubię. Fajnie jest pokazana różnica między Brandonem, a Wiloughbym - ten drugi niósł ją tak lekko i bezproblemowo, a biedny pułkownik się zasapał, za co jeszcze bardziej go uwielbiam ;) Natomiast płaczu (czy spazmów) panny Dashwood również nie lubię...
Just typhoons and monsoons
This impossible year

lizzzi 

Wysłany: Sob 25 Sie, 2007 20:38   

Dla mnie jedyna, najlepsza wersja :mrgreen:

migotka 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 08:44   

obejrzałam wczoraj raz jeszcze Rozważną i romantyczną, oczywiscie nie w telewizji , bo tu to chyba z zapałkami w oczach;(
cały czas ten film mnie zaskakuje i chyba nigdy mi sie nie znudzi

lizzzi 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 08:54   

W dalszym ciagu tak sądzę. :mrgreen:

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 08:56   

migotka napisał/a:
obejrzałam wczoraj raz jeszcze Rozważną i romantyczną, oczywiscie nie w telewizji , bo tu to chyba z zapałkami w oczach;(
cały czas ten film mnie zaskakuje i chyba nigdy mi sie nie znudzi

mam to samo - za każdym razem odkrywam na nowo i ogladam z niekłamaną przyjemnością. Hugh w tem za dużym tużurku, Emma z lekką nadwagą, Łinsletowa z tą swoja poezją, doktor Hałs (bossssski) i pułkownik Brandon .................. na pamięć znam i mogę oglądam i oglądam.

Odpowiedz do tematu